Sterke tanden bus" bij Dick Brunaschool Gouwestaeteheren beginnen met gelijkspel Slot midgetgolfcompetitie vol verrassingen Bosko Monsterzege Florida 9 Jan Vayne en "De Gouwestem" in St. Janskerk Kindermarkt Bethelschool Benefietconcert voor ziekenhuis Roemenië Zangavonddienst Ichthusgemeente Kennismakingsdagen Coenecoop College Hart van Holland/8 oktober 1997 pagina 15 Rotaryciub Boskoop organiseert vooijaar 1998: Waterpolo Heren 1 Dames verliezen bekerwedstrijd Waddinxveen - Op vrijdag 3 oktober was de 'Sterke tanden bus' te vinden bij de gebouwen van de Dick Bru naschool. In de tot leslokaal omge bouwde bus konden de kinderen uit groep 4, 5 en 6 een voorlichtingsles over hun gebit volgen. Eerst werd aan de hand van een groot model van een gebit de tanden en kiezen ge toond. Ook werd het melkgebit ver geleken met een volwassen gebit. Onder grote hilariteit werden uiter aard ook modellen getoond van aan getaste kiezen en werd gedemon streerd hoe de tandarts zo'n gaatje uitboort. Er werd gewezen op het noodzakelijke dagelijkse onderhoud van het gebit en om dat te stimuleren kregen alle kinderen een tandenbor stel en een tube tandpasta mee naar huis. De kinderen hebben deze spe ciale 'biologieles' wel gewaardeerd. Foto Dick Brunaschool Gouda/Waddinxveen - Op zaterdag grote kennis van repertoire en stij- tale Goudse St 11 oktober zingt het 120 man sterke christelijk Waddinxveens mannen koor De Gouwestem in de St. Jans- kerk in Gouda. Voor dit jaarlijkse con cert heeft het koor dit jaar de pianist Jan Vayne uitgenodigd. Een pianist die grote bekendheid geniet vanwege zijn improvisatievermogen. Onlangs speelde deze langharige pianovirtu oos voor de Amerikaanse president Bill Clinton. Jan Vayne is moeilijk in een vakje te plaatsen. Tijdens zijn optredens klin ken de grote componisten van Bach tot Prokovief, maar ook de classics uit de pop- en filmmuziek. Hij is een van de weinigen die in staat is de strenge scheiding tussen de verschil lende muzieksoorten te doorbreken en ze allen onder de noemer "mu ziek" te brengen, daartoe in staat ge steld door zijn klassieke scholing, uitzonderlijk technisch vermogen en len. Tijdens zijn solo's weeft Jan Vay ne met zijn ragfijne pianospel een kleurrijk mozaïek van de verschillen de muziekstijlen. Het Waddinxveense mannenkoor werd in 1981 opgericht en staat sinds 1993 onder leiding van de organist en koorleider Martin Mans. Het koor heeft de laatste jaren een flinke groei doorgemaakt en telt nu ruim 120 le den. Het repertoire is breed en geva rieerd, het omvat geestelijke liede ren, maar ook klassieke en populaire muziek en vaderlandse liederen. Het mannenkoor heeft een viertal eigen CD's uitgebracht waarbij op de laat ste CD "Mannenkoorconcert" alle elementen uit het gevarieerde reper toire werden samengevoegd. Regel matig wordt opgetreden in allerlei grote kerken, hoogtepunten zijn de jaarlijkse concerten in de monumen- Waddinxveen - Lekker in je vel zitten, je prettig voelen in de klas en elkaar een beetje kennen zijn belangrijke voorwaarden om succes te hebben op sehool. Daarom organiseert het Coenecoop College introductieda gen voor de eerste klassen en voor leerlingen die nieuwe klassen vor men. In de derde week van september heb ben de eerste klassen kamphuizen bewoond met het belangrijkste doel om elkaar en de mentor goed te leren kennen. De opdrachten waren steeds gericht op samenwerking: samen kaas maken, samen boodschappen doen, samen eten koken, samen een kunstvoorwerp maken van natuurlijk materiaal, enzovoorts. Om de mento ren te ondersteunen en de leerlingen wegwijs te maken in de nieuwe school zijn er met iedere klas 2 junior mentoren mee geweest. Dit zijn leer lingen uit de eindexamenklassen. Heel serieus is er deze week ook ge werkt aan studielessen als voorberei ding op een succesvolle schoolloop baan. De derde klassen VBO zijn met enkele van hun docenten naar de Biesbosch geweest voor een intensieve kennis making. Met de kano zijn de leerlin gen de Amer overgestoken en heb ben op een eiland de tenten opgezet. Na een wat onrustige nacht in de tent hebben de leerlingen in groepjes een kanotocht door de Biesbosch ge maakt met alleen een