Kunstmanifestatie bij molen De Hoop LITIE Nieuwe naam, nieuwe locatie, maar vertrouwde kwaliteit! BERICHTEN Hart van Holland/24 september 1997 pagina 17 imstmanifestatie evenhuizen-Moerkapelle addinxveen Alfa Accountants en Adviseurs Open Huis Boskoop nnr fiprard Verheiien -termeer- Dit jaar bestaat molen "De Hoop" honderd jaar. Ter legenheid hiervan wordt zaterdag 27 september voor de olen in de Stationsstraat vanaf 21.00 uur een kunstmanifesta- e gehouden, die ruim anderhalf uur zal duren. Molenaar Theo van den Berg is degene die bij molen "De Hoop" in de lijn boer-mole- aar-bakker een cruciale rol vervult, s erkende korenmolenaar kreeg hij n sterke drang om een stilstaande olen weer draaiende te krijgen, uim 10 jaar geleden nam hij daarom ontact op met de stichting molen De Hoop" uit Zoetermeer. Dit heeft rtoe geleid dat hij daar de molenaar »erd. Samen met z'n vrouw is hij nog teeds de drijvende kracht achter olen "De Hoop". Daarbij geholpen oor Martijn Klein en Dick van der tap die als vrijwilliger ook hun steen- je bijdragen. Een en ander heeft erin eresulteerd dat Theo op 14 april 997 door het bestuur van het am- achtelijk korenmolenaarsgilde als id van de vereniging werd toegelaten n de categorie van meestermole- aar. it jaar bestaat molen "De Hoop" hon- erd jaar. Om dit niet ongemerkt oorbij te laten gaan, werd in februari "n korenmolenloop georganiseerd n vervolgens een molenontbijt en en bijeenkomst tussen het gemeen- ebestuur en het bedrijfsleven. Ook p 13 september stond de molen in et centrum van de belangstelling, oen demonstreerden onder meer de rekkervrienden uit Zevenhuizen hoe n vroeger tijden het koren gedorst erd. Als sluitstuk en als hoogtepunt s er zaterdag een kunstmanifestatie, die in een aantal onderde len uiteenvalt. Eén van die onderdelen is een video geregisseerd door Adriaan Rees met camerawerk van Louis Verschoor. Bij de sa menstellingvan de video is Rees uitgegaan van de mo len als organisme. De mo len is namelijk anders dan een gewoon huis. De mo len is een levend gebouw met wieken en een dak dat kan draaien. Hij is niet sta tisch. De molen, zo vindt Rees, lijkt in dit opzicht op een organisme zoals we dat bij de mens kennen. In de video laat hij het inner lijk van de molen in al zijn facetten zien en koppelt dat via opnamen van het Academisch Medisch Cen trum aan het innerlijk van de mens. In tegenstelling tot de molen zelf is de om geving ervan wel sterk ver anderd. Daar begint de vi deo dan ook mee. Hiertoe hebben Rees en Verschoor een came ra op een van de wieken van de molen gemonteerd. De video zal vanaf 21.00 uur levensgroot op de witte muur van de molen worden geprojecteerd. De feestelijke avond staat uiteraard niet alleen in het teken van de video. Om dat bij de molen geluid en beweging zo wezenlijk zijn, wordt er ook ge danst. De muziek (Shusaku) hiervoor is geschreven door de Amerikaan Is- Theo van den Berg op zijn molen. daac Goldscheider. Groepjes muzi kanten komen uit vier richtingen (vier wieken, vier windrichtingen). Aange komen bij de molen begint het dans- onderdeel. Zo heeft Rees geprobeerd alle specifieke onderdelen van de molen op een bijzondere manier tot uitdrukking te brengen, als eerbetoon aan diezelfde molen. nbraak in bedrijf Tussen 14 septem- er 22.00 uur en 15 september 6.00 uris ingebroken in een bedrijf aan de ulianastraat in Moerkapelle. Men is innen gekomen door een slot te for- eren. Er is ingebroken in een loods aar een caravan staat en de caravan s ook opengebroken. Ook een in de oods staande vrachtauto werd door- ocht. Men heeft in ieder geval een elefoon meegenomen. ontrole gesloten verklaring Het is oor doorgaand verkeer verboden m tussen 7.00 en 9.00 uur over de ollefoppenweg te rijden. Er werd aar op 17 september controle ge- ouden op de naleving van dit ver- od. Daarbij zijn 21 auto's bekeurd. braak in bedrijf. Tussen 18 septem ber 20.00 en 19 september 5.30 uur is gebroken in een niet afgesloten kan oor van een bedrijf