estig rode rozen voor echtpaar Van Mourik Foto's in het Hart van Holland Start woensdagmiddagactiviteiten Zang- en orgelavond Activiteiten Agenda Kerstpakketten Roemenië: laatste week Open Huis Oud Zevenhuizen- Moerkapelle op Tweemanspolder 15 Diplomazwemmen in De Koornmolen Matjan Berk bij Plattelandsvrouwen Herfstfeest in De Koornmolen Concert Willem Blonk in Gereformeerde kerk om bij te blijven.... ƒ1400,- voor Unicef Hart van Holland/8 oktober 1997 pagina 11 '°°tk agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle GepubBceerde foto's in het Hart van HoBand kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een halen. Open Huis Naam onderkomen Eendragtspolder nr Svlvia van Doornen evenhuizen - Maandag 6 oktober ierde echtpaar Van Mourik haar 60- prige huwelijksdag. Lekker buiten, ,enietend van de warme najaarszon het draaiorgel dat speciaal voor 'at gelegenheid 's morgens bij de oning arriveerde, werd het voor het htpaar al meteen een schitterende ag met onvergetelijke momenten. - en met de kinderen, klein- en ach- erldeinkinderen werd diezelfde mor ren burgemeester Schoots ontvan- «en,die hen zijn hartelijke felicitaties [szamen met een geschenk over- racht. Verder werd er veel bezoek ntvangen van verdere familie, vrien- en en kennissen die hen kwamen leliciteren en een stukje van de feeste- Ijke bruidstaart mochten proeven. lüeheer en mevrouw Van Mourik zijn leiden in Den Haag geboren. Na tien jaar als echtpaar in Den Haag te heb- len gewoond, verhuisden zij naar de Zuidelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. wonen zij vijftig jaar en nog steeds zelfstandig. Het echtpaar kreeg drie kinderen, zes kleinkinde ren en heeft inmiddels drie achter kleinkinderen. Zij namen het initiatief om aan het huis, dat vlak langs de spoorlijn staat, een groot spandoek te hangen met de tekst: "60 jaar al een paar, toeteren maar!", waardoor de voorbijrazende treinen, maar ook langsrijdende auto's, duidelijk van zich lieten horen. Als complete ver rassing hadden de kinderen afgelo pen zondagmiddag een boottochtje over de Reeuwijkse plassen georgani seerd, wat de heer en mevrouw Van Mourik heerlijk hebben gevonden. De middag werd afgesloten met een ge zellig familie-etentje. De enorme bos van zestig rode rozen, die nog steeds in de gezellige woonka mer van het echtpaar prijkt, was ook een geschenk van de kinderen. De ene witte roos ertussen, staat voor het éénenzestigste huwelijksjaar en ge tuigt dat de kinderen dit alles graag nog eens dunnetjes over willen doen. Moerkapelle - Vanaf 22 oktober wor den er weer woensdagmiddagactivi- Iteiten georganiseerd in dorpshuis Op Moer. De komende maanden kunnen de kinderen deelnemen aan een geva rieerd programma. bijhet postkantoor Van Marle kunnen strippenkaarten gekocht worden. De tosten bedragen ƒ2,50 per middag of n strippenkaart ƒ10,- (5x). Het programma ziet er als volgt uit: 22 oktober: kindershow Richard McKin- sey, magic illusions (voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar); 29 oktober: gymspel; 1 november: spaaractie ra- bobank; 5 november: knutselen; 12 november: wereldreis op rolschaat sen; 22 november: sinterklaasfeest in samenwerking met winkeliersvereni ging; 10 december: kegeltoernooi; 17 december: kerstknutselen. Oud Verlaat - Zaterdag 18 oktober is erin de Hervormde Kapel te Oud Ver laat een zang- en orgelavond georga niseerd door het dameskoor De Scha kel onder leiding van Alie Bos. Het orgel wordt bespeeld door Arjen Uitbeijerse en Rianne Mouw speelt dwarsfluit. Ook de samenzang ontbreekt niet op deze avond. Iedereen is welkom om 20.00 uur en de entree is gratis. levenhuizen Iedere zaterdag: 1 okt.