kaart als hulp middel. Goed samenwerken bleek belangrijk te zijn om op tijd de kamp plaats te bereiken voor een goede maaltijd. In het buitensportcentrum Tiekamp in Bergschenhoek hebben de leerlin gen van 4-Havo en 5-Atheneum onder leiding van ervaren instructeurs een intensief programma afgewerkt van mountainbiken, sportklimmen, hin- dernisparcours met touwbruggen en kabelbanen, kanovaren, enzovoorts. De survtvaltocht door het waterrijke gebied leverde nogal eens een nat pak op voor leerlingen en docenten. Dankzij het prachtige weer leverde dat geen probleem op. Waddinxveen - In het weekend van 4 en 5 oktober speelden de badminton clubs van Aeolus en Florida de weke lijkse competitiewedstrijden. Van alle teams won Florida 9 het meest overtuigend. Zonder blikken of blo zen werd tegenstander Unicum 11 aan de kant geschoven met 8-0. De enige driesetter die er gespeeld werd (die van Nic de Vries en Mirella Irimp) werd gewonnen met 10/15, 15/12,15/12. Ook bij het eerste team van Aeolus gmg het voortvarend. Na de enkels stond het 3-1. Alleen de tweede he renenkel werd gewonnen door Rob bert de Keijzer van DKC 3. Ook de rest van de partijen ging voor DKC verlo ren, waardoor Aeolus won met 7-1. earn 2 van Florida had het moeilijk tegen Deo 1. Na de enkels stond het team 1-3 achter. Britt van Braam Morris was de enige die de enkel wist u ^'"nen- Oe gemengd-dubbel van Madeion Gelderblom en Erik Beze- mer werd gewonnen. Na de dubbel was het echter toch 3-5 in het nadeel van Florida. Aeolus 2 had het makkelijk tegen Lis- Se j st°iid als snel 3-1 in het V00| i6e' van Aeolus, waarna ze uit eindelijk won met 6-2. Florida4 moest aantreden tegen Deo 4. Na een moei lijke start van de heren, die overigens wel wonnen, was het Edith Heerma van Voss die de 'winning mood' er echt in bracht; ze verpletterde haar tegenstandster met 11/0, 11/2. Inval ster Mary Steenland verloor nog wel haar enkel, maar maakte alles goed door haar gemengddubbel en dames- dubbel te winnen. Alleen de heren- dubbel werd nog verloren, dit door tijdgebrek. Uiteindelijk werd het 6-2. Aeolus 8 speelde dit weekend tegen Oegstgeest 7. Cor Voskuilen begon goed en haalde het eerste punt bin nen. Nico van Grieken moest buigen voor zijn tegenstander in een prach tige driesetter. Astrid van der Laan won haar enkel ruim in twee sets. Ilona Treffers verloor daarna jam merlijk haar enkel en dus stond het 2- 2. Dit evenwicht kon echter niet ge handhaafd worden. Aan het eind van de dag stond de teller stil op 2-6. Het achtste team van Florida won nipt met 5-3 van Unicum 10. Piet Vermeu len en Fedde van der Weij wonnen beide hun enkel. De dames hadden het veel moeilijker door het hoge ni veau van de tegenstander, daardoor stond het na de enkels 2-2. Er werd goed doorgespeeld en daardoor werd de tegenstander bedwongen. t. Janskerk en de Passie- en Paasconderten in de Rotterdamse Doelen. Het concert met Jan Vayne begint om 20.00 uur. Toegang 25.-, -12 en 65+ 17.50, gezinskaart 55.-. Inlichtin gen: 0182-352674. Waddinxveen - Zaterdag 27 septem ber was het een gezellige boel op het schoolplein an de Heggewinde: de Bethelschool organiseerde een kindermarkt, die naast kinderen ook ouders en buurtbewoners trok. Er waren kleurige kraampjes waarin van alles te koop werd aangeboden zoals speelgoed, boeken en bood schappen. De inwendige mens had niets te kla gen, want warme hapjes werden er voldoende aangeboden. De kinderen konden een spelletjes- kaart kopen en vijf verschillende spelletjes uitkiezen. Vooral de golf baan en de hoek-sjoelbak vielen in de smaak. Daarbij konden de leerlingen van groep zeven en acht een stukje van het schoolplein 'huren' en op een kleedje wat spulletjes van zichzelf verkopen. Sommigen zijn er sinds deze zaterdag achter gekomen wat afdingen en han del drijven is. Verder werd er dankbaar gebruik gemaakt van de 'autowasstraat'. Een aantal enthousiaste ouders wasten en boenden zo'n vijfentwintig auto's. De school is blij met de opbrengst van vierduizend gulden, die besteed zal worden aan allerlei leermiddelen en aan straatkinderen in Kenia. Maar niet alleen de opbrengst telt: ook de onderlinge contacten tussen ouders, leerkrachten, bestuur