Modeshow Bac geeft goed beeld van de huidige mode i De meerwaarde van de zelfstandige levensmiddelendetaillist Jongen bedreigd met vuurwapen Drieduizend zingenden in Mega-popkoor Vervolgcampagne alarmnummer 1-1-2 officieel gepresenteerd e art van Holland/24 september 1997 Claims NP Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Het zijn voornamelijk de kleuren maïsgeel, roestbruin, helder camel, mosgroen en ijsblauw die dit najaar en komende winter het modebeeld bepalen. Allemaal prachtige tinten die door onderling combi neren tot unieke kleurcombinaties leiden. Wat de modellen voor de da mes betreft, is vrijwel alles mogelijk. Een korte of lange rok, gecombineerd met gilet of blazer, het kan allemaal. Opvallend is dat de mode vooral heel vrouwelijk is. Voor de heren zijn het de warme herfsttin ten die de mode een sfeervolle uitstra ling geven. Actueel zijn de ruitover- hemden en stoere jacks voor een ge kleed, maar toch sportief effect. De kindermode is nog steeds voorname lijk felgekleurd, maar wordt vaak ge combineerd met klassieke kleuren als marineblauw en donkergroen. Op merkelijk detail is dat de sweater in middels heeft plaatsgemaakt voor de pullover. De meisjesmode in het bij zonder, is dit seizoen bijna dames achtig te noemen; leuke, vlotte kle ding, qua model een beetje afgekeken van de volwassen damesmode. Dit alles was uitgebreid te zien tijdens de modeshow van Bac, die afgelopen maandagavond in de winkel in Zeven huizen plaatsvond. Tijdens de één uur durende show werden de nieuwe collecties dames-, heren- en kinder mode gepresenteerd van onder ande re de merken: Tour Mystique, La Pa- gayo, Roberto Sarto, Ball, Pierre Mo- nee, Elmi, Exit, Yell, Spetter, Locker en Nike, die in de winkels van Bac in Zevenhuizen én Moerkapelle verkrijg baar zijn. Verder werd tijdens de show veel aandacht besteed aan het door de modellen gedraagde schoei sel. Zeer actueel blijkt de enkellaars en over het algemeen geldt dat de schoenen vooral een klassiek-sportie- ve uitstraling hebben. Veel gezien zijn de goed combineerbare kleuren don kerblauw en bruin. Bij Bac in Zeven huizen vindt men overigens schoe nen van alle grote merken, zoals Petit- Shoe, Gabor, Flexus, Burley, Naturino en Elefanten. Voor de wat bredere voet is er het gemaksschoeisel van Helioform en Ara. Al tien jaar lang organiseert Bac twee keer per jaar een modeshow en ook dit jaar trok deze heel wat publiek. Na afloop was er gelegenheid voor een lekkere kop koffie, een gezellige bab bel maar uiteraard kon men ook de geshowde kleding nog eens uitvoerig bekijken en zelf passen. Bovendien ontvingen alle bezoekers een waarde- cheque. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week overhandigden Jeroen van den Berg van AH-Zevenhuizen en Dick Pak van de Plusmarkt Moerka pelle het rapport 'Meerwaarde van de zelfstandige levensmiddelende taillist' aan de wethouders De Gooijer en Zijderhand. Het rapport is in zijn algemeenheid bedoeld om de zelfstandige levensmiddelende taillist 'beter op de kaart te zetten' bij gemeenten, projectontwikke laars en beleggers. Aanleiding tot het rapport was de brancheverkenning 1997 'Levensmid delendetailhandel: groot, groter grootst' van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Een van de belangrijkste conclusies van dit onderzoek was dat de komst van levensmiddelenbedrijven met een aanzienlijk verkoopvloeroppervlakte niet tegen te houden is. Zij zullen zich vestigen aansluitend aan het hoofd winkelcentrum, in een grootschalige vestiging, in een perifere locatie en/of op een van de 52 te ontwikkelen Vi- nexlocaties. Deze uitkomst biedt zelf standige levensmiddelendetaillisten