November: kleurige takken, kleurige schors Alles in de hand met de Alles in één Polis Politieberichten regio Nieuws uit Rolschaatsters zesde in Zwitserland Familieberichten Onnodig verlies voor flyers Dames; winst voor Heren 1 Bietenoptocht Stroopwafelactie Benthuizen Jacob Bregman Hart van Holland/29 oktober 1997 pagina 17 Tuin Groen. Er is altijd iets moois te doen. Plant van de Maand: Cornus alba 'Sibirica' Gekleurd papier Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle 5? Wanneer in deze tijd het laatste blad van bomen en struiken is gevallen, kan de tuin een nogal uitgeklede indruk maken. Je ziet nu als het ware het geraamte van de tuin, waar overigens ook de skeletten van dode vaste planten een belangrijk deel uitmaken. Snoei daarom vooral de stengels van hogere, stevi ge vaste planten en grassen niet te snel af, ze kunnen het winterbeeld van de tuin zoveel interessanter maken. Kijk maar eens goed wanneer er rijp of sneeuw op ligt! Wat je nu ook veel beter ziet zijn eventuele missers. Het is daarom een goede tijd om bomen en struiken te planten of te verplanten. En het is een gelegenheid om de soorten aan te planten, die juist nu op hun mooist zijn door de kleur van takken of schors. In de Kornoelje-familie (Cornus) zijn struiken te vinden met bijzonder opvallend gekleurde takken. Door de laagstaande zon komen ze in dit jaargetijde extra goed uit! We noemen hieronder de vier mooiste soorten. Dit is een struik met groen blad, dat in de herfst schitterend rood verkleurt. De kale takken die daarna zichtbaar worden hebben de kleur van rood koraal. Een klassieke combinatie is die van 'Sibirica' met de volgende twee cultivars. Cornus alba 'Kesselringii' heeft blad dat opvallend purper bruin uitloopt. Later wordt het groen. De twijgen zijn in de winter heel donkerrood tot purperzwart gekleurd. Cornus stolonifera 'Flaviramea' is een breed uitgroeiende struik die wat lager blijft dan de andere. De naam geeft aan dat de takken fel groengeel getint zijn. Cornus sanguinea 'Midwinter Fire' heeft als extra attractie witte bloemen in mei, gevolgd door zwarte bessen. De wintertakken zijn ongelijkmatig gekleurd: aan de scha duwkant zijn ze geel, aan de zonzijde oranjerood. Van Cornus alba zijn ook nog mooie soorten te krijgen met anders ge kleurd blad: 'Aurea', met geel tot geel groen blad; 'Eleganfissima', met zil verwit gerand blad; 'Gouchaultii', met blad dat eerst geel met roze en later alleen geel gevlekt is; 'Sibirica Varie- gata', zilvergerand blad; 'Spaethii', bronskleurig uitlopend, later goudge- vlekt en -gerand blad, soms geheel goudgeel. Een mooie kleine vorm van Cornus stolonifera is nog 'Kelseyi', die slechts 75 centimeter hoog wordt en purperbruine takken heeft. Cornus alba 'Sibirica'. Alle genoemde Cornus-soorten wor den uiteindelijk zo'n 2-3 meter hoog. De jongere takken hebben echter de felste kleur, zodat je oudere takken het best regelmatig weg kunt snoeien, tegen eind maart, voordat het nieuwe blad verschijnt. Wat grondsoort betreft zijn ze niet kieskeurig, ze doen het zowel op vochtige als wat drogere grond. De gekleurde takken zijn erg leuk in boeketten te verwerken. Berken vallen het hele jaar op door hun gekleurde bast, maar in de winter springt die pas echt in het oog. Betula utilis 'Doorenbos' is een soort die uit groeit tot een goedgevormde, matig hoge boom. De boomkroon is ovaal, het blad eveneens. De witte afgeblad derde bast ziet eruit als papier. 