De heer Bakker 25 jaar bij vrijwillige brandweer Middeleeuwen op de Beatrixschool 'h* 4 [ieuws [it de regio I C H T E N Vervuiling wegdek door klei en modder Geen verlichting Jubileumfeest Plattelandsvrouwen Opbrengst collecte NKGG Kaartavond Gouweiijders Congres over samenwerking tussen gemeenten Unie KBO start onderzoek naar wachtlijsten thuiszorg Hart van Holland/15 oktober 1997 pagina 17 Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Cursus zelfverdediging Hoe organiseer je samenwer king tussen gemeenten? Meldingsactie |wir Svlvia van Doornen oenhuizen - Op 1 oktober was het vijfentwintig jaar geleden dat de heer (jK Bakker lid werd van de jeugd brandweer. Als lid van de eerste garde klom hij in de loop der jaren op tot zijn huidige functie als plaatsvervangend postcommandant bij het brandweer korps Zevenhuizen-Moerkapelle. Zijn ubileum werd op woensdagavond 8 'oktober gevierd in de kantine van de brandweer in de kern Moerkapeüe. Dit lot complete verrassing voor de heer Bakker die, ondanks de gure weersom standigheden van die avond, ook nog tens werd opgehaald in de zijspan van een oldtimer motor, die hem onder begeleiding van een brandweerwagen loeiende sirenes naar de plaats m bestemming bracht. De heer Bakker, boekhouder van beroep, nam samen met zijn vrouw en kinderen plaats op het podium. Tijdens de diverse toe spraken werd onder andere aandacht geschonken aan de automatisering en met name de computerisering, die de heer Bakker bij het korps heeft gerea liseerd en het feit dat hij zich al jaren lang als administrateur voor het korps inzet. Ook werd waardering uit gesproken voor het feit dat de heer Bakker de jeugdbrandweer een warm hart toedraagt. Van zijn brandweer collega's kreeg hij, als blijk van waar dering, een ouderwets zakhorloge. Burgemeester L.M. Schoots, die voor deze bijzondere gelegenheid aanwe zig was om de oorkonde en de versier selen uit te reiken, sprak zijn grote bewondering uit voor het werk van de vrijwillige brandweer. Hij doelde daarmee op de vaak moeilijke om standigheden waarbij de werkzaam heden worden uitgevoerd en het feit dat van de brandweer zeven dagen per week, 24 uur per dag paraatheid wordt vereist. De heer Bakker noem de hij onder meer een zeer accuraat brandweerman, die de gemeente en met name de inwoners, door zijn kwart eeuw vrijwilligerswerk een gro te dienst heeft bewezen. Mishandeling en aanhouding-. Op 31 au gustus heeft in een discotheek een vechtpartij plaatsgevonden. Een 35-jari- geuitsmijter uit Rotterdam zette daarbij een bezoeker uit de discotheek. Deze gooide vervolgens met een glas naar de uitsmijter. De uitsmijter werd op zijn hoofd geraakt. Er ontstond een wond die gehecht moest worden. De jongen die het glas had gegooid werd door an dere uitsmijters opgesloten in een toi let, in afwachting van de politie. Deze 19- jarige man uit Waddinxveen werd later overgedragen aan de politie. Hij bleek echter niet zachtzinnig behandeld te zijn door de uitsmijters. Hij vertoonde blauwe plekken en kneuzingen in zijn gezicht en over zijn lichaam. Op 6 okto ber is daarom een 43-jarige uitsmijter uit Capelle a/d IJssel aangehouden voor verhoor. Op 7 oktober heeft een 32-jari- geuitsmijter uit Rotterdam zich gemeld, die vervolgens ook is aangehouden. Twee andere uitsmijters zijn wel ge vraagd een verklaring af te geven, maar niet aangehouden, omdat zij een minder grote rol hebben gespeeld bij de mis handeling. Alle betrokkenen hebben hun aandeel bekend. De twee verdach ten zijn weer in vrijheid gesteld en de vier uitsmijters krijgen nog bericht van Justitie of zij een schikking krijgen of dat zij moeten voorkomen bij de rechtbank. Aanrijding Op de secundaire weg van deZuidplasweg reed op 7 oktober rond 10.00 uur een 30-jarige vrachtwagen chauffeur uit Moerkapelle richting Ze venhuizen. De vrachtwagen raakte de rechts gelegen berm, waarna de be stuurder de macht over het voertuig verloor en links tegen een boom aan reed. De 24-jarige