Dertig jaar Double Dragon Kwoon BROUWER DE KONING Nesselande start competitie met winst Sport in de regio Krijn Gravestijn clubkampioen Benthuizen wint toernooi Bekende gezichten aan de leiding Nesselande-dames goed uit de startblokken TZM speelt gelijk Moerkapelle klimt op naar koppositie Voor- najaarscompetitie UITVAARTVERZORGING Beker voor Tamara Bontenbal Hart van Holland/8 oktober 1997 pagina 9 Schaken Jeugd Senioren Dames-2 walst over tegenstander Voetbal Hengelsport Rivierencompetitie Volleybal Winst voor heren 2 ,i nnnr Svlvia van Doornen 1Vaddinxveen - Op zaterdag 4 oktober vierde The Double Dragon Kwoon haar 30-jarig jubileum door een vechtkunst- aala te organiseren in sporthal De Dui kelaar. De kwoon, die begonnen is in ie keuken van een kleine woning aan ie Gouwe en tegenwoordig in de gym zaal van de St. Jozefschool traint, voert onder leiding van Sifu Rene Scharff de traditionele Chinese Leeuwendans uit. Doorzijn gedisciplineerde manier van trainen en demonstraties heeft de kivoon bekendheid tot in het buiten land. De traditionele Chinese Leeu wendans is een ceremonie voor het brengen van geluk, voorspoed en vrede. Het is een ge bruik dat eeuwen oud is en vol met vaste regels voor de uitvoering van de dans. Nadat voor de ingang van de sporthal, door Sigung C. Bax, sifu R. Kudding en erelid J. Tofield gezamen lijk de vuurwerkrollen werden aange stoken, opende het Double Dragon Kwoon Leeuwendans-team het vecht- kunstghla met de Leeuwendans uit het zuiden van China, van de Zuid Shaolin Vuist Stijl. Hierbij werden een zwarte, witte en rode leeuw die de Stijl en de Kwoon vertegenwoordigen, be geleid door twee 'Happy Boedha's', de grote drum, bekkens en gong. Tijdens het gala, dat grote publieke belangstelling trok, werden ook de monstraties gegeven door Hageruma Daiko uit Duisburg, het Zuid Shaolin Kung-Fu T amo Instituut, Shaolin Kem- po Club Veghel, Shaolin Chieh He Ch'uan P'ai Kung-Fu Gouda en 'Sile Minang' uit Dordrecht. Zevenhuizen - Leden van Tourclub Zevenhuizen '80 hebben onderling in zes wedstrijden en een tijdrit uitge maakt wie de sterkste was dit jaar. Er werd gestreden in drie klassen. Inde C-klasse (veteranen) zegevierde Jaap van der Eijk net over Arie van Bergen en Aart van Hoven. In de B-klasse ging de winst naar een jonge dame, Corinne van Haastert, tweede werd Bart Meyster, 3e was Ad van Bergen. In de A-klasse werd W. Vernooy der de, achter Paul Meyster. krijn Graves tijn werd eerste, dus algemeen club kampioen. De tijdrit van zondag 5 ok tober moest de beslissing brengen. Deze werd weer verreden ophetoude parcours langs de Molenviergang. De afstand bedroeg 6 kilometer. De uitslag: 1Paul Meyster 8.25 min, 2. Anton Eikelenboom, 3. John den Ouden, 4. Krijn Gravenstijn, 5. Dirk Gravestijn, 6. Gijs Stolk, 7. Wim Ver nooy, 8. Emilio v.d. Eem, 9. Louw Breg- man, 10. Bart Meyster. Aan het 4 Parken Toernooi deden 170 Zoetermeer - Het 4 Parken Tennis Toernooi in Zoetermeer is op 27 sep tember overtuigend gewonnen door BTC uit Benthuizen. De vier tennis verenigingen ALTV, Seghwaert, Dek ker Rokkeveen en BTC bestrijden el kaar jaarlijks tijdens een onderling gezelligheidstoernooi op de verschil lende parken. Onder het motto 'gezellig preste ren' behaalde de club met het minst aantal leden de meeste overwinnin gen en punten (79,5). Daarmee nam BTC de wisseltrofee over van ALTV. spelers en speelsters mee. Ingedeeld naar speelsterkte speelde men drie mixed dubbel wedstrijden van 45 mi nuten. De wedstrijden werden dit jaar op slechts dire parken gespeeld. Door een dubbele bezetting was in Benthui zen geen plaats. Rokkeveen en ALTV waren echter zo vriendelijk om extra banen ter beschikking te stellen zodat het toernooi toch doorgang kon vin den. Op Seghwaert vond de prijsuit reiking plaats. Moerkapelle - In de onderlinge com