Siem de Wit met cjë VUT mp ii VW Boskoop Hart van Holland en De Nesselander even samen! oclitelijk s^intratuin Bouwvakker valt van zes meter hoogte akantieeombinatie Nesselander/Hart van Holland, 4 weken: iedere donderdag ^ff Koppelklaveijassen in de Boog Fietstocht voor 50-plussers in Benthuizen Vijf fietsroutes langs het industrieel van Zuid-Holland nu ^■^rgang, «^726 1 jaargang- n^4 -uU ^997 - - a Tp,«ke»e9 3 '°®nen Tel0'°<S'SO<f™yUsse,. 010 *589024 VVaddinxveen - Op aanstaande is er sen in buurtcentri vang20.30uur.Dez,. 119.30 uur. Het Insch... per koppel. Het eerste gratis, iedereen is van in de C. Huygenslaan 2 in veen. Boog. Aan- .t open om Id is 10.- De Ouderensoos in Benthuizen or ganiseert op dinsdag 29 juli een fietstocht door het Groene Hart. Deze tocht is ongeveer 35 kilometer. Als het weer mee werkt is de start om 10 00 uur. Vertrek vanaf De bron aan de Dorpsstraat, Onderweg is er een rust pauze. Voor en na de fiets- tocht krijgen de deelnemers een kopje koffie of thee in De Bron. De kosten bedragen 3.- per persoon. .Alle enthousiaste fietsers zijn van harte welkom. Van te vo-renopgeven is niet nodig Ihj twijfel of tie tocht door ga.it kan men bellen naar de heer B Verwev. telefoon 079- «13247 De Federatie Cultureel Erfgoed Zuid- Holland geeft een serie fietsroutes uit langs monumenten van bedrijf en techniek in Zuid-Holland. De serie bestaat uit vijf deeltjes met routes door de Bollenstreek, het Westland, Rotterdam, De Krimpenerwaard en het gebied langs Nieuwe Waterweg en kust. Tezamen geven ze ee goed beeld van het industrieel erfgoed in de provincie. Steeds meer mensen raken gefasci neerd door oude fabrieken, pakhui zen, bollenschuren, bruggen, slui zen, gemalen en andere monumen ten van bedrijf en techniek. Deze monumenten laten zien hoe onze voorouders de kost verdienden en getuigen daarmee van een boeiend stuk geschiedenis. Zuid-Holland is rijk aan dergelijke monumenten. Geen wonder, want in t-nuui tv.pui. Nederlandse economie. De fiets is een uitstekend vervoer middel om deze monumenten te gaan zien. De fietsroutes van de Fe deratie Cultureel Erfgoed Zuid-Hol land wijzen de weg. Eik deeltje bevat een routebeschrijving, een inleiding met achtergrondinformatie en een beschrijving van de voornaamste bezienswaardigheden. Ook musea rond industrieel erfgoed zijn in de I rout es opgenomen mm De routes worden uitgegeven onder de noemer "Langs sporen van be- drijvigheid, industrieel erfgoed Mn Zuid-Holland". Ze zijn voor ƒ2,50 verkrijgbaar bij VW-vestigingen en musea. De hele serie (vijf stuks) kost ƒ10 Voorinformatie: telefoon 070-362 41 21. Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Voor Siem de Wit van het Hogeland was het vorige week vrijdag zijn laatste werkdag. De heier uit Zevenhuizen trad vervroegd uit. Hij kan nu met volle teugen genieten van zijn VUT. Reden voor zijn vrouw en kinderen hem dit te laten weten ook. Tot ieders verrassing werd niet alleen Siem, maar ook de hele buurt zaterdagochtend abrupt gewekt door het altijd vrolijke geluid van het draaiorgel. Zoon André (linkswas de bedenker van het draaiorgel-spektakel. Magda en Siem de Wit wisten niet was De 58-jarige was duidelijk geëmotio neerd toen om 's ochtends acht uur de "De Pansfluiter" uit Gouda zijn klanken over het Hogeland uit strooide. Voor hem bedoeld! Voor hem die 41 jaar lang in de bouw hen overkwam. Een beetje beduusd heeft gebeuld, waarvan de laatste vele jaren als heier door heel Neder land. Dat betekende elke dag om 04.45 uur op om vervolgens om 05.30 uur te vertrekken. Zijn vrouw Magda maakte dan de avond daar- staan ze voor het draaiorgel te kijken. voor zijn brood klaar. Siem staat bij iedereen die hem kent bekend als een uiterst rustige man. Als hij 's avonds van zijn werk kwam, stond hij altijd steevast even zo'n 20 minu ten tegen de aanrecht geleund en keek naar alles wat buiten voorbij kwam. Daarom noemde de buurt hem ook de Stille Genieter. Hij heeft eigenlijk