kansen, maar kunnen evenzo bedrei gend zijn als niet aan bepaalde voor waarden wordt voldaan. Daarom heb ben de leden van het Vakcentrum Le vensmiddelen de handen ineen gesla gen en hun brancheorganisatie een rapport laten samenstellen waarin de meerwaarde van de zelfstandige le vensmiddelendetaillist wordt belicht en waarin een aantal claims worden gelegd richting gemeente, projectont wikkelaar en belegger. In het rapport worden vijf claims ge legd. De eerste is dat de zelfstandige levensmiddelendetaillist volop in de gelegenheid wordt gesteld aan de ont wikkelingen op het punt van de ruim telijke ordening deel te nemen daar waar het de detailhandelsvestigingen betreft. Ten tweede dienen zelfstandi ge levensmiddelendetaillisten ten minste gelijke kansen te krijgen bij de uitgifte van nieuwe vestigingspunten of bij het toekennen van uitbreiding smogelijkheden. Verder dient cluste ring van zelfstandige levensmidde lendetaillisten door gemeenten en projectontwikkelaars gehonoreerd te worden. Ten vierde dient de stem van de projectontwikkelaar in het toewij zingsbeleid door de overheid geredu ceerd te worden. De gemeente kan bijvoorbeeld in de opdracht aan de projectontwikkelaar stellen dat de voorkeur uitgaat naar de zelfstandige (plaatselijke) ondernemer. De vijfde en laatste claim is dat zelfs maar de schijn van willekeurige behandeling door gemeenten vermeden dient te worden. Ter handhaving van de huidi ge fijnmazige distributiestructuur moet een procedure voor bovenge- meentelijke toetsing van uitbrei dingsplannen en plannen voor groot schalige vestigingspunten met regio nale uitstraling worden ontwikkeld. Op zondag 21 september rond 16.50 uur is in Nieuwerkerk aan den IJssel een jongen beroofd van zijn scooter. Hij is daarbij door twee jongens be dreigd met een vuurwapen. De jongen, een 16 jarige inwoner van Zevenhuizen, was met zijn scooter naar het Shellstation aan de Europa laan gegaan. Hij heeft daar een jerry can met benzine gevuld en is na beta ling weggereden. Bij het pompstation stonden twee jongens die hem vervol gens achtervolgden. De jongen is via de Zuidplaslaan over de Schieland- weg naar de Zuidplasweg gegaan. Daar is hij een werf opgereden. Omdat de jerrycan die de jongen tussen de benen hield geklemd bijna viel, is de jongen gestopt. De twee jongens die hem hadden achtervolgd, kwamen toen naar hem toe. Beide jongens heb ben een Noord Afrikaans uiterlijk. De grootste is ongeveer 1.80-1.85 en heeft een stevig postuur. De leeftijd is geschat op 17-18 jaar en droeg ver moedelijk Nike Air Max Classic schoe nen. De andere jongen wordt geschat op een jaar of 16 en heeft een normaal postuur. Een van de jongens droeg een Adidas jas, daarin zaten de kleu ren blauw en zwart. De kleinste jon gen heeft toen gezegd, dat hij descoo- ter af moest staan. Terwijl hij dat zei richtte de jongen een vuurwapen op hem. De jongen rende weg in de rich ting van een werkplaats waar anderen waren. Toen die anderen naar buiten kwamen reden de twee daders met de scooter en een zwarte Puch Maxi weg over de Schielandweg, de Zuidplas laan op, in de richting van het politie bureau. Iedereen die het zingen van popmu ziek leuk vindt, kan meedoen aan het evenement "Let's s(w)ing along!" op 29 november in de Brabanthallen in Den Bosch. Een unieke kans om als deelnemer van het Multi Mix Music 2000 Super Choir samen te zingen met beroemde sterren uit binnen- en bui tenland. Gecontracteerd zijn Gordon (Let it be me), Raymond van het Groe- newoud (Liefde voor muziek), Jody's Singers (For ever more), William Lain- samputty (1 wanna know what love is), The Fortunes (Here it comes again) en de sterren van The Bold the