Schieland en Capelle tekenen werkplan oeverinrichting Broere Reizen pakt al meteen goed uit! Pi Open dag bij Jeu de boulesvereniging Les Francophiles Kalinka succesvol in de Oekraïne Vrijwilligers gezocht Middagje uit voor alleengaande 50-plussers Werkzaamheden aan de Van Brienenoordbrug amp-Ommoor De Nesselander/Hart van Holland/31 juli 1997 pagina 9 Natuurvriendelijke oever eerste keuze Regio De officiële ondertekening van het 'Werkplan Oeverinrichting Capelle aan den IJssel' door Schieland en Capelle vindt plaats op donderdag 24 juli. Het bijzondere van deze overeenkomst is dat bij de oeveraanleg altijd voor de meest natuurvriendelijke oever wordt gekozen die haalbaar is. De gemeente Capelle aan den IJssel en het hoogheemraadschap van Schieland willen - waar mogelijk - natuur vriendelijke oevers inrichten. In het kader van de overdracht van het waterkwantiteitsbeheer in 1995 hebben Capelle aan den IJssel en Schieland afgesproken dat zij gezamenlijk zullen zorgdragen voor de oeverinrichting in deze gemeente. Deze afspraak heeft geresulteerd in het 'Werkplan Oeverinrichting Capelle aan den IJssel' waarin de gemeenschappelijke aanpak is vastgelegd. Tijdens de bijeenkomst wordt ook het boekje 'Een mooier zicht op beter water' - over het doel van natuurvriendelijke oevers gepresenteerd, dat Schieland recente lijk voor ambtenaren en bestuurders van gemeenten heeft geprodu ceerd. Omdat het aanleggen van een natuur vriendelijke oever afhangt van de plaatselijke situatie is een beslis- boom ontwikkeld, waarbij wordt ge keken naar zaken als aanwezige ruim te, stroomsnelheden en helling van het talud. Jaarlijks leveren beide par tijen een gelijke financiële bijdrage en beiden zijn vertegenwoordigd in een team dat de uitvoering coördineert. Meerdere initiatieven Een van de natuurvriendelijke oevers die de afgelopen jaren in Capelle is aangelegd, ligt langs de Nieuwerkerk- se Tocht. Een watergang die overi gens doorloopt naar de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. In Nieu- werkerk aan den IJssel en andere ge meenten in het gebied van Schieland zijn ook al enkele natuurvriendelijke oevers door de gemeente aangelegd. Met de gemeente Zoetermeer is een folder voor de inwoners in voorberei ding. In het najaar wil Schieland voor de betrokken gemeenten een geza menlijke werkexcursie organiseren om elders in het gebied de aanleg van natuurvriendelijke oevers te stimule- Belang Het belang van natuurvriendelijke oevers wordt de laatste jaren steeds meer ingezien. De goede oeververde- digende eigenschappen in combina tie met waterkwaliteitsverbetering en natuurontwikkeling, zijn voor veel organisaties aanleiding dergelijke oevers aan te leggen. Niet alleen wa terschappen en Rijkswaterstaat, maar ook recreatieschappen, provin cies, gemeenten en andere land- schaps beheerders stellen zich hierin actief op. In het rijksbeleid wordt de aanleg van natuurvriendelijke oevers nagestreefd. Dit blijkt onder andere uit de derde nota waterhuishouding die pleit voor een integrale watersys teembenadering, waar de oever ook deel van uitmaakt. Ommoord - Broere Reizen is een reisbureau-keten met in totaal 73 vestigingen in heel Nederland. Deze landelijke organisatie onderscheidt zich door haar grote deskundigheid en zeer klantvriendelijke werkwijze. Want of men nu plannen heeft voor die geweldige cruise-vakan tie of er lekker met het gezin een paar daagjes op uit wil in eigen land; bij Broere Reizen vindt men altijd voor elk wat wils en wordt men uitvoerig geadviseerd bij het maken van de allerbeste keuze. Op vrijdag 25 juli jl. opende Broere Reizen haar negende reisbureau in Rotterdam aan de Hesseplaats 27. Hierbij werd al meteen feestelijk uitgepakt! Nadat de deuren van Broere Reizen aan de Hesseplaats, om 9.00 uur 's morgens officieel voor het eerst geo pend werden, was het al meteen raak. Enthousiast werd er gereageerd op de prijsvraag; aan de hand van vijf vlag gen in de etalage, moest men raden bij welke landen deze vlaggen hoorden. Afgelopen zaterdagmiddag rond 16.00 uur werden de prijswinnaars bekend gemaakt en de prijzen uitge reikt. De eerste prijs, een reischeque ter waarde van 250,werd gewon nen door de familie Wolf en was een welkome verrassing omdat zij zojuist een reis hadden geboekt. De tweede prijs, een dagje Londen werd gewon nen door de familie De Koning en de derde prijs, een set reistassen ging naar de heer