petitie bij schaakvereniging Moerka pelle werd hij de jeugd en bij de "ouderen" de vierde ronde gespeeld. De twee koplopers speelden tegen elkaar. Jan van Helden hield aanvan kelijk gelijke tred met favoriet Aart- Jan van Vliet. In het eindspel was Aart- Jan duidelijk de sterkste. Hij neemt de eerste plaats over van Jan, die op de tweede plaats Michiel Rensen naast zich moet dulden. Michiel versloeg na een mooie partij Sander hertog in het torenspel. Michael van Eijk en Glenn Krijgsman wonnen heel snel van resp. Martijn van der Heijden en Marius van der Torren. Dat krijg je als verdedi gers alleen maar aan aanvallen den ken. Overige uitslagen: Kevin Bakker-Ron Droog 1-0; Saskia Droog-Peter van Vuurde 0-1; Lieke van der Werff-Ste- fan Rensen 0-1; Patrick Stam-Dick de Wild 1-0; Rob van Helden-Jasper Kamp 0-1; Pieter Perdijk-Matthias Freeke 0.5-0.5. Stand aan kop: 1. Aart- Jan van Vliet; 2. Jan van Helden; 3. Michiel Rensen. Net als vorige week speelden de beide sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert de sluitingsrit op za terdag 11 oktober. De routes zijn uit- gepijld. 30 km starttijd tussen 10.00 en 13.00 uur; 70 km starttijd tussen 10.00 en 12.00 uur. Starten en inschrijven bij café De Roerdomp, Tweemanspolder 12 in Zevenhuizen. koplopers onderling remise. Jacques de Lange, met zwart spelend, kwam met enig voordeel uit de opening te gen René Ordelman. Misschien had Jacques ergens kunnen winnen, in het eindspel werd tot remise besloten. Opnieuw profiteerde de nummer drie van dit resultaat: Ben van Geffen, met zwart in een pion verdediging, won een pion tegen Wouter Vroegindewe- ij. na de tijdcontrole gaf Wouter zich gewonnen. Hij stond toen een stuk achter. Jesse van Elteren profiteerde van een openingsfout van zijn broer Hugo. Jesse won een stuk en gaf zijn voordeel niet uit handen. Gerard van Ommeren wil maar niet loskomen dit seizoen. Hij liet een gewonnen eind spel tegen Arno Luinenburg in remise verzanden. Jan van Helden en Sander hertog dachten dat ze aan het snel schaken waren. Binnen een half uur had Sander gewonnen. Het leek wel jeugdschaak. Overige uitslagen: Maarten Vroegin- deweij-Aart-Jan van Vliet 1-0; Bart van Putten-Mark van Putten 0.5-0.5; jan Blok-Walter Wortman 1-0; Gerrit van Meeteren-Marian van Elteren 1-0; Ge rard Glasbergen-Cees van Vuuren 0.5- 0.5; André Corpeleijn-Henk van Put ten 1-0. Stand aan kop: 1. Ben van Geffen; 2. Jacques de Lange; 3. René Ordelman. addinxveen - De stand van het sjoe len is als volgt: Klasse-A: 1. Jan Kers bergen 1439; 2. T. Valenkamp 1434; 3. Dick Dros 1405; 4. W. Slingerland sr. 1400; 5. T. van Leeuwen 1362; 6. Frans Bouwmeester 1351; 7. Dirk Jan van Drunen 1336; 8. Ed den Drijver 1327; 9. Peter van Leeuwen 1236. Klasse-B 1. Henk van Beek 1366; 2. Frans Botger 1315; 3. G. Renesse 1306; 4. Gerard Vos 1274; 5. M. Renesse 1271. Klasse- C: 1. O. Supusepa 1181; 2. Jan Olie 1159; 3. Cor van Gils 1157; 4. Sjaan Faay 1154; 5. Marius Kersbergen 1148. Klasse-D Simon den Oude 1172; 2. J. Ridder 1140; 3. W. Slingerland sr. 1113; 4. Cor Kersbergen 1102; 5. M.C Taktor 1058. Het gemiddelde van de avond was 117.93. Het gemiddelde van de vereni ging is 117.404. Het totaal van de ver eniging is 155121.000 punten. Moerkapelle-Zaterdag4 oktober heb ben vijf leden van Rolling'90 meege daan aan een regionale rolschaats wedstrijd te Papendrecht. Het betrof hier de Rolrinckels, kinderen die nog niet in het bezit van een bondstest zijn, die meededen aan de derde en laatste rolrinckelwedstrijd van het jaar. Tamara Bontenbal behaalde een der de plaats en ook de andere deelne mers van Rolling'90 hebben zeer goed gereden. Uitslag: Rolrinckels A (tot 7 jaar) met 8 deelnemers: Tamara Bontenbal der de; Rolrinckels BI (7-8 jaar) met 15 deelnemers: Marlotte Vonk vierde en Irma Meijndert achtste; Rolrinckels