Museum in Tweemanspolder officieel geopend Officiële opening politiebureau Limaweg REGIOBANK 7 druiven «sdntxatuln SPAARWEEK Deze week: Rabobank Wek<>lijks *1 Uw lnformatie Prese„T 6e" fosrblaacije Oliebollen van Vox Jubilans Open Moerkapelse Golfkampioenschappen Bingo in De Boog Creatieve hobby's bij KW Feestmarkt in De Hoeksteen Stroopwafelverkoop 20e jaargang nummer 738 15 oktober 1997 Anonieme donateur verzint: Historisch Centrum "Ons Verleden" DF GROFT-RFNTEREKENING. GEGARANDEERD EEN STEEDS HOGERE RENTE zie pagina 12 DE BANKIER DIE JE KENT zie pag. 20 Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Op 20 en 21 oktober is de 33e oliebollenverkoop van da meskoor Vox Jubilans. De dames komen op deze dagen langs de deur, maar men kan de oliebollen ook ha len aan het adres Zuidplasweg 8 (duivenlokaal). Op 31 oktober wordt op de golfbaan Rottebergen in Bergschenhoek de Open Moerkapelse Golfkampioen schappen georganiseerd. Deze wed strijd wordt voor het eerst georgani seerd en deelname staat open voor uitsluitend inwoners van Moerka- pelle. Telefonische opgave via 079- 5931785 (de heer Vosselman). De kampioenschappen beginnen om ongeveer 12.30 uur. Waddinxveen - Vrijdag 17 oktober wordt in buurtcentrum De Boog een j bingo gehouden. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. ledereen is wel- j kom in het buurtcentrum aan de C. j Huygenslaan 2. Boskoop - De Katholieke Vrouwen- j vereniging organiseert op dinsdag j 21 oktober een avond waarbij leden hun hobby's kunnen laten zien. Het kan van alles zijn: borduren, breien, textielverven, kaarten, mappen, j doosjes of poppen maken, fimo- kleien, schilderen, pergamano enzo voort. Men kan zich opgeven bij Ria Vermeulen, telefoon 213426. De avond begint om 20.00 uur in de parochiezaal aan de A.P. van Nes laan 48. Iedereen is welkom. Introdu cés betalen ƒ5,-. Benthuizen - Op zaterdag 25 oktober van 15.00 tot 19.00 uur is er een gezellige middag in De Hoeksteen aan de Albert Schweitzerlaan 2. Een ludieke middag met kinderspelen en ook een sponsorloop. Ook de vol- |wassenen kunnen hun hart ophalen. Er zijn kramen met boeken, kunst voorwerpen en nog veel meer. Voor de inwendige mens wordt eveneens gezorgd. Voor meer informatie: 079- 3410448. jMoerkapelle - Op 16 oktober houdt de zendingscommissie van Moerka- jpelle een stroopwafelverkoop. Die avond kan men in Moerkapelle en i omstreken iemand langs de deur verwachten met de vraag stroopwa fels te kopen. De opbrengst komt ten goede aan het GZB project "gezond heidszorg voor dorpen in de binnen banden van Peru". in één van de armste streken van Peru staat de gezondheidszorg nog dn de kinderschoenen. Met finan ciële steun kan men daar medische hulp opzetten. De prijs van een pak je stroopwafels is gesteld op 3.50. Ook giften zijn welkom op rekening: 750.26.339, onder vermelding van gezondheidszorg voor dorpen in de binnenlanden van Peru". Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen In besloten kring werd vrijdagmiddag 10 oktober om 15.00 uur de expositieruimte van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle officieel geopend. In aanwezigheid van het bestuur van de stichting en andere genodigden werd de opening verricht door burgemeester L.M. Schoots, die met behulp van een antieke schaar het molendoek losknipte dat de aanwezigen even daarvoor nog van de expositieruimte scheidde. Tevens maakte de burgemeester bekend dat het museum kan rekenen op eenmalige gemeentelijke bijdrage van f 5200,-. Aansluitend volgde een muzikaal intermezzo door 't Viswijvenkoor "Sootjevisch "dat een aantal liederen ten gehore bracht. Het museum, dat de naam krijgt: Historisch Centrum "Ons Ver leden", biedt