LITI E BERICHTEN Boskoopse bibliotheek in Middeleeuwse sferen V 12 Oktober in Agnietenkapel: Jaap Goedege- buure over de bijbel in de moderne literatuur Aanhoudingen scooterdiefstallen Record aantal agenten in opleiding voor Politie Hollands Midden BOELHUISVEILING Familieberichten jjjj Hart van Holland/8 oktober 1997 pagina 3 LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE organiseert ook dit jaar weer een Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Uitvaartverzorging wBroekema ij Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. 29.000 exemplaren in La Baraque op zaterdag 1 november ten bate van Artsen Zonder Grenzen Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op het gebied van curiosa, sieraden, antiek, munten etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180-633847 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Diefstal: In de nacht van 27 op 28 september is er voor een woning aan de Burgemeester Klinkhamerweg een stenen leeuw gestolen. Woning-inbraak en pogingen: In de nacht van 5 oktober op 6 oktober is ingebroken in een woning aan de Vlietkade. men is binnen gekomen door een deur te forceren. Uit de wo ning is alleen een blikje macaroni meegenomen. In drie ander woningen aan de Vlietka de is ook geprobeerd in te breken. Eenmaal werd een gaatje in het raam werk geboord. Het raam ging niet open, omdat er een hendel met slot aan zit. Bij beide andere woningen is geprobeerd een deur te forceren. Diefstallen: Tussen 1 oktober 15.30 en 2 oktober 8.30 uur is een brommer gestolen. Deze stond geparkeerd in een niet afgesloten loods aan de Zuid kade. Insluiping in winkel: Op 2 oktober tus sen 18.50 en 19.05 uur heeft een inslui ping plaatsgevonden in een winkel aan de Oranjelaan. Daarbij is een por temonnee met inhoud meegenomen. Aantreffen gestolen auto: Op 1 oktober werd op de Chopinlaan een gestolen Opel kadett aangetroffen. Deze was op 20 september in Leiden gestolen. Inbraak: Tussen 2 oktober 21.00 en 3 oktober 8.00 uur is ingebroken in een garagebedrijf aan de Dorpsstraat. Men heeft een raam geforceerd. Er zijn 7 autoradio's, een geldbedrag en verschillende autosleutels gestolen. Inbraak in bestelauto: Tussen 4 en 6 oktober is ingebroken in een bestel auto die geparkeerd stond aan de Plasweg. De achterruit is ingegooid. Uit de bestelauto is handgereedschap meegenomen. Rijden tijdens rijontzegging: Op 6 ok tober is een 42 jarige man uit Wad dinxveen aangehouden, het rijbewijs van de man was ingevorderd en hij reed dus tijdens een rij-ontzegging. Het bleek dat de man in Gouda ook al twee keer was aangehouden voor het rijden tijdens rij-ontzegging en daar om is de auto van de man in beslag genomen. De man is inmiddels weer in vrijheid gesteld. Aanrijding met gewonde: Op 2 oktober rond 18.00 uur reed een 41 jarige man uit Heeze over de Staringlaan, komen de uit de richting van de Noordkade. Op de kruising met de Brederolaan ging hij linksaf en zag daarbij een tege moetkomende 16 jarige bromfietser uit Waddinxveen over het hoofd. Deze raakten elkaar frontaal. De bromfietser is meegenomen naar het ziekenhuis, maar de verwondingen bleken mee te vallen. Gewond hert. Op 4 oktober heeft een mannetjes damhert in het herten kamp aan het Warnaarplantsoen een vrouwtjes damhert met zijn gewei in de rechter flank geprikt. Dit was dus danig gedaan dat ingewanden uit de wond kwamen. De dierenambulance kwam ter plaatse, maar achtte het noodzakelijk het dier met een verdo vingsgeweer rustig te krijgen. Het dier ging echter het nachthok in en liet zich met de handen vangen, zonder dat er geschoten was. Het dier kon zo levend met de dierenambulance wor den afgevoerd. Diefstal: In de nacht van 29 op 30 september is er uit een in de Voorof- scheweg geparkeerde auto