yktte J)e{{0 fo( fyu Mmq'micktkq PUjjHMUtïophooenien, ooov kleit* be turn hot financiële taken naa* beffen hoi> ai het kout urn JJuumau óók ooo* het ulf makenm (kent)beeoMtiei! Hief nu ooode lete*etu tfleifuifk! pagi'ria 24 tegemoet. In de tuin aan de slag? Waddinxveen - Tuineige- naars maken tegenwoordig meer werk van hun tuin dan ooit. Of laten dat in toene mende mate doen. Het ontwerpen van een echt mooie tuin vergt vakman schap en van G.J. Wijsman Tophoveniers mag men meer verwachten dan vakkundig tuinwerk alleen. Met vakmanschap worden persoonlijke wensen omgezet in een tuinontwerp dat zich onderscheidt door een verrassende vindingrijkheid, gevoel voor sfeer en met oog voor de langere termijn. Een mooie tuin moet mooi blijven. Regelmatig onder houd is hierbij een vereiste. Het is nu tijd om planten die afsterven of lelijk worden te verwijderen, voor bemesting en spitwerk. Ook de vijver verdient aandacht. Deze moet bladvrij worden en afgestorven plantendelen moeten verwijderd om verzuring van het water te voorkomen. Regelmatig onderhoud van de vijver Wijsman kan ook uitstekend adviseren over beplanting die de klant in staat stelt het gehele najaar te genieten van een kleurrijke tuin. Indien men plannen heeft voor volledige renovatie van de tuin, dan is dit een geschikt moment om te beginnen met het uitwer ken van die plannen. Zodra de eerste lentedagen zich aandienen kan G.J. Wijsman Tophoveniers aan de slag om de plannen uit te voeren. Waddinxveen - In maart van dit jaar bestond Derksen 35 jaar. In Waddinxveen en omgeving is het assurantie- en administratiekantoor dan ook een begrip. Betrouw baarheid, degelijkheid en kwaliteit zijn de pijlers waarop het bedrijf rust. Mede daardoor is Derksen de laatste jaren sterk gegroeid. Aan de Staringlaan 3 in Waddinx veen bezit de hoofdsponsor van de zaterdag derdeklasser CVC uit Reeuwijk nu een representatief pand met ruime parkeergelegenheid. Hier kunnen zowel particulieren als bedrijven uitstekend terecht voor al hun financiële zaken. En dat in de meest ruime zin. Van verzekeringen, financieringen, diverse spaarvormen, beleggingen en hypo theken tot de boekhouding en de salarisadministratie. Daarnaast staat Derksen klanten terzijde als het gaat om fiscale adviezen. Wat is nu niet gemakkelijker dan alles in één hand. Derksen heeft op alle gebieden de deskun digheid in huis die het de klant gemakkelijk maakt. Een deskundigheid waar men op kan vertrouwen en die garant staat voor kwaliteit. Maak daarom kennis met Derksen. De adviseurs zijn graag bereid op de meest uiteenlopende vragen antwoord te geven. Ga vrijblijvend langs of bel even: telefoon: 0182-619377). houdt het biologisch evenwicht in stand. Het verdient aanbeve ling een vijver vier maal per jaar te laten doormeten op: hard heid van het water, zuurgraad en aanwezigheid van voeding. Deze periode bij uitstek geschikt voor het planten van bloembol len. G.J. Wijsman Tophoveniers biedt zijn klanten de extra service van overwintering van vorstgevoelige kuipplanten. Gesnoeid, bemest en voorzien van verse aarde zien zij in het voorjaar een nieuw groeiseizoen 1 'Mi Y' h Zevenhuizen - De Bloemenstulp staat bekend als een gezellige en vooral sfeervolle winkel, waar men terecht kan voor heel apart bloem werk, kunst en leuke cadeau artikelen. De winkel is iedere keer anders aangekleed en heeft daardoor steeds een andere uitstraling. Er wordt ook regelmatig geëxposeerd. Momenteel vindt men er een collectie schilderijen in pastelkrijt van Hanny Verkerk. Eigenaresse Alita Wuite is dagelijks bezig om in geheel eigen stijl de mooiste boeketten samen te stellen. Geïnspireerd door de seizoenen en de specifieke wensen van klanten, maakt zij bloemwerken die men elders niet snel zal tegenkomen. Omdat velen uit haar werk nieuwe ideeën putten, zal Alita voor de komende kerstda gen demonstraties op de bloemen veiling gaan geven voor haar vakbroeders. Maar ook haar eigen klanten leert zij graag de fijne kneepjes van haar prachtige vak. In de ruimte achter de winkel verzorgt zij cursussen bloemschikken en Zevenhuizen-Moerkapelle- Bij Bac is op de woninginrich tingafdeling het nieuwste te vinden op het gebied van stoffering, uiteraard van uitstekende kwaliteit. Maar bij Bac vinden ze het nog belangrijker dat de klant goed en deskundig wordt gehol pen. "Tapijt en stoffering verkopen kan iedereen, maar goed adviseren en deskundig leggen is vakmanschap" aldus de heer Bac. Met name de conditie van de ondervloeren is van belang. Een goed geëgaliseerde vloer is belangrijk en verlengt de levensduur van het