aan de Bierhoogt- egin Zevenhuizen. In het kantoor is ■j® bureau opengebroken en is een eldbedrag ontvreemd. braak in woning: Tussen 20 septem- er 8.15 en 21 september 22.30 uur is gebroken in een woning aan de oordelijke Dwarsweg. Men is in de oning gekomen door op het balkon e klimmen en een deur te forceren. Er ordt een kluis met inhoud vermist. ^uitbedrijf Op 16 september en 6.00 en 6.40 uur is ingebroken era bedrijf op het Coenecoop ter- in. Men is binnen gekomen door een am te forceren. Er wordt computer- Pparatuur vermist. ifoo oscfluur- Tussen 16 septem- t en.17 september 6.15 uur is gebroken in een schuur aan de Ster- '->aarN is een slot gefor- era. tr worden verschillende stuk en gereedschap vermist. n«a^Jh^0n'nS'- OP 19 september en 8.30 en 18.40 is ingebroken in Vni ?ain8 aan de Souburghlaan. s bmnen gekomen door een keu- enraam te forceren. Er wordt een otocamera vermist. Diefstal uit bestelauto: Tussen 16 sep tember 22.30 en 17 september 8.00 uur is ingebroken in een bestelauto die stond aan de Molenring. Het linker portierraam is ingeslagen. Er wordt een autotelefoon vermist. Diefstal snorfietsen uit schuur. Tussen 19 september 19.00 en 20 september 8.30 uur zijn uit een schuur aan het Noordeinde twee snorfietsen gesto len. De schuur was niet afgesloten. Diefstal uit auto: Tussen 20 september 22.00 uur en 21 september 3.00 uur is ingebroken in een auto die stond op de Dreef. Er is geen braakschade aan getroffen, terwijl de auto wel afgeslo ten was. Het is dan ook niet bekend hoe men in de auto is gekomen. Er worden een autoradio, muziekcasset- tes en een zonnebril vermist. Tussen 21 september 18.15 en 22 september 9.00 uur is ingebroken in een auto die stond in de Zuidplaslaan. Het slot aan de passagierszijde is geforceerd. Er is geluidsapparatuur weggenomen. Diefstal bromfietsen: Op 21 september tussen 1.10 en 17.45 uur is een brom fiets (Puch) gestolen. De bromfiets stond geparkeerd op de Henegouwer- weg. De bromfiets was daar na een aanrijding achtergelaten en was fors beschadigd. Op 21 september tussen 13.00 en 20.30 uur is een bromfiets, merk Puch Maxi, gestolen. De brom fiets was afgesloten met een hangslot. Diefstal scooter. Op 22 september tus sen 22.00 en 23.10 uur is een scooter gestolen. De scooter stond gepar keerd in de Marga Klompéhoeve. De scooter stond op twee sloten (stuurs- lot en schijfremslot). Diefstal auto: Op 21 september tussen 15.00 en 20.15 uur is een auto gestolen die stond in de Rijnlandstraat. Ver moedelijk zijn de autosleutels uit de keuken van de woning gestolen en heeft men vervolgens de auto, die naast de woning stond, meegenomen. Diefstal uit schoollokaal: Op 12 sep tember tussen 10.45enll.l5uurisuit een school aan de Dreef een videore corder gestolen. Het lokaal was afge sloten, maar men is vermoedelijk met een (valse) sleutel binnen gekomen. Winkeldiefstal: Op 17 september tus sen 13.30 en 14.00 uur is een winkel diefstal gepleegd in een fotowinkel in de Passage. Twee mannen stelden de eigenaar een aantal moeilijke vragen over een videocamera. De man moest de antwoorden opzoeken en liep even naar het kantoortje van de winkel. Toen hij terug kwam bleken vier vi deocamera's verdwenen te zijn. Diefstal auto: Op 17 september tussen 12.00 en 15.15 uur is een bruine Ford Fiësta gestolen. De auto stond op de Nesse. De auto was afgesloten. Diefstal mobiele telefoon: Op 17 sep tember tussen 21.45 en 22.00 uur is een mobiele telefoon gestolen. De te lefoon lag op de balie van een kermis attractie op de Dreef. Toen de eige naar even niet goed oplette heeft ie mand de telefoon weggepakt. Diefstal uit school: Op 17 september tussen 15.00 en 17.30 uur zijn twee computers gestolen uit het Coene- coopcollege. De precieze toedracht is nog niet bekend, maar er is geen braakschade gevonden. Aantreffen gestolen auto: Op 18 sep tember is op de carpoolplaats aan de Henegouwerweg een gestolen auto aangetroffen. De auto lag half in het baggerdepot. De auto was gestolen