benzine gesloten. De tankdop werd gefor ceerd en een aantal liter benzine afge tapt. Vernieling: Dinsdagavond 30 septem ber omstreeks tien uur is er een ruit van een winkel op de Zijde vernield. De ruit van de voordeur is ingegooid. De dader is niet in de winkel geweest waardoor diefstal vermoedelijk niet het doel was. Inbraken: In de nacht van 2 op 3 okto ber is ingebroken in een winkel aan de Linnaeusweg. Men is binnengekomen door een lichtkoepel te openen. Er wordt een geldbedrag vermist. In de nacht van 2 op 3 oktober en in de nacht van 3 op 4 oktober is ingebro ken in een kapsalon aan de Linnaeus weg. Beide keren is men binnen geko men via een lichtkoepel. De eerste keer is een geldbedrag ontvreemd. De tweede keer was er geen geld in de zaak achtergelaten. In de nacht van 2 op 3 oktober is ingebroken in een winkel aan de Lin naeusweg. Ook hier is men via de lichtkoepel binnen gekomen. Er is een geldbedrag ontvreemd. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Albert Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Svlvia van Doornen Boskoop - Zaterdag 4 oktober werd in de Openbare Bibliotheek Bos koop een Middeleeuws feest ge vierd, bedoeld voor kinderen van af zes tot ongeveer twaalf jaar. Van 14.00 tot 16.00 uur kon men luiste ren naar een spannend ridderver haal, op de foto aan de schandpaal, stokpaarden en wapenschilden knutselen en allerlei spelletjes doen zoals blikken gooien, sjoelen en knikkeren. Om de sfeer nog eens extra te benadrukken, klonk de hele middag middeleeuwse mu ziek in de bibliotheek. De zeventig kinderen die aan het feest deelnamen werden begeleid door de Boskoopse bibliotheekmedewerkers die zich in gepaste kledij hadden gestoken. Door de kinderen werd de middag als 'leuk' en 'bijzonder' ervaren. Het ridderverhaal over de jammerlijke jonkvrouw vonden sommigen wel een beetje eng. Sinds op woensdag 1 oktober de Kin derboekenweek van start is gegaan, staan in de bibliotheek onder het motto 'De tijdmachine', tien dagen lang boeken over de Middeleeuwen centraal. Boeken over ridders, jonk vrouwen, kastelen en kloosters, hei ligen en koningen, maar ook over kinderen uit die tijd zijn in de biblio theek te leen. Ook de dit jaar be kroonde boeken zijn in de biblio theek tentoongesteld. Gouda - Op 12 oktober spreekt Jaap Goedegebuure in de Agnie tenkapel in Gouda, over de bijbel in de moderne literatuur. Veel schrijvers verwijzen in hun werk naar de bijbel. Daaraan ontlenen ze teksten of uitdrukkingen of per sonages. Behalve als voorbeeld dienen bijbelse verhalen voor schrijvers ook als afzetpunt, waar bij elementen uit de bijbel terugke ren in een geheel nieuwe omge ving. Prof dr Jaap Goedegebuure is hoogle raar literatuurwetenschap aan de Ka tholieke Universiteit Brabant. Hij pu bliceerde twee boeken over de bijbel in de moderne literatuur: De bijbel herschreven (1993) en De veelvervige rok (1997). Hij is columnist van het weekblad HP/De Tijd. Met deze bijeenkomst begint het nieu we seizoen van de Stichting Agnieten- convent. Dit is een onafhankelijke stichting die bijeenkomsten organi seert rondom thema's op het snij vlak van kerk/religie en samenle ving. Andere sprekers dit seizoen zijn onder meer dr Van den Beukei, emeritus hoogleraar natuurkunde en schrijver van twee boeken over geloof en wetenschap, en mr Aad Kosto, lid van de Raad van State. De bijeenkomst, die wordt gehou den in de Agnietenkapel, Nieuwe Markt in Gouda, begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Alle belangstellenden zijn welkom. Op 4 oktober tussen 20.25 en 20.45 uur is ingebroken in een woning aan de Goudse Rijweg. Men is binnen ge komen door een raam te forceren. De dader werd betrapt toen hij de slaap kamer binnen kwam, waar een 43 jari ge bewoner lag te slapen. Toen de