Stichting Gered Gereedschap bestaat 15 jaar Kinderen maken vlinders voor Werelddierendag Wakker geschud in De Tunnel -Kerkdiensten dinxveen-Boskoop Activiteiten in De Boog Tachtig jaar zangvereniging Hosanna Rommelmarkt De Gouwebloem Herfstvakantie in De Boog Beatrixschool 'terug in de tijd' Drie disco's in Het Zuidhonk Kindertheater in Praathuis Fietstocht 55-pIussers in bibliotheek Heropening skatebaan Zelfverdediging voor jonge meisjes Funhouse in De Tunnel 18 oktober 1997 Hart van Holland/8 oktober 1997 pagina 13 Nieuwe activiteit: darten Kleinschalige projecten Bezoek uit Cameroun [roert van prinabgrgrgchnaL Boskoop-Vrijdag 3 oktober trad het cabaretduo 'Schudden voor gebruik' op voor een zo goed als uitverkochte Tunnel. Het optreden van het tweetal was puur. Maatschappij kritische teksten en sketches naar aanleiding van het nieuws komen bij 'Schudden voor Gebruik' niet voor. Veel uitbeelden met weinig middelen was de kracht van het duo. Bobsleeën in een badkuip, parachutespringen op een draaikruk en waterskiën met slechts het geluid van de speedboot op de achtergrond. Het waren slechts enkele van de komische vondsten waarmee het Boskoopse publiek vermaakt werd. De volgende cabaretavond in de Tunnel vindt plaats op 7 november. Dan treedt Sanne Wallis de Vries op. Kaarten voor deze voorstelling kosten 12,50. Zondag 12 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P A.C. Bongers; 17.00 uur ds F. Bos. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. Houwelingen, Noordwijk; 17.00 uur sow-dienst Ontm.kerk. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur ds G.J. van Beek, Zevenhuizen. Boskoop ^rijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur |ev. drs F.H. Sachs. is-m ^em' uur c's R de Reuver; 18.30 uur ds P. Boomsma, Apeldoorn. De Stek 9.30 uur ds M.D. vd Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 18.30 uur A. Noordam, Dord recht. Geref. kerk 9.30 uur kand. B.C. Boot, Putten; 15.00 uur in z°rgcewntrum: idem; 18.30 uur dsG. van Roekei, Nieuw-Vennep. Cnnstengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Waddinxveen-Op dinsdag 14 oktober organiseert de Stichting Waddinx- veens Welzijn de zevende en laatste fietstocht van dit seizdem.De start is deze keer bij Kreater aan de Kerk straat 13. Bij goed weer wordt ver trokken om 10.00 uur. De/tocht van ongeveer 40 kilometer gaat richting Zoetermeer. Halverwege is er een pauze. Vanaf 9.15 uur kan men in schrijven. Meer informatie 615555 of 631932. Boskoop - Tot en met 24 oktober is in de bibliotheek een expositie te bezoe ken van Boskoper Johan de Bruin. Johan, geboren in Boskoop in 1940, kwam als 18-jarige terecht in het schil dersvak. Hij verdiende tot op heden zijn brood als onderhoudsschilder. Zijn hobby is altijd tekenen gebleven. Hij maakte onder andere een kalender met pentekeningen voor de Rotary Boskoop. In 1996 begon Johan te schilderen met acrylverf. Dat bleek het materiaal te zijn waarmee hij alles kan. De expositie is tijdens de openingstij den te bekijken. Waddinxveen - De skatebaan aan de Dreef is in de eerste maanden van 1997 grondig vernieuwd. Omdat de officiële opening in juni niet door kon gaan is nu een nieuwe datum vastge steld. Op 18 oktober zal burgemees ter Jonkman de openingshandeling verrichten. Er is die dag vanaf 10.30 uur een feestelijk programma met skatewedstrijden en -demonstraties. Deelnameformulieren zijn verkrijg baar bij Verzijl Sport. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert een cursus 'zelfverdediging voor meisjes van 12-16 jaar'. Tijdens deze cursus kunnen meisjes leren hoe ze beter voor zichzelf kunnen opkomen en hoe ze moeten handelen als ze in een moeilijke situatie terecht komen. De cursus wordt gegeven in gebouw Kreater op de vrijdagen 6, 13 en 20 februari en 6,13 en 20 maart 1998 van 17.00-18.30 uur. Voor meer informa tie: 631932. Boskoop - Op zaterdag 11 oktober staat bij De Tunnel de live act van Funhouse op het programma. Fun house is een uit vijf man bestaande band die het publiek weet mee te sle pen in de dampende funky grooves van zowel eigen nummers als op nieuw gearrangeerde covers, varië rend van Earth Wind Fire tot James Brown. De zaal gaat om 22.00 uur open, het programma begint om 23.00 uur. Entree ƒ10,-. Waddinxveen - Buurtcentrum De Boog organiseert op 10 oktober een lampionnenoptocht voor kinderen en ouders. De kinderen moeten zelf een lampion meenemen. De deelname is gratis. Drumband De Schouw ver leent medewerking aan de