Bartelse. De reacties van het publiek op deze nieuwe vestiging zijn nu al zeer posi tief te noemen; men hoeft immers niet verder de stad meer in voor het boe ken van reizen, sinds Broere Reizen nu ook in de eigen omgeving is geves tigd. Broere Reizen aan de Hesse plaats is geheel ingericht volgens de nieuwe 'Broere House Style' anno 1997. Moderne, lichte tinten en de Zaterdag 2 augustus wordt een open dag gehouden bij jeu de boulesvereniging Les Francophiles, voor diegenen die kennis willen maken met het jeu de boules. Het is een sport voor alle leeftijdscategorieën, voor zowel mannen als vrouwen. Naast recreatief bezig zijn is er ook de mogelijkheid om in competi tieverband te spelen. Ook is deelname aan toernooien mogelijk. Domicily van Les Francophiles is op het sportcomplex aan de Igor Stravinskysingel en via Zevenkamp bereikbaar. Tijd: vanaf 12.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 4211695 of 4560055. Ingrid en Natasja van Broere Reizen, tezamen met de prijswinnaars die het juiste land bij de juiste vlag wisten te raden. Office-manager Ingrid van den Heuvel (zittend) en Natasja Burghardt (achter haar staand) vormen samen met colle ga Vera van Dinther het enthousiaste team van Broere Reizen aan de Hesse plaats. gezellige zitjes bij de vijf balies, maken het interieur tot een sfeervol geheel. Verder beschikken Office-ma nager Ingrid van den Heuvel en haar collega's Natasja en Vera, over de meest moderne communicatiemidde len waarmee zij hun cliënten ter plek ke van alle wenselijke informatie kun nen voorzien. Uiteraard staat bij hen altijd een kopje koffie of glaasje fris klaar. Broere Reizen aan de Hesseplaats is geopend op maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.30 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor wie graag met Broere Reizen wil kennismaken maar zijn zo mervakantie al achter de rug heeft, is er goed nieuws: vanaf half augustus liggen de nieuwe wintergidsen klaar! N*7< Kalinka na afloop van één van de concerten. Het Russisch-Oekraïns Zang- en dans ensemble Kalinka heeft van 30 juni tot en met 14 juli, op uitnodiging van het ensemble Uzory, een bezoek ge bracht aan de Oekraïne, n de eerste week werd een bezoek gebracht aan de stad Krementsjoek. r werd gerepeteerd en opgetreden niet verschillende groepen uit de Oek- aine. De concerten werden gegeven ln openluchttheaters en stadsthea ters en niet zonder succes. Na één van de concerten kreeg Kalinka, uit han den van de wethouder van cultuur en ondertekend door de loco burge meester van Krementsjoek, een oor konde voor: Het presteren op hoog niveau; Het uitdragen van de Oekraïn- sche folklore; Het verbeteren van de onderlinge contacten en vriend schap. Verder werd er een opname gemaakt in de studio van het commerciële sta tion van Visma Radio en konden luis teraars telefonisch vragen stellen tij dens de uitzending. De tweede week werd Kiev bezocht. Ook hier werd gerepeteerd en opge treden. Buiten het Russisch-Oekraïn- sche repertoire kregen de Nederland se liederen en dansen, aan het eind van ieder optreden, ook een hoge waardering. Voor diverse kinderactiviteiten zoekt 'de Molshoop' aan de Sigrid Undsetweg 300 (nabij metrohalte Hesseplaats) enthousiaste en gemotiveerde vrijwilli gers die het leuk vinden om met kinderen te werken. Mannen en vrouwen vanaf 17 jaar worden gezocht om het vrijwiliigersteam te versterken. Informatie is te verkrijgen bij Annemieke Westhoeve, telefoon 010^1212722. Stichting Samen is een contact kantoor die alleengaande 50-plussers bij elkaar brengt om wat meer gezelligheid aan hun leven toe te voegen. De Stichting Samen organiseert op 17 augustus van 11.30 tot 15.00 uur een ontmoetingsbrunch voor alleengaande 50-plussers. Voor meer informatie: telefoon 010-4212759. De werkzaamheden aan de scheuren van de Van Brienenoordbrug hebben tot maandag 21 juli geduurd. Door weersomstandigheden is er vertraging opge treden met het aanbrengen van de tweede en definitieve epoxylaag. Tijdens de werkzaamheden is er roestvorming geconstateerd aan de onderzij de van het beweegbare gedeelte van de Van Brienenoordbrug (bascule). Maandag 21 juli is gestart met het plaatsen van steigerwerk aan de onderzijde van de bascule. Na het aanbrengen van het steigermateriaal zal men aanvangen met een preventief onderzoek over het gehele gedeelte van de bascule.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9