Beautiful: Bobbie Eakes (Macy, zingt I will follow him) en Schae Har rison (Darla, zingt Like a prayer). Het Super Choir zingt behalve de hier genoemde songs swingende ever greens als Stop loving you van Toto, prachtige popballads als You're the inspiration van Chicago en een Marco Borsato-medley (Wereld zonder jou, Vrij zijn en Dromen zijn bedrog). Er hebben zich op dit moment al 2300 deelnemers aangemeld. De organisa tie mikt met 3000 zangers/zangeres sen op een plaats in het Guiness Re cord Book. Er is dus nog plaats voor 700 deelnemers. Echt iedereen is wel kom. Zangervaring of -talent is niet vereist. Voor het publiek zijn 6000 zitplaatsen beschikbaar. De kaartverkoop voor het publiek is vorige week begonnen. Het koor repeteert van 10.30 tot 17.30 uur. De zaal is open voor publiek om 18.30 uur. Het concert begint om 20.15 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Er worden TV-opnames gemaakt. Meer informatie, inschrijvingsformu lieren en publiekskaarten zijn te ver krijgen via de informatiedesk van de Stichting Volkoren: telefoon 0900- 2020000 (geopend op werkdagen van 9.00-21.00 uur). De kosten voor deel name bedragen 100,-. Daarvoor krijg je onder andere oefenmateriaal (zangoefencassettes), een fantas tische dag en de live-cd die van het evenement gemaakt wordt. Publieks kaarten zijn voor 50,- verkrijgbaar. Minister H.F. Dijkstal van Binnenlandse Zaken heeft op maandag 21 september de vervolgcampagne van het landelijk alarmnummer 1-1-2 officieel gepresenteerd. Het centrale thema van de campagne is het bekend maken van de invoering van nummerherkenning, een nieuwe voorziening ten behoeve vim 1-1-2. Nummerherkenning levert een bijdra ge aan een betere hulpverlening. Dankzij deze nieuwe voorziening krijgt de centralist de mogelijkheid de beller terug te bellen, wanneer dat nodig mocht zijn. Verwarring die een enkele keer voorkomt over de juiste plaats van een incident behoort hier mee tot het verleden. Met de invoering van nummerherken ning wordt het mogelijk misbruik van het alarmnummer te bestrijden. Het misbruik van het nummer bedraagt 68 procent (meestal kinderen). De nieuwe voorziening maakt het moge lijk te identificeren vanaf welk num mer gebeld wordt. Verwacht wordt dat nummerherkenning het aantal valse alarmeringen scherp zal terug dringen. Met ingang van 1 maart 1997 is het oude alarmnummer 06-11 vervangen door een nieuw nummer: 1-1-2. De invoering van dit nieuwe nummer is onderdeel van een operatie die ertoe moet leiden dat op den duur in heel Europa één en hetzelfde alarmnum mer operationeel zal zijn. Behalve de vervanging van het oude door het nieuwe nummer is er voor de inwo ners van Nederland overigens niets veranderd. De organisatie van de alarmcentrales en ook de hulpverle ning zijn hetzelfde gebleven. Wie in Nederland 1-1-2 oproept, komt te recht bij een van de 21 regionale alarmcentrales van 1-1-2. De melder vertelt in welke gemeente en van wie er hulp gewenst is: brandweer, politie of ambulancedienst. Bij de invoering van het alarmnum mer 1-1-2 is destijds gekozen vooreen overgangsperiode. Tot op heden wa ren de hulpverleningsdiensten zowel via 1-1-2 als via het oude alarmnum mer 06-11 te bereiken. Vanaf afer? pen maandag 22 september is 06-1 alleen nog via een antwoordapparaat op te roepen, waarop een boodschap staat die naar 1-1-2 doorverwijst. Voor de campagne worden onder meer televisie- en radiocommercials- affiches en brochures ingezet, ie behoeve van de jeugd van 8 tot 1 - F1 worden brochures en affiches via ne lager onderwijs verspreid. Ook is een informatiemateriaal voor Turke en Marokkanen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14