Uit de raadsvergadering Kinderkleding- en speelgoedbeurs Pokomo, Popcorn en Kleine Trompetter Tive in concert'! J Open Huis bij Artique Gemeente Zevenhuizen fffil Moerkapelle Ontwerp-beschikking Wet Milieubeheer Wijziging Legesverordening Verleende bouwvergunning/beschikking bouwmeldi ng/vr i jstel 11 ng Hart van Holland/24 september 1997 pagina 5 Bouwplan Voorbrood Meubelen i i i i i i S1ÉP™ mm nm lain mm mm Medische weekenddienst Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 3.30 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat hij voornemens is ambtshalve voorschriften te verbinden aan de op 28 mei 1955 verleende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van de heer N. Hol voor een timmerbedrijf, gelegen aan het adres Eendrachtsdijk 3 te Zevenhuizen; Aan deze vergunning worden voorschriften verbonden in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp-besluit en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel vanaf vrijdag 26 september 1997 tot en met vrijdag 10 oktober 1997, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking. (Voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met mw. I. Langerak, telefoonnummer 0180-637731). Een ieder kan tot en met vrijdag 10 oktober 1997 bij het college schriftelijk gemotiveerde bedenkingen tegen het ontwerp-besluit inbrengen. Degene, die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt worden. Zevenhuizen, 16 september 1997. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Burgemeester en wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le op 16 september 1997 de 6e wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges heeft vastgesteld. De wijziging heeft betrekking op het doorberekenen van de kosten van de advisering door de Stichting Agrarische Beoordelingscommissie ten aanzien van agrarische bouwaanvragen. Daarnaast is een wijziging doorgevoerd in verband met het convenant woonruimteverdeling. Hierbij gaat het om de leges voor de afgifte van huisvestingsvergunningen en het doorbereke nen van de kosten voor het afgeven van een urgentieverklaring. Dit besluit treedt in werking op de achtste dag na die van de bekendmaking. De bekendma king heeft plaatsgevonden door opneming van het besluit in de Bundel Verordeningen en Besluiten op 17 september 1997. De wijziging ligt voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie alwaar op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges van 21,15 een afschrift verkrijgbaar is van genoemd besluit. Zevenhuizen, 24 september 1997, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de loco-burgemeester, A. Visser M. Zijderhand In de periode van 16 september 1997 t/m 22 september 1997 zijn de navolgende vergunningen/ beschikkingen afgegeven en vrijstellingen verleend: Verleende vrijstellingen: -geen Verleende bouwvergunningen/beschikkingen bouwmelding: -Bouwbedrijf D. de Graaf B.V. te Moerkapelle, voor het veranderen van de achtergevel van bouwnummers 2 en 3 van de nieuwbouwwoningen aan De Lepelaar te Moerkapelle (verzonden 19 september 1997); -M.C. van der Spek te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Bredeweg 126 te Zevenhuizen (verzonden 19 september 1997); Indien U zich niet met genoemde besluiten kunt verenigen, kunt U daartegen bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar maken. De termijn voor het indienen van een bezwaar schrift bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Als U onmiddellijk belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ beschikking, kunt U daarnaast de president van de rechtbank te Den Haag vragen om een voorlopige voorziening te treffen (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaarschrift nog in behandeling is). Het adres van de rechtbank is Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunningen/beschikkin gen liggen ter gemeentesecretarie, sektie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. I Mies te Meij van de WD heft het vingertje richting wethouder Zijderhand. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - In de raadsvergadering van vorige week leidde het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beschikbaarstel len van een krediet ten behoeve van reserveringsegalisering onderwijsleer pakketten openbaar onderwijs en doorbetaling aan de besturen van het bijzonder basisonderwijs tot een nogal pittige, verbale stoeipartij. Zo moest verantwoordelijk wethouder Zijder hand van Gemeentebelangen zich met name ontworstelen aan de aanval van de vrouwelijke leden van de PvdA/ D'66 en de VVD. Onder het beloven van beterschap wist hij zich behendig van de dames te ontdoen. Waar ging het om. Eind jaren tachtig, begin jaren negentig ging er bij het openbaar basisonderwijs iets mis met de reservering van gelden en bud- getbeheer. Dat wreekt zich nu omdat is gebleken dat bepaalde, noodzake lijke onderwijsleerpakketten met be hulp van extra gemeentegelden aan geschaft moeten worden om de kwali teit van dat onderwijs te kunnen waar borgen. Nu stond van tevoren vast dat niemand de intentie had om de heer Zijderhand als verantwoordelijk wet houder onderuit te halen. Toch wil den de woordvoerders van de ver schillende partijen hun onvrede over de gang van zaken bepaald niet onbe tuigd laten. Mevrouw Te Meij (WD) memoreerde in haar betoog dat de budgetbewaking in de begin jaren ne gentig zodanig verdeeld was, dat geen der betrokkenen dit tot zijn specifieke verantwoordelijkheid rekende. "Mijn fractie vindt dit een bedenkelijke stel- lingname. Het college, in casu de wet houder van Onderwijs, heeft als schoolbestuurder de eindverant woordelijkheid voor het reilen en zei len van het openbaar onderwijs. U bent er als bevoegd gezag vanuit ge gaan dat de bestede middelen nood zakelijk en verantwoord waren. De ingediende rekeningen werden op het gemeentehuis afgetekend, verwerkt en geboekt. Het uitgavenpatroon was op een zeker moment zelfs zodanig dat de