Emmmnana De wetten van de letteren 112 deHaij vanderWende Familieberichten Hart van Holland/2 juli 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Lfil t G. Kraayenbos Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen UlTVAARTVERZORGItfG wBroekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. Cursus creatief schrijven in 7 delen Boskoop 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BU OVERLIJDEN Allen die op welke wijze dan ook het leven van onze vader en opa de laatste jaren in zorgcentrum De Zevenster voor hem draaglijk hebben gemaakt en allen die hem de laatste eer hebben bewezen, willen wij hiervoor hartelijk bedanken. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Ms elke telt Aanrijdingen: Aan de Bredeweg vond woensdag 25 juni een aanrijding plaats onder het viaduct van RW 12. Een 30- jarige automobilist uit Zoetermeer nam debocht te ruim en botste frontaal op de tegenligger, een 50-jarige automobiliste uit Rotterdam. De auto's raakten zwaar beschadigd; geen persoonlijk letsel. Vrijdagochtend 27 juni om 11.20 uur vond op de Kruising Dorpsstraat-Opril een aanrijding plaats. Een 22-jarige be stuurder uit Wageningen verleende geen voorrang aan een 46-jarige be stuurster uit Zevenhuizen die van rechts kwam en op een voorrangskrui sing reed. Zij is met pijn in haar nek naar het Groene Hart ziekenhuis gebracht. Aan de Bredeweg, ter hoogte van de spoorwegovergang heeft vrijdagmid dag 27 juni een aanrijding plaatsgevon den. Een 30-jarige automobilist uit Krim pen a/d IJssel raakte in de bocht voor de spoorwegovergang in een slip en kwam in botsing met een tegenligger, een 36- jarige automobilist uit Hardenberg. Aan de Bredeweg in Moerkapelle vond zondagavond 29 juni 20.10 uur een aanrijding plaats. Een 23-jarige automo bilist raakte in een slip en botste tegen een boom. Vervolgens reed daar een andere automobilist tegenaan. De twee inzittenden raakten bekneld en moesten door de brandweer worden bevrijd. Het betreft twee personen uit Waddinxveen waarvan de bestuurder 23 jaar is. Hij is, met zijn broer, met hoofd- en beenletsel naar het Bieulandziekenhuis. De auto die er tegenaan reed werd bestuurd door een 23-jarige Moerkapellenaar. In die auto zaten nog drie passagiers. Zo wel de bestuurder als twee passagiers zijn met hoofdletsel naar het ziekenhuis in Zoetermeer gebracht. De inzittenden waren een 18-jarige Zevenhuizense en een 17-jarige Waddinxveense. Snelheidscontrole: Aan de Burg. Klinkha- merweg is woensdag 25 juni tussen '2.30 en 14.30 uur een snelheidscontro- 'e gehouden. Er waren 1290 passanten, waarvan 24 overtreders. Asociaal rijgedrag bekeurd: Woensdag ochtend 25 juni reed de bestuurster van een motor met zeer hoge snelheid op de °urg. Klinkhamerweg. Ze haalde in via een voorsorteervak en een aantal malen overschreed ze tijdens het inhalen de doorgetrokken streep. Ze reed zo hard ossen de file op RW 12 door dat het voor een motoragent niet mogelijk was op veilige wijze op haar in te lopen. Donder dagochtend reed de dame op hetzelfde tijdstip met hetzelfde rijgedrag. Nadat zij een roodlicht overtreding pleegde en een aantal malen gevaarlijk inhaalde kon de motoragent haar laten stoppen. Het bleek een 20-jarige inwoonster uit Rotterdam die op de bekeuringen rea geerde met de opmerking "Nu kan ik mijn vakantie wel vergeten". Openlijk geweld/mishandeling. Aan de Vlietkade werd zaterdagochtend 28 juni 3.00 uur een 18-jarige bewoner van Oud Verlaat geschopt en geslagen door een viertal jongelui, waarbij hij meerdere kneuzingen, hersenschudding en letsel in zijn gezicht opliep. Hij werd tenslotte in bewusteloze toestand achtergelaten. De mogelijke daders, afkomstig uit Rot terdam, moeten nog worden gehoord. Bromfietser in sloot: Dinsdagmiddag 24 juni verleende een op de Bredeweg ai- slaand voertuig geen voorrang aan een rechtdoor rijdende Moerkapelse brom fietser. De 16-jarige bromfietser moest kiezen tussen een botsing of uitwijken en de sloot in. Het laatste gebeurde, waarbij de 46-jarige bestuurster uit Waddinxveen met haar auto gewoon verder reed. Toevallig passerende poli tie kon, nadat zij hier door omstanders op gewezen was, de vrouw op de Onder weg aanhouden. Tegen haar wordt pro ces-verbaal opgemaakt. De bromfietser kwam er af met de schrik en een nat pak. SnelheidscontroleBij een snelheidscon trole van een uur op de Beijerincklaan dinsdagmiddag 24 juni, reden er 43 van de 570 passerende automobilisten te hard. De hoogst gemeten snelheid be droeg 155 kilometer per