20e Avondfietsvierdaagse Aanrijding met dodelijke afloop Hulp voor mensen met anorexia Voordelig passe-partout voor avond Spiegelpaleis Nieuwe aardappels met de hand gerooid Janneke Hatzmann vertegenwoordigt Nederland op Jeugd-WK Hengelsport Opkomen voor jezelf Gratis kinderfeest Tentoonstelling in de Oudheidkamer Vakantie-fotowedstrijd IlI a «Ji j* w. Toervereniging Zoetermeer '77 organiseert van 11 tot en met 14 augustus de Randstad Jazzfestival Gouda É»»Sgli lp. - Nesselander/Hart van Holland/31 juli 1997 pagina 15 Zoetermeer - De toervereniging Zoetermeer '77 heeft als doelstelling het fietsen zowel de sportieve fietser als de jeugd, de recreatieve fietser en de senioren. De vereniging is lid van de Nederlandse Toerfiets Unie (NTFU). Dit jaar bestaat de toervereniging 20 jaar. Bij de genoemde activiteiten hoort de Avondfietsvierdaagse. De 20e Avondfietsvierdaagse wordt gehouden van 11 toten met 14 augustus en is dusdanig van opzet dat iedereen van jong tot oud er aan mee kan doen. Start: vanuit het clubhuis aan de Buyten- parklaan 2b; vanaf de parkeerplaats gelegen aan de Groenblauwlaan in Rokkeveen; vanuit het buurthuis 't Span aan de Sullivanlijn 31 in Noordhove. Afstanden Vanuit alle drie de startpunten kan men per avond een route van onge veer 15 kilometer fietsen. In het clubhuis kan men ook kiezen voor de afstanden van 25 of 40 kilometer (per avond). Drie avonden fietst men buiten Zoe termeer en een avond een rondje Zoetermeer. De laatste avond ein digt voor alle vertrekpunten bij het clubhuis. Daar kan men zijn herin nering krijgen en daar vindt ook de trekking plaats van de loterij (een deel van de startkaart is daarvoor bestemd). Veiligheid staat voorop Elk jaar worden routes gemaakt. Liefst gaan deze over fietspaden en volgen een zo veilig mogelijke rou te. Elke avond zijn tal van vrijwilli gers aanwezig op de route om ge vaarlijke oversteekpunten te "be veiligen". Daarnaast zijn er de be kende auto's van de sponsoren waarin mensen zitten die zowel eer ste hulp aan de fiets als aan de mens kunnen verrichten. Dit mede dank zij de medewerking van het Rode kruis. Inschrijven Kosten: ƒ4,per persoon in de voor verkoop, ƒ5,bij de start en 10,= voor een gezinskaart. De gezins- kaart is alleen bij de start (le en 2e avond) te koop en is bestemd voor gezinnen met kinderen tot 12 jaar. Datum start en starttijden Van 11 tot en met 14 augustus kan men op elk vertrekpunt starten van af 18.30 uur tot 19.00 uur. Na 19.00 uur rijdt een 'veegploeg' de route na om degene die verdwaalt of pech heeft weer op de route te helpen. Op de kruising van de Koperstraat met de Prins Aiexanderlaan vond zaterdag een aanrijding plaats waarbij een 74-jarige Rotterdammer door een 75-jarige Rotterdammer werd aangereden. Het zwaarge wonde slachtoffer werd per spoedtransport naar het Dijkzigt zieken huis vervoerd waar hij korte tijd later aan zijn verwondingen over leed. Het slachtoffer stak te voet de Koperstraat over waarna de automobilist tegen de man aan reed. Stichting De Hoop, de Christelijke verslavingskliniek in Dordrecht, start met groepstherapie voor mensen met anorexia nervosa. Met ambulante hulp aan mensen met boulimia heeft De Hoop al ervaring sinds 1995. Vanaf september komen zowel mensen met boulimia als met anorexia in aanmerking voor de ambulante behandeling, die plaatsvindt in de vorm van vijftien wekelijkse groepsbijeenkomsten in Dordrecht. De hulp is bedoeld voor mensen die bijvoorbeeld eetbuien hebben of juist constant afvallen, maar zich zelf nog te dik vinden. Ook mensen die overgeven of laxeermiddelen gebruiken om eten zo snel mogelijk kwijt te raken komen voor behande ling in aanmerking. Het doel van de therapie is onder andere zicht krij gen op de achterliggende redenen van de eetproblematiek om op die manier tot verandering van het eet- en leefpatroon te komen. Het is in de vorm van groepstherapie, waar door cliënten elkaar kunnen onder steunen in het