Ruimtevaart terug op aarde Jan Wolkers in Literair Café De Novib Kalender 1998 818 818 deHaij derWende Familieberichten cct t Hoe te bestellen Fruit uit eigen BOOMGAARD li Bi Hart van Holland/24 september 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Lina Henrike Alwine van den Berg-Meijer Uitvaartverzorging wBroekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. Schudden voor gebruik in De Tunnel Fotografie De Novib Methode Inspiratiebron tot kunst I I l De kalender 1998 (ƒ39,50) en de set kunstkaarten (ƒ16,50) I I I J I Goudreinetten, hand of moes 2 kiloƒ2,49 Stoof- of handperen, de lekkerste 2 kiloƒ2,49 Samenƒ4,98 Hierbij 1 kilo winterpeen GRATIS!! Knibbelweg 27 - Zevenhuizen - Tel. 0180-638131/638130 Giro WIM HOFMAN AUTO'S 29.000 exemplaren DvocATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Maar de goedertierenheid des Heren is van eeuwigheid tot eeuwigheid over wie Hem vrezen. Psalm 103:17 Bedroef, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat God van ons heeft genomen, onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, overgrootmoeder, mijn zuster, onze schoonzuster en tante weduwe van Pieter van den Berg in de leeftijd van 97 jaar. Cor en Gre Hermannt en Agaath Piet en Annie kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie 19 september 1997 Zorgcentrum "De Zevenster" Leliestraat 3, kamer 115 te Zevenhuizen Correspondentie-adres: C.G. van den Berg Werfstraat 94 2586 BA Scheveningen De teraardebestelling heeft 23 september plaatsgehad op de begraafplaats Moerhage te Moerkapelle. iwi Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Albert Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Een karretje dat Mars verkent, de problemen op het ruimtestation Mir en de lancering van een nieuwe Europese Ariane raket. Deze dingen lijken met ons op aarde niets te maken te hebben. Toch hebben ze dat wel, iedereen plukt dagelijks de vruchten van ruimtevaart. We zien Wim Jonk scoren in Amerika en juichen met hem mee dankzij satellieten. Hoe dit werkt en veel meer wordt beschreven in het boek "Ruimtevaart terug op aarde" dat vanaf heden in de boekhandel ligt. Ruimtevaart heeft vele toepassin gen opgeleverd in het dagelijks le ven. Vanaf het strand in Benidorm kunnen we even naar huis bellen via de satelliet, We kunnen live voetbal zien vanaf de andere kant van de aarde. Een gestolen auto wordt op gespoord vanuit de ruimte. En een chirurg kan op afstand een patiënt opereren door beelden die hij per satelliet ziet. Dit is slechts een klei ne greep uit wat in "Ruimtevaart terug op aarde" wordt uitgelegd. "Ruimtevaart terug op aarde" laat, met behulp van veel illustraties, ook zien hoe ruimtevaart zich, sinds het begin veertig jaar geleden, heeft ontwikkeld en hoe de techniek werkt. Het is een verrassend boek voor iedereen, technisch of niet technisch, wel of niet geïnteres seerd in ruimtevaart. In "Ruimte vaart terug op aarde" wordt ook veel aandacht besteed aan Neder land en haar rol in de internationale ruimtevaart. "Ruimtevaart terug op aarde", ISBN nummer 90-75280-14-9, is een uitga ve van Fokker Space en kost ƒ29,90. Het boek is te verkrijgen in de boek handel maar ook rechtstreeks te be stellen bij Fokker Space, Postbus 32070, 2303 DB Leiden. Op zaterdag 4 oktober zal Jan Wol kers de eerste gast van het seizoen zijn in het Literair Café van Alphen aan den Rijn. Na het succesvolle eerste optreden in april 1970, zal Jan Wolkers op nieuw Alphen aan den Rijn bezoe ken. Toen wist hij moeiteloos de zaal in Vogelpark Avifauna te vullen, deze keer staan de deuren van het Parktheater in Park Rijnstroom wijd open. Jan Wolkers (1925) is in Oegstgeest geboren en heeft in Leiden en Den haag een opleiding voor beeldend kunstenaar gevolgd. Toen hij in 1957 in Parijs bij Zadkine werkte, is hij met schrijven begonnen. Zijn eer ste