bewoner wakker werd is de dader er zonder buit vandoor gegaan. Op 5 oktober is tussen 15.30 en 17.30 uur ingebroken in een woning aan de Reijerskoop. De achterdeur is gefor ceerd en er wordt een zegelring ver mist. Regio - De vereniging van reumapa tiënten Gouda e.o. organiseert op 15 oktober in verpleeghuis Bloemend- aal, aanvang 19.30 uur, een lezing door mevrouw Ten Boom van het Nationaal Reumafonds. Het Reuma fonds geeft financiële steun aan indi viduele reumapatiënten in de vorm van een tegemoetkoming in de kosten van bepaalde hulpmiddelen en aan passingen. Deze hulpverlening is wel aan regels gebonden. Wie hierover meer wil weten is van harte welkom op deze avond. Ook belangstellende niet-leden zijn welkom. Meer informa tie: L. Maat, telefoon 0172-210484. Afgelopen week zijn vier verdach ten aangehouden in verband met scooterdiefstallen. De verdachten hebben bekend zes scooters en een crossmotor te hebben gestolen. In de periode van 10 mei tot 23 augus tus zijn zes scooters en een crossmo tor gestolen. De diefstallen hebben plaatsgevonden in Stolwijk, Reeuwijk, Waddinxveen en Gouda. De zaak is aan het rollen gebracht, doordat een van de benadeelden zijn uitlaat onder een andere scooter herkende. De uit laat is naar aanleiding daarvan voor onderzoek in beslag genomen. Het bleek inderdaad te gaan om de uitlaat van een gestolen scooter. Deze week zijn vier verdachten aangehouden, twee 18 jarige jongens uit Waddinx veen, een 19 jarige jongen uit Gouda en een 19 jarige jongen uit Moord recht. Zij hebben bekend de zes scoo ters en de motor te hebben gestolen. Daarnaast werd onder het zadel van de 19 jarige verdachte uit Moord recht een 'startpistool' gevonden. De verdachte krijgt hiervoor een proces verbaal. De vier verdachten zullen ter zijner tijd voor de rechtbank moeten verschijnen. Boskoop - Op donderdag 9 organi seert de Evangelische gemeente Pa- rousia in de aula van het AOC aan de Zijde 105 een open avond voor be langstellenden. Het thema van deze avond is "Hoe betrouwbaar is de Bij bel". Inleider is drs Hans Wulffraat. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Deelname is koste loos. Aanvang 20.00 uur. Nadere infor matie: 0172-215585. Per 1 oktober 1997 heeft het politie korps van de regio Hollands Midden 192 aspiranten in opleiding. Niet eer der waren er binnen het korps zoveel aspiranten tegelijk in opleiding voor een functie als agent of surveillant. Na het behalen van het diploma gaan zij in de regio aan het werk. Vanaf februari 1997 voert Politie Hol lands Midden een wervingscampag ne. Als resultaat ging in april de eerste groep van 24 aspiranten in opleiding bij politie-opleidingscentrum De Bos kamp in Leusden. Sindsdien zijn er in Leusden en in de regio nog 7 groepen van totaal 146 aspiranten gestart. De roep om meer politie wordt werkelijk heid. De eerste groep rondt in januari 1998 de opleiding af. Vanaf dat mo ment zal de politiesterkte en daarmee het blauw op straat fors toenemen. De bevolking in de regio bestaat uit mensen van verschillende etnische achtergronden. Om deze diversiteit in de personele bezetting te weerspie gelen, probeert het korps met name allochtonen en vrouwen voor een functie als agent te interesseren. Van de aspiranten die nu in opleiding zijn, bestaat meer dan 40% uit vrouwen en allochtonen. Bijzonder is dat 54 aspiranten in de avonduren de opleiding volgen. In samenwerking met het politie-oplei dingscentrum worden zij op locaties binnen de regio opgeleid als agent. Wanneer er tijdelijk behoefte bestaat aan extra politie, bijvoorbeeld bij bij zondere evenementen, kunnen deze agenten worden opgeroepen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI u i tings term ijn ad ver ten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3