Dorsdemonstratie valt in het water Uit de commissievergadering Weerman Erwin Kroll bij Ondernemerskring Oud papier Echtpaar Van Kragten 55 jaar getrouwd Zevenhuizen-Moerkapelle Kerkdiensten Jaarprogramma Plattelandsvrouwen Activiteiten Agenda ■■■Mil 1wmm 1,n< lilai om bij te blijven. Oud papier Boerenkaas voor winnaars Hart van Holland/3 september 1997 pagina 11 Antieke trekkers Ringsteken agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle 'lui1! Medische weekenddienst Klachtenregeling Referendum Overige nnnr Gerard Verheiien Moerkapelle - Het had zo 'n mooie dag moeten worden. Daar hadden de trek kervrienden zich voor uitgesloofd. De jaarlijkse feestdag met als hoogtepun ten de dorsdemonstratie het ringste ken en het showen van antieke tracto ren. Door de onophoudelijke regen afgelopen zaterdag viel alles letterlijk inhet water. Jammer, maar aanstaan dezaterdag krijgen ze een herkansing wanneer ze tijdens het Oogstfeest op hel dorpsplein opnieuw aan het dor sen gaan. Op het drassige land van de heer Van der Torren waren alleen de echte liefhebbers. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de zon hoog aan de hemel scheen, was het niet echt druk. Dat nam niet weg dat de trekkervrienden toch hun kun nen lieten zien. Met de trekker werd de Westfalia uit 1939 aangedreven. Vanaf een boerenwagen werden de tarweschoven naar de dorsmachine overgeheveld, waarna deze van z'n "voer" werd voorzien. Op de manier waarop dat voor de oorlog gewoon was, scheidde hij het kaf van het ko ren, deed hij de tarwe in de zakken en verwerkte hij de halmen tot stroba len. Dit gaf op gezette tijden proble men vanwege het natte weer. De trek kervrienden moesten er regelmatig aan te pas komen om handmatig de storingen te verhelpen. 'IV Met opleggers waren vele tractoren naar de Bredeweg vervoerd. Daar stonden ze een beetje troosteloos in het veld. Door het vele hemelwater was het land behoorlijk doorweekt, wat niet echt uitnodigde tot een be zoekje. Daar stonden ze allemaal op rij. De statige werkers van het eerste uur. De Deutz, de Fordson, de Mc Cormick, de John Deere, de Fendt, de Feldmeister en nog vele andere. Van een hoopje ellende met de hand op gekalefaterd tot echte pronkstukken. Waard om van alle kanten bewon derd te worden. Maar helaas, helaas. Hill De hoop is nu gevestigd op aanstaan de zaterdag, wanneer de trekker vrienden tijdens het Oogstfeest pre sent zijn. Omdat in de loop van de middag de regen wat minder werd, kon het ge plande ringsteken met de tractoren toch doorgang vinden. Het werd een lust voor het oog om de trekkervrien den zo in de blubber de wedstrijd af te zien werken. Dit maakte veel goed. Al met al werd het daardoor toch nog een leuke dag. Zevenhuizen - Op maandag 15 sep tember wordt in De Zevenster een ledenbijeenkomst gehouden van de Ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle. Op de agenda staan onder andere de toekomstige gebied sindeling van de Kamers van Koop handel, het uit te geven ledenboek en de organisatie van een workshop over relatiemanagement of perso neelsbeleid. De ledenbijeenkomst begint om 20.00 uur. Na de pauze zal weerman Erwin Kroll vertellen over het weer. Tijdens lezingen die'de heer Kroll regelmatig geeft steekt hij zijn liefde voor de atmosfeer niet onder stoelen of ban ken. In zijn uitleg valt op dat het ge drag van de mens erg veel lijkt op die van de atmosfeer. Hij vindt dat de mens kan leren door zich aan de dampkring te spiegelen. Naast de leden van de Ondernemers kring zijn ook de leden van de Mid denstandsvereniging Zevenhuizen en de Winkeliersvereniging Moerka pelle uitgenodigd. Partners, introdu cés en medewerkers van het bedrijf zijn ook welkom. Vertegenwoordi gers van de gemeente, raadsleden, politie en brandweer en de Kamer van Koophandel worden eveneens uitgenodigd. Wie meer wil weten en/of Erwin Kroll wil horen kan contact opnemen met Willem Visser van de Ondernemers kring, telefoon 0180-631554. Moerkapelle -De afdeling Moerkapel le van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen houdt op woensdag 10 september haar maandelijkse bij eenkomst in dorpshuis Op Moer. Aanvang 20.00 uur. De heer Brinkman van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij uit IJmuiden komt met een film over het werk van deze Redding Maatschappij. Verspreid over het seizoen zijn er tal van activiteiten