Voetbalvereniging Groeneweg deelt ballen uit BROUWER DE KONING Dames Gouwestaete beginnen met winst Kick van der Weijde judokampioen Badmintonvereniging Zevenhuizen UITVAARTVERZORGING Greg van Hest favoriet in Coenecooploop Beter spelend Moerkapelle verliest Sjoelen Nesselande-dames nemen punt mee uit Roosendaal Winst voor VC Nesselande Waterpolo Dames 1 Heren 1 Volleybal Dames-2 pakt volle winst Volleybal Weer winst voor heren 2 Hart van Holland/15 oktober 1997 pagina 9 pnnr Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Leerlingen van groep drie van de basisscholen in Zeven huizen werden afgelopen vrijdag morgen met een bijzonder bezoek en cadeautje verrast. Jan van der Pot en Rik Berends van het jeugtlbestuur van Groeneweg kwamen speciaal voor hen de klas in om het één en ander over de voetbalsport en met name Voetbalvereniging Groene weg te vertellen. In de klas heerste vrijwel meteen een opgetogen stem ming en al gauw gingen de vingertjes omhoog om een spontane reactie op dit voetbalverhaal te geven. Vervolgens kregen de kinderen een oranje voetbal waarmee zij "alles mochten doen, behalve ruiten inschieten." Ook kregen zij een brief voor het thuisfront met informa tie over de jeugdafdeling van Groene weg. Volgens de vereniging is sporten voorkinderen enorm belangrijk. Men leert niet alleen hoe men met elkaar tot een prestatie kan komen, maar ook hoe men met verlies om moet gaan. Dat voetballen echt niet alleen voor jongens is, blijkt uit het speciale -■ V Leerlingen van groep 3 van christelijke basisschool De Eendragt nemen dankbaar hun voetbal in ontvangst. meisjesteam bij Groeneweg. Wie wil kennismaken met de voet balsport mag bij Groeneweg gratis en vrijblijvend drie maanden voetballen. Verder krijgt men een shirt, broek en paar sokken in bruikleen, waardoor de kosten beperkt blijven tot de aan schaf van voetbalschoenen en de lage contributie na de kennismakingspe riode. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Da mes 1 won, zoals verwacht, in Haar lem van Rapido'82 met 4-13. Heren 1 had het moeilijker en kwam tegen het eerste herenteam van Rapido'82 niet verder dan een ietwat teleurstellende 8-7 nederlaag. Het eerste damesteam is de competi tie redelijk goed begonnen. In Haar lem werd het pas gepromoveerde Rapido'82 met 13-4 verslagen. In de eerste periode nam Rapido'82 verras send een 1-0 voorsprong, doch via drie doelpunten van Gillian van den Berg, eenmaal Marion van Hooft en een benutte viermeter van Mirjam Overdam, werd de eerste periode af gesloten met 1-5. In de tweede perio de werd het 1-8 door doelpunten van Cindy de Geus, Sandra Berckenkamp en Ingrid van Veen. In de derde perio de bracht Gillian met twee doelpun ten de stand op 1-10, alvorens Rapi do'82 de stand op 2-10 bracht. Ook keepster Hellen Boering pikte weer eens een doelpuntje mee. Inde laatste seconde van de derde periode scoor de zij 2-11De vierde periode was een formaliteit. Via doelpunten van Mir jam Overdam (2-12) en Ingrid van Veen (3-13) bracht Rapido'82 de eind stand van 4-13 op het scorebord. De Gouwestaete heren moesten aan treden tegen Rapido'82 in Haarlem. De heren begonnen sterk aan de wed strijd, door twee doelpunten van Remko Overdam en Wouter Steller stonden de heren al snel op een 0-2 voorsprong. Rapido'82 wist de stand echter al voor het einde van de eerste Boskoop - Kick van der Weijde van sportcentrum Marchant werd zondag tijdens de Zuid-Hollandse kampioen schappen in Den Haag op overtuigen de wijze Zuidhollands kampioen bij de senioren -96 kg. Hij won al zijn partijen met volpunt en is nu ge plaatst voor de Nederlandse Kam pioenschappen, waar hij tegen drie voudig Nederlands kampioen Ben Sonnemans zal uitkomen. Judoka Boudewijn Caspari is hiervoor al ge plaatst omdat hij afgelopen jaar kam pioen werd. Sportcentrum Marchant boekte met haar judoka's de afgelo pen tijd meerdere successen. Zo werd Kick de week