twee hobbie en dat zijn warme landen bezoeken en zijn ei gen groenten kweken. Als Siem niet thuis is en niet in Griekenland zit dan kan hij maar op één plek zijn en dat is op z'n volkstuin in z'n kassie. Daar vindt hij rust net als in de glazen cabine van zijn heiskraan. Volgens ingewijden zit hij het liefst op de hei. Dat hoort bij zijn aard. Het is een zeer aimabele man van weinig woorden. Maar wel een man met gevoelens en met het hart op de goede plaats. Wat die gevoelens betreft: de hem bereide verrassing werd hem duidelijk even te mach tig. Enkele tranen wegpinkend en met volle teugen genietend hoorde hij het draaiorgel aan. Een draaior gel dat door zijn kinderen, en uiter aard met medeweten van zijn vrouw, voor hem was besteld. Een draaiorgel dat een uur lang speciaal voor hem kwam spelen. Moge Siem de Wit samen met zijn vrouw en kinderen nog lang van zijn vrije tijd genieten. De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Artiestengala 1997, op 3 oktober in Nijkerk met onder ander optredens van Grant Forsyth en Frans Bauer; Normaal, op 13 september op het ITC-terrein in een grote tent, tussen Boskoop en Hazerswoude. De prijs hiervoor is 29.-; Dranouter Folk Festival, 1, 2 en 3 augustus 1997; Pukkelpop, op vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus 1997. Met onder andere Metallica, Blur, Foo Fighters en Bush; Reggae Sundance 1997 festival, op 16 augustus 1997 op de Kunstijsbaan in Eindhoven; The Royal Horse Gala, in de Rijnhal in Arnhem op 4 en 5 oktober 1997; Urban Dance Squad, in het Paard in Den Haag op 28 augustus 1997. Zevenhuizen - Vier weken lang worden de twee huis-aan-huis bladen Hart van Holland en De Nesselander, van uitgeverij Elgersma, gecombineerd uitgegeven. In de vakantieperiode is het, voor zowel redactie als advertentie-afdeling, een beetje komkommertijd. Het verenigingsleven ligt stil, veel mensen gaan met vakantie en sommige bedrijven sluiten hun deuren. GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25,- CHEQUE VAN 2.50 KADO! De passiebloem of Passiflora. Krachtig bloeiend en groeiend. Klimt getooid met unieke bloemen overal naar toe. Deze ambitieuze klimmer verlangt een plekje in de tuin of op het terras, in de zon of halfschaduw. Van 19.95 voor NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 sf' HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open. Het leuke van zo'n tijdelijke combina tie (van 24 juli tot en met 14 augustus) is dat adverteerders voor hetzelfde tarief in een heel ander verspreidings gebied naamsbekendheid krijgen. Heeft het Hart van Holland een oplage van bijna 30.000 exemplaren, in deze vier weken zien nog eens 20.000 huis houdens uit Rotterdam-Ommoord en Rotterdam-Zevenkamp de aanbiedin gen van de adverteerder. Andersom komen adverteerders uit De Ness elander ineens bij nog eens 30.000 huishoudens op tafel. En dat allemaal voor het gebruikelijke tarief! Voor de lezers veel vertrouwde, maar ook onbekende items. Zeker voor de lezers van De Nesselander zal daar af en toe een verrassing bij zitten. Zijn de lezers van het Hart van Holland inmiddels gewend aan de "Baby van de Maand" en de "Vakpagina", voor de Rotterdamse lezers is dit nieuw. Wel licht zijn deze items in de toekomst ook te realiseren in De Nesselander. De redactie wenst al haar lezers een prettige vakantie en veel leesplezier in De Nesselander/ Hart van Holland'. Rotterdam - Donderdagmiddag 17 juli raakte een 30-jarige bouwvakker uit Zuidiand ernstig gewond aan nek, rug en heup toen hij op een bouwterrein aan de Prins Alexanderiaan van zes meter hoogte viel. Het slachtoffer werd naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. De man was op een ladder bezig met het monteren van voorgevel- elementen, toen plotseling twee elementen losraakten en vielen. Daarbij verloor het slachtoffer op de ladder zijn evenwicht en viel. De arbeidsin spectie stelt een onderzoek in.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1