i ANB0: "Gewest Gemeentelijk Ouderenbeleid in Waddinxveen" Alles over kusjes en wat er verder gebeurt a* Jaco en-Jolanda Vuilaard Open dag bij politie BOLLHUISVEIL1NG Familieberichten Cct t Maria van Vliet-Rademaker Wij bedanken iedereen die ons huwelijk op 10 oktober tot een onvergetelijke dag heeft gewaakt, wet nawe onze ouders, fawilie, vrienden en kennissen. Ook een hartelijk bedankje voor alle kaarten en cadeaus die wij ontvingen. q O Winterklaveijassen Hart van Holland/15 oktober 1997 pagina 3 LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE organiseert ook dit jaar weer een ^angs deze weg wil ik u mede namens mijn vrouw allen hartelijk bedanken voor de vele blijken van medeleven tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. F. J.J. van Amerongen Ontdekkingsreizigers Bolleboos v_ 29.000 exemplaren in La Baraque op zaterdag I november ten bate van Artsen Zonder Grenzen Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op het gebied van curiosa, sieraden, antiek, munten etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon .0180-633847 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Jezus zeide tot haar: Ik ben de opstanding en het leven: wie in Mij gelooftzal leven, ook al is hij gestorven Joh. 11:25 Moe en verlangend naar het einde, is op 68-jarige leeftijd rustig ingeslapen onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, schoonzuster en tante weduwe van Klaas van Vliet Wij zijn dankbaar dat haar verder lijden is bespaard gebleven, maar zijn verdrietig om haar heengaan. Zevenhuizen: A.M. Brands-van Vliet G. Brands Ria en Peter, Sharon Tineke en Aad Lenny en Michel Gert Bleiswijk: K. van Beurden-van Vliet H.J.M. van Beurden Berkel en "Rodenrijs: C.Kievit-van Vliet C.G. Kievit Diego en verdere familie 110 oktober 1997 sMereldreef 10 - 2665 VD Bleiswijk De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats aan de Hoekeindseweg te Bleiswijk. ve Eefko en Trui hartelijk gefeliciteerd met jullie 50jarig huwelijk. Buurtjes Henk en Els 27-10-'97 25 jaar getrouwd. Gefeliciteerd door de buurtjes Waddinxveen/Boskoop - In de alge mene ledenvergadering van de afde ling Waddinxveen/Boskoop van de ANB0 - de bond voor vijftig-plussers - op woensdagmiddag 8 oktober is de nota "Gewest Gemeentelijk Ouderen beleid in Waddinxveen' vastgesteld. in een drieënveertigtal stellingen - onderverdeeld in de hoofdstukken Huisvesting en woonomgeving; Ver keer en vervoer; Inkomen; Arbeid; Welzijn; Educatie en Leeftijdsdiscri minatie; Ouderenzorg - wordt ge tracht een bijdrage te leveren aan het gemeentelijk beleid op het gebied van de leefsituatie van ouderen. Nadat in een eerder stadium aan alle politieke partijen in de gemeente Waddinxveen en Boskoop het ANBO- verkiezingsmanifest ten behoeve van hun verkiezingsprogramma's werd toegezonden, heeft het afdelingsbe stuur van de ANBO - onder goedkeu ring van de ledenvergadering - ge meend thans deze notitie aan het Waddinxveense gemeentebestuur te moeten overleggen, vanwege de be gin volgend jaar te houden gemeente raadsvergadering en het inmiddels vastgestelde gemeentelijk beleids plan 1998-2001. "Er bestaat vanwege de zogenaamde vergrijzing van de bevolking namelijk behoefte aan een passend voorwaar denscheppend integraal ouderenbe leid, dat ouderen in staat dient te stel len zo lang mogelijk en zelfredzaam deel te nemen aan de samenleving. De daartoe in de overgangswet Verzor gingshuizen neergelegde aanzetten kunnen enkel en alleen effect hebben als ook het gemeentelijk beleid daar op wordt afgestemd", aldus de ANBO. Door Julia Peneirim Op een dag gebeurt het: je wordt verliefd. Of je wilt, of moet verliefd worden en hoef je er alleen nog maar de passende persoon bij te zoeken. Maar raar is het allemaal wel. Boven dien sta je er altijd helemaal alleen voor, want de steun van vrienden en vriendinnen moet worden gewan trouwd, want die staan er OOK altijd helemaal alleen voor. En soms ver zinnen ze maar wat. Okee, het komt allemaal wel prima voorelkaar, zoals de wereldbevol king aantoont, want intuïtief doen de meesten toch precies wat ze moe ten doen. Toch is het goed dat Haye van der Heyden zich in deze materie heeft verdiept en, dat moet gezegd, heel integer de zaken op een rijtje heeft gezet. Elzenga gaf, tot dusver, een vierdeli ge serie uit, dat volgend jaar wordt afgerond met een vijfde deel. Deel 1 is bestemd voor de 8-plus- sers: 'Kusjes'. De 9-jarigen moeten daar even mee doorgaan tot ze tien zijn geworden, maar dan gaat het ook rap, met 'Zoenen' en 'Strelen'. Daar gaat ook een jaar mee voorbij, tot ze 13 zijn geworden, klaar voor het grotere werk: 'Vrijen'. Van der Heyden heeft geen hand boek voor de puber ontworpen. Hij put verhalenderwijs voornamelijk