tocht die om 19.00 uur begint. Deelnemers die nen om 18.45 uur aanwezig te zijn op het plein aan de C. Huygenslaan 2. Vanaf 22 oktober is er iedere woens dagmiddagvan 13.30 tot 15.00 uur een kinderactiviteit in De Boog voor kin deren van 4 tot en met 6 jaar. In De Boog wordt kleding verzameld voor een kindertehuis in Roemenie. Men kan oude kleding, schoenen, lin nen- en beddengoed inleveren in de hal van het buurtcentrum op maan dag- en vrijdagmorgen. Boskoop - Dit jaar is het tachtig jaar geleden dat de christelijke gemengde zangvereniging Hosanna werd opge richt. Het koor wil dit gedenkwaardi ge feit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het koor hoopt op 28 november een jubileumconcert te geven in de hervormde kerk waaraan, zoals ge bruikelijk bij Hosanna, ook het da meskoor meewerkt. Onder leiding van dirigent Nico Blom worden nu de laatste puntjes op de i gezet voor wat betreft de ingestudeer de werken. Dit zijn werken van hoog niveau van bekende componisten zo als Bach, Haydn, Gounod, Schubert, Vivaldi en Wesley. Deze zullen op deze avond, met medewerking van sopraan Mariët Kaasschieter en alt Anneleen Bijnen, ten gehore worden gebracht. De begeleiding wordt ver zorgd door het Dordts Kamerorkest en de jonge Boskoopse organist Ma- rijn Slappendel. Over enkele weken begint de voorver koop van de programma's. De toe gang bedraagt ƒ15,-, inclusief koffie. Waddinxveen - Op zaterdag 18 okto ber van 10.00 tot 16.00 uur wordt door Stichting De Gouwebloem een rom melmarkt gehouden in het eigen ge bouw aan de Tollenslaan 161Er vindt ook een verkoop plaats van handwer ken, hobbymateriaal, gebak en olie bollen. Vanaf 14.30 uur kan men een tas vullen met spullen voor ƒ5,-. Er kunnen nog spullen ingeleverd worden en wel op maandag 13 en dins dag 14 oktober van 13.00 tot 16.00 uur en op woensdag 15 en donderdag 16 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Waddinxveen - In de herfstvakantie, op maandag 13 en woensdag 15 okto ber, organiseert de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk vakantieac tiviteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het thema is 'beestenben de'. Twee dagen kunnen kinderen knutselen, spelletjes doen en film kij ken waarbij vogels, water-en landdie ren centraal staan. De activiteiten vin den plaats in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13 van 10.30 tot 15.00 uur. De kinderen moeten zelf een lunch pakket meenemen. De kosten voor deelname bedragen 2,50. Aanmelden kan tot 10 oktober via te lefoonnummer 631932. Waddinxveen - Het moot van de Kin derboekenweek 1997 is de 'tijdmachi ne'. Gedurende tien dagen is de aan dacht gevestigd op het 'vroeger' in kinderboeken. Op de Koningin Bea- trixsschool wordt er door middel van diverse projecten hier aandacht aan besteed. Uitgangspunt voor de diver se projecten rond het thema de 'tijd machine' is de musical 'De tijdmachi ne van Professor Knap'. Per combina tie van groepen wordt er een stap in het verleden gedaan; de middeleeu wen, de dinosauriërs, de prehistorie en de Indianen. Elke groep studeert een lied uit de musical in en maakt groepswerkstuk ken. De groepen 3 tot en met 8 hebben een huiswerkstuk meegekregen: 'maak eens een tijdmachine'. Hoogtepunt van de activiteiten is de kijkavond op 9 oktober van 18.30 tot 20.00 uur. Óp deze avond zullen de ingestudeerde liedjes worden voor gedragen en zal er een tentoonstelling zijn van de werkstukken van alle groe pen. Tevens is er een kinderboeken stand waar men goede kinderboeken kan bestellen. Waddinxyeen-Vrijdagavond 10 okto ber organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuid- honk een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. Aanvang 19.30 uur; toegang 2.50. De kinderen komen aan bod op 11 oktober van 18.30 tot 20.00 uur. Daarna kunnen de ouders swingen tijdens de disco van 30-plussers. Aan vang 21.00 uur; entree 5.