'Doorenbos' wordt ook voor lanen gebruikt. Betula nigra, de zwarte berk, komt oorspronkelijk uit de VS. Het wordt een boom met een breed piramide vormige kroon, die op droge en voch tige gronden wil groeien. Het ruitvor mige blad is van boven donkergroen en aan de onderkant grijzig. De schors van de zwarte berk is niet wit, maar heeft de kleur van melkchocolade! Moerkapelle - Rona Dijkema (Rolling '90) en Danielle Doquesnoy (RV Zoe termeer), beiden deel uitmakend van het rolschaatsteam van de Neder landse Rolschaats Bond dat werd uit gezonden naar Adlesvill in Zwitser land, behaalden met hun team een zesde plaats. Het deelnemersveld be stond uit ploegen van Zwitserland, Italië, Duitsland, Frankrijk, België, Denemarken, Slovenië, Oostenrijk en Nederland. Met name de Italianen en Duitsers presteerden erg goed. Het niveau was heel hoog en de sportieve prestaties logen er niet om. Gevarieerde combi natie pirouette, dubbelaxels en drie voudige springen flitsten voorbij. Rona en Danielle, die hun trainingen grotendeels krijgen in dorpshuis Op Moer, verzuchtten menig maal "dit wil ik ook!". De mogelijkheden om op niveau te trainen zijn vooralsnog gering en vooral ook te kostbaar om serieuze aansluiting na te streven. notenh. salontafel 49-118 cm gebogen pootjes 35,-; desso kleedje 7,50 079-5931910 Gevraagd: zitgrasmaaier met grasopvang; kinderfiets 16 inch 0172-216506 t.k. massief eiken broodkast hoogte 1.93 breed 1.34 vr. pr. 200,- 0182-520786 t.k. electr. orgel viscount cabereh de luxe ƒ150,- 0182-619063 t.k. gevr. ouderwetse wonderpan 0182-618289 t.k. 4 donker eiken stoelen stof bekleding 0172-216638 25/10 reuze gezellig bij school md bijbel weer 1-richtingsverkeer jammer! Hai Michel, 33 jaar! Samen naar de 80 ok? Ik hou van je. Veel liefs van Perzikje Girt, gefeliciteerd, nu op de tractor zender begeleiding, de 1e keer was prima Jordi Spek heeft het gehaald, zijn B-diploma, Gefeliciteerd opa en oma verhoef Hoera hoera morgen is Corry van Dorp Sarah!Van harte gefeliciteerd Hiep Hiep Hoera, 30/10 ons vriendje Lorenzo wordt 1 jaar. Liefs papa, mama en Lassie t.k. goudrenet appels ƒ15,- per kist; kippen Wijandotte haan 2 hennen 0180-632396 Carla, Denise bedankt Marco was fantastisch! Reinder en Sandra Verloren: clip oorbel 3 kl. goud - schelpmodel 0180-632278 Interpolis maakt verzekeren makkelijk en voordelig. Al uw schadeverzekeringen op één overzichtelijke polis en nog een fikse korting ook. Betalen per maand of per jaar. U zegt 't maar. Vertrouwd en snel geregeld bij je eigen Rabobank Waddinxveen-Dames 1 verloor de uitwedstrijd tegen Westland Stars onnodig met een punt verschil. Heren 1 verrast met winst in uitwedstrijd tegen Voorne. Heren 2 won de lastige uitwedstrijd in Delft tegen Gonini. Thuisoverwinningen waren er voor Jongens Kadetten 1 en Jongens junioren 1. Heren 3 verloor nipt. Dames 1 startte in de uitwedstrijd tegen Westland Stars goed. Met snel spel werd het lengte-nadeel goed op gevangen en na tien minuten spelen was er een geruststellende voor sprong van twaalf puntén. Deze voor sprong liep tegen het einde van de eerste helft iets terug (ruststand 23- 29), maar werd in de tweede helft weer uitgebouwd tot twaalf punten. Rond de zestiende minuut ging het mis. Flyers raakte volledig de draad kwijt, voeg hierbij enkele lucky-shots van de tegenstander en het kwaad was geschied. De voorsprong was weg en men kwam op een achterstand van vier punten. Het einde van de wedstrijd was nog voor Flyers, maar de overwinning ging naar Westland Start. Uitslag 60-59. Topscoorder: As- trid Scholten met 14 punten. Heren 1 deed hetzelfde en startte goed in de wedstrijd tegen Voorne. De verkregen voorsprong van een punt of tien werd de eerste helft goed vast gehouden. Ruststand De twee de hejft raakte Flyers in een dipje en de tegenstander kwam langzaam dichterbij en nam zelfs een kleine voorsprong. Vanaf de zeventiende minuut hervond Flyers zich en trok knap de wedstrijd naar zich toe en kon alsnog twee winstpunten mee naar huis nemen. Uitslag 78-85. Top scoorder: Wolter Zwijnenburg met 23 punten. Jongens junioren 1 deed het voor treffelijk tegen Jumpers. Vooral de eerste helft was goed. Hierin werd ook de basis gelegd voor de overwinning. Via een snelle start werd meteen een voorsprong genomen van tien punten en deze werd tot de rust goed vastge houden. De tweede helft ging