in politieregio Haaglanden. Er is contact opgenomen met de eigenaar van de auto. Bouwstellingop auto 's: Op de Kerkweg Oost is een bouwstelling van een schildersbedrijf omgevallen. Deze is terecht gekomen op twee geparkeer de auto's. In een van de auto's zat een deuk in het dak en in de andere auto zat een deuk aan de rechterzijkant. Vechtpartij op kermis: Op 18 septem ber rond 21.00 uur kwam bij de politie een melding binnen dat er een vecht partij was op het kermisterrein. Ach ter op het kermisterrein tussen de botsauto's en de skatebaan stond een groep van ongeveer 50 jongeren. Toen de politie ter plaatse kwam ging de groep uiteen. Nadat de politie ver schillende personen had gesproken ontstond het volgende beeld van de vechtpartij. Twee jongeren liepen el kaar uit te dagen en begonnen met vechten. Hierop gingen anderen zich met het gevecht bemoeien en ont stond er een vechtpartij tussen twee groepen. Bij de vechtpartij is vermoe delijk gebruik gemaakt van kettingen Nadat Accountantskantoor CBTB en ACB Accountants en Belastingadvi seurs op 1 mei jl. verder is gegaan onder één naam, Alfa Accountants en Adviseurs, dient de volgende verandering zich aan: verhuizing van Berg schenhoek naar Bleiswijk. "Het pand in Bergschenhoek werd gewoonweg te klein. Bij toeval konden we een groter pand in Bleiswijk kopen", aldus de heer Splinter, directeur van het accountantskantoor. Een historische gebeurtenis aangezien het kantoor bijna 25 jaar geleden in Bleiswijk is begonnen. Accountantskantoor CBTB vestigde zich in 1973 in een kantoor op de Bleiswijkse groenteveiling. Vijftien jaar later verhuisde het kantoor naar een pand in het centrum van Bergschenhoek. En nu, anno 1997 dus weer terug naar Bleiswijk. "Geen bewuste keuze, zoals in 1988 ook niet speciaal voor Bergschenhoek werd gekozen." zegt M. Splinter. Hij is directeur vanaf het prille begin en heeft het aantal klanten zien toenemen tot 400 bedrijven en het aantal medewerkers tot 22. Onder de naam CBTB, ondersteund door een hoofdkantoor in Wageningen, heeft het kantoor zich van oudsher gericht op de agrarische sector. ACB ging zich later specialiseren in met name het midden- en kleinbedrijf. Op 1 mei zijn CBTB en ACB verdergegaan onder één naam, Alfa Accountants en Adviseurs. Een logische keuze aangezien de twee afdelingen steeds meer naar elkaar toe zijn gegroeid. De accountants en fiscale adviseurs werkten al voor beide afdelingen. "Iedere cliënt behoudt zijn eigen contactpersoon die met name verstand heeft van de betreffende bedrijfstak. Dat garandeert een vertrouwde kwaliteit en een persoonlijke benadering. Ons devies is niet voor niets: De Ondernemende Mens Centraal. Op 26 september a.s. zal ons nieuwe pand in Bleiswijk aan de Hoekeindseweg centraal staan. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd om kennis te maken met onze diensten en om ons nieuwe pand te komen bekijken van 16.00 tot 21.00 uur. Alfa Accountants en Adviseurs Hoekeindseweg 39 - 2665 KA BLEISWIJK en traangas. Er zijn geen mensen aan gehouden. Vernielingen op kermis: In de nacht van 18 op 19 september zijn 19 ban den van botsauto's lekgestoken. Vechtpartij: Op het Raadhuisplein heeft 18 september een vechtpartij plaatsgevonden. Toen de politie kwam lag één betrokkene op de grond. Het ambulancepersoneel heeft hem onderzocht, maar vond het niet nodig de 24 jarige man uit Wad- dinxveen mee te nemen. De andere betrokkene is later op het politiebu reau gekomen. Hij had een vleeswond in zijn bovenarm en een afgebroken tand. Hij is naar het ziekenhuis ge bracht. Auto te water. In Waddinxveen is op zaterdag 20 september een man on wel geworden terwijl hij in een auto reed. De auto raakte te water. De man is overleden. Rond 11.30 uur reed de bestuurder, een 65 jarige man uit Waddinxveen, op een stuk onverhar de weg vanaf zijn tuintje in de richting van de 2e Bloksweg. De man is achter het stuur onwel geworden, van de weg geraakt en in een sloot beland. Een voorbijganger zag de