en kin deren werden als zeer positief erva ren. De Rotaryciub Boskoop heeft beslo ten opnieuw een benefietconcert te organiseren. Dit concert zal gehou den worden op zaterdag 14 maart 1998. De avond zal weer onder leiding staan van Loek van der Leeden. Ook hebben de Boskoopse musici Lisette Emmink (sopraan) en ben Kramer (organist) hun medewerking toege zegd. De belangstelling van de koren en de muziekverenigingen van Bos koop is groot. Waddinxveen - Zondagavond 12 ok tober wordt in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13 een avond gehou den, georganiseerd door de Baptis tengemeente Ichthus. De spreker in deze dienst is de heer S. van Gronin gen. De dienst heeft het karakter van een zangdienst. Aanvang 18.30 uur. Iedereen is welkom. Meiden, bedankt voor de vrijgezel(lige) avond in de Heksenketel. Jolanda Opa en oma de Jong eindelijk is jullie huis klaar. Hoera! Sjoerd en Renske Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de herenbonds- teams van Gouwestaete de eerste competitiewedstrijd in Gouwebad De Sniep. Heren 1 kwam niet verder dan een 9-9 gelijkspel tegen ZCE uit Enschede. Het eerste damesteam had zondag alle kans om de halve finale te halen bij de strijd om de SEZ- beker. Het werd echter een teleur stellende 4-6 nederlaag tegen Polar Bears 1 uit Ede. Het eerste team kent een aantal wijzi gingen. Jan Middendorp is de opvol ger van de vertrokken trainer/coach Anton Heiden. Aanvoerder Mare Fa- ber heeft bedankt voor het eerste team en speelt in heren 2. Tenslotte moeten de heren het doen zonder Cees Boonstoppel. Het zal geen ge makkelijk seizoen worden voor de Gouwestaeteheren, die vorig seizoen alle zeilen moesten bijtrekken om niet in de onderste regionen te eindi gen. Als eerste tegenstander stond pro movendus ZCE uit Enschede op het programma. De heren begonnen ge spannen aan deze ontmoeting, maar wisten door doelpunten van Jaco de Jong (2x) en Mare Mommers de eer ste periode af te sluiten met een 3-2 voorsprong. In de tweede periode kregen de heren langzaam maar ze ker meer grip op de wedstrijd en wisten door doelpunten van jaco de Jong, Remko Overdam en Mare de Gruyl op een 6-3 voorsprong te ko men. ZCE kwam goed terug en wist de achterstand in deze periode terug te brengen naar 6-5. De derde periode was een rustige periode, waarin bei de ploegen het moeilijk hadden. Zo wel Gouwestaete als ZCE konden geen fatsoenlijke aanval opbouwen. Alleen Mare Mommers wist met een fraaie omhaal de tegenstander te ver rassen. Met een 7-6 voorsprong gin gen de heren de laatste en beslissen de periode in. De spanning was te snijden, geen van de ploegen kon een stempel op de wedstrijd leggen. Gou westaeteheren konden hun miniem opgebouwde voorsprong niet hand haven en speelden uiteindelijk met 9- 9 gelijk. Wouter Steller en Remko Overdam tekenden de laatste doel punten aan. Hiermee behaalden de Gouwestaeteheren, enigszins teleur stellend, hun eerste punt in de com petitie. Een competitie waarin van alles mogelijk is, maar loodzwaar zal zijn. Van te voren mocht worden ver wacht dat de dames van Gouwestae te een hele kluif zouden hebben aan Polar Bears. Echter niet was minder waar. De Gouwestaetedames gaven goed partijAlleen het scoren brak de Waddinxveensen op. Reeds in de eer ste periode werden vier overtalsitua- ties om zeep geholpen. Bears scoor de wel tweemaal van de drie. Toch wist Sandra Berckenkamp met een fraaie boog te scoren: 1-2. In de twee de periode werd het spel er niet beter op. Verder dan een time-out en we derom het missen van overtalsitua- ties, kwamen de dames van Gou westaete niet. In de derde periode kreeg het team yan trainer/coach Martin Pronk steeds meer grip op de wedstrijd. Marion van Hooft scoorde uit een break 2-2 en Gillian van den Berg bracht Gouwestaete voor de eerste en naar later bleek enige keer op voorsprong; 3-2. Toch kwam Polar Bears weer langszij; 3-3. Helaas miste Gillian een viermeter, zodat het 3-3 bleef. In de (vierde periode was het Polar Bears dat toch brutaler optrad en ook de score op 3-5 bracht. Toen echter twee minuten voor tijde de nummer 13 van Polar Bears zonder vervanging het bad moest verlaten, rook Gouwestaete