tevenhuizen Rabobank en Rolling '90 trakteren op rolschaatsshow 7.000,- voor S.K.R. Koninklijk zilver voor De Kleine Trompetter Wederom nipt verlies TZM Echte blauw-witten in Moerkapelle Tentoonstellingen in bibliotheek Schoolgids basisschool De Eendragt Hart van Holland/15 oktober 1997 pagina 15 f Fantastische rolschaatsshow Rolschaatsen als hobby Alom bewondering voor jubilerende muziekvereniging senioren: L..M.i,»,n Doornen IZevenhuizen-Moerkapelle - Wie nu een spaarrekening of jongerenrekening I opent bij de Rabobank in Zevenhuizen |of Moerkapelle, wordt tijdens deze jpaarweek op bijzondere wijze getrak- leerd. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar Irnan na het openen van de rekening niet alleen met een welkomstcadeau naar huis, maar krijgen daarbij ook leen gratis toegangskaart voor een fan- I tastische rolschaatsshow. Kinderen die fa/ bij de Rabobank sparen en deze week minimaal f 15,- storten op hun rekening, worden ook beloond met een toegangskaart. Ook voor de allerklein- sten en jongeren ouder dan 12 jaar, ligt er deze week een aardige attentie klaar. De spaarweek bij de Rabobank duurt tot en met zaterdag 18 oktober. I De rolschaatsshow vindt plaats op I zaterdag 1 november in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Vanaf 15.30 uur kan men daar genieten van vele be- I kende figuren uit de stripwereld op I rolschaatsen, die het publiek mee voeren in een wereld vol fantasie en muziek. In de pauze worden limonade I en chips uitgedeeld. De show wordt uitgevoerd door vijfentwintig leden Ivan Moerkapelse Rolschaatsvereni- I ging "Rolling '90" die, gehuld in prach tige kostuums, allerlei technieken to nen. Naast het optreden van deze 81/ lm 18-jarige leden, zullen ook twee gastoptredens te zien zijn van Neder lands Kampioen Rolschaatsen Kristy Ijanssens en voormalig Nederlands Kampioen Kim Schepers. I Om de leden van Rolling '90 de tech nieken te laten beheersen en deze I vervolgens voor publiek te showen, is heel wat oefening nodig. Mede door de inzet en creativiteit van trainster Ciska Dijkema en het enorme enthou- Een aantal leden van "Rolling '90" in showkleding. siasme van de kinderen, is één en ander gerealiseerd wat de show tot een groot succes zal maken. Al voor de zomervakantie wérd er getraind voor de show en tijdens het trainings weekend van 19 september werd het complete programma samengesteld. Momenteel wordt er nog druk ge werkt aan onder andere decors en kostuums. Rolling '90 is een ambitieuze jonge rolschaatsvereniging, met inmiddels ruime ervaring in het geven van shows. Zo wordt er ieder jaar een wervelende wintershow gegeven; de eerstvolgende op 13 december. Het niveau van de vereniging gaat ieder jaar omhoog. Eén van de leden Rona Dijkema zit in de B-selectie van de NRB (Nederlandse Rolschaats Bond) en heeft afgelopen week deelgeno men aan een interland-wedstrijd in Zwitserland. Rolschaatsen is een leuke hobby en iedereen kan het. Velen houden van lekker recreatief rijden, maar men kan ook veel verder gaan en op een gege ven moment deelnemen aan wedstrij den en Bondstesten. Omdat rol schaatsen veel kinderen aanspreekt, worden door Rolling '90 in Dorpshuis Op Moer rolschaatslessen gegeven voor alle niveaus. Deelname kan al vanaf 5 jaar en geïnteresseerden zou den eens op vrijdagmiddag van 15.30 tot 16.30 naar de training voor de jongste leden en de beginners kunnen komen kijken. Aansluitend trainen vanaf 16.30 tot 19.00 uur verschillen de groepen. De showtrainingen vin den plaats op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Voor degenen die als gevorderde al een bepaald niveau hebben bereikt, zijn bij Rolling '90 extra trainingen op maandagmiddag mogelijk. Moerkapelle - Het eerste team van tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft de thuiswedstrijd tegen het Zwijndrechtse Shot 65-4 opnieuw nipt verloren. Het was een spannende strijd waarbij zelfs moge lijkheden waren de volle winst te pak ken. Guus van Amerongen en Ad van Heij- ningen verloren na een spannende strijd in de slotfase een partij die evengoed in winst had kunnen eindi gen. Guus won tenslotte één partij en Ad won er twee. Hans Smit kon geen partij in winst omzetten. De