-l apr.: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Donderdag 9 oktober: 9.30-11.00: Herv. Centr.: koffieochtend; spreekster: Diny Stortenbeker over "Helpt bidden?! Bidden helpt!". Woensdag 15 oktober: 14.00 uur: Geref. kerk: ouderenmiddag. Zaterdag 18 oktober: dorpshuis Swanla: 20.00 uur: Toneelvereniging V.O.O. met de komische thriller "Moord in kamer zes". Donderdag 30 oktober: 20.00 uur vrijz. herv. kerk: "De ramen van de St. Jan" (Gouda) dia's en de betekenis ervan. Vrijdag 14 november: 9.00-18.00 uur: Herv. Centr.: Israel-verkoping. Sjanuari 1998: Start beginnerscursus EHBO; info: 0180-631376 (n.o.z.). De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. MBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: 1 x per 14 dagen verzamelen uij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw gerkerk dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; 1 nov.: dorpshuis swanla 14.00 uur feestmiddag t.g.v. 50-jarige ANBO m.m.v. toneelgroep Spektakel. De Zeven Muzen: hterdag 11 oktober: 20.00 uur: Geref. kerk: orgelconcert Wilem Blonk uit Ommoord; Zaterdag 1 november: 20.00 uur Geref. kerk: amateurmuziek avond; Zaterdag 8 november: 14.00 uur dorpshuis Swanla: kindertheater; Zondag 23 november: 16.00 uur: vrijz. herv. kerk: samenspel dwarsluit en gitaar; Maandag 15 december: 15.30-20.00 uur: dorpshuis Swanla: open les dallet; Maandag 15december: 19.00 uur: vrijz. herv. kerk: samenspel blokfluit M piano; Dinsdag 16 december: 19.00 uur: vrijz. herv. kerk: voorspeeldag Piano. Activiteiten in 1998: 24 jan., 28 jan., 21 mrt., 4 apr., 6 apr. en 13 juni. Vogelvereniging Zang en Kleur: AUe klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg: 17 okt., 14 nov., 12 dec., 23 dec. kerstkaarten. Oud Verlaat: De Vierkap: Vrijdag 17 en 31 oktober 20.00 uur klaverjassen; 21 okt.: Soos; 21 okt.: De Schakel; 28 okt.: Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Moerkapelle: Iedere2e donderdag: 9.30-11.30 uur: Op Moer: ouderensoos: 9 okt., 13 nov. en 11 dec. Activiteiten voorde jeugd in dorpshuis Op Moer: 22 okt.: kindershow Richard McKinsey; 29 okt.: gymspel; 1 nov.: spaaractie rabobank; 5 nov.: knutselen; 12 nnv woroiHroic nr> mkrhaakpn' 97 nnv sinterklaasfeest; 10 dec.: nov.; wereldreis op rolschaatsen; 22 nov.: ^geltoernooi; 17 dec.: kerstknutselen. Moerkapelle - De Kerstpakketten -ac tie van de Stichting Kinderhulp Roe menië is deze week voor het laatst. Zaterdag 11 oktober kan men de volle doos tussen 9.00 en 13.00 uur als volgt inleveren. In Moerkapelle bij het oude Raadhuis en in Zevenhuizen bij het gemeentehuis. Daar krijgt men het betaalde statiegeld terug. De Kerstdo zen zijn deze week nog te verkrijgen in Moerkapelle bij Plusmarkt Dick Pak, Springer en Matze, SRV Theo Matze en in Zevenhuizen bij Albert Heyn, Cl000 en SRV Theo Matze. Voor ver dere informatie: Monique Holstege 079-5932603. Zevenhuizen - De onlangs gehouden kinderkleding- en speelgoedbeurs ten bate van Unicef heeft in Zevenhuizen 1400,-opgebracht. Iedereen die hier aan heeft meegewerkt wordt door de organisatie hartelijk bedankt. Zevenhuizen-Moerkapelle - Vrijdag 10 oktober opent burgemeester L.M. Schoots de expositieruimte van de stichting Oud Zevenhuizen-Moerka pelle. De 'oudheidkamer', gelegen asm het adres Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, is thematisch inge richt met gebruiksvoorwerpen van weleer. Het pand is gelegen op het terrein van de firma Dekker. Door de opstelling is een overzichtelijk ge heel ontstaan. Het bestuur van de stichting zal graag belangstellenden en donateurs wel kom heten op vrijdag 10 oktober van 16.30 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur en zaterdag 11 oktober van 9.