Gemeentedag Waddinxveen trekt veel bezoekers Uit de doeken - textiel in de kunst Inleveren pakketten voor Polen Bijbelcursus Praise-avond Jonge Jury in bibliotheek Kinderboekenweek in bibliotheek Boskoop Da Capo in concert Mezzo-sopraan en piano in Praathuis VW Boskoop Knutselwedstrijd Werelddierendag Trias opent balie in publieks ruimte gemeentehuis Kerkdiensten Hart van Holland/24 september 1997 pagina 11 Informatiemarkt Debat over het beleidsplan Vernieuwde gemeentehuis Hoe werkt De Jonge Jury? S.Y.P.R.A.B. Koffieconcerten beginnen weer p,mr Karin van Langeraad Waddinxveen - Op zaterdag 20 september is door de gemeente Waddinxveen de gemeentedag georganiseerd. Dit evenement wordt eens in de vier jaar georganiseerd, in het jaar voorafgaand aan de gemeenteraadsverkiezingen. Burgemeester Jonkman opende de dag, die als thema meekreeg 'Open', omdat 'Open' één van de drie onderdelen is van het gemeentelijke motto KOM: Klantgericht, Open en Modern. In zijn toespraak stond de heer Jonkman nog even stil bij het tragisch overlijden van Meindert Tjoelker in Leeuwarden en sprak de hoop uit dat de Waddinx- veense samenleving een soortgelijk incident nooit zal kennen. Door Maria Wientjes-van der Velden, wethouder van Kunst en Cultuur, werd het nieuwe kunstwerk op het raadhuisplein Ont huld. Dit kunstwerk draagt de naam 'de Vleugels uitgeslagen' en is gemaakt door Ruurd Hallema. Rondom het gemeentehuis waren di verse stands te bezoeken. Mede dank zij het mooie weer konden de stand houders zich verheugen op een goede toeloop van het publiek. De politieke partijen die nu vertegenwoordigd zijn in de raad waren aanwezig om het publiek informatie te verschaffen. Tevens waren er diverse non-profit organisaties en instellingen vertegen woordigd met een kraam, zoals het Asielzoekerscentrum, het Zorgcen trum Souburgh, de Stichting Gered Gereedschap, de Openbare Biblio theek en vele anderen. De inwoners van Waddinxveen zijn tijdens de gemeentedag in de gelegen heid gesteld hun mening te geven over het beleidsplan van de gemeente over de komende vier jaar. Hiertoe was er een forum gevormd van de fractievoorzitters van de Waddinx- veense politieke partijen: de heer Viergeven van de Unie 55+, mevrouw Gerts van het CDA, de heer Dijkster- huis van de PCW, de heer van Holsteijn van de PvdA, de heer De Vogel van de WD en de heer De Wit van D'66. Na wat inlei dende vragen van de ge- spreksleider de heer g Woudenberg kwamen er wat vragen uit het publiek met betrekking tot de ont wikkelingen aangaande de Nieuwe Passage, de nieuwbouw bij de Dorps straat en het beleid ten aanzien van het verkeerscirculatieplan. Het publiek kon een kijkje te nemen in het recentelijk verbouwde en ver nieuwde gemeentehuis. In de centrale publiekshal waren diverse ambtena ren aanwezig om voorlichting te ge- v ven over de afdeling Publiekszaken en de afdeling Sociale Zaken en Arbeid. Er was een doorlopende videopresen tatie over de gemeente en er waren vele voorlichtingsbrochures aanwe zig. Ook het kantoorgebouw aan de Beukenhof stond open voor het pu bliek. Hier zijn de gehele dag twee clowns aanwezig geweest om kinde ren te schminken. Waddinxveen - Dit najaar start de Waddinxveense Kunst Kring met een dialezing in de zaal van de Immanuel- kerk op dinsdag 30 september. Aan vang 20.00 uur. De Leidse kunsthistorica Els de Baan heeft als thema gekozen "T extiel inde kunst". Schilders en beeldhouwers hebben in het verleden veel oog ge had voor het weergeven van textiel. Dat deden zij niet alleen uit pronk zucht maar ook om de specifieke bete kenis van de voorstelling te onder strepen. Minutieus geschilderde mid deleeuwse brokaten hebben een spe ciale betekenis, eveneens geschilder de gordijnen voor een 17de eeuws genretafereel. Leden, vrienden en belangstellenden zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Er is gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer op donderdag 2 oktober van 17.00 tot 22.00 uur. Voor informa tie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de Zondag 21 september Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J C. de Moor; 17.00 uur sow Imm. kerk Herv. Immanuel 9.30 uur ds H. On- stein, A'dam; 17.00 uur ds F. Bos. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur ds Schalk, Ter Heijde. Boskoop Prot. Geloofsgem: 10.00 uur jnw ds H. Pleysier-Polderman. Herv. gem. 9.30 uur—; 18.30 uur ds M.D. vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 18.30 uur ds J.H. Langelaar. Ghr. Geref. kerk 9.30 en 19.00 uur ds H. Jonkman, Zutphen. Lhristengem. "Bethel" 9.30 uur baby Hetyey. doos geschreven te worden, de pak ketten mogen ook brieven, tijdschrif ten en dergelijk bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn ƒ7,50 per pakket plus ƒ2,50 per kilo. Bij inleve ren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. San en Sam gefeliciteerd met de gele bank en de rest! ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 10! Waddinxveen - Dit najaar start de werkgroep Bijbelcursus van de gere formeerde kerk (vrijgemaakt) een lan delijke campagne om cursisten te werven voor een schriftelijke bijbel cursus. De cursus is bedoeld om men sen kennis te laten maken met de bij bel en bestaat uit 25 lessen. Cursisten kunnen op verzoek mondelinge of schriftelijke begeleiding krijgen. Ont wikkeling en begeleiding van de cur sus is in handen van vrijwilligers. Ter bestrijding van de onkosten wordt de cursisten een bijdrage van 50,- ge vraagd. Voor informatie: L. Slinger land, telefoon 0172-216153. Gouda - Op zaterdag 27 september zal een groep musici in Gouda een praise avond verzorgen voor een goed doel. De opbrengst is bestemd voor een zendingsproject in Thailand. Op deze avond is er een info-tafel aanwezig, zodat men meer over dit project te weten kan komen, ledereen is welkom om samen te komen zingen op zater dag 27 september aan de Lage Gouwe 204 in Gouda in gebouw De Gouden Aar. De entree bedraagt ƒ5,-. De zaal gaat om 19.30 uur open. Het program ma start om 20.00 uur. Waddinxveen - In februari 1998 zal voor het eerst de prijs van de jonge jury worden uitgereikt. Niet door een select comité van volwassenen, maar door jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar. Deze jongeren kunnen op een stemformulier aangeven welke recent verschenen jeugdboeken zij het beste vinden. Voor de leeftijdsgroep van 12 tot en met 15 jaar bestaat een rijk en geva rieerd aanbod aan jeugdliteratuur: boeken die de moeite waard zijn om - op school en thuis - te lezen. Het prin cipe van een open lezersjury is een beproefde en succesvolle methode om de belangstelling voor lezen te stimuleren. Zo doen aan de Neder landse Kinderjury jaarlijks tiendui zenden kinderen van 6 tot 12 jaar mee. Jongeren uit klas 1 tot en met 3 van het voortgezet onderwijs worden uitge daagd om tussen 23 september 1997 en 31 januari 1998 zoveel mogelijk jeugdboeken te lezen. Het gaat hierbij om boeken die verschenen zijn tus sen 1 januari 1995 en 1 januari 1997. Door vervolgens een persoonlijke Top-5 van favoriete boeken op te stu ren maakt de lezer deel uit van De Jonge Jury. In februari wordt bekend welke schrijver met de eer gaat strij ken. De boeken die in aanmerking komen voor jurering staan in de bibliotheek bij de 14+ boeken op de romanafde ling. Ze zijn te herkennen aan een jonge-jury-sticker. Natuurlijk zijn de stemformulieren ook in de biblio theek verkrijgbaar. Opeens was ie-er: S.Y.P.R.A.B., Shock Your Parents Read A Book. Een eigen zinnig soort gids, bestemd voor kin deren van 12, 13, 14 en 15 jaar. 96 Pagina's op pocketformaat, 150 titels die besproken worden en jongens en meisjes hun zegje doen over hun favo riete boek. In de bibliotheek ligt een hele stapel klaar voor leesgierige jon geren. Woensdag 1 oktober begint de Kin derboekenweek. Onder het motto "De tijdmachine" staan in de bibliotheek van Boskoop boeken over de Middel eeuwen tien dagen centraal. Boeken over ridders en jonkvrouwen, kaste len en kloosters, heiligen en konin gen, maar ook over kinderen uit die tijd zijn dan in de bibliotheek te leen. In de Kinderboekenweek worden elk jaar de gouden en zilveren griffels