S X Joost Blokland derde op NK The Rabo Night of the Proms met Angela Groothuizen rot derkruiper 95 ^sintratuin in de brievenbus! Era Bridgen in De Vierkap Bijeenkomst KBO Klaveijassen Jeugddienst Collecte kankerbestrijding Bazar en rommelmarkt Honderd jaar De Kleine Trompetter 20e jaargang nummer 732 3 september 1997 Jan als mens Diefstal Geschenken Atletiek Vrijdagavond 5 september The Rabo Night of the Proms Dorpshuis Swanla - Zevenhuizen Aanvang 21.00 uur Zaal open 20.00 uur Een proms-concert in een schitterende bezetting. tJT' mmm IHIIJ Oud Verlaat - Binnenkort start in De Vierkap op vrijdag het vrij bridgen. Ook wordt een cursus bridge voor beginners georganiseerd op maan dagmiddag. De cursus wordt op maandagavond gehouden in dorps huis Swanla in Zevenhuizen. Voor inlichtingen kan men bellen: 0180-633347. Boskoop - De Katholieke Bond Oude ren houdt een bijeenkomst op woensdag 10 september. De firma de Boer natuurproducten komt ver tellen over "Leven en Gezondheid". Deze middag is voor iedereen vrij toegankelijk. Koffie en vlaai zijn gra tis. De middag begint om 14.00 uur in de parochiezaal aan de A.P. van Nes laan 48. Zevenhuizen - De klaverjasvereni- ging Hotel Vos begint op 4 septem ber met het nieuwe klaverjassei- zoen. Het seizoen loopt tot en met april. Men kan drie keer negen we ken competitie spelen. Er is ook prijsklaverjassen met Sint Nicolaas, Kerstmis en Pasen. Iedereen is wel kom iedere donderdagavond om 20.00 uur. Donderdag 4 september wordt begonnen met de ledenverga dering en daarna met klaverjassen. Zevenhuizen - Op zondag 7 septem ber is er een jeugddienst in de Her vormde kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt "De wonderen de wereld uit?". Dominee van Beek gaat voor in de dienst en een gelegen heidskoor verleent medewerking evenals organist Ike Zintel. Moerkapelle-in de week van 7 tot en met 13 september houdt de Neder landse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelminafonds haar jaarlijkse col lecte. Onder het motto "Vecht mee, blijf geven" vraagt het KWF om via de collectebus mee te vechten met de patiënt. Ook de collectanten in Moerkapelle doen het werk geheel vrijwillig en kunnen zich identificeren met een collectantenpas. Waddinxveen - Zaterdag 6 septem ber van 9.00-16.00 uur wordt er een grote bazar/rommelmarkt gehou den in en om de Immanuelkerk aan Beatrixlaan 2. Het motto is "Voor de kerk en onder jwerk". i De stichting "Vrienden van het i Roosenvelthuis", krijgen een bijdra- I ge voor de aanschaf van rolstoelen. Er is voor een ieder iets te doen, zoals een kleding- en rommelmarkt handwerk- bloembollen en bloe- menkraam, kinderspelen en speel goed, boeken, platen enzovoort. Er zijn oliebollen en bij het Rad van Avontuur zijn mooie prijzen te win nen. In het restaurant kan men drin ken en eten krijgen. Ook is er de nieuwmarkt". Voor boeken en platen kan men al terecht op vrijdagavond 5 septem ber van 19.00 tot 21.00 uur. Jan de Bakker met de VUT Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Jan de Bakker gaat per 1 november met de VUT. Tegenwoordig heet dat FPU, Flexibel Pensioen en Uittreden. De gemeenteambtenaar heeft zijn taak zogezegd volbracht. Hij heeft er 40 dienstjaren opzitten. Vorige week vrijdag nam hij afscheid. Door bur gemeester en wethouders werd hem een receptie aangeboden. ¥an de 40 jaar werkte Jan Jaïrus Marinus de Bakker er 38,5 bij de gemeenten Zevenhuizen, Moer- huizen en Zevenhuizen-Moerkapelle. Burgemeester Schoots verwoordde dit in zijn toespraak tot zijn oude hoofd Dienstverlening: "Jan hoewel wij weten dat het geheugen van men sen over het algemeen erg kort is, werk jij sinds mensenheugenis bij deze gemeente. Door middel van jouw afscheid vandaag vindt er een twee voudige, historische gebeurtenis plaats. Zonder een gemeentegrens wijziging gaat er een stukje van onze gemeente af. Een ramp komt zelden alleen." Jan de Bakker is naast een erg sociaal mens ook een bijzonder muzikaal ie mand. Alhoewel er nooit CD's van zijn optredens gemaakt zijn, maakte hij, samen met enkele collega's, furore als drummer. Ook was hij lid van de "siga- renclub". Op de gemeentelijk uit gaansdag stak hij één keer per jaar samen met zijn collega's Henk Hoge- brug en Martin Duineveld een sigaar op. Vandaar dat hij van de Personeels vereniging een 'klein