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Met behulp van borden is de locatie gemakkelijkte vinden. Voor fietsers en voetgangers via de Korte Zijde of deTweemanspolder (richting zwembad); dit laatste geldt ook voor automobilisten. De eerder in dit blad geplaatste op roep om suggesties voor een naam voor het 'nieuwe' onderkomen heeft behoorlijk respons opgeleverd. De gekozen naam zal onthuld worden tij dens de opening door burgemeester Schoots. Een werkgroep bestaande uit verte genwoordigers van het Hoogheem raadschap van Schieland en OZM hebben na diepgaand onderzoek een uitgave tot stand gebracht dat han delt over de geschiedenis van de Een dragtspolder. Het is een fraai boek werk geworden waarvan de verwach ting bestaat dat: "zien kopen is". Voor niet donateurs van de stichting OZM bedragen de kosten 12.50 exclusief verzendkosten. Voordeel voor de do nateurs van de stichting Oud Zeven huizen-Moerkapelle. Zij betalen voor de (84 pagina's) 7.50 exclusief ver zendkosten. Zevenhuizen - Maandag 29 en dinsdag 30 september behaalden 42 leerlin gen hun A- of B-zwemdiploma. De beoordelingscommissie werd ge vormd door Cocky Schiereck-Tim- mermans Cobi van der Berg-in 't Veen en Marijn Hakstege. Namens het Bu reau Nat. Zwemdiploma's was aanwe zig de heer Hartkoorn. Het diploma werd uitgereikt aan Jeroen van Duin, Fleur van der Eijk, Jeffrey Tuyl, Bas Daniels, Rowena van Essen, Arjan Scheerhoorn, Gilian Schmidt, Desiree Tuithof, Jesper Versprille en Manouk van Voskuilen. Het B-diploma werd behaald door Tim Aukes, Nathalie Bierhuizen, Ei- leen Bruinenberg, Jamay van der Els- hout, Nadia Kersbergen, André Mole naar, Floriska Olierook, Wesley Olie rook, Annemarieke van Os, Jeroen Sluyter, Maarten Uittenbogaard, Coen van Beek, Lindsey Krijgsman, Valerie Krijgsman, Timo Meester, Jor- dy van Meyeren, Mark Pieper, Rosalie Planken, Marloes Rehorst, Marin Re- tel, Claudia de Winter, Sofieke Büd- gen, Marvin van Elswijk, Yvonne Hof man, Gittan de Jonge, Virgil van Lee- uwe, Suzanne Lekkerkerk, Meivin Pi ket, Jill Ratsma, Joyce Ratsma, Dries Scheffers en Wouter de Wild. Zevenhuizen - Op woensdag 22 okto ber is schrijfster Marjan Berk te gast bij de Zevenhuizense plattelands vrouwen. De avond vindt plaats in de grote zaal van zorgcentrum De Ze venster. Aanvang 20.00 uur. De entree is gratis voor leden, niet-leden beta len 7,50. Op 4 november geeft de heer van Wensem verkeersles. Aanmelden voor 30 oktober bij Wilma van Holst, telefoon 632921. Het najaarsconcert van het Rotterdams Opera en Operet te Gezelschap in Rotterdam wordt bezocht op 14 november. Aanmelden tot 3 november bij Anny Metselaar, telefoon 631812. Ella Daelmans is op 18 november aan wezig om met de dames kerstkaarten te maken. De middag vindt plaats bij de firma Benning aan de Dorpsstraat. Aanvang 9.30 en 13.30 uur. Aanmel den voor 12 november bij Wilma van Holst, telefoon 632921. Zevenhuizen - Van 13 tot en met 17 oktober