totale rijksvergoeding (exploi tatie plus vervanging) onvoldoende was om alleen de exploitatieuitgaven te dekken. Van enige controle, bewa king of sturing van het uitgavenpa troon was geen sprake". Mevrouw Leewis (PvdA/D'66) ondersteunde haar collega door te stellen: "U wilt zoals u zegt negatieve reserves weg werken en U vraagt daarvoor een kre diet van bijna f 341.000,-. Daar komt het op neer als je de verschillende bedragen in uw toelichting bij elkaar optelt. Een negatieve reserve een mooie benaming voor falend beheer". Overigens waren het niet alleen de vrouwen die wethouder Zijderhand het vuur na aan de schenen legden. Ook de mannen staken een waarschu wende vinger op. Zoals de heer De Jong van het CDA het verwoordde: "Onze partij betreurt het dat ondanks verregaande automatisering en on- Zevenhuizen - Donderdag 2 en vrijdag 3 okto ber wordt de kinderkleding- en speelgoed beurs ten bate van Unicef gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Goede winterkleding, schoon en heel, en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag 2 oktober van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Men kan maximaal 42 stuks inleveren. De verkoop is op donderdagavond 2 oktober van 20.00 tot 21.00 uur en op vrijdagmorgen 3 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. Eenderde is voor Unicef, tweeder de voor de aanbieder. Voor inlichtingen: 0180-632252, 632043 of 631261. Regio - Het popkoor Pokomo uit Moordrecht geeft met popkoor Popcorn uit Schoonhoven en muziek vereniging De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen op 26 september een concert in Nieuwerkerk aan den IJssel. Onlangs verzorgden zij een succesvolle Night of the Proms in Zevenhuizen, met medewer king van Angela Groothuizen. Het wordt een avond vol evergreens, soul, blues, motown, musical en popmuziek, uitgevoerd door een unieke combinatie van harmonie-orkest en ruim honderd zangers en zangeressen. Het concert wordt gehouden in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10 in Nieuwer kerk aan den IJssel. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a ƒ10,- zijn verkrijgbaar bij Paul Meester, de Grutto 29 in Zevenhuizen, telefoon 0180-631619. 1 I 1 I 1 I Moerkapelle - Artique start het nieuwe seizoen wederom met een Open Huis en wel op zaterdag 27 september. Naar aanleiding van de grote vraag naar schil der- en tekenles heeft Artique Ingrid van der Vlugt bereid gevonden om, naast Aija Tuitel, deze lessen te verzorgen. Ingrid is afgestudeerd aan de kunstacademie en heeft afgelopen voor jaar al een cursusavond voor haar rekening ge houden. Dit seizoen zal zij dat vier avonden doen. Daardoor zijn er weer cursusplaatsen vrij met name bij de tekenlessen voor volwassenen en kinderen. Een ieder is welkom tijdens het open huis op 27 september van 10.00 tot 15.00 uur. Artique is te vinden aan het Kerkewater 4 in Moerkapelle. danks herhaald aandringen onvol doende aandacht is geschonken aan kredietbewaking. Voor wat betreft het CDA valt dit onder de categorie eens maar nooit weer". De heer Duur- sma, partijgenoot van Zijderhand, memoreerde dat er in 1985 een nieu we methode voor het financieren van het onderwijs was gekomen. "In de eerste jaren is er geld opgemaakt. Naar mijn mening zonder dat er naar de langere termijn is gekeken. In 1991 is er niet gereserveerd, is het negatief gegroeid en blijkt er achterstand in de leermethodes te zijn. In de staat van de reserves had de Raad iets van het tekort kunnen zien. De echte ellende kwam in 1995/1996, Met het nu voor liggende voorstel lijkt me de kwaliteit van het openbaar onderwijs finan cieel gezien opgelost". Zijderhand, die tijdens dit hele proces als wethou der aantrad, pareerde de kritiek on der het beloven van beterschap voor de toekomst. Gevolg van een en ander is dat het bijzonder onderwijs vanwe ge de gelijkstelling van het openbaar en bijzonder onderwijs achteraf als nog een gelijk bedrag per leerling als het openbaar onderwijs toegewezen krijgt. In concreto gaat het hier om een totaalbedrag van ongeveer ƒ210.000,-. De heer De Vries (SGP/ RPF): "Het christelijk onderwijs heeft altijd een goed beleid gevoerd zonder dat er sprake was van een tekort. En omdat de normen, zoals die voor het openbaar onderwijs gelden, ook gel den voor het bijzonder onderwijs heeft dit onderwijs recht op eenzelfde bedrag. Daar kunnen we lang of kort over discussiëren". Verder werd tijdens de raadsvergade ring een voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit aangeno men aangaande een bouwplan van Voorbrood Meubelen in de Dorps straat in Zevenhuizen. Dit behelst een uitbreiding van de bedrijfsruimte aan de Dorpsstraat 119. Het is de bedoe ling dat de huidige winkel bij de uit voering van het bouwplan wordt ge sloopt en zal worden ingericht als parkeerruimte. Volgens het gemeen tebestuur laat het bestemmingsplan ter plaatse grootschalige detailhan del toe. Het bouw- en sloopplan zal haars inziens een verfraaiing van het dorpsbeeld betekenen en een grondi ge opknapbeurt inhouden voor het achterterrein van Voorbrood Meube len. Tevens zal een voorziening wor den getroffen voor het behoud van groen aan de zijde van de Bosgracht. s x- Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds M.J. vd Veen- Schenkeveld, Rijswijk; 16.00 uur ont moetingssamenkomst. Herv. kerk 10.00 en 19.00 uur ds G.J. van Beek. OudVerlaat 10.00 uur kand. J. Alma, Waddinxveen. Ver. viijz. herv. 10.30 uur rev. drs F.H. Sachs. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds A. Beens, Katwijk; 18.30 uur ds J. Geene, Kat wijk. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 27 september dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Ze venhuizen, telefoon 0180-631783. Zondag 28 september: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis- wiik, telefoon 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur).

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5