rot doosje' hava- na's kreeg. Als ambtenaar had hij twee gezichten. Aan de ene kant was hij op en top ambtenaar, aan de andere kant had hij sterk de neiging om dat te relative ren en zich er tegen af te zetten. Die eigenschappen maakten hem tot een bijzonder afdelingshoofd. Volgens Gemeentesecretaris Ad Visser loverhandigt Jan de Bakker namens de collega s een passend cadeau. vuld. Burgemeester Schoots: "Niet in financiële zin, maar je hebt de ge meente je vrouw ontfutseld. Je hebt Diny hier als het ware achter haar bureau vandaan gesleurd". En dan schertsenderwijs: "En dat als budget houder die toch verplicht is meerdere offertes aan te vragen". zijn opvolger Hans Sytsema was zijn filosofie over het verlenen van vergun ningen vermaard. "Heeft de burger eens een goed idee, moet 'ie er eerst mee naar de gemeente. En wat doen wij dan. Net zolang zoeken tot we iets vinden om te kunnen zeggen: dat mag niet. Waar zijn we nou eigenlijk mee bezig!". Fameus is ook de beroepszaak die de inwoners van Oud Verlaat in 1979 bij Gedeputeerde Staten aan spanden tegen een wijziging van het bestemmingsplan over de aanleg van een recreatieweg tussen de Middel weg en de plaats waar nu de ophaal brug over de Rotte ligt. Door een vormfout was de gemeente gedoemd bij de Statencommissie bakzeil te ha len. Onder het oog van de veie aanwe zige Oud Verlaters en een journalist van de Goudse krant werd de gemeen te, vertegenwoordigd door Jan de Bakker en zijn huidige opvolger, inder daad afgedroogd tot op het bot. In de auto op weg naar huis sprak Jan: "We stonden voor gek. Maar je moet maar zo denken, we worden er goed voor betaald". -Jan de Bakker heeft niet alleen in die 38,5 jaar veel kennis, energie en crea tiviteit in de gemeente gestoken, maar hij heeft er ook mooi zijn zakken ge- Dat Jan de Bakker alom zeer gewaar deerd was, bleek ook uit de vele ca deaus die hij mocht ontvangen. Tot laat in de middag schudde hij samen met Diny de handen van de vele aan wezigen, die hun welgemeend het beste toewensten. Waddinxveen - Bij de vorige weekend gehouden Nederlandse kampioen schappen voor de jeugd wist Joost Blokland van SC Antilope beslag te leggen op een derde plaats op de 1500 meter. Hiermee ging weer een clubre cord aan diggelen. Ten aanzien van de 800 meter waren de verwachtingen zeer hoog gespan nen. Op deze afstand staat Joost na melijk derde van Nederland en zijn prestaties van de afgelopen maanden deden het beste vermoeden. Zo eve naarde Joost onlangs een 20 jaar oud clubrecord van Ed van Gemeren op deze afstand en verbeterde Joost deze tijd nog eens begin juli bij wed strijden in Naaldwijk. De 1500 meter was hem echter niet in de koude kle ren gaan zitten en hij moest dan ook op de 800 meter genoegen nemen met een zevende plaats. Zevenhuizen - Vrijdagavond 6 sep tember in de grote sporthal van dorpshuis Swanla wordt The Rabo Night of the Proms gehouden. Er zijn nog een aantal kaarten aan de zaal te koop. Om 21.00 uur zal dirigent Wencelaus Scheepmaker het startsein geven met het nummer "Everybody Rejoice". De avond wordt gepresenteerd door An gela Groothuizen en Robin Metselaar. Een geweldige Proms-bezetting: de Harmonie, het tamboer- en lyrakorps van De Kleine Trompetter, de Big Band Run for Cover en de koren Poko- mo en Popcorn. Op de generale repetitie zorgde Ange la met haar warme persoonlijkheid en prachtige stem al direct voor de ware Promssfeer. Door de gezamenlijke re petities heerst er een zeer goede stemming onder de deelnemers. En kele nummers die ten gehore zullen worden gebracht zijn: "Think", "Pres sure" en "River Deep Mountain High", maar ook het Slavenkoor uit Nabucco door beide koren. De sporthal zal tot een echt Proms-theater worden om gebouwd. 'Ook aan vlaggetjes, sjaaltjes, vuur werk en lampjes voor de bezoekers is gedacht. Men kan zitten of staan op de tribunes, ook in de zaal staan een aan tal stoelen, zodat het voor iedereen een feest zal worden. Met elkaar mee zingen en -deinen op de bekende num mers. In de Oogstfeestkrant staat het gehele programma vermeld. Deze onderkruiper of Gentiaan kruipt en groeit breea uit en staat graag jjgk in de rotstuin. Laat z'n prachtig diepblauwe klokvormige bloempjes volop in de herfst zien. Van 11.95 voor 6 NIEUWERKERK f«K> USSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1