uit zijn eigen herinneringen en erva ringen wat natuurlijk z'n beperkin gen heeft, maar wel als betrouwbaar kan worden aangemerkt. Zijn verhalen draaien om Jeroen en Pauline en wat zich zoal aandient. Nergens geeft de auteur aan dat het zo moet, maar hoe het kan lopen, op een heel herkenbare manier. Waar uit blijkt, dat alle kinderen door alle eeuwen heen steeds het zelfde wiel blijken uit te vinden. Daar horen ru zies bij, jaloezie, erotische contac ten met ouderen. Ook de welwillen de dwang van vrienden en vriendin- nen, geheimpjes en geheime af spraakjes, de hele rattaplan. Ook zonder deze serie zal het met de pubers van nu vast wel goed terecht komen. Maar wie de delen op het goe de moment leest, staat er deze keer niet helemaal alleen voor: al dat raars blijkt heel gewoon. Van verrassend nieuwe stijl is 'De ontdekkingsreizigers' van Daan Rem- merts de Vries die straks vanzelf wel Daan Remmerts zal worden, zoals ook Rindert Kromhout Van der Meer ge woon Rindert Kromhout werd. Maar dit terzijde. Ik las het met interesse: weer eens iets heel anders, nergens mee te vergelij ken. Een beetje stout, een beetje dwars en heel erg ontroerend. Jongen krijgt niet de tijger waar hij al jaren om vraagt, maar een verrekijker waar z'n moeder de buurman mee begluurt die net z'n pyjama uit trekt. Het verhaal verder is volmaakt onzin nig, met een oude dwaas op het dak van de flat die NIET de ontdekkings reis heeft gemaakt waar hij WEL over vertelt en die de ik uit het verhaal wel maakt. De stukjes avontuur van de ik-figuur zijn dwaas en mal, maar heel poëtisch en met een beetje fantasie goed te volgen. De conclusie van de 'ik' dat tijgers eigenlijk truttige zeurpieten zijn en konijnen juist heel gevaarlijke beesten moeten zijn, komt heel ge loofwaardig over. Maar het mooiste bewaart Remmerts voor het slot, waaruit blijkt dat dood gaan niets anders is dan gaan slapen en ergens anders wakker worden. Een kind dat moeite heeft met het ver schijnsel van de dood, kan hieraan een fikse steun hebben. Prima. In de serie 'Bolleboos plus' van Zwij- sen, bestemd voor kinderen van 7. 8 Hare van der Ikyitea jaar die vlot kunnen lezen, ver schijnt van Henk van Kerkwijk 'De donder achterna'. Een wat kol deriek werk, maar gebaseerd op stukjes werkelijkheid: terpen en het geloof in Donar, Wodan en Frya. Het is het verhaal van Radbod, die zijn vriendin en zijn vader achterna gaat, beiden weggespoeld. Radbod gebruikt daar de krachten van Do- nar voor en zijn koe Paardenhart, die dankzij deze krachten weer jeugdig wordt. Van Kerkwijk heeft wel degelijker werk afgeleverd, maar met dit ver haal zet hij zijn toekomstige fans wel op het goede spoor. Haye van der Heyden: Kusjes, Zoe nen, Strelen, Vrijen. Uitg. Elzenga, prijs f 25,95 per deel. Daan Remmerts de Vries: De ont dekkingsreizigers. Uitg. Leopold, prijs f 27,50. Henk van Kerkwijk: De donder achterna. Uitg. Zwijsen, prijs f 17,50. I Waddinxveen - Klaverjasvereniging De Springplank start binnenkort met de wintercompetitie voor koppels, die wordt gespeeld op vijf zaterdag middagen en voor de einduitslag tel len de vier hoogsten. Elke middag: 8 november, 13 december, 10 januari, 14 februari en 14 maart, begint om 13.00 uur en er worden vier rondes gekaart. Er wordt gespeeld in het ge bouw van mede-organisator speel tuinvereniging De Paddestoel. De kos ten bedragen ƒ10,per koppel per dag. Opgeven, liefst als koppel: 0182- 616947 of 0182-617671. Door Karin van Lanüeraad Waddinxveen - Ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe politiegebouw van de Politie Hol lands Midden, district IJssel en Gou we, was zaterdag het pand voor bur gers opengesteld. De hele dag is er veel belangstelling geweest. Belang stellenden konden een kijkje nemen in het bureau aan de Limaweg, de meldkamer, de werkkamers, het cel lenblok, verhoorkamers, kortom de werkplek van de politie was te bezich tigen. Uiteraard kon men ook informatie krijgen over het werk van de politie en de samenwerking met andere zorg- en hulpverlenings instellingen. Informa tie was er ook over 'The Good Bears of the World' en het recentelijk gestarte project in deze regio 'Doe effe nor maal', een schooladoptieplan over onder andere vandalisme, drugsge bruik, discriminatie, geweld en vuur werk. Ook voor kinderen was er voldoende te doen: een kijkje nemen in een echte politieauto, op de foto op de motor en je eigen vingerafdruk laten maken. De drukbezochte dag heeft aan de inwoners van Waddinxveen een goed beeld gegeven over de huidige werk zaamheden van de politie. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 01804*32289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het reent voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3