voor de leden. Op 8 oktober is er een avond over 'de mentie' door activiteiten-begeleid ster mevrouw Reuvers. Op 12 novem ber komt een kooklerares laten zien wat de mogelijkheden van een com bioven zijn. De kerstavond met broodmaaltijd staat gepland op 16 december en de jaarvergadering wordt gehouden op 14 januari. Fysio therapeute mevrouw Planken-Brand geeft op deze avond een lezing over haar werk. Op 11 februari komt er een binnenhuisarchitecte en op 18 maart is er een avond over franse chansons. De slotavond staat op 15 april op het programma met een optreden van theatergroep De Sprong uit Bodegra ven. De koffieochtenden zijn op 26 no vember (ideeën voor kerstkaarten), 6 januari (nieuwjaarsreceptie) en 12 maart (klusjes in huis). Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Woensdag 17 september: 14.00 uur Hervormd Centrum: NAF Zendingsvlie- gers; presentatie over hun werk. Donderdag 19 oktober: Herv. Centr.: koffieochtend; spreekster: Diny Storten beker over "Helpt bidden?! Bidden helpt!". DeZevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur (niet op 22 sept.); Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 12 sept.26 sept.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.15 en 11.00 uur (start '3 sept.); .Zwemmen, in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en 13.30 uur; Reisje: Maandag 22 september naar Dalfsen vertrek 8.15 uur. Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aandeZuidplaswegL 19 sept., 17 okt., 14 nov., 12 dec., 23 dec. kerstkaarten. Oud Verlaat: he Vierkap: vrijdag 5 september 20.00 uur klaverjassen; dinsdag 9 septem ber 14.30 uur soos, 20.00 uur De Schakel; vrijdag 19 september 20.00 uur klaverjassen; zaterdag27 september 14.00 uur Loop van Oud Verlaat; vrijdag ^oktober 20.00 uur klaverjassen. Oud Verlaat - Op 5 en 6 september houdt de christelijke basisschool De Nessevliet een oud papier-inzame ling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Zevenhuizen - Mevrouw Hiemstra uit Zevenhuizen en Marja Herrenbrugh uit Waddinxveen zijn twee van de prijswinnaars in een wedstrijd ge wichtraden, georganiseerd door het Kaas-exposeum in Gouda. De deelne mers moesten het gewicht bepalen van een reuze-Boerenkaas in de Kaas waag. De prijs die zij hiermee ver dienden: kaas! Tzspl Zondag 7 september Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs A D. Noordam, Dord recht. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds J.H. Lam- mers, Benthuizen; 18.30 uur drs J. Harteman, Wezep. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur Ids J.B. Zippro. Zaterdag 6 september dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. Zondag 7 september: .dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Ze venhuizen, telefoon 0180-631783. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. A.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur). Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Narist de vele andere onderwerpen kwam vorige week tijdens de vergadering van de commissie Algemeen be stuurlijke zaken e.a. onder meer de aanschaf van een integraal stemsys- teem aan de orde. Zonder noemens waardige discussie gingen de com missieleden akkoord met het voor stel van Burgemeester en Wethou ders om volgend jaar tijdens de ver kiezingen een stemmachine het werk van het rode potlood te laten overnemen. "Zelden heb ik mij zo verkeken", stel de burgemeester Schoots toen bleek dat het agendapunt over de aanschaf van de stemmachine geen enkel pro bleem opleverde. Vooraf namelijk verkeerde hij in de veronderstelling dat dit punt weieens de nodige dis cussie zou kunnen opleveren. Niets was echter minder waar. De heer De Jong stelde direct al dat het CDA een groot voorstander van het automa tisch stemmen was. Alleen zou er een goede voorlichting naar het publiek en de leden van de stembureaus moe ten komen. Gemeentebelangen in de persoon van de heer Duursma bleek eenzelfde mening toegedaan. Me vrouw Kruyt van PvdA/D66 vond het stemsysteem niet kiesvriendelijk en haar had aanvankelijk dan ook de angst bekropen dat het systeem een negatieve invloed zou kunnen heb ben op de kiezersopkomst. Daarom had zij bij andere gemeenten geïnfor meerd wat daar de ervaringen waren met het automatisch stemmen. Die bleken positief te zijn. Er was zelfs één gemeente waar de opkomst gro ter was dan