veranderingsproces dat op gang komt. In zowel september als in oktober zal een groep starten. De behande ling valt onder de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Wettelijk is echter een eigen bijdra ge van twintig gulden per bijeen komst verplicht. Voor meer infor matie en/of aanmelding kan men tijdens kantooruren contact opne men met de polikliniek van De Hoop, telefoon 078-6147975. Regio - Tijdens het achttiende Randstad Jazzfestival Gouda van donderdag 4 tot en met zondag 7 september staat er een Art Deco spiegelpaleis uit de jaren dertig op de Markt, de bijzonder fraaie La ayola. Op donderdagavond tus sen 20.30 en 0.30 uur gaat hier het Jazzfestival van start met een optre den van de Goudse Paramount Jazz band en een entr'acte van Cas Berk hout en zijn mannen, die de omlijs- ung vormen voor twee optredens van mister Boogie Rob Agerbeek met zang van Milly Scott. Op vrijdag 6n z^erdag beginnen de optredens om 21.30 uur. Vrijdag is er oud-DSC orummer Huub Janssen and his Amazing Jazzband, die afwisselend optreedt met Jaap Dekker en zange res Daisy Oosterhuis. Zaterdaga vond is de beurt aan pianist Ellert Kramer met zijn Jazz Convention en zang van Ingram Washington. Ellert Kramer heeft jaren gespeeld op de schepen van de Holland-Amerika Lijn, begeleidde in zijn carrière mensen als Josefine Baker, The Ink Spots en Mini Maxi. Hij is 20 jaar docent geweest aan het Rotterdam se Conservatorium. Toegangskaarten voor een avond voorstelling in het Spiegelpaleis kosten 20 gulden. Voor 50 gulden kan men een passe-partout voor drie avonden kopen. Losse kaarten en passe-partouts zijn in de voor verkoop bij de VW en 's avonds aan de kassa van het Spiegelpaleis ver krijgbaar. •- A s- 1 Wm lil mflllÉI S IPS I - -s v„. - - - •- ij f y,-u "Èti- v m iüP IIÉPÉ1M llPPl I ill V Zevenhuizen - Gewapend met lege kistjes en op de knieen werden vorige week langs het Noordeinde op 'ouderwetse manier de aardappels gerooid. In deze streek een niet alledaags gezicht, omdat het meestal met de machine wordt gedaan. We wilden u dit plaatje niet onthouden. Het Jeugdwereldkampioenschap is van start gegaan. Aan dit door de internationale Federatie (ISAF) ge organiseerde evenement nemen 263 jeugdige zeilers en windsurfers deel uit 43 landen. Er zijn zes disci plines: windsurfen jongens in de Olympische Mistralklasse; windsurfen meisjes in de Olympi sche Mistralklasse; eenmansboot jongens in de Olympische Laser klasse; eenmansboot meisjes in de Laser Radiaal de jeugdlaserklas- se); tweemansboot jongens in de 420 klasse; tweemansboot meisjes in de 420 klasse. De 17-jarige Janneke Hatzmann uit Zevenhuizen vertegenwoordigt Ne derland in de Laser Radiaal. Dertig landen vechten om de titel. De eer ste race werd bij windkracht 4 geva ren. Tijdens de tweede race zwakte de wind wat af. Na twee races staat Janneke Hatz mann op een elfde positie. In de eerste race werd zij achtste en in de tweede race veertiende. Onderlinge wedstrijd Zevenhuizen-Moerkapelle - De on derlinge wedstrijd is op 26 juli ge houden in de Rotte nabij de molens. De vangst was matig, de elf deelne mers wisten totaal 27.420 gram vis te vangen. Uitslag: 1. A. Uittenbroek met 4.800 gram, 2. J. Wiersma met 4.020 gram, 3. J. Visser met 3.220 gram. Zomercompetitie Op zaterdag 2 augustus wordt de zevende wedstrijd van de zomer competitie gevist. Vertrek vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos om 6.00 uur. Inlichtingen: telefoon 079- 5932788. Marcel is nu docent. Gefeliciteerd met je diploma. Mama en papa t.k. Mountainbike z.g.a.n. ƒ125,- 0182- 615901 t.k. 2-pers. slaapbankje met lattenbodem 1 pers. zit/slaap-element. 