PARKEREN i - -§ - lr Zevenhuizen is nog steeds omringd door prachtige ruime polders. Nog wei, maar het polderlandschap rond dit mooie dorp slinkt, stap voor stap. Het polderland verandert van gebruik. De grote stad komt met rasse schreden dichterbij. De polders, aan de ene kant begrensd door de Rottemeren, met de prachtige molens, de Molenviergang. Aan de andere kant de ruime polders, waar de woningbouw, de glastuinbouw en de recreatie langzaamaan bezit van neemt. De Alexanderpolder was nog niet zo lang geleden Zevenhuizens grondge bied. Straks zal de nieuwe wijk "De Nesseiande" aan de horizon het dorp begrenzen. Boeren die al meer dan een eeuw, van geslacht op geslacht, in die polders hun bedrijf uitoefenen, vragen zich af hoe het over tien jaar zal zijn. De ruimte om de dorpskern wordt steeds krapper. De Eendrachtspolder, drooggemalen in 1760 zal ruimte aan de recreatie moeten bieden. De in 1722 drooggemalen Tweemanspolder waar je zo n mooi uitzicht hebt op de Molenviergang, zal ruimte gaan bieden aan recreatiewoningen. Behoud van een stukje historie Het Gemeentebestuur bewaakt deze nieuwe ontwikkelingen angstvallig, maar toch zal het polderlandschap zich wijzigen. Net als in de voorgaande Oogstfeesten zal tijdens het oogst feest een aantal aspecten van het boeren- en dorpsleven uit vroeger tijden te zien zijn. Het Oogstfeestcomite organiseert dit samen met mensen en verenigingen die zich inzetten tot behoud van al het mooie dat Zevenhuizen te bieden heeft. Eén van hen is Fred Visser, een telg uit een oud hoefcmedengeslacht, nadien met dorsmachines in de winter langs de boerderijen. Hij organiseert de traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren en machines dit Oogstfeest voorlopig voor de laatste maal. Door hem is eigenlijk het initiatief genomen tot het Oogstfeest in haar huidige vorm. Vaak wees hij ons op zaken die kenmer kend waren voor het oude dorpsleven. Wij hopen dat hij dat blijft doen. Vanzelfsprekend is hij ook actief in de vereniging Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Deze vereniging heeft van de eigenaren van de oude smederij aan het begin van de Dorpsstraat. Cees en Bram Heij, toestemming gekregen om in deze smederij, stammend uit 1788, rondleidingen voor het publiek te verzorgen. Ook de vereniging De Molenvrienden" zal op het Oogstfeest aanwe zig zijn. Het zijn juist die verenigingen die zich sterk maken voor het behoud van het Zevenhuizense erfgoed. De lange rechte Dorpsstraat waar, zoals bijgaande foto's laten zien, al eeuwenlang de jaarlijkse festiviteiten plaatsvinden, zal ook dit jaar weer bol staan van activiteiten met een knipoog naar vroegere tijden. Het programma van het aanstaande Oogstfeest biedt wederom heel veel. Veel van vroeger en veel van nu. Van spektakel tot gezelligheid, voor oud en jong. JiilIijZ 10.00 uur opening Dorpsstraat - Zuidzijde - bij Hotel Vos Rondleiding op de aangegeven tijden in de oude smederij uit 1788, van de gebroeders Cees en Bram Heij Activiteiten voor kinderen met o.a. draaimolen en treintje Plein achter het Gemeentehuis: Optreden van de Country-band Windfall omlijst door The North Hill Country Dancers Dorpsplein: Het optreden van de Lichtaartse Viegeldossers Het optreden op het podium van een van de vijf straatorkesten De gehele middag: De bekende studenten jazz band uit Wageningen, The Abie-Bodied Seamen Tentoonstelling van melkvervoer uit vroeger tijden Kinderboerderij met klein vee Overzijde: Het dorsen van het graan met een dorsmachine uit 1925, met originele dorstrekker en stropakker Dorpsstraat - vervolg: tentoonstelling van oude motorfietsen, brommers en auto's van Willem Boode, tegenover de NH-Kerk Grote rommelmarkt op Kerkplein NH-Kerk Plein Albert Heijn - het smulplein en verder vermaak Noordzijde en Catgespleln: Traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren, machines, legervoertuigen, gereedschap en stationaire motoren Gehele Dorpsstraat: Een tiental oude ambachten, met o.a. een touwslager, stoelenmatter, kaasmaker, mandenvlechter, houtsnijder, nettenboeter Plaats en actie nog niet bekend: OPTREDEN STUNTTEAM Korps Mariniers Braderie met veel kramen en stands Vijf straatorkesten van Noord- tot Zuidzijde tlorpsstraat en weer terug Stand van de Molenvrienden en de Vereniging Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Rad van Avontuur w Groeneweg Gezellige bars en terrassen ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Het organlsatie-comite verzoekt eeri leder om vanaf vrijdag 22.00 uur alle parkeerplaatsen in en rond de Dorpsstraathet Catgespleln, de Burgemeester Boerstraat, enzovoort AUTOVRIJ te houden. Bezoekers kunnen parkeren aan het Noordelnde (waterzijde), op de Tweemanspolder (richting Rotte meren), op het Industrieterrein, op het Dorpshuisplein en langs de Swanlaweg. De parkeerplaatsen worden met borden aangegeven, dit in overleg met de politie. 'speciale uitgave van het oogstfeesJTmite Zevenhulzen, bestaande uit: jan Dijkshoorn, Dick v.d. Horst, Marco Hoogendoorn, Johan Ottevanger, ]a"vJ;^h^'e^i^en Kees Wissers, tb.v. het Oogstfeest/braderie op zaterdag 6 september. Huis-aan-huis in Zevenhuizen, Moerkapelle, Kruisweg, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Moordrecht en Wadd.nxvee Redactie: Marco Hoogendoorn en Willem Visser. Technische realisatie: Drukkerij Elgersma, Zevenhuizen. 00,= nu klokje, ijlaarzen 215810

Hart van Holland | 1997 | | pagina 21