bijrijder uit Waddinx veen raakte bekneld en moest door de brandweer uit de auto worden gehaald. Hij werd per ambulance naar het zieken huis vervoerd. Het leek erop dat hij een been gebroken had maar dat was niet het geval. Inbraak in winkelTussen 9 en 10 okto ber is ingebroken in een winkel aan de Dorpsstraat. Men heeft een slot gefor ceerd. Er worden parfumflessen en een geldbedrag vermist. Diefstal scooter. Op 12 oktober is een scooter gestolen vanaf de parkeerplaats bij La Baraque. De 16-jarige eigenares van de scooter was in de discotheek haar sleutels kwijtgeraakt; toen ze bij de scooter ging kijken was deze weg. Auto-inbraken: Tussen 6 en 7 oktober njn een radio/cd-speler en 5 cd's gesto len uit een auto, die waarschijnlijk niet afgesloten was. Hij stond aan de Busken ia n"aan' oktober tussen 2.00 en 14.00 uur is ingebroken in een auto aan de Wingerd. Het slot van de rechterdeur 's geforceerd. De hoedenplank met daarin twee boxen is gestolen. Woning-inbraak: Op 7 oktober is inge broken in een woning aan de Frederik endriklaan. Men is via een openstaand raam in de woning gekomen. Er zijn sie raden en een geldbedrag meegenomen. Poging tot inbraak: Tussen 4 en 8 oktober is geprobeerd in te breken in een woning aan de Weidezoom. Aan de achterkant van de woning is bij 2 ramen geprobeerd ze te forceren. Dit is echter niet gelukt. Ongeval: Op de rijksweg A12 heeft op 12 oktober rond 16.45 uur een ongeval plaatsgevonden. Een 64-jarige man uit Oudewater reed op de middelste rijst rook toen hij alsnog de afslag Gouda/ Waddinxveen op wilde rijden. Toen hij dat op het laatste moment deed, begon zijn voertuig te slingeren en kon hij het niet onder controle houden. Hierdoor raakte het voertuig aan de linkerzijde van de afslag een verkeersbord. Het voertuig maakte diverse omwentelingen en raakte enkele bomen voor het op de kop tot stilstand kwam. Zowel de 64- jarige man als een 6-jarige vrouwelijk inzittende zijn met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Wasmachine in brand: In de garage van een woning aan het Woubrechterf was op 13 oktober rond 12.45 uur een was machine in brand gevlogen. De bewoon ster en haar kind waren thuis, maar ble ven ongedeerd. De brandweer bluste de brand. De schuur heeft veel schade op gelopen en ook in het aangrenzende kan toor was schade door water. Bedrijfs-inbraken: In een winkel aan de Burg. Colijnstraat is tussen 6 en 7 okto ber ingebroken. Aan de achterzijde van het pand is men via een raam naar bin nen gekomen. Er is een geldbedrag mee genomen. Tussen 6 en 7 oktober is inge broken in een bedrijf aan de GalerijMen is in het pand gekomen door een deur ruit in te slaan. Er is een fax en een geldbedrag buit gemaakt. Tussen 9 en 10 oktober is ingebroken in een bedrijf aan de Kooiweg. Men is in de woning geko men door een slot te forceren. Er is onder andere een radio gestolen. Auto-inbraken: Op 8 oktober is ingebro ken in een auto die stond op de Von Sieboldstraat. Het rechter portier is ge forceerd en er is een radio/cd-speler meegenomen. In de nacht van 10 op 11 oktober is ingebroken in een auto die stond aan de Sperwerhorst. De ruit van de auto is ingeslagen en er is een hand set van een autotelefoon meegenomen. Woning-inbraken: tussen 8 en 10 oktober is ingebroken in een woning aan het Torenpad. Er is een raam geforceerd Het is nog niet bekend wat wordt ver mist. Tussen 11 en 12 oktober 21.00 uur is ingebroken in een woning aan de Ba rendstraat. Er is een ruit ingegooid. Een cd-speler, een'fototoestel en een jas worden vermist. Diefstal vrachtauto: Tussen 9 en 10 okto ber 7.00 uur is een pick-up vrachtauto van de A.P. van Neslaan gestolen. Aanrijding: Op 12 oktober rond 6.00 uur reed een 52-jarige vrouw uit Nieuwkoop op de Alphenseweg. Tijdens het rijden was zij in slaag gevallen en zij werd weer wakker toen de auto in de sloot stond. Met behulp van gestopte passanten is zij uit de auto gekomen. De vrouw is met een nat pak en de schrik vrij