B2 (9 jaar) met 16 deelnemers: Shirley van der Poel zesde en Daphna Bonten bal negende. Zevenhuizen - Het eerste damesteam van volleybalclub Nesselande open de de competitie in de le divisie met de thuiswedstrijd tegen Switch uit Millingen aan de Rijn. Aangezien dit team zich flink versterkt had, werd de confrontatie met enige spanning tege moet gezien. De selectie van Nesse- lande zelf is aanzienlijk verjongd en kampte met twee geblesseerde speel sters. Desondanks gingen de dames voortvarend van start en met veel servicedruk en goede blokkering werd de eerste set met 15-10 gewon nen. De tweede set liet ook goed vol leybal zien. Met name Hedda Meijer legde zoveel servicedruk op de hoofdaanvalster van Switch, dat deze veel passfouten maakte en zelfs werd gewisseld. Wederom aangevuld met agressief aanvalsspel van Fanny Lafe- ber en doo.r een sterk blok van Olga van Zaanen kon ook de tweede set in winst worden omgezet, 15-8. Zoals zo vaak bij damesvolleybal verslapte de concentratie in de derde set. Misver standen en fouten stapelden zich op en ondanks enkele wissels verloor uitwedstrijd tegen Woerden. Nesselande de derde set met 15-9. Ook de vierde set liet geen goed vol leybal zien, maar de spanning ver goedde veel. Onder luide aanmoedi gingen knokte Nesselande zich voor bij een achterstand van 8-10. Met Eva Heerschap aan service werden 6 pun ten op rij gescoord en kon de sët met 15-10 worden bijgeschreven. Een 3-1 overwinning derhalve, een prima op steker voor de zware uitwedstrijd op 11 oktober tegen kampioenskandi daat Mikro uit Roosendaal. Dames 2 mist niet minder dan vijf speelsters uit het team dat vorig sei zoen furore maakte in de 3e divisie. Daarnaast een nieuwe trainer-coach, Ozren Medan, die de taak heeft vier nieuwe speelsters in te passen. Tegen Leython uit Leiderdorp bleek dat af gelopen zaterdag geen enkel pro bleem te zijn. Met 15-3, 15-1 en 15-1 werden de gasten binnen 45 minuten afgeserveerd. Op 11 oktober wacht de Moerkapelle - Het eerste team van TZM heeft in de uitwedstrijd tegen Papendrecht 4 gelijk gespeeld. Dit is een goede prestatie daar er met twee mensen gespeeld werd. Hans Smit was verhinderd zodat Ad van Heijnin- gen en Guus van Amerongen de klus moesten klaren. Ad won al z'n partijen terwijl Guus er twee won. De dubbel werd verloren. Het tweede team heeft de thuiswed strijd tegen Kwiek 8 uit Waddinxveen met 64 gewonnen. Gerard Reijn, Hans Hol en Hans Regters wonnen allen twee partijen. De dubbel werd verlo ren. Team 3 won de thuiswedstrijd tegen TOP 11 uit Haastrecht eveneens met 6-4. Kassem Srour en Anne Duursma wonnen twee partijen terwijl Bart Klos deze keer één partij won. De dub bel werd ook gewonnen. Team 4 verloor de uitwedstrijd te gen Boskoop 1 met 6-4. Kees de Wilde won twee partijen. Dick van Vliet en André te Paske ieder één. De dubbel ging ook verloren. Team 5 speelde eveneens uit tegen Boskoop. Walter Micke won drie par tijen. Harm Rodenboog en Henri Lind- hout (invaller) wonnen twee partijen. Ook de dubbel werd gewonnen waar door de einduitslag 2-8 in het voor deel van TZM werd. Moerkapelle - De voetballers van Moerkapelle zetten hun zegereeks voort. Zaterdag 4 oktober werd voor de derde keer in successie gewonnen, nu van concurrent Bergambacht met 4-1. Halverwege de wedstrijd zag het er voor Moerkapelle nog allesbehalve ^rooskleurig uit, want de rust ging in met een 0-1 achterstand. De goed lei dende scheidsrechter Smid uit Nieuwkoop moest in die eerste helft regelmatig handelend optreden; een drietal gele kaarten was het gevolg. De tweede helft was nauwelijks be gonnen toen de Moerkapelse gelijk maker met luid gejuich werd begroet. Een corner van Danny Pols werd oor Edwin Zuierveld vanaf de rand van het strafschopgebied keihard inge kopt. Keeper Mark Huisman voor kwam na circa 