Zevenhuizen-Moerkapelle (nog) niet in stadsprovincie Rotterdam Papierinzameling Zevenhuizen Hengelsport De Lange weer leider Maak kennis met Schoonheidssalon Balance Moerkapelle klimt op naar tweede plaats V f Clubkampioenschappen Rolling '90 Woensdagmiddagactiviteiten Op Moer m Hart van Holland/29 oktober 1997 pagina 15 Herindelingsplan provincie Rotterdam ligt ter visie Donderdag 6 en vrijdag 7 oktober Kampioenen Herindelingsplan Rivierencompetitie Voor- najaarscompetitie Rijnwoude Boskoop Leidschendam voorburg Den Haag Zoetermeer Nootdorp Wonster Zevenhuizen Moerkapelle Wateringen Pijnacker Berkel ■Graven Moordrecht Bergschen hoek Schipluiden Nieuwerkeik Capelle a/d IJssel Rotterdam Ouderkerk Schiedam'. Krimpen alö IJssel s^aasstu» i'flozen Vlaardingen Westvoome Brielle f Albrandswaard Barendrecht Ridderkerk Hellevoetstuis Hendrik- ld Ambacht Spi|kenisse Bernisse Zwijndrecht Goedereede Beijerland Binnenmaas Korendijk s-Graven Nieuw-Lekkerland Zevenhuizen - Van donderdagmid dag 12.00 uur tot vrijdagmiddag 13.15 uur organiseert de Milieuvereniging in samenwerking met christelijke ba sisschool De Eendragt en Wereldwin kel een inzamelingsactie voor oud papier. De vorige inzameling leverde 8000 kilogram papier en karton op. Een belangrijke- toename ten opzichte van de vorige keer, veroorzaakt door het opheffen van het inzamelpunt van voetbalvereniging Groeneweg. De papiercontainer staat op het schoolplein van de christelijke basis school De Eendragt. Graag het papier bundelen en karton plat maken en bij elkaar binden. De volgende inzameling is op 8 en 9 januari 1998. Bontenbal; Brons 2 (7 jaar en ouder en niet in het bezit van een bonds- test): Daphna Bontenbal; Zilver 1 (in bezit van 1 vrij rij bondstest): Kathy Hoogendoorn; Zilver 2 (2 vrijrij- bondstesten); Trisja van 't Wout; Zil ver 3 (3 vrijrijbondstesten): Gerdine Lindhout. Moerkapelle-Vrijdag 24 oktober wer den bij rolschaatsvereniging Rolling '90 de clubkampioenschappen ge houden. Deze kampioenschappen werden in 5 klassen gereden en 31 leden deden eraan mee. Alle rijders moesten gedurende ongeveer ander halve minuut een zelfbedachte en in gestudeerde kür rijden, waarin een aantal verplichte elementen waren opgenomen. Er werd zowel naar techniek als naar uitstraling en crea tiviteit gekeken. Brons 1 (nog geen jaar): Tamara Daarnaast werd in elke klasse een aanmoedingsprijs gegeven aan ie mand die op artistiek gebied iets meer liet zien of aan iemand die veel pech had. Dit werden: Elja Kamp en Colin Hoogendoorn, Marlotte Vonk, Marloes Bukman, Linda Krispijn en Elise Hoogendoorn. Papendrecht siiec -at Poor Gerard Verheiien Zevenhuizen - In januari van dit jaar startte het bestuur van de provincie Zuid-Holland op verzoek van staats secretaris van Binnenlandse Zaken Van de Vondervoort, opnieuw de procedure voor de instelling van de stadsprovincie Rotterdam. Dit con form het gestelde in de Wet algemene regels herindeling (Wet arhi). Maar omdat de Tweede Kamer het onlangs door het Kabinet ingediende ont werp van de "Interimwet provincie Rotterdam" al heeft goedgekeurd, heeft het provinciebestuur van Zuid- Holland laten weten de arhi-procedu- re te staken. Die Interimwet is een tussenweg om versneld een aantal beslissende stappen te kunnen zet ten in de richting van de vorming van de stadsprovincie Rotterdam. De In terimwet kent het instituut van een kwartiermaker die een belangrijke rol zal gaan vervullen in het reorgani satieproces dat moet leiden tot de vorming van de stadsprovincie Rot terdam. Verder worden in de Interim wet de verkiezingen geregeld die in 1999 tegelijkertijd met de normale provinciale verkiezingen moeten plaatsvinden. Ook vormt de Interim wet de aanvullende wettelijke grond slag voor de stadsregio Rotterdam, die anders gedurende twee jaar in een vacuüm terecht gekomen zou zijn. Nu de Tweede Kamer de Interimwet heeft aangenomen, ligt ze ter goed keuring bij de Eerste Kamer. Hier bevindt ze zich» in de fase van het voorlopig verslag. Dat wil zeggen dat de leden kritische schriftelijke vra gen hebben geformuleerd die in dit geval door de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken (nog) moeten worden beantwoord (memorie van antwoord). Nadat de vragen