-. Voor de eerste keer is er op donder dagavond 23 oktober een dart-avond. De avond wordt gesplitst in twee de len: van 19.00 tot 20.00 uur kan de jeugd zich bekwamen, daarna komen de volwassenen aan bod van 20.00 tot 22.30 uur. De kosten bedragen 2,50. Ook wat betreft de indeling van deze avond kan er worden gekozen uit een competitie of gewoon gezellig wat spelen. Waddinxveen - Op zaterdag 18 okto ber is het 15 jaar geleden dat de Stich ting Gered Gereedschap begon met het inzamelen van gereedschap voor de Derde Wereldlanden. Om dit te vieren zijn er in de week van 13 tot en met 18 oktober diverse activiteiten te verwachten bij de Waddinxveense werkplaats van Gered Gereedschap in de voormalige Groen van Prin- stererschool aan de T ollenslaan. Inde week van 13 oktober tot en met 18 oktober kan de werkplaats bezichtigd worden tijdens de Open Dagen van Gered Gereedschap. Zo is er een rom melmarkt, een tentoonstelling van brieven, foto's en tekeningen uit Afri ka, een quiz over oude gereedschap pen, kinderspelen, een videopresen tatie over diverse projecten en een tekenwedstrijd. Op zaterdag 18 oktober zal burge meester F. Jonkman de overdracht verzorgen van door schoolkinderen ingezameld gereedschap. Dit is een landelijke jubileum-activiteit van Ge red Gereedschap. Het ingezamelde gereedschap is bestemd voor een speciaal project in Zimbabwe. Uiter aard zijn allé belangstellenden van harte welkom tijdens deze feestweek in de werkplaats van Gered Gereed schap, dagelijks van 8.30 tot 16.30 uur. De werkplaats van Gered Gereedschap is in de. voormalige Groen van Prinstererschool. De Stichting Gered Gereedschap is een landelijke organisatie van vrijwil ligers die gereedschap inzamelt, her stelt en verzendt naar kleinschalige projecten in ontwikkelingslanden. Op deze manier probeert Gered Gereed schap ondersteuning te bieden aan de mensen en verbetering aan te bren gen in hun levensomstandigheden. In Nederland zijn ongeveer veertig inza melpunten en dertig werkplaatsen. Deze worden door ongeveer honderd vrijwilligers met veel enthousiasme gerund. In de afgelopen 15 jaar is er ook veel gereedschap uit Waddinx veen en omgeving bijeengebracht, opgeknapt en verzonden naar vele projecten. De Waddinxveense afdeling van Ge red Gereedschap kreeg vorige week Rev. Pascal Fossouso uit Cameroun op bezoek. Hij was zeer betrokken bij de activiteiten van Gered Gereed schap, met name had hij interesse in gereedschap voor vrouwen van Ca meroun. Tevens kon de hartenwens van Rev. Pascal Fossouso in vervul ling gaan: hij kreeg van de Waddinx veense afdeling een complete cursus viskweken mee. Waddinxveen - Alle kinderen van de basisscholen in Waddinxveen waren door de werkgroep Natuur- en Milieu Educatie uitgenodigd om deel te ne men aan een wedstrijd ter gelegen heid van Werelddierendag op 4 okto ber. Veel kinderen hadden op woens dag 1 oktober bij Rens van de kinder boerderij een prachtig werkstuk inge leverd; in totaal waren er 156 inzen dingen. De Waddinxveense kunstena res Janny de Rijke heeft de inzendin gen beoordeeld samen met de werk groep Natuur- en Milieu Educatie. Janny de Rijke heeft op zaterdag 4 oktober ook de prijzen uitgereikt aan de kinderen. Er waren enorm veel in zendingen van kinderen uit groep één tot en met drie, daarom waren er per groep twee winnaars. Bij de inzendin genvan groep vier tot en met acht was er een prijs per groep toegekend. De prijswinnaars zijn: groep 1: Debo rah van Nieuwkoop en Kristel van Kla veren; groep 2: Robert Marijs en Jan Zeeuw; groep 3: Ben Aangeenbrug en Henry Duine; groep 4: Riana van Dorp; groep 5: Julis Silveris; groep 6: Anne- marie Stolk; groep 7: Jennifer de Bas en groep 8: Loes Vermeij. Drie van de prijswinnaars waren niet aanwezig in het Warnaarplantsoen, zij krijgen hun prijs thuis of op school alsnog uitgereikt. Kinderen die hun werkstuk op willen halen kunnen dat doen op 8 en 15 oktober op de kinderboerderij aan het Warnaarplantsoen van 13.00 tot 17.00 uur. Boskoop - Op dinsdag 14 oktober or ganiseert Het Praathuis een kinder theatervoorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar. De groep Terra Incognita maakt klanktheatervoorstellingen. Het ver haal wordt verteld door middel van spel, klank en beeld. De sfeer wordt vooreen groot gedeelte bepaald door een groot aantal muziekinstrumen ten. in Het Praathuis wordt de voorstel ling "De keizer van slag" gespeeld. Het is het verhaal over de keizer en keize rin van Slag die jarenlang wachten op de komst van een troonopvolger. Als er een kind geboren wordt blijkt hij doof te zijn. De keizer geeft opdracht zijn zoon weg te brengen naar de bos sen van de Zwarte Slag. De wilde die ren hebben medelijden met het vent je en voeden hem op. Hij leert de prachtigste verhalen en liederen. Van de bosgoden krijgt hij een trommel waarop hij de magische oertoon leert spelen. Als hij oud genoeg is keert hij terug naar het land van Slag. De voorstelling begint om 14.00 uur. De entree bedraagt 3,-voor kinderen en ƒ3,50 voor volwassenen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13