iets min der, omdat Flyers onder een fouten- last gebukt ging, maar Jumpers kon daar niet echt van profiteren. Uitslag 74-63. Topscoorder: Tie-Wai Lam met 20 punten. Jongens kadetten 1 haalde weer uit en boekte een ruime overwinning. Nu was het de beurt aan Zoebas. De eer ste helft kon Zoebas nog een beetje in de buurt blijven, maar de tweede helft was volledig voor Flyers. Uitslag 90- 47. Topscoorder: Biniam David met 26 punten, goede tweede was Vincent Hageman met 23 punten. De spannendste wedstrijd was die van Heren 3 tegen LUSV. Twee teams die aan elkaar gewaagd waren en om en om een voorsprong namen, waar bij uiteindelijk LUSV met de winst ging strijken. Uitslag 39-41. Topscoorder: Harry van Engen met 20 punten. Vrijdag 31 oktober om 21.00 uur in de Duikelaar Flyers Dames 1 tegen Juven- tus en Jongens junioren tegen BV Alp- hia. Benthuizen Inbraak in winkelpand: In de nacht van vrijdag 24 op zaterdag 25 oktober werd ingebroken in een winkelpand aan het Prins Willem Alexanderplein. Er werd getracht een deur te forceren. Dit lukte niet, waarna een ruit werd verbroken. Er wordt tot nu toe niets vermist. In dezelfde nacht werd er ingebroken in een winkelpand aan de Slootweg. Door het forceren van een deur kwam men binnen. Er wordt wat kleingeld vermist. Benthuizen - Op donderdag 30 okto ber wordt een hervormingsdienst ge houden in de Nederlands hervormde kerk. Medewerking wordt verleend door het hervormd gemengd koor Immanuel onder leiding van Arjen Uit- beijerse en de muzikale begeleiding komt van Jan Vis en Kees de Bruin. Spreker is dominee van den Akker uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Het the ma is: "Herdenking van en gebed om reformatie". Iedereen is welkom. Benthuizen - De ECB organiseert op zaterdag 1 november de jaarlijkse bietenoptocht. De bieten zijn 's mor gens van 10.00 tot 12.00 uur gratis verkrijgbaar bij winkelcentrum De Korf. Om 19.00 uur vertrekt de fees telijke optocht vanaf het winkelcen trum begeleid door De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen en Kunst Na Arbeid uit Koudekerk. Ie dereen die een biet draagt krijgt een lot en dingt mee naar één van de mooie prijzen. Iedere jeugdige deel nemer krijgt bovendien na afloop een versnapering. Benthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde kerk komen zaterdag 1 november voor de eerste keer dit clubseizoen langs de deur met stroopwafels. Inwoners van Benthuizen kunnen de kinderen vanaf ongeveer 10.00 uur verwachten. De actie wordt gehouden ten bate van het jeugdwerk. Er kunnen ook stroopwafels gekocht worden, tot 15.00 uur, bij de familie Steenwijk aan de Appelgaarde 12, te lefoon 079-3310220. Benthuizen - Dinsdag 11 november is er een koffieochtend in De Bron, ach ter de Hervormde kerk in de Dorps straat in Benthuizen. Spreekster is Ank Verboom. Het thema is "Feestda gen" (de vijf feestdagen in het Oude Testament, wat hebben ze voor ons te betekenen?). Aanvang 9.30 uur. Er is kinderoppas. Voor inlichtingen: 079- 3313856. v>- Jaap heeft definitief afscheid van ons genomen 27 november 1914 t 27 oktober 1997 Misschien is er ergens een plek waar alles mateloos goed is. Hoe zou het anders kunnen dat we mensen eindeloos liefhebben. Cock Bregman-Hartman Ingrid en Ruud Michel en Beata Esmee, Sterre Oranje Nassauplantsoen 5 2731 BB Benthuizen. Vrijdag 31 oktober 1997 is er gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum van Monuta, van Aalstlaan 24 te Zoetermeer, wijk 22. Zaterdag 1 november 1997 wordt er om 11.15 uur een herdenkings bijeenkomst gehouden in bovengenoemd uitvaartcentrum, waarna om 12.15 uur de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats "Vrederust", Dr. Albert Schweitzerlaan 43 te Benthuizen. Na de begrafenis kunt u de familie condoleren in restaurant boerderij In de Drie Hooibargen, Zegwaartseweg 31 te Zoetermeer, wijk 23.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17