dubbel werd gewonnen, waardoor de eind uitslag 4-6 werd. Het tweede team haalde in de thuis wedstrijd tegen Combat 5 uit Bleiswijk flink uit. Gerard Reijm, Hans Hol en Coerd van Kasteel (invaller) wonnen allen drie partijen. De dub bel werd verloren, waardoor de eind uitslag 9-1 werd. Door dit resultaat begint dit team de bovenste regionen te naderen. Team 3 heeft de uitwedstrijd tegen TTVN 9 uit Nieuwkoop met 6-4 verloren. Simon Wondergem en Bart Klos wonnen twee partijen. Anne Duursma won geen partij. De dubbel werd verloren. Team 4 heeft de thuiswedstrijd tegen TOP 13 uit Haastrecht met 3-7 verlo ren. Kees de Wilde en John Meurer wonnen respectievelijk 2 en 1 partij. André Te Paske kon geen partij in winst omzetten. De dubbel werd ook verloren. Het vijfde team heeft de uitwedstrijd tegen NTTC 7 uit Nieuwerkerk aan den IJssel met ruime cijfers verloren. Harm Rodenboog en Albert Thunis- sen wonnen nog wel een partij, maar Walter Micke kon deze avond niet tot een winstpartij komen. Ook de dub bel werd verloren waardoor de eind uitslag 2-8 werd. De voorzitter van v. v. Moerka pelle, de heer Rutgrink links overhandigt een attentie en bloemen aan één van de sponsors foto v.v. Moerkapelle) Moerkapelle - "Back to Basis" was de afgelopen maanden een veelgehoord gezegde binnen de Moerkapelse voetbalgemeenschap. Het betreft hier echter een terugkeer naar de originele blauwwitte shirts voor alle senioren-, pupillen- en juniorenteams. Het bestuur van Moerkapelle en de hiervoor aangestelde werkgroep hebben zich veel moeite moeten getroosten het bovengenoemde e bereiken, maar het resultaat mag er zijn. Elk weekeinde komen alle teams uit n uniforme kleding, waar dit in vorige seizoenen totaal verschillend was. Dit les oogt goed en doet ook de toch al grote uniformiteit binnen de vereniging °g meer toenemen. Uiteraard was dit alles buiten de medewerking van ponsors nooit mogelijk geweest en ook hierover heeft men binnen de eremging niet te klagen. Dat heeft er toe geleid dat de kleding en de tassen mor alle teams in één keer konden worden aangeschaft. Het bestuur een en ander officieel te presenteren en dat vond in de afgelopen weken plaats. Moerkapelle - Tijdens de landelijke actie is ook in Moerkapelle het boekje "Levensbelangrijke vragen" ver spreid. Wie na het lezen van dit boek je vragen heeft kan contact opnemen met G. Mulder: 079-5931625 of J. Mo lenaar: 079-5932509 van de twee Moerkapelse kerken. Hoera, 15 september is Hanneke 1 jaar! Van harte gefeliciteerd van Opa en Oma Bax Wie heeft er een tupperware bakje met oranje deksel gevonden op Hereweg 079-5931173 Corné h.g. met je verjaardag, nog vele gezonde jaren en veel liefs xx Roos Moerkapelle - Tijdens de opening van Alfa accountants en adviseurs in Bleiswijk stond een 'melkbusvan de Stichting Kinderhulp Roemenie in de receptie. Boven de bus hing een bord met foto 's en informatie. De vele honderden belangstellen den lieten hun waardering bijzonder blijken. Met een 'aanvulling' van Alfa accountants kan de SKR f7.000,- tegemoet zien op haar rekening. Op de foto overhandigen Trudy Splinter (links) en Bram van Eijndthoven (rechts) namens Alfa accountants en adviseurs een symbolisch cheque aan Bram Noordam, voorzitter van de SKR. Het bestuur heeft besloten deze onverwachte gift te reserveren voor 1998. Dan wordt gestart met een nieuw dorp in Roemenie, wat heel wat geld zal gaan kosten, (foto SKR). Zevenhuizen - Dit najaar worden in de bibliotheek drie tentoonstellingen georganiseerd in het kader van het jaar van het reizen. Allereerst zijn tot en met eind oktober de reisfoto's van T. Notenboom uit Gouda te bezichti gen. Reizen en fotograferen zijn zijn hobby's. Dat dit een goede combina tie is blijkt uit de schitterende foto's die door de heer Notenboom zelf zijn vergroot. Hij exposeert regelmatig. Het onderwerp van de expositie om vat voornamelijk portretten uit Indo nesië, Kenia, Nepal, Thailand en Viet nam. In de vitrine zijn voorwerpen uit deze landen geplaatst. Eind oktober staat de tentoonstel lingsruimte in het teken van Indone sië, een land dat steeds meer in trek is als vakantieland. Hierdoor ontstaat er een nieuwe belangstelling voor de kunst-uitingen