Kwakveense Koerier Concert gospelkoren A. Prins pakt tweede plaats Hobbymarkt in bibliotheek Jos Brink in Boskoop HWZM nodigt huurders, uit VW Boskoop Oliebollenactie voor "Laat kinderen kind zijn" inxveen- Opbrengst braderie voor Stichting Philadelphia Zorg Jolanda Stil exposeert op Ameland OSKOOp Jeugdbijeenkomst De Rank Extra in De Paddestoel Sjoelen Jeugddienst Vijfenvijftig jaar getrouwd Open Huis RTW-FM Soos voor verstandelijk gehandicapten Hart van Holland/29 oktober 1997 pagina 13 nnnr Svlvia van Doornen Boskoop - Bewoners en medewerkers van de Elzenhout, het gezinsvervan gend tehuis voor geestelijk gehandi capten, werden afgelopen donder dagavond 23 oktober tijdens een be zoek van mevrouw Van Gemeren en mevrouw Oosterom aangenaam ver rast. Door de dames werd bekend ge maakt, dat de Stichting Philadelphia Zorg afdeling Boskoop, waarvan het tehuis samen met kortverblijf-tehuis De Boomgaard deel uitmaakt, een be drag van ƒ3254,70 zal ontvangen om iets extra's voor de bewoners van te kunnen bekostigen. Het bedrag is bijeengebracht na het initiatief van de dames Van Gemeren en Oosterom, om op de Boskoopse braderie verschillende handwerken te verkopen zoals poppen, poppen- kleertjes, kussens, sloffen, kleden, kindertruitjes en speelgoed. Door een oproep in onder andere het kerkblad werden heel wat mensen bereid ge vonden hun medewerking te verle nen. Van het geld zullen in ieder geval voor de kleine kinderen van het kortver blijf-tehuis grote houten puzzels ge kocht worden. Verder gaan ze bij de Elzenhout binnenkort met z'n allen rond de tafel zitten om te bedenken wat ze echt héél graag van het geld willen gaan kopen. Waddinxveen - Het gospelkoor "Get together" uit Waddinxveen en "Keryg- ma" uit Capelle aan den iJssel geven op zaterdag 8 november een geza menlijk concert in de Kruiskerk in Waddinxveen. "Get together" staat onder leiding van dirigente Hanneke van Essen en "Kerygma" onder leiding van dirigente Rianne Siebel. Er is daar bij muzikale begeleiding, er wordt solo gezongen en ook samenzang zal niet ontbreken. Kaarten voor deze avond kunnen gereserveerd worden: 0182-632772. De kaarten kosten voor volwassenen ƒ5,en voor kinderen tot 12 jaar ƒ2,50. Kaarten zijn 's avonds in de kerk verkrijgbaar. Het concert begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Zondag 2 'november heeft de Hervormde stichting De Rank een jeugdbijeenkomst georgani seerd. De bijeenkomst, waarin ds. H. van oostende uit Maurik voorgaat, heeft als thema "Wie volgt.Muzika le medewerking wordt verleend door een muziekgroepje. De bijeenkomst begint om 18.30 uur in het gebouw van de Remonstrantse gemeente aan de Zuidkade 59. Na afloop kunnen de aanwezigen napraten over de bij een komst,met een kopje koffie of thee. Waddinxveen - Vrijdag 17 oktober was het gezellig druk tijdens de maan delijkse disco in De Paddestoel. Een groot aantal Waddinxveense jonge ren ging uit hun dak. Daarom houdt wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel aan de Lijsterbesstraat op vrijdag 31 oktober voor de eerste maal dit seizoen een extra disco voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De disco is van 19.15 tot 21.30 uur. Entree ƒ1,50. Waddinxveen - De uitslagen van de sjoelvereniging zijn als volgt: klasse a; 1. Jan Kersbergen 1439, 2. Dick Dros 1427, 3. Frans Bouwmeester 1380, 4. Henk van Beek 1364,5. W. Slingerland jr., 6. T. van Leeuwen 1272, 7. Peter van Leeuwen 1261, 8. Ed den Drijver 1213. Klasse b; Teus Visser 1298, 2. Pascal van Gils 1294, 3. Frans Botger 1284, 4. Gerard Vos, 5. Cor Faay 1262. Klasse c; Jan Olie 1279,2. jan van Beek 1168,3. Floor van Abshoven 1162,4. C. van Wijk 1157; 5. Cor van Gils 1151. Klasse d; 1. W. Slingerland sr. 1129, 2. Cor Kersbergen 1120, 3. Ceron van Beek 1111, 4. J. Ridder 1108, 5. M.C. Taktor 1066. Het gemiddelde van de avond was: 114.73 punten. Het gemiddelde van de vereniging is: 116.425 punten. Het to taal van de vereniging is: 212484.000 punten. Wie kan ons helpen aan restjes borduurga ren voorde dagopvang? 