ervoor al kampioen op het Hang-On Toernooi te Hoogvliet. Walter Beukeboom behaalde hier de derde plaats en verloor zijn partij van de kampioen op beslissing. Kim Spie- rings en Mariëlle Griffioen werden af gelopen zaterdag beiden derde tij dens het Jeugd toernooi te Made. Zevenhuizen - Vrijdagavond 10 okto ber speelden drie teams van badmin tonvereniging Zevenhuizen een thuis wedstrijd in dorpshuis Swanla. Team 1, uitkomend in districtsklasse 4, moest het opnemen tegen team 5 van Schollevaar. Het beloofde een span nende wedstrijd te worden, aange zien de vorige ontmoeting een gelijk spel opgeleverd had. Joop Koole be gon goed aan de wedstrijd en won zijn enkelspel met de setstanden 15-13 en 15-2. Dit goede voorbeeld volgend won Peter van Riemsdijk eveneens zijn enkelspel in een driesetter. Sets tanden: 15-6, 15-17 en 15-8. Daarna speelde Wendy Hoogerwaard een driesetter, waarbij in de derde set de winst gepakt werd door haar tegen stander (4-11,11-4 en 1-11). Linda Jan sen speelde eveneens een driesetter, waarbij in de spannende derde set, waarin Linda sterk terug kwam, de winst ging naar Schollevaar (5-11,11- 6 en 9-11). Na de enkelspelen een tussenstand van 2-2. Daarna volgden de mix- en dubbelspelen. Om 23.30 uur was de strijd pas gestreden na een spannen de driesetter in de damesdubbel, knap gewonnen door Zevenhuizen. Einduitslag 5-3. Team 2, spelend in de vijfde klasse, zorgde tegen team 8 van Schollevaar eveneens voor een spannende wed strijd. De teams hielden elkaar in evenwicht, zodat het na de enkelspe len 2-2 stond en de wedstrijd eindigde met een gelijkspel, 4-4. Last but not least speelde team 4 te gen team 2 van Sla u Fit in districts klasse 7. Deze match eindigde in een 5-3 overwinning voor Zevenhuizen, zodat geconcludeerd kan worden dat deze speelavond voor de spelers van badmintonvereniging Zevenhuizen een succesvolle was. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. periode om te buigen naar een 3-2 voorsprong, maar de toon was gezet. De Gouwestaete heren gaven niets weg. In de tweede periode namen de Gouwestaete heren wederom de lei ding door doelpunten van Jaco de Jong en Jeroen van Tol (3-4). In de derde periode was het wederom Jaco de Jong die zijn ploeg op voorsprong zette. De gehele Gouwestaete heren- ploeg realiseerde zich dat deze avond een verrassing tot de mogelijkheden behoorde. Zij knokten zich dan ook door de vermoeidheid heen. Keeper Eric van Beek leek voor Rapido'82 een onneembare vestiging. De laatste pe riode moest de beslissing brengen. Rapido'82 zorgde ervoor dat de heren al vrij snel tegen een 7-5 achterstand aankeken, maar de wedstrijd was nog niet beslist, want dankzij een krachtig slotoffensief kwamen de heren door doelpunten van Remko Overdam (2x) terug naar 8-7. De spanning bleef erin tot de allerlaatste seconde, maar in een alles-of-niets poging ging de laat ste actie van de Gouwestaete heren om de gelijkmaker te scoren, verlo ren. De eerste nederlaag voor de Gou westaete heren is een feit, maar de ploeg heeft wel laten zien dat ze niet te onderschatten zijn. Waddinxveen - Greg van Hest is de belangrijkste kanshebber op de over winning in de negende Coenecoop loop, die zaterdag 18 oktober om 14.25 uur begint na het startschot van Waddinxveens burgemeester Jonk man. Start en finish zijn op het Coen- ecoopbedrij venterrein. Van Hest won het hoofdnummer van de CC-loop - de 10 kilometer wedstrijd - in 1994 en 1995. In 1995 verbeterde hij het parcoursrecord en Nederlands record: 27 minuten en 51 se'conden. Hij zal de zege niet cadeau krijgen want de organisatie heeft sterke te genstanders geïnviteerd zoals de Tanzaniaan Cidabuday (PR 28.16), Benito Mtweve (Tanzania), Theo van den Abbeele (België), Armand van der Smissen (2e in EK Run Bike Run), John Vermeule, Edo Baart, Michiel Otten. Wint Van Hest voor de derde keer, dan komt de Axis Wisselbokaal defini tief in zijn