15 minuten met een schitterende redding op een schot van Ernst van der Vlist een Moerka pelse achterstand. Direct daarna zet ten Mark Kloos en Lennaert Visser een schitterende combinatie op over het halve veld, die door Mark Kloos zeer beheerst werd afgerond (2-1). Het verzet van Bergambacht was hiermee gebroken en Moerkapelle liet zien tot zeer goed veldspel in staat te zijn. Peter Zijderhand en Ron Kievit zorgden voor de laatste twee doel punten. Moerkapelle bezet, met één punt ach terstand, de tweede plaats. Zaterdag volgt de lastige uitwedstrijd tegen Oudewater. Moerkapelle 2 zette Bergambacht 2 met 6-0 opzij. Edwin Regters en Den nis den Hertog scoorden tweemaal en Niels van der Vlist en Stefan van den Berg eenmaal. Zevenhuizen - De vijfde wedstrijd van de voor- najaarscompetitie werd op 4 oktober gevist in de Rotte bij de mo lens. De vangst was goed; de zes deel nemers vingen 24.740 gram vis; Adr. van Erk werd eerst met 9.850 gram, tweede werd J. Wiersma met 6.750 gram en derde werd D. Bazen met een gewicht van 4.160 gram. De eerstvolgende wedstrijd van de voor- najaarscompetitie wordt gevist op zaterdag 18 oktober. Vertrek om 7.30 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. Informatie: 079-5932788. De vijfde wedstrijd van de Rivieren competitie wordt gevist op zaterdag 25 oktober. Vertrek om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. Zevenhuizen/Nijmegen - Nesselande speelde zaterdagavond in Nijmegen tegen debutant in de eredivisie, KRAS SterVakanties/VoCASA, de eer ste wedstrijd in de competitie. De Ze- venhuizense ploeg wist in een sfeer volle sporthal via de setstanden 15- 11, 16-14 en 15-4 met 3-0 te winnen. Trainer/coach Teun Buijs kon niet beschikken over een volledig fitte ploeg. Nesselande begon de wed strijd met in de basis de nieuwkomers Arno van Solkema en Joost van der Hoek met daarbij Michiel van der Kuip, Ferry van Hal, Martijn Dieleman en Matt Lyles. Nesselande begon ge spannen en maakte onnodig veel fout jes. Hierdoor werd het voor het pu bliek een leuke wedstrijd, waarbij Vocasa tot tweemaal toe een achter stand weg kon werken. In de eindfase zorgde Nesselande voor meer servi cedruk en met 11-15 werd de eerste set gewonnen. Ook de tweede set gaf een wisselvallig Nesselande te zien. Coach Teun Buijs verving bij 12-11 de grieperige Ferry van Hal voor Jochem de Gruijter. Bij 14-11 setpoint voor Vocasa kwam Gijs Ronnes het veld in voor Joost van der Hoek. Gijs Ronnes moest het nu opnemen tegen zijn oude club en deed dit voortreffelijk. Langzaam maar zeker wist Nesselan de de 14-11 achterstand weg te wer ken en kon op het eind goed gecon centreerd en met een uitstekend spe lende Matt Lyles de set met 16-14 win nen afsluiten. In de derde set was de weerstand van Vocasa gebroken en kon Nesselande met een sterke service de strijd in de juiste proportie eindigen. Met drie 'kill-bloks' werd de setstand op 15-4 gebracht en wonnen de Rotterdamse topvolleybalploeg met 3-0 de eerste wedstrijd. Voor aanstaande zaterdag staat de thuis-wedstrijd tegen Dimplex/Eks- palvo op het programma. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 4 oktober speelde ook het tweede herenteam van Nesselande de eerste competitiewedstrijd in de tweede divisie. Zij gingen daarvoor naar Vlissingen om het op te nemen tegen WS'92. Trainer/coach Piet Bijl zag zijn team in de eerste twee sets verliezen. Dit kwam mede door een ander soort wedstrijdbal, die lichter en zachter was. Na twee sets waren de Nesselanders gewend aan de bal en konden zij in hun spel komen. De vol gende sets werden gewonnen en door de beslissende vijfde set met 15-8 te winnen zorgde Nesselande voor de winst en twee punten. Zaterdag 11 oktober om 14.30 uur in Swanla heren 2 tegen Sovicos uit Den Haag.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9