0182-618500 Theo en Edith gefeliciteerd met jullie 12,5 jarig huwelijk. De Zoetermeerders - pa en moe Waddinxveen - De achtste rond van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV, gespeeld op 23 oktober leverde veel partijen (21) op, met verrassen de uitslagen. Ondanks afwezigheid van de koploper, blijft L. Willemen toch lijstaanvoerder. In de top werd een stevige schaakpar tij op de 64 velden neergezet door A. Prins (4) met de witte stukken en J. van Woudenberg (2). Een voortdu rend gelijkopgaand gevecht, ware het niet, dat de op papier (veel) sterkere zwartspeler door teveel risico in het eindspel een combinatie over het hoofd zag, wat direct het verlies van een loper betekende. Overgave was onmiddelijk het gevolg, aangezien doorspelen een nutteloze zaak had betekend. Knap spel du van A. Prins, wat hem een fraaie tweede plaats op- leverd. Een solide pot werd gespeeld door kampioen B. Jansen (3) en T. Wiersma (5), waarbij alles stationair bleef lo pen, zij Het tot de tijdnoodfase, waar bij beide kemphanen zich met veel schaakgekletter met een puntende- ling moest verenigen. Handhaving derhalve van de derde plaats voor de kampioen. Een nederlaag was wegge legd voor H. de Roodt (6), die in A. van der Starre (8) een te sterke tegenstan der tegenover zich had. P. de Louw (7) blijft in positieve zin opzien baren door de op 9e plaats staande A. Kar dol uit de top 10 te spelen. In de subtop een terugvallende J. Mar kus, die het tegen G. van de Knaap niet kon bolwerken. Sensationeel was de ontknoping in de partij tussen W. van de Hoek en L. van de Haven, waarbij eerstgeboemde in winnende positie (door Schaakblindheid?) zijn dame weggaf en moest opgeven. Verder liet W. Hennink zich niet ver rassen door A. Versluis, N. Dannis slikte een onverwachte nederlaag te gen M. Moerland. T. Goor blijft het uitstekend doen, getuige de overwin ning op J. Van der Heiden en een ver der klimmende E. Philipse ten koste van J. van Oort. In de middengroep positieve uitsla gen voor J. Smit tegen A. Hennink, C. Klaassen tegen D.J. van Offeren en L. Ellers tegen H. Stouten. Een lang en spannend gevecht tot de laatste se conde tussen H. van Offeren en J. van Sandijk, waarbij de zwartspeler in tijdnood een remise aanbod afsloeg, zijn tegenstander zichzelf in tijdnood wist te werken en met de winst in het vizier alsnog de nul kreeg gepresen teerd door het vallen van zijn eigen vlag! In de kelder van de schaakdivisie een wat stijgende F. Ritter ten koste van V. Coevert. B. David bleek te sterk voor H. Verwaal en P. van Offeren zakte verder weg ten gunste van J. Muit. J. Stam bevindt zich nog altijd in een diep dal getuige de simpele winstpar tij van C. Alblas, H E. van Offeren en J. Ponsioen bleven aan elkaar gelijk en T. Kuiper wist zich enigszins van de onderste plaatsen te verwijderen door L. Coevert op een nul te zetten. Waddinxveen - Op zondag 2 novem ber om 10.00 uur is er een jeugddienst in de Immanuelkerk aan de Prinses Beatrixlaan. Het thema is: "Ik hou van mij". De dienst wordt geleid door kan didaat dominee A.M. van der Wilt uit Capelle aan den IJssel. Muzikale me dewerking wordt verleend door de S.O.W.