uur op een weg waar 80 het maximum is. Inbraak kelderbox. Aan de Nicolaas Beetslaan is het hangslot van een kel derbox opengebroken. Schoenen en sleutels zijn meegenomen. Aanrijdingen: Aan de Dreef vond woens dagmiddag omstreeks 16.45 uur een aanrijding plaats. Een 29-jarige Wad dinxveense automobilist sloeg rechtsaf van de Dreef de Zuidplaslaan op. Hij verleende geen vrije doorgang aan een 16-jarige Waddinxveense bromfietser. Er ontstond alleen materiële schade. Zaterdagavond 28 juni omstreeks 22.20 uur kwam aan de Onderweg een 16-jarige Waddinxveense bromfietser ten val omdat een hond tegen zijn voor wiel liep. De bromfiets raakte bescha- Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Alben Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Pengirim Natuurlijk houd ik me ook niet altijd, lang niet altijd, aan de ijzeren wet ten, als er weer een verhaaltje moet worden bedacht, maar aan een wet houd ik me steeds. Die wet is: begin met iets heel anders dan waar het eigenlijk over moet gaan. Bij voorbeeld. Mijn dochter wil bijna altijd een ver haal over twee van haar talloze knuffels, laten we zeggen: de beer en een hond. DUS begin ik suffig: 'In het bos liep een olifant'. Om uiteindelijk toch wel bij die beer en de hond aan te komen, dié allen een functie krijgen. Maar door met die olifant aan te vangen, zit de spanning er direct in; mijn dochter, die allang niet meer protesteert, vraagt zich af, hoe ik die olifant met hond en beer zal laten rijmen. Vervolgens houd ik me aan een tweede hoofdwet: ik laat iets gebeu ren, dat NIET voor de hand ligt. Stel, dat de olifant in het moeras zakt - dat is voorspelbaar - dan zorgt de beer er met al zijn kracht voor, dat de situatie alleen maar ERGER wordt - dat is al NIET meer voorspel baar - en dan doet de hond de rest: die gaat zo afschuwelijk zitten jan ken dat de olifant mee gaat huilen. Daar komt DUS een zee van olifan- tentranen van en gedragen door zijn eigen tranenmeer zwemt de olifant naar de kant. Ik verzin maar wat. Toch hield ik me met bovenstaande aan wet nummer drie: ik bleef lo gisch. Niet, dat olifanten zich een meer van tranen kunnen huilen, want dat gebeurt in het echt niet, of zeer zelden Maar HET ZOU KUNNEN. Als die hond maar blijft janken en de olifant blijft huilen? Twee dagen? Een week? Ik ben er lang niet zeker van, of uitge vers deze flauwekul wel op prijs stel len. Die willen spanningsbogen en verhaal-iijnen. Ze willen iets lezen, dat nog niet eerder is uitgegeven en ook niet ergens op lijkt. Wanneer een moeder of vader aardig heid heeft in het bedenken van verha len, dan is alles goed, zo lang het verhaal zich binnen de muren van de kinderslaapkamer afspeelt. Wie ech ter aan uitgevers denkt, zal dit stukje nog eens moeten lezen en nog eens. Hieronder een citaat uit brieven die Annie M.G. me stuurde, toen ik nog schrijfster wilde worden: "Vaak, als ik zelf een kinderverhaal heb geschreven, denk ik; het bevalt me niet helemaal. Dan laat ik het ook een tijdje liggen, lees het over en roep: Ik weet het. Het GLANST nog niet. Dan ga ik schrappen, want dat helpt. Woordjes eruit, zinnetjes, hele alinea's eruit. Andere alinea 's oppoetsen, politoeren, stukjes herschrijven. Ik ga vooral kij ken: Is het wel duidelijk? In de zin van 'markant', springen de contouren van het verhaal in het oog of vallen ze weg door teveel details. Is het patroon van m 'n story helder en zit er vaart in het verhaal, zodat kinderen gretig verder willen lezen Tot zover Annie's advies. Overigens loont het de moeite werk op te sturen naar erkende vakschrij vers die de beroerdsten niet zijn. Eerst even vragen of het mag, natuur lijk. Soms komen er uiterst plezierige briefwisselingen van. Annie M.G. schreef bijvoorbeeld zo, met ingebouwd advies, nadat ik een manuscript had opgestuurd: "Ik heb het echt met plezier gelezen; als ik uitgever was had ik het allang uitgegeven, 't Is goed geschreven en het heeft een heleboel erg verrassen de vondsten. Ik heb het gelezen NIET met het rode potlood erbij, maar zo als een kind leest: ha fijn, spannend. Er was een teleurstelling, dat zeg ik erbij. En die kwam al gauw, bij de penhouders. Ik dacht: wat jammer, nou krijgen we straks de krijtjes, de schriften, de linealen. Voor mij was daarmee de spanning goeddeels weg. Ik ben niet bang voor penhouders en zemen. Dat ik toch geboeid verder las, kwam door de verbale grapjes, de verrassinkjes, maar ik vond het jam mer van deze kinder-kafka, die beter had kunnen zijn als het geen voor werpen