0180-631929 "Als me nu iets gevraagd wordt, besef ik dat ik kan kiezen en niet altijd hoef te doen wat een ander zegt." Het lijkt zo vanzelfsprekend: opko men voor je eigen belangen. Nee zeggen, als je iets echt niet wilt. In de praktijk blijkt dit niet voor ieder een zo makkelijk te zijn. Daarom start het maatschappelijk werk van De Vierstroom begin oktober in Nieuwerkerk aan den IJssel de cur sus 'Opkomen voor jezelf'. De cur sus is bedoeld voor vrouwen die meestal anderen belangrijker vin den dan zichzelf, zich teveel laten beïnvloeden door de mening van een ander en het moeilijk vinden om te zeggen wat ze dwars zit. In de cursus wordt volop aandacht be steed aan eigenwaarde, zelfver trouwen en zelfrespect. Dus leren om niet jezelf weg te cijferen, maar juist te zeggen wat je graag wilt. Vrouwen die de cursus eerder ge volgd hebben, geven aan dat ze meer zelfvertrouwen hebben gekre gen en geleerd hebben om aan te geven wat ze wel en niet prettig vinden. Ze laten zich minder beïn vloeden door anderen en voelen zich sterker. De cursus zal wekelijks plaatsvin den op donderdagmorgen van 9.15 tot 11.30 uur gedurende elf weken in Nieuwerkerk aan den IJssel. De kos ten bedragen 25,=. Voor meer in formatie of aanmelding: De Vier- stroom-Zorglijn 0182-594 500. Hazerswoude-Dorp - Dinsdag 5 au gustus wordt in de Hazelaar een gratis kinderfeest georganiseerd. Het feest is voor kinderen tot en met 12 jaar. Aanvang 11.00 uur. Op het grote veld mag iedereen zijn tent opzetten. Om 12.00 uur zijn er pannenkoeken. Van 13.30 tot 14.30 uur is het diepe bad open. De kinde ren mogen luchtbedden, strandbal len, opblaasdieren enzovoort mee nemen voor in het zwembad. De middag is omstreeks 15.00 uur afgelopen, maar daarna mag nog gebruik worden gemaakt van de tenten en het zwembad. Kinderen tot 8 jaar moeten deze dag echter begeleid worden door een volwassene. Opgeven bij de kassa van het zwem bad. Er worden nog ouders gezocht die willen helpen bij het bakken van de pannenkoeken. Inlichtingen: Trudy Sol, telefoon 0172-588914. Regio - Op zaterdag 2 en 19 augustus kan men in de Oudheidkamer in Koudekerk aan den Rijn de tentoon stelling 'Goed voor alle dag' bezich tigen. Gebruiksaardewerk zoals kookpotten, schalen en drinkgerei uit de 16e tot de 19e eeuw worden getoond. De tentoonstelling is geo pend van 13.30 tot 16.30 uur elke eerste en derde zaterdag van de maand tot en met 13 september. Voor diegenen die een fiets- of wan deltochtje willen maken in de omge ving van Koudekerk ligt een fiets- en wandelroute klaar. De fietsroute is 35 kilometer lang. De routebeschrij vingen kosten f3,=.7evens liggen er fotoboeken ter inzage. Groepen die interesse hebben in een rondlei ding buiten de openingsuren kun nen contact opnemen met me vrouw Muller, telefoon 071-3412944 of mevrouw Van de Berg, telefoon 071-3413740. Iedereen is welkom aan de Dorpsstraat 55a. Wie maakt de mooiste, leukste, meest spectaculaire foto met als thema de zomer van 1997? De redactie van het Hart van Holland en De Nesselander organiseert een vakantie-fotowedstrijd voor al haar lezers. Iedereen kan deelnemen aan de wedstrijd, waarvoor mooie prij zen beschikbaar zijn. De foto's worden niet alleen beoor deeld op techniek en belichting maar ook op originaliteit. Dus niet alleen de fotograaf, die bijna professioneel werkt maakt een kans, ook de 'gewo ne' vakantiekiekjes komen voor de prijzen in aanmerking. De foto,s, liefst met een begeleidend verhaaltje, moeten voor 10 september aanstaande bij de redactie binnen zijn. De prijzen zijn: een complete tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij in Ze venhuizen; een waardebon van ƒ80,-, beschik baar gesteld door eetcafé-discotheek La Baraque in Zevenhuizen; twee prijzen van Pim Rusch Fotogra fie in Waddinxveen: portretfoto's ter waarde van ƒ60,-. Foto's kunnen, voorzien van een vol doende gefrankeerde retourenvelop met uw naam en adres, gestuurd wor den naar de redactie van het Hart van Holland/De Nesselander, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen (onder vermel ding: fotowedstrijd). Zet ook uw naam achter op de foto. De redactie wenst alle lezers een grandioze vakantie toe en veel foto- plezier!

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15