-band uit Waddinxveen. Waddinxveen - Gisteren, 28 oktober, was het vijfenvijftig jaar geleden dat de heer en mevrouw de Pater-van Es elkaar het ja-woord gaven. De heer De Pater is geboren in Berg ambacht terwijl mevrouw geboren en getogen is in Waddinxveen. Het echt paar het één zoon, drie kleindochters en één achterkleinzoon. De heer De Pater heeft, na jaren wer ken op een boerderij, nu een buxus- kwekerij aan het Noordeinde Waddinxveen - Öp zaterdag 1 novem ber is de studio van RTW-FM aan de Staringlaan 37 van 10.00 tot 14.00 uur open voor publiek. Op deze dag kan men kennis maken met alle facetten van het maken van radio-uitzendin gen. Het nieuwe hoofd programme ring, mevrouw Kate Goudriaan is aan wezig voor het beantwoorden van vragen. Waddinxveen - Zondag 2 november wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk een soos gehouden voor verstande lijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, mu ziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J.C. de Moor; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 10.00 uur drs A.M. vd Wilt, Capelle; 15.00 uur intrede ds C. de Jong; 17.00 uur geen dienst. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur ds H. van Oostende, Maurik. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 15.30 uur pastor J. Brink. Herv. gem. 9.30 ds R. de Reuver; 18.30 uur ds M.D. vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- laar; 17.00 uur drs J. Kolkman, Ber kei en Rodenrijs. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds G. van 't Spijker, Capelle; 16.00 uur ds C. Wes terink, Baarn. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Boskoop - In het weekend van 1 no vember wordt in Boskoop de Kwak veense Koerier verspreid. Het lijfblad van de Boskoop carnavalsvereniging "De Krooshappers" wordt door de senaatsleden persoonlijk bij iedereen is Boskoop thuisbezorgd. Het is opnieuw een lezenswaardig boekwerkje geworden waarin tradi tioneel een tipje van de sluier wordt opgelicht over de identiteit van de nieuwe prins en hofdame. Zaterdag 15 november tijdens het Prinsenbal, een avond in de sfeer van de Middeleeuwen, zal het nieuwe duo worden gepresenteerd. In de Kwakveense Koerier is verder het gehele carnavalsprogramma ver meld en vindt men nadere informatie over het komende Krooshapper-Star- festival op zaterdag 10 januari 1998, waar onder andere Dennie Christian, Anita Meijer en Gordon van de partij zullen zijn. Voor meer informatie: L. Lindhout, telefoon 210717. Boskoop - De jaarlijkse tentoonstellin gen van Boskoop Creatief zijn inmid dels een begrip in de bibliotheek. Daarnaast zijn er ook regelmatig ex posities van andere kunstenaars te zien. Maar een groot deel van het creatieve werk dat in Boskoop ver richt wordt, is lange tijd onderbelicht geweest in de bibliotheek. Daar komt op zaterdag 1 november verandering in. Aan het begin van het winterseizoen, met de kerst en de lan ge avonden in het vooruitzicht, kan men inspiratie opdoen voor de invul ling van die avonden. Die dag gaat namelijk om 11.00 uur de eerste 'Hob bymarkt' van start. Tot 14.00 uur kan men kijken naar demonstraties van verschillende hobby's. Er zullen verschillende onderwerpen te zien zijn, zoals fimo-klei, diverse technieken kaarten maken, kransen en poppen maken, quilten, Ameri kaans borduurwerk etcetera. Boskoop - Uit meer dan 1000 profes sionele kunstenaars heeft de Amster damse uitgeverij Living Art 100 jonge schilders, allen in 1957 of later gebo ren, geselecteerd om opgenomen te worden in de Jaargids 1997/1998. De Boskoopse Jolanda Stil is daar ook voor benaderd. Op basis van deze uitgave, vindt er op Ameland een overzichtstentoonstel ling plaats van de in deze jaargids vermelde kunstenaars. Jolanda Stil daarnaast ook nog een solo-expositie op Ameland. Gedurende de hele maan november zal Ameland in het tekén staan van de hedendaagse schilderkunst. Werk van de geselecteerde honderd profes sionele jonge schilders zal op diverse locaties tentoongesteld worden. In verschillende monumentale gebou wen, die op zich al het bezoeken waard zijn, kan men de kunstwerken bekijken. De vuurtoren, de Amelan der musea, kerken, het gemeente huis, de Kooiplaats, de Hollumermo- len dienen als expositieruimte voor de overzichtstentoonstelling van de 100 jonge schilders. In totaal zullen ongeveer 500 kunstwerken op Ame land te