vol doende zijn beantwoord, volgt eerst het eindverslag en vervolgens de openbare behandeling in de Kamer.. Gaat de Eerste Kamer uiteindelijk met het wetsontwerp akkoord (naar verwachting begin volgend jaar) dan raakt een en ander in een stroomver snelling. De procedure wordt dan for meel afgesloten met een aparte In stellingswet en een wet "Bijzondere bepalingen Rotterdam", de zoge naamde Lex Specialis. In deze laatste wet wordt de afbakening van taken en bevoegdheden geregeld tussen de stadsprovincie Rotterdam en de daarin liggende gemeenten. Vast staat reeds dat de nieuwe provincie veel meer bevoegdheden zal krijgen dan de thans bestaande provincies nu hebben. Het herindelingsplan voor de stads provincie Rotterdam is een element in de arhi-procedure en vormt tevens een voorbereidende stap in de rich ting van de uiteindelijke Instellings wet. In het kader van de wet-arhi ligt dit herindelingsplan nu ter inzage in ieder gemeentehuis van de provincie Zuid-Holland. De reactietermijn sluit op 6 januari 1998. Schriftelijke reac ties kunnen worden gericht aan het Ministerie van Binnenlandse Zaken, directie BFO, kamer L 560, Postbus 20011, 2500 AE Den Haag. In het her indelingsplan zijn de 18 gemeenten, die momenteel de stadsregio Rotter dam vormen, opgenomen. Waarbij het Kabinet de samenhang en verwe venheid Van ruimte, economie, so ciale cohesie en veiligheid in de regio Rotterdam als uitgangspunt heeft genomen. Nadat staatssecretaris Van de Vondervoort kennis heeft ge nomen van de op- en aanmerkingen op het herindelingsplan, wordt dit omgewerkt tot ontwerp Instellings wet. Hierin wordt dan de gebiedsaf bakening vastgelegd en worden aller lei overgangsbepalingen opgeno men. Ook wordt hierin de overgang van vier gemeenten op Goeree- Overflakkee naar de provincie Zee land geregeld en de overgang van personeel. Een eventuele toevoeging van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle tot de stadsprovincie Rotter dam heeft het Kabinet wel overwo gen. Gezien de tijdsdruk heeft men daar (voorlopig) echter van afgezien, omdat de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle.een flink aantal "groe ne" voorwaarden zou hebben ge steld. Zevenhuizen-Moerkapelle - De vijfde wedstrijd van de rivierencompetitie werd op 25 oktober gevist in de Nieu we Maas bij de Brienenoordbrug. De vangst was heel goed te noemen; de zeven deelnemers vingen 89.650 gram vis, P. Visser werd eerste met 19.400 gram en had tevens de groot ste brasem van 56 cm met een ge wicht van 2.250 gram. Tweede werd Ard. van Erk met 19.280 gram en der de J. Visser met 14.860 gram. De eerstvolgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 22 november. Ver trek om 8.00 uur vanaf de parkeer plaats van Hotel Vos. Voor meer informatie telefoon: 079- 5932788. De zevende wedstrijd van de voor- najaarscompetitie wordt gevist op zaterdag 1 november. Vertrek om 7.30 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. Moerkapelle - In de zevende ronde van de onderlinge competitie bij schaakvereniging Moerkapelle was er veel spektakel bij de senioren. Koploper Ben van Geffen, moeizaam spelend, werd het slachtoffer van de weer eens ouderwets sterk spelende Gerard van Ommeren, die met groot voordeel het eindspel inging en dat bekwaam in zijn voordeel besliste. Toen was de strijd om de nieuwe koppositie al lang beslist. Jacques de Lange wist in een scherpe stelling Dick Bac te verleiden tot een stukof fer. Dit offer, in plaats van gewoon een pion te winnen, leidde tot een snelle en onverwachte overwinning van Jacques, die de nieuwe koploper 'is. René Ordelman profiteerde goed van alle misstappen. Hij klopte Wou ter Vroegindeweij gedecideerd en staat nu tweede. In de subtop deden Marcel de Haan en Wim Vroeginde weij goede zaken door respectieve lijk Jesse van Elteren en Sander Her tog kansloos te laten. André Corpele- ijn en Gerrit van Meeteren behielden hun middenposities door tegen el kaar remise te spelen. Hugo van Elte ren maakt een flinke sprong op de ranglijst na zijn overwinning tegen Cees van Vuuren. die onnodig een kwaliteit verspeelde en op slag kans loos werd. Ton van Delden en Aart- Jan van Vliet deelden het punt op correcte wijze. Henk Doornhein en