bezit. Bij de dames zijn Nancy Omwenga (Kenya), Annemarie Danneels (Bel gië), Irma Heeren en Gabriëlle Vijver berg favoriet. Het damesparcoursre- cord staat op 32 minuten en 51 secon den. Om 12.30 uur start de gratis jeugd- loop (2,1 kilometer), om 12.50 uur volgt de vijf kilometerprestatieloop. Er kan vanaf 11.00 uur worden inge schreven bij Volvo Truck en Bus. De organisatie verwacht ongeveer 1500 deelnemers. Uitgenodigde wedstrijdatleten met startnummers: Heren: 1. Greg van Hest, 2. Julius Cida buday, 3. Benito Mtweve, 4. Theo van den Abbeele, 5. Armand van der Smis sen, 6. John Vermeulen, 7. Jeroen van Damme, 8. Edo Baart, 9. Michiel Ot ten, 10. Stan Rijken, 11. Kiplagat Sa- moei (Kenya), 12. Remco de Bree, 13. Dennis Klaassen, 14. Huub Pragt, 15. Jan de Jong, Boskoop. Dames: 500. Nancy Omwenga, 501. Annemarie Danneels, 502. Irma Hee ren, 503. Gabriëlle Vijverberg, 504. Kristijna Loonen, 505. Erica Soe- verijn, 506. Anneliek van de Sluys, 507. Joke Kleyweg, 508. Sonja Kleijn, Waddinxveen. Moerkapelle - Het team van voetbal vereniging Moerkapelle leed zaterdag jongstleden een onverdiende en enigszins onverwachte nederlaag te gen Oudewater. De Moerkapellen- aren hadden de hele wedstrijd een groot veldoverwicht en Oudewater stond een groot deel van de wedstrijd met de rug tegen de muur. Af en toe konden de gastheren uitbreken en werd het wel direct gevaarlijk. Al met al was het een alleraardigste wed strijd, die bol stond van de spanning en hachelijke situaties, deze vooral voor het doel van Oudewater. In de 1 e helft kwamen diverse Moerkapelle spelers in totaal zeker vijf keer alleen voor de uitstekende doelman Koot, maar geen enkele keer kon het net worden gevonden. In het verdere ver loop van de eerste helft bleef Moerka pelle druk uitoefenen. In de tweede helft aanvankelijk hetzelfde spel- beeld, maar bij één van de spaarzame aanvallen, kreeg spits Van de Heuvel na een dekkingsfout de bal toege speeld en hij haalde hard uit (1-0). Moerkapelle bleef drukken, maar ging nu ook te gehaast spelen. Zaterdag aanstaande is er geen com petitievoetbal maar wordt het toer nooi om beker voortgezet. Moerka pelle is één van de weinige regioclubs, die verder bekeren en ontvangt Strijen, dat uitkomt in de Hoofdklasse van de KNVB. Het belooft zaterdag op sportpark "De Wilde Veenen" een ui terst interessante voetbalmiddag te worden. Aanvang 14.30 uur. Waddinxveen - De Waddinxveense sjoelers gaan hoger scoren; steeds meer spelers komen op een gemiddel de van 140 punten. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Tine Valenkamp 143.400, 2. Jan Kersbergen 143.333, 3. Dick Dros 138.733, 4. André van Gemeren 138.350, 5. Wim Slingerland jr. 136.867, 6. Dirk Jan van Drunen 153.833, 7. Frans Bouwmeester 134.550, 8. T. van Leeuwen 132.933, 9. Ed den Drijver 131.650, 10. Henk van Beek 131.500, 11. Peter van Leeuwen 130.733. Klasse B: 1Frans Botger 129.700,2. G. Renesse 128.367, 3. C. Slingerland jr. 127.050, 4. Gerard Vos 126.200 en 5. Kees Slingerland sr. 126.100 punten. Klasse C: 1Adrie Faas 117.950, 2. Cor van Gils 117.800,3. Jan Olie 116.433,4. Jan van Beek 116.000 en 5. Dirk Faas 115.300 punten. Klasse D: 1. J. Ridder 107.767, 2. Wim Slingerland sr. 107.400, 3. Cor Kers bergen 107.133, 4. Ceron van Beek 105.500 en 5. Ronald Kersbergen 104.750 punten. Tegen de kampioenspretendent van de landelijke le divisie Micro uit Roosendaal had het jonge team van Nesselande zich vooraf niet al te veel kansen toegedicht. Na een spannen de vijfsetter mag worden geconclu deerd dat er wellicht toch meer in had gezeten dan één wedstrijdpunt. Door dat juist de meer ervaren speelsters niet sterk speelden, kwam er meer druk te staan op de jonkies. Nesselan de begon overdonderend met een geweldige servicedruk en liep uit tot 3-11 en 7-14. Nadat Micro bijgekomen was van verbazing kwam het nog wel dichterbij, maar de setwinst was met 11-15 voor Nesselande. In