maar wezens waren geweest, even m'n dschoonmaken en nu de w nog w waar was ik o ja. Overigens, u gaat de komende da gen de drie deeltjes die u nu klaar heeft, opnieuw in drie stukjes her schrijven, waardoor uw aanvanke lijk 3-delige verhaal 9-delig wordt. Negen gelijke delen, tot een mooi verhaal aaneen gesmeed. En U begint met iets dat al gebeurd is. Mijn eerste zin zou zijn gewor den: 'De olifant zakte steeds dieper weg'. Vervolgens zou ik hebben uitgelegd, wat eraan vooraf is gegaan en hoe het afloopt, na een pakkend midden deel. Zie maar; tot volgende week. digd. Er was geen letsel. Bestuurder onder invloed: Aan de Apollo- laan bleek woensdagavond 25 juni bij controle een 40-jarige Waddinxveense automobilist 1,3 o/oo alcohol in zijn bloed te hebben. Zijn rijbewijs werd in gevorderd. Zondagnacht omstreeks 2.30 uur werd aan de Kerkweg-West een 32-jarige Waddinxveense automobilist bekeurd omdat hij bij controle 0,8 o/oo alcohol in zijn bloed had. Auto-inbraken: In de avond/nacht van woensdag 25 op donderdag 26 juni is ingebroken in drie op de Jupiterlaan geparkeerd staande auto's. De ruiten werden vernield en in beide gevallen verdween de autoradio en cd-speler. Inbraak bedrijf. In de avond/nacht van woensdag 25 op donderdag 26 juni is een poging tot inbraak gedaan in een bedrijf aan de Mercuriusweg. Een raam aan de voorzijde is opengebroken. Door onbekende reden heeft men het pand niet betreden en is er dus slechts sprake van braakschade. Vernieling aan auto: Aan de Dreef wer den zaterdagavond 28 juni vernielingen gepleegd aan auto's op het parkeerter rein tegenover het Coenecoopcollege. Een dak werd ingedeukt, een portier en ruit werd ingeslagen. Diefstal auto en poging: In de nacht van zondag 29 op maandag 30 juni is aan de Noordkade een bedrijfsauto gestolen met het kenteken VT-70-RP. Aan de Marga Klompehoeve is in de nacht van zondag 29 op maandag 30 juni het portierslot van een auto openge- wrikt en het contactslot losgerukt. Diefstal groente uit volkstuin: Aan de Sniepweg hebben onbekenden afgelo pen weekend wortelen en aardbeien van een volkstuin meegenomen Vernielingen: Vrijdagavond 20 juli is een ruit ingegooid van het Praathuis aan de Bosweg. Met een stuk trottoirtegel werd de buitenste laag van een dubbelglas- ruit vernield. De dader wordt gezocht in een groepje jeugdigen die even daar voor de toegang was ontzegd. Ook een schoolgebouw aan het Klaverblad werd slachtoffer van vernielingen. Dinsdag ochtend 24 juli kon men constateren dat een regenpijp was afgebroken, diverse prullenbakken ingetrapt waren en de klink van een deur afgebroken. Verder heeft men met een stift de nodige tek sten aangebracht. Aan de Kievitstraat is inde nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 juni de ruit ingegooid van een vestiging van het Coenecoopcollege. Snelheidscontrole: Bij een snelheidscon trole van een uur dinsdag 24 juni op de Goudse Rijweg reden 38 van de 240 pas serende auto's te hard. Op het Noorde inde reden 22 van de 750 passerende automobilisten te hard. Woensdag 25 juni is er aan het Reijerskoop een con trole geweest tussen 7.50 en 8.55 uur. Er waren 417 passanten, waarvan 55 over treders. De hoogst gemeten snelheid was 74 kilometer. Aan de Alphenseweg ter hoogte van het benzinestation is tus sen 9.00 en 9.30 uur een controle gehou den. Er waren 432 passanten, waarvan 63 overtreders. De hoogst gemeten snel heid was 95 kilometer per uur. Alle over treders werden gefotografeerd. Inbraken bedrijf in de Zuidwijk is in de nacht van dinsdag 24 op woensdag 25 juni het raam van een bedrijf openge broken waarna binnen een kluis werd opengeslepen. Geld en cheques zijn ont vreemd. In de nacht van woensdag 25 op donderdag 26 juni is er ingebroken in een winkelpand in de Burg. Colijnstraat. Aan de achterzijde van het pand werd een raam opengebroken. Vervolgens werd het gehele pand doorzocht. Uit de kassa is een onbekend geldbedrag ont vreemd. Poging inbraak berging: Aan de Haagwin de werd zaterdagnacht 28 juni om 3.00 uur het slot geforceerd van een berging. De twee daders werden echter gestoord door de bewoner. Kind valt uit slaapkamerraam: Aan de Azalealaan viel zondagochtend om 11.15 uur een 3-jarig jongetje vanuit zijn hoogslaper door het openstaande raam. Hij liep daarbij aan zijn gezicht letsel op. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Veriaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI u i tings term ijn ad ver ten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3