gekomen. Benthuizen - Dit jaar is het zestig jaar geleden dat de afdeling Benthuizen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen werd opgericht. Dit wordt gevierd op woensdag 22 okto ber in De Tas. Leden en oud-leden zijn welkom vanaf 19.30 uur. Voor de cursus zelfverdediging op donderdagochtend van 10.00 of 10.30 uur zijn nog enkele dames nodig om de cursus te laten starten. Opgeven bij Gonnie Brouwers, tel. 3319975 of Hans Pielkenrood, telefoon 3427646. Benthuizen - De Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten heeft in Benthuizen 3.097,65 opgebracht. Deze opbrengst wordt besteed aan begeleiding en hulpmiddelen, thuis hulp, logeerhuizen, noodopvang, zelf standigheidstrainingen, vrijetijdsbe steding, vormingswerk en speciale projecten zoals 'functioneel lezen'. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun medewer king. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 16 oktober haar traditionele kaartavond. Aan vang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging. Inschrijven kan bij café De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Bedankt allemaal voor het helpen met chips eten te gek, ik kan nu naar marco! Cora Regio - Het Intergemeentelijk samen werkingsorgaan Midden-Holland (1SMH) houdt vrijdagmiddag 31 okto ber een mini-symposium over de or ganisatie van de samenwerking tus sen gemeenten. Aan het programma nemen onder andere deel de Leidse hoogleraar Th.A.J. Toonen en het D66 Tweede-Kamerlid mevrouw mr O. Scheltema-de Nie. Belangstellenden kunnen zich tot en met 20 oktober aanmelden bij het ISMH. Het mini-symposium heeft als titel meegekregen: 'Gemeenten werken samen; voordeel van een heldere or ganisatie'. Een interview met de Leid se hoogleraar Toonen vormt het be gin van het programma. Daarna volgt een forumdiscussie met mevrouw Scheltema-de Nie, burgemeester F. Jonkman van Waddinxveen en drs E. Gijsen, senior onderzoeker bij de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. Samenwerking tussen gemeenten kan veel voordeel opleveren voor de deel nemers. En dus voor de inwoners, bedrijven en organisaties van het ge bied waar het om gaat. Maar om die samenwerking goed te organiseren moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan.. De opzet van de samenwerking moet flexibel genoeg zijn om ook op langere termijn goed te kunnen inspelen op veranderingen. Tegelijkertijd moet het allemaal juridisch waterdicht zijn en mag de democratische controle niet in gevaar komen. Ondanks het voortgaande proces van gemeentelij ke herindeling is het aantal zoge noemde 'gemeenschappelijke rege lingen' de laatste jaren gestegen. Wel krijgt deze samenwerkingsvorm steeds meer concurrentie van moder ne vormen als convenanten, be- stuursafspraken, stichtingen en nv's. Wat zijn de voor- en nadelen van elk van deze samenwerkingsvormen? Hoe kies je de oplossing die perfect aansluit op jouw doelstellingen en mogelijkheden? Wat staat er aan wet geving op dit gebied te veranderen? En waar moet je op letten bij het vast leggen van de samenwerking? De ant woorden op dit soort vragen komen aan de orde tijdens het mini-sympo sium van het ISMH. Het programma begint om 14.00 uur in de Goudse Schouwburg en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Deelname is kosteloos. Aanmelden is mogelijk tot en met 20 oktober bij het ISMH, werkgroep 31- 10-'97, antwoordnummer 10439, 2800 WB Gouda. Een postzegel is niet no dig. Inschrijving gebeurt in volgorde van aanmelding. Na aanmelding ont vangt men een bevestiging met een routebeschrijving. Regio - Elk jaar wordt geconstateerd dat tractoren en andere (landbouw) voertuigen, waarvan de wielen vol zit ten met klei van de akkers, de wegen oprijden. De klei valt van de wielen en komt daarmee in aanzienlijke hoe veelheden op het wegdek terecht. Een en ander veroorzaakt, vooral bij nat weer, gladheid op het wegdek en bij regen vuil opspattend water. De pro vincie Zuid-Holland zal in samenwer king met de