de tweede en derde set was het juist Micro dat veel servicedruk uitoefen de. Met 15-11 en 15-12 gingen deze sets verloren voor Nesselande. De vierde set liet vooral spannend vol leybal zien, waarbij het fanatieke pu bliek zich duidelijk liet horen. Door regelmatig te wisselen probeerden beide coaches het ritme van de tegen stander te breken. Bij een achter stand van 12-13 kwam Nesselande- aanvoerster Aafke Verbrugge aan ser vice en wist met enkele geplaatste ballen de setwinst met 13-15 binnen te halen. De vijfde set die volgens het rally-point systeem wordt gespeeld verliep in het voordeel van Micro: 15- 9. Hoewel deze wedstrijd met 3-2 verlo ren ging is behalve het ene wedstrijd- punt een gunstige constatering dat het jonge team niet kansloos is tegen gedoodverfde topploegen uit de le divisie. Dit geeft steun voor de aan staande thuiswedstrijd op 18 oktober om 14.00 uur tegen het geroutineerde Martinus uit Amstelveen. Het tweede damesteam, dat de ko mende drie jaar uitkomt onder de naam Perdijk-Nesselande, leek een eenvoudige overwinning weg te halen bij VTC Woerden. Met als basis de servicedruk, maar ook goede blokke ring en middenaanval stond het al snel 2-0 in sets. Maar toen verslapte de concentratie. Voordat de dames uit Zevenhuizen het goed en wel be seften stonden ze te ver achter om Woerden nog te achterhalen en stond het 1-2. Met maar liefst 0-10 liep het team in de vierde set van de tegen stander weg, om daarna weer weg te zakken in concentratieverlies. Woer den kwam terug tot 10-11maar de set werd uiteindelijk met 13-15 door Nes selande gewonnen waarmee de volle 3 wedstrijdpunten binnen waren. Ko mende zaterdag om 17.00 uur ontvan gen de dames thuis Zovoc uit Zoeter- meer. Zevenhuizen - In eigen huis speelde Nesselande zaterdag tegen Dimplex/ Ekspalvo uit Dordrecht. In deze wed strijd verloor trainer/coach Buijs een van zijn spelverdelers. Gijs Ronnes kwam zo ongelukkig terecht dat hij zijn enkel verzwikte en de rest van de wedstrijd langs de kant bekeek. Hij zag zijn teamgenoten winnen met 3-0. Ekspalvo nam een snelle 4-0 voor sprong in de eerste set die door Nesselande onder aanvoering van Matt Lyles snel ongedaan werd ge maakt. Bij 8-6 sloeg het noodlot voor Gijs Ronnes toe en nam Joost van der Hoek de spelverdelers-plaats over. Van der Hoek, vorig seizoen nog spe lend met Ekspalvo, pakte de draad goed op en wist zijn aanvallers goed in stelling te brengen. Dit resulteerde in een 15-7 set winst. In de tweede en derde set liep het bij Nesselande volgens het boekje. Eks palvo wist door hun stugge verdedi ging het de spelers van Nesselande toch moeilijk te maken, maar de Rot terdammers bleven kalm en zorgde dat de side-outs, soms na een lange rally toch gewonnen werd. Coach Teun Buijs gaf in de tweede set Arno van Solkema wat rust en kreeg Kristi- aan van der Wel de gelegenheid om zijn vaardigheden voor het publiek te tonen. Op het eind kwam Arno weer binnen de lijnen en wist met een sterk blok de set met 15-6 winnend af te sluiten. In de derde set deed Ferry van Hal dit bij de stand 15-8. Voor Nesselande betekent deze 3-0 overwinning de tweede op rij en heb ben zij nog geen set ingeleverd in deze competitie. Voor aanstaande vrijdag avond om 19.30 uur is de eerste echte krachtmeting voor de Rotterdam mers. Zij spelen dan in sporthal Schenkel in Capelle aan den IJssel te gen het team van Alcom/Capelle. Deze wedstrijd zal ook uitgezonden wor den door Studio NOS om 23.00 uur. Zaterdag speelde het tweede heren team van Nesselande in dorpshuis Swanla tegen het team van Sovicos uit Den Haag en wist deze tweede wed strijd ook in winst om te zetten. Via de setstanden 15-12,13-15,15-13en 15-12 werd de 3-1 winst binnengehaald. Voor het zelfvertrouwen is deze winst heel belangrijk en gaat het team vol gende week met goede moed naar Micro Electro in Roosendaal.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9