plaats aan materi aal van allerlei aard uit het verleden van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zo is er een complete ouderwetse keuken ingericht en de ruimte biedt veel hoekjes met eigen thema's zoals: ge reedschap, agrarisch, archeologie, gemeente (waar bijvoorbeeld een oude stembus staat tentoongesteld), speelgoed en school, molens, de Tweede Wereldoorlog en de midden stand. Vrijwel al het materiaal is ge schonken door inwoners uit Zeven huizen-Moerkapelle en lag tot voor kort opgeslagen in Waddinxveen in twee voormalige bunkers van het le ger. De heer De Vries van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle ont fermde zich daar over het opbergen en conserveren van de diverse voor werpen. Toen in januari 1997 de keukenshow room van Arie Dekker aan de Twee manspolder 15 vrijkwam, werd al gauw het idee naar voren gebracht om de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle met haar historisch waardevolle materialen, hier een on derkomen te bieden. Er werd meteen een plan en draaiboek gemaakt, vrij willigers werden opgeroepen en van af begin 1997 kon de voormalige keu kenshowroom worden ingericht. Zelfs tot op het laatste moment wer den nog verschillende historische voorwerpen geschonken; zo ontving de stichting twee dagen voor de ope ning nog een kappersstoel van onge- veer zestig jaar oud, waar heel wat dorpsgenoten ooit in hebben geze ten. Belangstellenden hebben het museum afgelopen vrijdag na de ope ning alsmede 's avonds kunnen be zoeken. Ook zaterdag was het mu seum voor publiek opengesteld. Af hankelijk van de beschikbare vrijwilli gers zal het museum in de toekomst regelmatig kunnen worden bezich tigd. Omdat het verleden van Zevenhui zen-Moerkapelle veel inwoners bij zonder boeit, geeft de stichting het Verleden Tijdschrift uit; een blad met leuke verhalen over Zevenhuizen- Moerkapelle geschreven onder ande re door bestuurslid van de stichting drs W. Paul. Donateurs van de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle beta len 20,—- per jaar en krijgen het Verle den Tijdschrift vier keer per jaar thuis gestuurd. Twee dagen voor de opening werd er nog een oude kappers stoel gebracht van ongeveer zestig jaar oud. Burgemeester Schoots overhandigde een cheque van f5200,-- Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - De politie Midden Holland, district IJssel en Gouwe, heeft sinds donderdag 9 oktober officieel nieuwe huisvesting aan de Limaweg. Het pand was al enige tijd in gebruik na de verhuizing van de Mozartlaan. Op ludieke wijze is het nieuwe pand donderdag in gebruik genomen. DE GRATIS INTRA NOVA 'BINNEN GEZELLIG MAKEN' LIGT VOOR U KLAAR Maar liefst 40 bolletjes blauwe druifjes waarvan u straks in het voorjaar volop kunt genieten. Wanneer u ze nu plant, ziet u ze door verwildering ieder jaar terugkomen. Ook uitstekend geschikt voor pot of border. Van 5.95 voor Op verschillende manieren kwa men agenten uit het pand op weg naar hun taak. Bijvoor beeld de wijkagent op de fiets, de rechercheur met zijn koffer op weg naar een overval en motoragenten met loeiende sirenes op weg naar een aanrijding. Tijdens de aansluitende receptie heb ben verschillende sprekers de mede werkers in het district IJssel en Gou we gefeliciteerd met het nieuwe on derkomen. Hierbij kwam duidelijk naar voren dat de kwaliteit van de huisvesting bijdraagt aan de kwaliteit van de politiezorg. De politie IJssel en Gouwe zal voortaan vanuit haar nieu we pand tegemoet komen aan de vraag van de burgers om een grotere mate van veiligheid op straat te cre- NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag vanaf 9.00 uur open.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1