politie Rijn en Braassem tegen gebruikers van dergelijke voer tuigen die geen of nauwelijks maatre gelen hiertegen nemen, verbalise rend opgetreden worden. Tevens zul len de schoonmaakkosten op de ver vuiler worden verhaald. Door de pro vincie Zuid-Holland zijn de bewoners en landgebruikers langs de provincia le wegen schriftelijk hiermee in ken nis gesteld. Regio - Het district IJssel en Gouwe kent vele wegen waar zowel (brom- )fietsers als gemotoriseerd verkeer gebruik maken van dezelfde rijstrook of rijbaan. Het niet voeren van de juiste verlichting door (brom-)fietsers vormt daarbij een gevaarsaspect. Daarom zal tussen 20 oktober en 1 december in het hele district verbaliserend worden opgetreden tegen (brom-)fietsers die geen verlichting voeren. Dit zal vooral gebeuren op wegen waar de verkeersonveiligheid door het niet voeren van de juiste verlichting het grootst is. Het niet voeren van de juiste verlichting kan een boete tussen de 10,= en 70,= opleveren. De Unie KBO start met een landelijk onderzoek naar de lengte van de wachtlijsten in de thuiszorg. Ondanks het extra geld dat de thuiszorg in 1997 heeft ontvangen om een oplossing te vinden voor de bestaande wachtlijs ten, komen bij de Unie KBO signalen binnen die erop wijzen dat hier nog niet veel van terecht komt. De wacht lijsten zijn nog steeds onverantwoord lang. Inmiddels heeft de Unie KBO aan staatssecretaris Terpstra schriftelijk om opheldering gevraagd en erop aangedrongen meer haast te maken met het wegwerken van de wachtlijs ten. Bovendien wil de Unie KBO van de staatssecretaris weten hoe de extra gelden tot nu toe zijn besteed en welke wachtlijstreductie inmiddels is gerealiseerd. Dé genoemde signalen bereiken de Unie KBO via haar eigen Gezond heidstelefoon. Zo meldde een KBO-lid uit Zutphen dat hij (nota bene na een half jaar wachten) momenteel als nummer 681 op de wachtlijst staat. Hij kreeg onlangs een keurig schrijven dat het nog wel enkele maanden kan duren voordat de strikt noodzakelijke hulp kan worden geleverd. En hij is helaas niet de enige! Om nog meer zich te krijgen op de problemen is de Unie KBO een mel dingsactie "Wachtlijsten thuiszorg" begonnen, waarbij de eigen Gezond heidstelefoon voor senioren als meld punt fungeert. De Unie KBO roept mensen op hun eigen ervaringen, of ervaringen van mensen uit hun omge ving, met de wachtlijsten in de thuis zorg aan de medewerkers van de Ge zondheidstelefoon door te geven. De Unie KBO is met name geïnteresseerd in de problemen die het staan op een wachtlijst met zich meebrengt. Met de resultaten van de meldingsactie in de hand, gaat de Unie KBO begint 1998 opnieuw naar politiek Den Haag. De Gezondheidstelefoon van de Unie KBO is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 9.30 en 12.30 uur op telefoonnummer 0900- 821 21 83. Door Karin van Langeraad Kruisweg- De Beatrixschool in Kruis weg heeft de afgelopen tijd in het te ken gestaan van ridders, jonkvrou wen en de kantelen van het kasteel, kortom de Middeleeuwen. Het pro ject viel samen met de kinderboeken week met het thema 'tijd', echter de keuze voor dit project bij de Bea trixschool was vorig jaar al gemaakt, dus ruim voordat bekend was over welk onderwerp de kinderboeken week zou gaan. De projectweek werd ingeluid door een bezoek van Jonkvrouw Rosalin- de. Deze Jonkvrouw was op zoek naar 'Kasteel Kruisweg' en in afwachting van bericht van Ridder Roderick. Zij bleek echter in een heel andere tijd terechte te zijn gekomen. De leerlin gen van de Beatrixschool hebben de afgelopen week hun school omgeto verd tot een heus kasteel, zodat Rid der Roderick toch zijn Rosalinde zou kunnen terugvinden. Op donderdag 9 oktober werd het project afgesloten met een inloop avond. Personeel en kinderen liepen prachtig verkleed rond in een totaal omgetoverde school. Gelukkig kwam ook de heraut samen met Ridder Ro derick en kon er een Middeleeuws feest gevierd worden.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17