tapijt. Bij Bac kan iedereen terecht voor een goed advies op dit gebied. Op het gebied van tapijt is er ook het nodige te kiezen. Zo heeft Desso de 'Ensemble' serie, waarbij bijvoorbeeld twee tinten tapijt in een bepaald patroon gelegd kunnen worden. Heel geschikt voor gezinnen met kinderen zijn ook de series 'vlek weg tapijt' waarbij door de producent gegaran deerd wordt dat alle soorten vlekken gereinigd kunnen worden. Lukt dit uiteindelijk toch niet nadat er ook een expert van de fabriek is geweest, dan wordt er gratis nieuw tapijt geleverd. Op dit moment kan men terecht bij Bac voor het Desso Festijn: bij aankoop van Desso tapijt krijgt de klant een klok cadeau. Uiteraard kunnen de medewer kers van Bac de klanten ook uitgebreid informeren over alle andere aspecten van de woninginrichting. Zo zijn er harde vloeren, laminaat, parket en kurk, te koop. De nieuwste trends in gedessi neerde vitrage is met heel apart ingewerkte gekleurde patronen in de vitrage. Het nieuwste, wat klassiek aandoende, chenille gordijn wordt geleverd met ingewe ven patronen zodat het gordijn een eigentijdse uitstraling krijgt. Wie rondloopt bij Huurman ziet ook een enorme hoeveelheid hout voor allerlei toepassingen: complete hardhouten kozijnen, deuren, grenen panelen, ruw ongeschaafd hout, geschaafd hout, isolatiemateriaal, meubelpanelen, kortom teveel om op te noemen. Uiteraard is er ook een ruim assortiment tuinhout voor bijvoorbeeld een schutting of een compleet tuinhuis. De nadruk is de laatste jaren wat meer komen te liggen op decoratie in de tuin door middel van bijvoorbeeld een prieeltje. Al het hout kan bij Huurman op maat gezaagd worden en uiteraard hoort het thuis brengen bij de service. bloemdecoraties maken voor groepjes tot 10 personen. Heel bijzonder zijn de nieuwe herfst/kerst-cursussen die in november van start gaan en waarvoor men zich nog kan opgeven. De aansluiting bij de wereldwijd werkende Teleflora organisatie biedt de mogelijkheid om lokaal bloemen -te stellen om die (inter)nationaal te laten afleveren. Binnen de regio bezorgt De Bloemenstulp zelf, ook in de avonduren. De Bloemenstulp is gevestigd aan de Dorpsstraat 163 en geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00- 18.00 uur (van 12.00-13.15 gesloten) en op zaterdag van 9.00-17.00 uur (vrijdag koopavond). Bleiswijk - Nu de herfst zijn intrede heeft gedaan, is het de hoogste tijd om in de tuin aan de slag te gaan. Bij het winterklaar maken van de tuin en het ruimen van bladeren, zijn goede tuinge reedschappen en -machines onmisbaar... Bij E.L.M. Bleiswijk B.V. weten ze hier alles van en wordt men met raad en daad ter zijde gestaan bij het maken van de juiste keuze uit het ruime assortiment tuin en parkmachines. E.L.M. Bleiswijk heeft onder andere gazonmaaiers, kettingzagen, bosmaaiers, bladblazers, stokzagen en houtkloofma- chines van de meest gere nommeerde merken. Een absolute doorbraak op het gebied van gazonmaaiers in 's werelds eerste intelligente gazonmaaier van het merk Robomow. Voor dit apparaat dient een simpele draad langs Waddinxveen - Huurman, gevestigd aan het Noordeinde in Waddinxveen, is een bouwmarkt met de nadruk op hout. Allerlei soorten en maten zijn hier te vinden, alles wat nodig is van fundering tot aan het dak. Er wordt geleverd aan zowel de doe-het-zelver als de vakman. Ook voor een deskundig advies over allerlei soorten bouwmaterialen zit de klant goed bij Huur man. Of het nu gaat om de soort schroef die gebruikt moet worden tot advies over installatie van de badkamer, alles kan bij Huurman. Voor de inrichting van badkamer of vervanging van het sanitair kan de doe-het-zelver ook uitstekend terecht bij Huurman. de randen van het gazon en bordes te worden aangebracht. Na het plaatsen en inschakelen van de maaier binnen deze draden, verkent deze zelf het terrein. Vervolgens gaat het apparaat uit eigen beweging aan de slag met het maaien van de banen. Na het maaien kan deze 55 kg zware maaier met behulp van een afstandsbediening naar zijn bergruimte worden teruggereden. Voor wie nodig in de tuin aan de slag moet, maar niet beschikt over juiste gereedschappen en machines, is een bezoekje aan de jaarlijkse show bij E.L.M. Bleiswijk de moeite waard. De show wordt gehouden van 26 tot 29 november. Op zaterdag 29 november zal van 10.00 tot 17.00 uur een professioneel Echo-team aanwezig zijn voor de demonstratie van de Echo kettingzagen, bladblazers, bosmaaiers en heggeknippers. E.L.M. is gevestigd aan Kruisweg 17 - Bleiswijk, telefoon 079- 5932440.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 24