is het elke middag van 13.30- 16.30 uur feest voor de kinderen in zwembad De Koornmolen. De hele week zijn er creatieve activi teiten rondom het zwembad en aller lei waterspelen. Alle kinderen kunnen meedoen aan het maken van een herfstboom deze moet net als een kerstboom versierd worden met zelfgemaakte bladeren en paddestoelen en mooie tekenin gen. Donderdag, aan het eind van de middag, moet de boom klaar zijn. Elke dag worden er videofilmpjes ge draaid. Veel leuke wedstrijdjes in het water, zoals waterdragerswedstrijd, ballen- dans, afvalrace, achteruitzwemmen, spelparcour, touwklimmen, loop- brugrennen en nog veel meer. Vrijdag wordt afgesloten met een country-middag met echte country- dansers. De kinderen mogen allemaal verkleed komen als cowboy en mee doen met de dansers. Elke middag is er iets lekkers voor de kinderen in de vorm van een versna pering of fruit en woensdag zijn er poffertjes en limonade. Vrijdag aan het eind van de middag mogen de badjuffen en badmeesters om de beurt in het water worden ge gooid. Het zwembadpersoneel wordt geas sisteerd door vrijwilligsters. In deze herfstweek is er 's avonds zwemmen van 19.00-21.00 uur, maan dag of donderdag voor de liefhebbers van baantjeszwemmen. Alle doelgroepen op de ochtenden en het zwemuur voor gehandicapten en op doktersadvies op woensdagavond van 18.00-19.00 uur gaan normaal door. In deze week zijn er geen zwem lessen. Voor informatie: 0180-631860. Zevenhuizen-Op zaterdag 11 oktober geeft Willem Blonk, organist in Om moord, een concert op het Van Leeu wen-orgel van de Gereformeerde kerk. Willem Blonk gaat na de middelbare school Scheepsbouwkunde studeren in Delft. Tegelijk neemt hij orgelles aan de stedelijke Muziekschool en is op velerlei manieren muzikaal actief in de studentenwereld. Na een aantal jaren gooit hij het roer om en gaat muziek studeren aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. In 1983 doet hij examen schoolmuziek, in 1984 kerkmuziek en in 1985 in het hoofdvak orgel. Hij doet op het con servatorium tevens veel aan piano, zang, componeren, directie en arran geren. In 1992 behaalt hij daarbij nog zijn praktijkdiploma koordirectie. Willem Blonk heeft op veel plaatsen in Nederland orgelconcerten gegeven, maar ook in Duitsland en Polen. Zijn repertoire is origineel en eigentijds en hij is een goed improvisator. In 1979 wordt hij dirigent van het Delfts Ge mengd koor Ars Vocalis en in 1982 cantor-organist in Rotterdam-Om moord. Hij dirigeert bekende werken als de Johannes Passion en het Magni ficat van Bach, maar ook bijzondere programma's van Delftse en Rotter damse componisten uit de 20e eeuw. Mede dankzij zijn stimulerende in vloed worden in Rotterdam-Om moord veel concerten gegeven. On dersteund door de stichting Open hof Muziek heeft Willem Blonk sinds 1986 een groot aandeel in de Marktconcer- ten en de zondagavondconcerten. Daarnaast heeft hij als leraar orgel, piano, muziektheorie en koorzang een grote naam opgebouwd. Als com ponist kenmerkt hij zich door zijn ori ginele eigentijds taal, goed uitvoer baar door goede amateurs. Hij spreekt met zijn muziek een breed publiek aan. Vrijwel al zijn composi ties zijn uitgegeven, vastgelegd op cd's en uitgezonden op radio en tv. Op het programma van het concert van 11 oktober staan werken van Andriessen, Bach, Brahms, Buxtehu- de, Gade, Van Noordt, Sweelinck en Videro. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11