van dit land. In deze tentoonstelling staat ook de Wajang centraal, interessant is dat Wajang "schaduw" betekent. In deze ten toonstelling wordt in een prachtig oosters decor in woord en beeld in formatie gegeven over de drie vor men van Wajang. Daarnaast zal de Wereldwinkel van Zevenhuizen zorgen voor allerlei voorwerpen, kleden, sieraden en dergelijke om het geheel te omlijs ten. Deze tentoonstelling zal gedu rende de hele maand november te bezichtigen zijn. In. november zal mogelijk ook een speciale knutsel activiteit voor kinderen plaatsvin den in het kader van speelgoed uit derde wereld landen. Hierover zal binnenkort meer informatie verkrijg baar zijn in de bibliotheek. Tenslotte zal ook in december in de bibliotheek een tentoonstelling te zien zijn over Mexico eveneens geor ganiseerd in samenwerking met de wereldwinkel. Zevenhuizen - De christelijke basis school De Eendragt heeft voor ouders van de school en voor ouders van nog niet schoolgaande kinderen een schoolgids samengesteld, waar in veel informatie over allerlei schoolse aangelegenheden staat ver meld. Het boekje maakt onder meer duidelijk wat de doelstellingen van de school zijn en hoe men deze wil bereiken. De gids loopt vooruit op de in 1999 voor iedere school verplichte 'Schoolgids'. Ouders van jonge kin deren kunnen mede op basis van deze gids de juiste school voor hun kind Wezen. Een gesprek en een rondleiding met de directie maken het inzicht in een school compleet. Belangstellenden kunnen het boekje kosteloos bij de school afhalen. Na een telefoontje (631819) wordt het toegezonden. Ook in de bibliotheek liggen enkele exemplaren. Zevenhuizen - Namens Hare Majesteit de Koningin reikte burgemeester L.M. Schoots zaterdag 11 oktober de koninklij ke erepenning in zilver uit aan de honderdjarige De Kleine Trompet ter. Dit gebeurde tijdens de geanimeerde jubileumreceptie die gehouden werd in dorpshuis Swanla. Naast deze hoge onderscheiding overhandigde burgemeester Schoots namens de gemeente twee sousafoons uit, weliswaar nog in de vorm van marsepein. De burge meester roemde de plaats die De Klei ne Trompetter inneemt in de plaatse lijke gemeenschap en noemde daarbij oud-ere-voorzitter Jan de Ruiter, die een heel actieve en bijzondere rol heeft gespeeld binnen het muziek korps. Op de receptie waren ook aanwezig de oud-burgemeesters van 't Verlaat, van Gent en Lips. De receptie werd geopend door de voorzitter van de jubileumcommis sie, Wout Metselaar. Hij gaf een over zicht van de jubileumactiviteiten, te besluiten met de finaleavond op 15 november met Marco Bakker, de Ko ninklijke Militaire Kapel en het man nenkoor Gouda's Liedertafel. Hij be dankte voor de steun en medewer king van iedereen in de vereniging. Ook de partners en een aantal beken de Kleine Trompetter-families betrok hij nadrukkelijk in zijn dankwoord. Voorzitter Willem Jan van Dijk noem de het jubileumjaar een aaneenscha- Voorzitter van Dijk toont de oorkonde, behorend bij de erepenning in zilver. keling van successen. De steun van de gemeente, het bedrijfsleven, de dona teurs en de burgerij voor z'n prachtig jubileumjaar zijn nauwelijks in woor den te vatten. Naast de verkoop van de jubileumka lender en de jubileumwijn bleek ook de jubileum-donateursactie een suc ces. Oud-voorzitter Bram Versprille overhandigde namens de donateurs een bedrag van ruim vierduizend gul den aan het bestuur. Eigenlijk, aldus spreekstalmeester Nico Dirkzwager, zou iedereen donateur van De Kleine Trompetter moeten zijn. Vervolgens was het woord aan de heer Landwehr van de Koninklijke fe deratie van muziekverenigingen. Ook hij sprak z'n bewondering uit voor het jubilerende korps en onder streepte dit door de uitreiking van de gouden penning. Ook hij onder streepte nog eens de rol van Jan de Ruiter binnen de vereniging. Heel bijzonder was de overhandiging door de heer Markus van een oude jubileumpenning van de periode 1897-1912. Hij vond deze penning in de bagger op zoek naar oude munten. Ter ondersteuning van de actie van de middenstandsvereniging voor De Kleine Trompetter zal het korps op zaterdag in de Dorpsstraat van zich laten horen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15