boek "Serpentina's petticoat" ver scheen in 1961. Tientallen romans, verhalen en essays zijn gevolgd, met daarbij diverse hoogtepunten zoals "Terug naar Oegstgeest" en "Turks Fruit". Verschillende van zijn boeken zijn verfilmd. Jan Wolkers werd voor gedragen voor diverse literaire prij zen, die hij lang niet altijd accepteer de. Een van zijn laatste boeken was een essay ter gelegenheid van de boe kenweek "Zwarte bevrijding" (1995). In dat jaar verscheen ook "Winter bedden", een losbladige uitgave met gedichten, foto's en zeefdrukken van Jan Wolkers. Deze bijzondere uitgave is de basis van een tentoonstelling die in de maand oktober in de hoofd bibliotheek aan de Thorbeckestraat 1 a in Alphen aan den Rijn, tijdens de openingstijden te bezichtigen zal zijn. Een ieder kan met de nog steeds actieve, veelzijdige kunstenaar Jan Wolkers kennismaken op zaterdag 4 oktober in het Parktheater aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. Aanvang 20.30 uur. De en tree bedraagt 20,-. Kaarten zijn verkrijgbaar boekhan del Haasbeek en de openbare bibli otheek in Alphen aam den Rijn. Boskoop - Het cabaretduo Schudden voor Gebruik treedt op 3 oktober op in De Tunnel in Boskoop. Twee jonge honden die het program ma "Geschud" vullen met beeld, mime, fysieke kunsten en zweet. Tekst wordt niet vermeden, maar De Jong en Van Santen spreken het liefst in de absurde taal van het lichaam. Alle scènes hebben ogenschijnlijk niets met elkaar te maken, maar een maal geschud voor gebruik, draait het maar om één ding: de poging tot het vasthouden van het korte moment dat leven heet. Het optreden in De Tunnel begint om 21.00 uur, de zaal is om 20.30 uur open. De entree bedraagt ƒ10,- voor leden en ƒ12,50 voor niet-leden. De 1998-editie van de Novib kalen der is verschenen. Een indrukwek kende kalender met een eigenzinnig formaat (26x60 cm), met prachtige kleurenfoto's uit de Derde Wereld. Een heel jaar lang elke maand op nieuw een fascinerend uitzicht op een nieuw inzicht. Topfotografen uit de gehele wereld stuurden hun beste materiaal in, waaruit een internationale commis sie de meest aansprekende foto's koos. Foto's die het veelzijdige en boeiende gezicht van de Derde We reld laten zien. Een wereld waar ge feest en gelachen wordt, gehuild en gerouwd, maar bovenal een wereld waar plaats is voor iedereen. Op de achterkanten van de kalender maakt men kennis met een aantal pro jecten waarmee Novib de internatio nale campagne tegen kinderarbeid ondersteunt. We laten zien hoe de Novib Methode werkt en welke duur zame resultaten behaald worden. De kunstenaar Toyin Loye uit Nigeria maakte drie prachtige kunstwerken gebaseerd op foto's uit de kalender 1998. Een set van 2x3 kunstkaarten is het resultaat. Met deze kaarten kan men zijn wensen op bijzondere wijze kenbaar maken. Men kan zelfs mee dingen naar één van de originele kunstwerken door het overmaken van ƒ10- extra. De 1.000ste, 2.000ste en 3.000ste inzender krijgt dan het kunstwerk gratis thuisbezorgd. kunnen besteld worden bij Novib. Schriftelijk: Ant- woordnummer 10720, 2501 WB Den Haag of telefonisch: I 070-342 17 77. Wee< tï vat DucJienne spierdystrofie is? Dat is dat je spieren steeds slapper worden en als je groot wordt doen *e liet helemaal niet meer- Alleen je hoofd blijft goed Wist U dat je hart ook een spier is? Dan begrijpt U waarom je met de kiekte van Duchenne nief oud wordt- Etn op de 3500 jongens heeft hef. ifun ouders hebben *ich internationaal verenigd om H een befere kans van leven fe geven- Voor onderhoek is geld nodig, veel geld nodig- ifet fareiit "Project Kerkstraat 283, 1017 G5<£ Amsterdam Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 12 Onafhankelijk informatieblad.- Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI u i tings term ijn ad ver ten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3