bekijken zijn. Het waddeneiland Ameland is te be reiken met de boot vanuit Holwerd. De overtocht duurt ongeveer drie kwartier. In de wachtruimte en aan boord kan men al kennismaken met werk van een aantal kunstenaars. De uitreiking van de Jaargids en de ope ning van de expositie zullen op zater dag 1 november plaatsvinden. Boskoop - Evenals voorgaande jaren zal pastoor Jos Brink in de kerk van de Vrijzinnig protestantse Geloofsge meenschap in Boskoop een kerk dienst leiden. Men verwacht dat, evenals in de vorige diensten, zijn overdenking actueel, helder en boeiend zal zijn en de toehoorder tot nadenken zal stemmen. Medewerking verlenen ook organist Anton Lok en het kerkkoor onder leiding van Wil lem B. Kraak. Iedereen is van harte welkom op zon dag 2 november in de kerk aan de Burgemeester Colijnstraat 24. Aan vang 15.30 uur, kerk open 14.30 uur. Informatie: 0172-216420. Waddinxveen - De Stichting HWZM is een Huurdersbelangenorganisatie die alle huurders van de Stichting SSW, Woningbouwvereniging Wad dinxveen en Woningbouwvereniging Beter Wonen vertegenwoordigd. Bij elkaar ongeveer 4200 wooneenheden. Door het samengaan van bovenge noemde woningbouwcorporaties in de beheerstichting Woonpartners Midden-Holland, is het van het groot ste belang dat huurders zich organi seren. Op donderdag 30 oktober is er een informatie-avond om te komen tot het oprichten van bewonerscommissies. Deze avond wordt gehouden in dorpshuis Swanla aan de Burgemees ter Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen aanvang 20.00 uur. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: "Walt Disney's World on Ice" van 23 tot en met 28 december in Den Haag; Marco Bakker met Volendams operakoor op 13 december in Barneveld; "Nichtlive Convention '97" in Ahoy Rotterdam op 12 en 13 november met op 13 no vember een party in Nighttown; "Joe de Musical" van 25 december 1997 tot en met 31 maart 1998 in het Neder lands Congresgebouw Den Haag; "Dada the night fligt", the party of the year met DJ Jean, 100% Isis, Miss Monica en vele anderen op 5 decem ber in Nijkerk; Busreizen Backstreet Boys op 3 april 1998 naar Arnhem; Slagerij Van Kampen op 13 november in het Paard, Den Haag; "Tarkan in Concert" op 6 december in Den Bosch; "Outsiders" op 1 november in Hellendoorn. Openingstijden VW: maandag 13.30- 16.30 uur, overige werkdagen 9.30- 12.00 uur en 13.30-16.30 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Vanaf november open op vrijdag avond van 19.00-20.30 uur. Boskoop-Zaterdag 1 november orga niseren de zendingscommissies van de Hervormde en Gereformeerd' kerk van Boskoop een oliebollenac tie. Op de markt worden oliebollen ge bakken en verkocht. De opbrengst komt ten goede aan de actie "Laat kinderen kind zijn". "Laat kinderen kind zijn" is de titel van de "Kerken in Actieweek" die plaatsvindt van 17 tot en met 23 november. In de actieweek vragen kerken extra aandacht en steun voor het werk van zending en werelddiakonaat. Centraal staan kin deren en jongeren die het slachtoffer zijn van gewapende conflicten we reldwijd. Kinderen verliezen hun ouders, moeten vluchten of raken ge wond. Hun jeugd is verwoest en hun toekomst ziet er somber uit. In alle delen van de wereld steunt "Kerken in Actie" projecten van ker ken en christenen die kinderen hel pen weer kind te kunnen zijn. Zo wor den in Liberia wezen, halfwezen en kindsoldaten opgevangen. Zij volgen een vakopleiding en onderwijs dat gericht is op verzoening. Daarnaast is ver veel tijd voor sport en recreatie. Ontspanning helpt hen bij de verwer king van de ingrijpende ervaringen die zij hebben meegemaakt. Wie niet in de gelegenheid is bij de kraam langs te komen, kan ook een gift overmaken op giro 456 van "Ker ken in Actie" te Utrecht onder vermel ding van "Laat kinderen kind zijn".

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13