Marian van Elteren konden het deze keer niet bolwerken tegen resp. Jan van Helden en Walter Wortman, die dankbaar het punt incasseerden. Stand aan kop: 1Jacques de Lange, 2. René Ordelman, 3. Ben van Geffen. Door het simultaangebeuren in Gou da was er bij de jeugd deze keer geen onderlinge competitie. De aanwezige kinderen speelden een snelschaak- toernooitje in vier groepen van vier. De uitslagen: Groep 1:1. Rob van Helden, 2. Pieter Perdijk; Groep 2: 1. Michael van Eijk, 2. Martijn van der Heijden; Groep 3:1. Peter van Vuurde, Sander Hertog en Kevin Bakker; Groep 4: 1. Michiel Rensen, 2. Patrick Stam. Moerkapelle - Richard McKinsey wist van de eerste woensdagmiddagacti viteit in dorpshuis Op Moer een waar kinderfeest te maken. Veel kinderen mochten helpen bij diverse trucs en spelletjes. Er werd gezongen, gela chen en feest gevierd en er werden ballonnen uitgedeeld. Vandaag, woensdag 29 oktober, ver zorgt gymnastiekvereniging Tarzan een gymspel voor kinderen vanaf 6 jaar. Op 5 november is er een knutselmid- dag voor kinderen vanaf 6 jaar. Ieder een moet zelf een schaar meenemen. Moerkapelle - De voetballers van de voetbalvereniging Moerkapelle blij ven zich mengen in de strijd om de bovenste plaats. Na de met 2-3 ge wonnen uitwedstrijd zaterdag 25 ok tober tegen het Rotterdamse SDV bezetten de blauw-witten samen met Berkel een gedeelde tweede plaats. Beide clubs verzamelden dertien punten uit zeven wedstrijden, terwijl koploper FC Boszoom uit Rotterdam twee punten meer bezit. Zaterdag 1 november krijgen de Moerkapellen- aren FC Boszoom op bezoek op sportpark De Wilde Veenen. De wed strijd begint om 14.30 uur. Moerka pelle kan dan bij winst de koppositie overnemen. Eveneens wordt dan de strijd om de eerste periodetitel be slist. Zaterdag 25 oktober speelden de Moerkapellenaren een zeer goede eerste helft. In de vijftiende minuut wist Lennaert Visser met een goed schot de keeper van SDV te passeren, 0-1. Enkele minuten later scoorde Danny Pols 0-2. Na een kwartier in de tweede helft kwam Moerkapelle op 0- 3 toen Lennaert Visser na een inworp enkele spelers en de keeper uitspeel de. In de laatste vijf minuten kwam SDV met twee tegentreffers, de laat ste in blessuretijd. Moerkapelle 2 verloor zaterdag 25 oktober met 2-1 van Sportlust 3. Zevenhuizen - In 1989 startte gedi plomeerd Stivas schoonheidsspe cialiste Tineke de Jong haar eerste schoonheidssalon, waar zij ruime ervaring opdeed met het in de prak tijk brengen van haar kennis van de professionele schoonheidsverzor ging. Na een onderbreking van drie jaar begon zij onlangs opnieuw een eigen salon, waarvan de officiële opening op 15 november zal plaats vinden. Tijdens de officiële opening kan men van 14.00 tot 16.00 uur vrijblijvend door Tineke wor den geïnformeerd over de behande lingsmogelijkheden. Ook is er gele genheid de fraaie salon te bezichti gen. in de salon treft men schoon heidsproducten van het merk Maria Galland en decoratieve cosmetica van John van G. Voor de verschillende behandelin gen wordt gewerkt met modules; men kiest hierbij meestal voor de dieptereiniging van het gezicht inclu sief masker en breidt deze behande ling vervolgens naar eigen keuze uit met andere modules als epileren, harsen, een ontspanningsmassage voor de nek, schouder en rug of het verven van wimpers en wenkbrau wen. Door deze manier van werken bepaalt de cliënt zelf de behande- lingsduur en dus ook de prijs. Behalve voor de klassieke gezichts behandelingsmethoden, kan men er ook voor Reiki-behandelingen te recht. Tineke heeft inmiddels ruime ervaring met Reiki en is zeer enthou siast over deze behandelingsmetho de waarbij energie wordt doorgege ven en de energiebanen in balans worden gebracht. Door het toepas sen van Reiki wordt niet alleen de genezing van het lichaam onder steund, het kan ook helpen een posi tief gedachtenpatroon te ontwikke len. Tineke heeft met deze methode al zeer goede resultaten bij verschil lende cliënten bereikt. Schoonheidssalon Balance is geves tigd aan de Asterstraat 23. Wie wil kennismaken kan vanaf 15 november profiteren van een aantrekkelijke openingsaanbieding. Voor meer in formatie: telefoon 0180-634322.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15