auto in de sloot en heeft de man op het droge gehaald. De gewaarschuwde brand weer was snel ter plaatse. Medewer kers van de brandweer hebben de man gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten. Aanrijding met gewonde: Een 41 jarige man uit Rotterdam wilde vanuit een uitrit van een woning met zijn motor fiets het Noordeinde op rijden. Hij liet echter een voor hem van links komen de 49 jarige automobilist uit Boskoop, niet voor gaan. De motorrijder kwam ten val en raakte gewond aan zijn rechterhand en rechterbeen. Diefstal uit auto: Tussen 15 september 18.45 en 16 september 6.45 is ingebro ken in een auto die stond op de Lin- naeusweg. Het is niet bekend hoe men in de auto is gekomen; er wordt een autoradio met cd-speler vermist. Tussen 18 september 13.00 en 19 september 7.30 uur is een Porsche 944 gestolen. De auto stond in de P. den Oudenstraat. Het voertuig was afgesloten en stond op alarm, maar het alarm is niet afgegaan. Inbraak in woningen: Op 16 septem ber tussen 8.30 en 9.45 is ingebroken in een woning aan het Weteringpad. Men is binnen gekomen door een raam te forceren. Het is nog niet be kend wat wordt vermist. De auto van de bewoners is in ieder geval gesto len. In Waddinxveen is een 54 jarige vrouw uit Waddinxveen van achteren aangereden. Zij noteerde het kente ken van de auto. Het kenteken bleek overeen te komen met het kenteken van de auto die gestolen is in Bos koop. In een flatgebouw aan de Dijkzicht is op 22 september in twee woningen ingebroken. Beide woningen bevin den zich op de begane grond. In de ene woning is men binnen gekomen door het bovenlicht. Er worden een fototoestel, cd's en walkman vermist. In de andere woning is men binnen gekomen door een raam te forceren. Het is nog niet bekend wat wordt ver mist. Diefstal scooters: Op 18 september tussen 13.00 en 13.10uuris in de Burg. Colijnstraat een scooter gestolen. Een getuige zag dat twee jongens van on geveer 20 jaar een slot doorknipten en er met de scooter vandoor gingen. Öp 19 september zijn tussen 15.30 en 17.00 uur twee scooters gestolen. De scooters stonden geparkeerd in de Biezen. Het gaat om een scooter merk Kymco en een Puch NTT. Technische controle: Op verschillende plaatsen in het district zijn techni sche controles gehouden. Daarbij zijn 38 voertuigen gecontroleerd. Er zijn drie bekeuringen uitgeschreven voor overbelading en drie voor te gladde banden van de aanhangwagen. Ook zijn er 40 bromfietsen gecontroleerd. Daarbij zijn 24 bekeuringen uitge schreven voor te veel vermogen, één voor te veel geluid en één voor het demonteren van de uitlaat. Zakkenrollerij: Op de braderie zijn op 19 september twee vrouwen slachtof fer geworden van zakkenrollerij. Rond 14.30 uur liep een 75 jarige vrouw uit Boskoop over de braderie, toen ze voelde dat er iemand aan haar tas zat. Direct zag zij dat haar porte monnee weg was. De portemonnee is de volgende dag terug gevonden. Op het geld na zat alles er nog in. Een uur later liep een 51 jarige vrouw over de braderie. Ook bij haar is de portemon nee uit de tas gestolen. Mishandeling: Op 20 september tus sen 0.15 en 0.30 uur is in een café aan de Koninginneweg een 39 jarige man uit Boskoop mishandeld. De onenig heid ontstond toen er per ongeluk een bierglas werd omgestoten. Hierop ontstond tussen het slachtoffer en de andere man, een 25 jarige man uit Boskoop, een woordentwist. De va der van de 25 jarige man bemoeide zich vervolgens met het gevecht en sneed de man met een kapot bierglas. Het slachtoffer ontving vervolgens van beide mannen nog enkele klap pen. Het resultaat was een snee boven zijn oog, een blauw oog, builen en bloeduitstortingen. Diefstal uit loods: Tussen 20 septem ber 20.30 en 21 september 11.00 uur is ingebroken in een loods van een tuin derij aan de Boezemlaan. Men is in de loods gekomen door een slot van een schuifdeur te forceren. Er worden onder andere een telefoon, computer en fax vermist.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17