normaal. "Dus onze frac tie is voorstander", zo stelde zij. Ook bij de SGP/RPF en de WD viel het voorstel in goede aarde. Voor wat betreft de voorlichting suggereerde de heer Schoots nog dat de partijen zelf wellicht op de dag van de verkie zingen in de stembureaus aanwezig kunnen zijn om voorlichting te geven met name aan de ouderen. Het college van B. en W. is voorne mens de Gemeenteraad een voorstel te doen om de inwoners van de ge meente de mogelijkheid te bieden om over bepaalde zaken in beklag te gaan bij een onbevooroordeelde, objectief samengestelde commissie. Daartoe had het een zogenaamde Klachtenregeling ontworpen. Punt van discussie tijdens de vergadering was de samenstelling van de vertrou wenscommissie. B.en W. had in het voorstel vertrouwenspersonen uit de eigen gemeente voor ogen. De af gevaardigden van de verschillende politieke fracties hadden hier grote moeite mee. De onafhankelijkheid van de vertrouwenscommissie moest gewaarborgd worden en in dat kader was een ieder het er over eens dat iemand van buiten de gemeente als vertrouwenspersoon c.q. om budsman zou moeten fungeren. Op grond van een bepaling in de Grondwet en de Gemeentewet heb ben gemeenten de mogelijkheid om via een volksraadpleging of wel een referendum de mening van de inwo ners over een te nemen of een reeds genomen besluit te vragen. Zo men in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle over het een of ander een refe rendum zou willen houden dan zou hiertoe een zogenaamde Referen dumverordening nodig zijn. De vraag van B.en W. aan de leden van de commissie was dan ook: Wilt U een dergelijke verordening of niet. De in direct achterliggende vraag was in feite dus of men in de gemeente het instituur van een referendum wilde introduceren of niet. Alle partijen waren het over eens dat er zo'n veror dening zou moeten komen, omdat, zo stelde men,: "Als je ooit een referen dum zou willen houden, moet de manier waarop geregeld zijn". De stichting De Vierstroom verzorg de tijdens de vergadering een pre sentatie om de politici wat nader te informeren over haar werk, met name over de tak maatschappelijk werk. Waarbij het ging om de kwali teit van de dienstverlening en het daaraan gekoppelde kostenaspect. "Met de kans dat zulks afbreuk doet aan de kwaliteit, werken wij zo kort, zo snel en zo efficiënt mogelijk", hield de stichting het gehoor voor. Als een reactie op de uitspraak van de rechter is het nodig dat er een nieuw standplaatsenbeleid wordt ontwikkeld. Terzake was door B.en W. een beleidsnotitie opgesteld. In dit kader rees de vraag of de markt zou verdwijnen of niet. De heer Schoots verzekerde dat de markt niet weg ging. "Er blijven altijd zeven kra men". Moerkapelle - Deze maand kan in Moerkapelle alleen op zaterdag 6 september papier worden gebracht naar de container naast de kerk van de gereformeerde gemeente. Van 8.00 tot 12.00 uur is de container- dienst aanwezig. De opbrengst in juli bedroeg 11.200 kilo. Door Gerard Verheiien Moerkapelle - Voor de heer en mevrouw Van Kragten was het vorige week 55 jaar geleden dat ze in het huwelijksbootje stapten. Hij, 84 jaar oud: "Als je vooruit kijkt lijkt 55 jaar heel wat. Maar als je achterom kijkt, is het letterlijk omgevlogen". Zo'n 7 jaar geleden vestigden ze zich in een aanleunwoning van Beth San. Mevrouw Van Kragten (80): "Wij hebben altijd in Delft gewoond. We hebben 2 zoons en 2 dochters, 17 kleinkinderen en 6 achterkleinkinderen. Twee van onze kinderen die hier in Moerkapelle wonen, hadden al eens een balletje opgeworpen om daar te komen wonen. Per slot van rekening werden we ook al een dagje ouder. Uiteindelijk hebben we de stap genomen. Daar hebben we nooit spijt van gehad. Zoals een goede gewoonte betaamt, kreeg het echtpaar bezoek van de burgemeester. En de heer Schoots kwam niet met lege handen. Namens de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle overhandigde hij het bruidspaar een fruitmand. Omdat de heer Van Kragten altijd een rasechte zeeman geweest is, kwam tijdens het gesprek de Rotterdamse haven al snel in beeld. Hele verhalen over hoe het toen was en wat er zoal niet veranderd was. De heer Schoots geanimeerd: "Ja toen was het de tijd van de houten schepen en ijzeren mannen, terwijl het nu de tijd is van de ijzeren schepen en je weet wel".

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11