en penselen uitgereikt. De dit jaar be kroonde boeken zijn in de bibliothe ken tentoongesteld. In Boskoop wordt op 4 oktober van 14.00 tot 16.00 uur een Middeleeuws feest gevierd. Er kan worden geknut seld en gepuzzeld en er wordt een ridderverhaal voorgelezen. Verder zijn er kraampjes met verschillende spelletjes aanwezig. Gratis toegangskaarten zijn bij de bi bliotheek verkrijgbaar. Waddinxveen/Boskoop - Zaterdag 25 oktober geeft zanggroep Da Capo een concert in de hervormde kerk van Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Aan dit concert, waarvan de algehele leiding in handen is van Ben Kramer, zal me dewerking worden verleend-door het christelijk Boskoops jeugdkoor. Da Capo zal een groot gedeelte van het huidige repertoire en een aantal nieuwe stukken ten gehore brengen. Ook een aantal nummers uit The Young Messiah staan op het program ma. Kaarten a ƒ7,50 zijn verkrijgbaar bij leden of telefonisch bij Nico Voogt: 0172-214018 of José Versluis: 0182- 618852. Boskoop - Zondagmorgen 28 septem ber begint in het Praathuis het nieuwe seizoen van de koffieconcerten. Mez zo-sopraan Karin Brunt en pianist David Bollen brengen dan een pro gramma met liederen onder meer van Franz Schubert, wiens werk in dit Schubertjaar niet mag ontbreken. Verder zal de najaarsserie bestaan uit een concert van La Dispute de l'Amour op 26 oktober met composi ties van Couperin en Telemann. Op 23 november treedt het Juerga Ensem ble op met muziek waarin voor de gitaar een belangrijke rol is wegge legd. Tenslotte komt er op 14 decem ber een fluit-piano duo dat onder an dere stukken zal spelen van Prokofiev en Gubaidulina. Het koffieconcert van 28 september staat geheel in het teken van de lied kunst. Behalve van Franz Schubert zullen ook werken van Modeste Moussorgsky, van Antonin Dvorak en van Robert Schumann ten gehore worden gebracht. Het concert begint om 11.30 uur. Vol wassenen betalen ƒ8,50 entree, kinde ren hebben gratis toegang. De VW Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: BZN concert Pearls op 17 en 18 oktober in Martini hal in Groningen; Joe de Musical met Vera de Man, Simone Kleinsma en anderen tot en met 23 november in Amsterdam; André Hazes op 27 okto ber in Ahoy Rotterdam; Holiday on ice in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht op verschillende data; Tom Parker met The New Amadeus Young Christ mas in het Concertgebouw Amster dam op 6 december; The Royal Horse Gala op 4 en 5 oktober in de Rijnhal in Arnhem; Wibi Soerjadi op 19 oktober in het Concertgebouw Amsterdam; West Side Story op 4, 7,8 en 9 oktober in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; Helmut Lotti op 6 decem ber in Congresgebouw Den Haag; Wijnsalon '97, de wijnbeurs voor iede re wijnliefhebber, van 3 tot en met 5 oktober in het Plantarium Gebouw op het ITC terrein. Voor meer informatie: VW Boskoop 0172-214644. Waddinxveen - Ook dit jaar organi seert de Werkgroep Natuur- en Milieu Educatie Waddinxveen een kleur- en knutselwedstrijd ter gelegenheid van Werelddierendag. Het thema is dit jaar 'vlinders'. Via de scholen zijn kleurplaten en brieven uitgedeeld. Op woensdag 1 oktober kan iedereen tus sen 14.00 en 15.00 uur zijn/haar werk stuk inleveren in het Warnaarplant- De Waddinxveense kunstenares Jan- ny de Rijke zit in de jury. De winnaars worden op zaterdag 4 oktober, We relddierendag, bekend gemaakt. De prijsuitreiking vindt op die dag plaats om 14.00 uur in het dierenkampje van het Warnaarplantsoen. Janny de Rijke zal de prijzen uitreiken. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Tijdens de gemeentedag op zaterdag 20 september heeft Zorgverzekeraar Trias zijn balie in de publieksruimte van het gemeentehuis officieel geopend. Burgemeester F. Jonkman voerde de officiële handeling uit door het aansnijden van een grote taart. De medewerksters van Trias die vanaf maandag 22 september achter de balie te vinden zijn kregen als eerste een stuk van de taart, als symbool van samenwerking tussen de gemeente en Trias.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11