fst- en wintermode in Hart van Holland! Demonstratie vrijwillige brandweer tijdens gemeentedag Middeleeuwse braderie in Boskoop Herfstvreugde 4.95 •aiintratuin TTi Oud-holïandse spelen bij ECB Verkoping Tryfosa Loop van Oud Verlaat Bingo 55-plussers Ontmoeting over drempels heen lelijks uw nforniatie °PeGn me*rblaa. h/\ makelaardij o.g. NVM Taken van de brandweer ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 m Benthuizen - De stichting Evene menten Commissie Benthuizen or ganiseert op zaterdag 27 september in De Tas een avond vol oud-hol- landse spelletjes. De avond is be doeld voor inwoners van alle leeftij den. De prijzenkast bestaat uit oud- hollands snoepgoed. Zo kan men die avond onder andere spelen met de pudebak, de hoekse sjoelbak, het mannetjesspel, trou- madame, het hamertjesspel, tafelke gelspel en nog veel meer. ledereen is van harte welkom vanaf 20.00 uur in De Tas. De entree be draagt ƒ4,- en het eerste drankje is gratis. Moerkapelle - Op vrijdag 3 en zater dag 4 oktober is de jaarlijkse verko ping van Zendingsvereniging Tryfo sa in de zaal van de Gereformeerde Gemeente kerk aan de Kerkstraat 8a. Verkocht worden onder andere handwerken, ondergoed, boeken, kaarten, speelgoed, postzegels, cd's, mc's, planten, bloemen, groen ten, fruit en zelf gemaakte lekker nijen. Op zaterdagmorgen zijn er ook oliebollen te koop. De opbrengst van de verkoping is bestemd voordezendingen evange lisatie. De verkoping is op vrijdag van 19.15 tot 21.45 uur en op zater dag van 10.00 tot 12.30 uur. ledereen is welkom. Oud Verlaat - Op zaterdag 27 sep tember wordt voor de tiende keer de Loop van Oud Verlaat gehouden. De start is om 14.00 uur bij De Vierkap. De deelnemers lopen een afstand van ongeveer elf kilometer. Inschrijven kan op 27 september tussen 12.30 en 13.30 uur bij De Vier kap. De kosten voor deelname be dragen ƒ5,-. Waddinxveen - Op dinsdag 30 sep tember is er bingo voor 55-plussers in het activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo start om 20.00 uur. De bingo wordt voortaan altijd op dinsdag gehou den. Zevenhuizen - Voor het komende seizoen zijn door de voorberei dingscommissie, bestaande uit le den van de vier kerkgenootschap pen in Zevenhuizen-Moerkapelle, een aantal samenkomsten georgani seerd. De data van de geplande 'ont moetingen' zijn de zondagen 28 sep tember, 30 november, 18 januari, 29 maart en 24 mei. De samenkomst op zondag 28 sep tember begint om 16.00 uur in de Gereformeerde kerk. De kerk is om 15.30 uur open. Voorganger is domi nee PBaane. De heer Lelieveld zal de dienst leiden. Het koor Joy uit Gapelle aan den IJssel verleent muzi kale en vocale medewerking terwijl Jaap Akkerhuis de samenzang bege leidt. Het thema van de dienst is Durven genieten". door de kinderen is er een apart programma. Voor de allerkleinsten is er oppas. 20e jaarga nummer 735 24 september 1997 Door Svlvia van Doornen De 19e Boskoopse Braderie, die afgelopen vrijdag 19 en zaterdag 20 september werd gehouden in de dorpskern van Boskoop, stond dit jaar in het teken van de Middeleeuwen wat voor sfeervolle tafereeltjes zorgde. Zo werd op vrijdagavond een vuurwagen door de straten voortgetrokken terwijl langs het parcours de in middeleeuwse kledij gestoken acteurs het publiek vermaakten. Op zaterdagmorgen was er wer kelijk voor jong en oud van al les te beleven. De vele kraam pjes trokken heel wat publiek op zoek naar leuke koopjes. Verder kon men meedoen aan het spannende gladia toren spektakel! Hierbij was het de bedoeling de tegenstander met be hulp van een 'toorts' van een pilaar af te werpen, wat een behoorlijke be hendigheid vereiste. Eén van de ande re evenementen was de klauterwand waarbij men zes meter stijl omhoog moest klimmen. Deze trok grote pu blieke belangstelling en velen namen de uitdaging aan om eens een poging te wagen. De Boskoopse Braderie werd ook nu weer een groot succes door onder andere de inzet van Braderievereni ging Boskoop, de deelname van de detaillisten en verenigingen, de gezel lige drukte van het publiek én de war me najaarszon. Al wandelend over de braderie was er verder een ambachtelijke kleerma ker, die de fijne kneepjes van zijn vak toelichtte. In zijn kraam kon men de oude materialen bekijken die inder tijd gebruikt werden, maar hoe inte ressant dat ook was, de kleermaker zélf was al een indrukwekkende ver schijning. Elders stond de eerste drukpers van Gutenberg uit circa 1480 tentoongesteld waarop de eer ste bijbels werden geperst. Hoe deze pers werkte, werd in de kraam uitvoe rig uitgelegd door 'echte middeleeu wers'. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - De vrijwillige brandweer Waddinxveen heeft tijdens de gemeentedag diverse demonstraties gegeven. Jongeren konden deel nemen aan spuitoefeningen en daarvoor een blusdipioma behalen, er waren persluchtdemonstraties en in de stand kon men informatie krijgen over de werkzaamheden van de vrijwillige brandweer. Het redden van 'drenkelingen' uit de Gouwe en het redden van een 'slachtoffer' uit een autowrak trok veel toeschouwers. Tot slot heeft de vrijwillige brandweer gezorgd voor een vlammende afsluiting van de gemeentedag. De brandweer van Waddinxveen be staat uit ongeveer 40 vrijwilligers. De gemeente Waddinxveen maakt deel uit van de gemeenschappelijke rege ling Regionale Brandweer Midden- Holland. Hieraan nemen 13 gemeen ten deel, met het doel een aantal ge meenschappelijke taken te beharti gen. Eén van die taken is het in ont vangst nemen van meldingen uit deze dertien gemeenten om veryolgens de betreffende korpsen te alarmeren. De brandweer van Waddinxveen rukt per jaar gemiddeld 200 keer uit. Niet alleen om brand te bestrijden maar ook voor allerlei andere zaken zoals het bevrijden van slachtoffers uit bij voorbeeld een autowrak; het bevrij den van mensen die opgesloten zittep in een lift en assistentie verlenen bij ongevallen met gevaarlijke stoffen.Een duikteam van de brand weer zorgt voor hulpverlening als er slachtoffers te water zijn geraakt. Prachtige vetplant, deze hemelsleutel of Sedum telephinum "Herbstfreude". Deze vaste plant bloeit van september t/m november met bruinrode schermen. Staat graag in de zon. Van 7.95 voor HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open. NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1