nog een kans. Hei- ke Koglin maakte op anderhalve mi nuut voor tijd 4-5. Doch in plaats van rustig de overtalsituatie te benutten werd slordig gespeeld en kon Polar Bears vlak voor de laatste minuut de eindstand (4-6) bepalen. Voor de Waddinxveensen een domper, want als er mogelijkheden waren voor de laatste vier, was het deze keer. Boskoop - De tiende en tevens laatste competitiewedstrijd moest De Trek vogels 1 afwerken in Ridderkerk te gen De Hole Ridders 2. Voor de Bos kopers lag er bij een goed resultaat nog een derde plaats in het verschiet. Leo Jansen begon slecht met een ron de 32. Met 21 van Arie van der Kooij en 23 van Jan-Kees van Voskuilen kwam De Trekvogels iets terug, maar uiteindelijk werd de ronde verloren met 101 om 97 slagen. In de tweede ronde wist Leo ook wel waar de fou ten lagen en herstelde zich prima met 22. Deze score werd ook gehaald door Ed van Voskuilen en Arie van der Kooij. Met 25 van Jan-Kees kwam de rondescore op 91 slagen en er werd met 4 slagen gewonnen. In de derde ronde kwam het spel van Arie van der Kooij niet goed uit de verf met 34 slagen. Alleen-Jan-Kees zat nog laag met 21 en deze ronde kregen de Boskopers 13 slagen aan de broek. Om toch nog een punt weg te halen moest de vierde ronde worden ge wonnen. het lukte nu weer wel. Er was van de vorige ronde geleerd en met 3 scores van 22 en eentje van 26 werd de laatste ronde een prooi voor De Trekvogels. De wedstrijd op ho- Ieslagen werd verloren met 387 om 394, maar door twee ronden te win nen heeft het Boskoopse team het eerste halve punt binnen na een uit wedstrijd. op dezelfde baan werd Bilthoven 1 kampiöenjn de eerste klasse door zeer verrassend, op de Hole Ridders 1 een half wedstrijd- punt te halen door twee ronden te winnen. In de tweede klasse lag er een goede kans voor De Trekvogels 2 om de titel in de wacht te slepen. Zij hadden een voorsprong van 2_ punt op het be zoekende Rotterdam 2. Met volle winst van 3 punten zou het team kam pioen zijn. Maar de bezoekers werd in de eerste ronde weinig in de weg gelegd. Met 108 slagen verloor De Trekvogels 2 op 1 slag. Voor Rotter dam werd het nu zaak zo kort moge lijk in de buurt te blijven. In de tweede ronde zette De Trekvo gels orde op zaken door met 102 om 115 te zegevieren. Ook de derde ron de werd ruim met 97 om 109 gewon nen. De laatste ronde zou uitmaken wie kampioen zou worden. Als thuis- spelende ploeg lagen de kansen in het voordeel van De Trekvogels. Met drie spelers binnen en nog een baan te gaan voor het laatste koppel was de score in die ronde precies gelijk met 103. Arie Blanken jr. had al drie enen op de laatste baan, de hoek, dus als hij een één scoorde was De Trek vogels niet meer in te halen. Maar... hij miste en sloeg een twee. Sloeg de Rotterdammer in één slag de bal in het hole, dan was de ploeg uit de havenstad kampioen. En zo ge schiedde. De Trekvogels 2 wist wel de wedstrijd te winnen met 412 om 435. De Trekvogels 3 speelde in diezelfde klasse thuis tegen Loosdrecht 1. Met een sterk spelende Tarek Al-Chalabi (26-32-21-26) in de gelederen, werd de partij met 3-0 gewonnen met 434 om 452. Ondanks dit goede resultaat is het derde team toch gedegradeerd In de derde klasse kon De Trekvogels 4 op haar thuisbaan de kampioens- vlag hijsen. In een overtuigend ge speelde wedstrijd kwamen de aspira ties geen moment in gevaar. Arie Blanken sr. speelde een zeer sterke wedstrijd met 96 slagen (29-22-22-22) en gaf het team een duw in de goede richting. Nico Bakhuizen (104), Cor- rie Vermeulen (108) en Co Bakhuizen (116) maakten het verder goed af en zo kon een kampioen bij de Bosko pers worden gevierd. Met 24 punten en liefst 63 rondepunten waren zij veruit het sterkste team in de derde klasse. De voorsprong bedroeg 4 punten op Amigo 3. De Trekvogels 5 speelde thuis tegen Rotterdam 3. Er werden twee ronden gewonnen door de Boskopers en met 484 slagen wa ren zij de tegenstanders de baas. Bram van Elswijk had de smaak te pakken met 109 (31-27-25-26), maar ook Koos Vermeulen speelde met 113 slagen iets boven 28 gemiddeld. Door de zege is het 5e team op de vijfde plaats geëindigd met 9 punten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15