Zevenhuizen Moerkapelle 1» Mevrouw Kortlever 25 jaar bij De Zevenster Vernieuwing en verandering bij het Humanistisch Verbond 1 Opbrengst collecte nierstichting Reisdocument kwijt? Eerst aangifte bij politie! Afgegeven sloopvergunning Eiser» pasfoto's op reisdocumenten en rijbewijzen Veel mensen zonder het te weten zonder geldig rijbewijs Aanvragen sloopvergunning Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Vergaderschema Hart van Holland/8 oktober 1997 pagina 5 41 li Medische weekenddienst Gemeente Bij vermissing van uw paspoort of Europese identiteitskaart moet u eerst aangifte doen bij de politie. Daarna kunt u een nieuw reisdocument aanvragen bij de gemeente. Dit is één van de maatregelen om de toenemende fraude met reisdocumen ten tegen te gaan. Van iedere vermissing van een reisdocument maakt de politie een proces-verbaal op. De gewaarmerkte kopie van dit proces verbaal moet u bij de aanvraag van een nieuw paspoort of Europese identiteitskaart aan de gemeente overleggen. Zon der deze kopie krijgt u geen nieuw reisdocument! Bij vermissing in het buitenland moet u ook altijd aangifte doen bij de Nederlandse politie, voordat u bij de gemeente een nieuw document kunt aanvragen. Bij een aanvraag van een reisdocument na vermissing geldt géén klaar terwijl u wacht service! OPENINGSTIJDEN POLITIEBUREAUS IN DE REGIO: Zevenhuizen: Burgemeester Klinkhamerweg 28a, telefoon 0182-621669, maandag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur; Nieuwerkerk aan den IJssel: Raadhuisplein 50, telefoon 0182-621664, maandag t/m zaterdag 08.00-20.00 uur, zondag 09.00-17.00 uur; Waddinxveen: Limaweg 35, telefoon 0182-642666, iedere dag 24 uur geopend. Regelmatig voldoen de pasfoto's niet aan de gestelde eisen. Hieronder volgen de voorwaarden waaraan de pasfoto s moe ten voldoen: - de pasfoto's moeten recent, duidelijk en goedgelijkend zijn; - zwart/wit- en kleurenpasfoto's zijn toegestaan; de grootte van de pasfoto's is 3 bij 4 cm; de breedte van het hoofd dient ongeveer 2 cm van de afbeelding in beslag te nemen; - pasfoto's moeten schuin van voren genomen zijn, zo dat de afbeelding voor drievierde gedeelte de ene en voor een vierde gedeelte de andere gezichtshelft weergeeft; - beide ogen moeten zichtbaar zijn, eventueel achter een bril met doorschijnende glazen. Een donkere bril is alleen op aantoonbare medische gronden toegestaan; het hoofd moet onbedekt zijn; tenzij godsdienstige, levens beschouwelijke of medische oorzaken zich hiertegen verzet ten. Indien het hoofd wordt bedekt, moet het gezicht wel zichtbaar blijven. Bij iedere aanvraag dienen twee gelijke pasfoto's te worden overgelegd. Om in het bezit te blijven van een geldig rijbewijs, bent u verplicht het elke tien jaar te vernieuwen. In bepaalde gevallen is die termijn korter. Rijbewijzen afgege ven vóór 1 juni 1996 moeten niet vervangen worden vóór de datum "geldig tot" vermeld bij punt 7 links van de pasfoto op het rijbewijs, maar vóór de datum "vernieuwen voor" ver meld bij punt 8 op het rijbewijs. Na de datum "vernieuwen voor" is een rijbewijs niet meer geldig! Zonder geldig rijbewijs mag u niet rijden, daarnaast is een ongeldig rijbewijs niet te gebruiken als identiteitsbewijs. U moet uw rijbewijs vernieuwen bij de gemeente waar u staat ingeschreven en in sommige gevallen bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Men moet in persoon verschijnen om het rijbewijs te vernieu wen. Het oude rijbewijs dientte worden overgelegd tezamen met twee dezelfde goedgelijkende recente pasfoto's. De leges bedragen f 47,50 en in principe geldt klaar terwijl u wacht service. In de periode van 15 september t/m 26 september 1997 zijn de volgende sloopvergunningen afgege ven aan: de heer C. Nobel te Zevenhuizen, voor het slopen van een woonhuis/winkel aan de Dorpsstraat 43/45 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde sloopvergunning in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na verlening van de vergunning een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Voorts kan een verzoek om een voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunning ligt gedurende de bovengenoemde termijn ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zeven huizen ter inzage. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe ge machtigd door het college van burgemeester en wethouders, maakt bekend dat in de periode van 21 juli t/m 3 september de volgende aanvragen om sloopvergunning zijn binnenge komen: het slopen van een schuur aan de Noordelijke Dwarsweg 112 te Zevenhuizen; het slopen van een schuur aan de Wollefoppenweg 81 te Zevenhuizen. Zevenhuizen, 3 oktober 1997. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouwvoornemen hebben ontvangen: aanvraagdatum 25 september 1997, nr. 250: L. Tuitel, voor het vergroten en veranderen van de woning Julianastraat te Moerkapelle; Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/ meldingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kantegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur dr D. Bakker, Amerongen; 18.30 uur dra I.H. vd Peppel, Den Haag. Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v. Beek; 19.00 uur ds J. Quist, Den Haag. Oud Verlaat 10.00 uur ds A. van Eijk, Gouda. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur Dr J. Buit kamp. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds Ir W. Mar kus, Bergschenhoek; 18.30 uur ds A. van Vuuren, Zoetermeer. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B Zippro. Zaterdag 11 oktober: dokter R L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-521 25 00. Zondag 12 oktober: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer- kapelle. telefoon 079-593 16 87. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079- 5932149 (18.00-20.00 uur). Zevenhuizen - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting heeft in Zeven huizen dit jaar ƒ2730,65 opgebracht. De organisatie bedankt collectan ten en gevers voor hun bijdrage. Jongens, bedankt voor de vrijgezel(lige) avond en mijn haar zit weer goed. Jaco Regio - Marian Verkerk, de nieuwe, en eerste vrouwelijke, voorzitter van het Humanistisch Verbond komt op maandag 13 oktober naar Gouda. Om 20.00 uur zal zij in de Gouwe Inn aan het Groenhovenpark 1 spreken over "Humanisme in Beweging". Het Humanistisch Verbond is een te elitaire en nog te zeer door mannen gedomineerde vereniging, vindt Ma rian Verkerk, landelijk voorzitter van wat zij noemt "een aardige en lastige club". De drempel moet lager voor mensen die affiniteit hebben met het verbond. Zij denkt dat het tijd wordt voor een discussie over het beter combineren van een her kenbare humanistische levensbe schouwing en een opener houding naar geestverwanten. "Als Humanis tisch Verbond hebben wij een veel te bescheiden opstelling. We zouden veel meer een kritische beweging moeten zijn!" Marian Verkerk is behalve voorzitter van het Humanistisch Verbond te vens hoogleraar Ethiek van de Zorg in Groningen. Zij houdt een pleidooi voor 'bemoeizorg' in de samenle ving. Dat wil zij de komende jaren op de agenda zetten; het 'sociaal ce ment' van de samenleving zichtbaar maken en verstevigen. Iedereen is van harte welkom op deze avond. Aanvang 20.00 uur. 28 oktober 1997: Raadsvergadering; 30 oktober 1997: Raadsvergadering (begrotingsbehandeling). Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het ge meentehuis gehouden en vangen om 19.30 uur aan. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Op woensdag 1 oktober werd het 25-jarig dienstverband van mevrouw Kortlever gevierd in de recrea tiezaal van De Zevenster. Onder het genot van een kopje koffie met gebak en in aanwezigheid van de familie, werd mevrouw Kortlever met complimenten, bloemen en cadeaus eens flink in het zonnetje gezet. Tijdens haar toespraak uitte mevrouw Staal, directrice van De Zevenster, haar gro te bewondering voor mevrouw Kortlever. Zij herinnert zich nog goed dat mevrouw Kortlever in dertijd samen met haar zuster kwam solliciteren. Er van over tuigd dat zij alleen in dienst wilde treden als ook haar zuster zou worden aangenomen en zij zou den kunnen samenwerken, werd met beide dames in 1972 een dienstverband afgesloten. Vijfen twintig jaar later is mevrouw Kortlever nog altijd een zeer toe gewijd medewerkster waar men te allen tijde een beroep op kan doen; nooit is haar iets te veel. In haar vrije tijd gaat zij veel bij de bewoners op bezoek. Haar hart staat open voor het Mevrouw Kortlever ontving bloemen en cadeaus. wel en wee van de bewoners en zij is hen tot grote steun in zowel verdrieti ge als vrolijke tijden, aldus mevrouw Staal.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5