{loot antiek naaifioft ffuuman Cadi tjiftf anb ftomebecoMtion i)an niet mee* we# te benken nit Zevenhuizen jiaoetaaw ook too* zelf ontmpen tuin' en inteüeumtikelen luk'l^e'Cneatie op mut! 1/ooM<$e üenboumql l)euk mt mgeknikt kout! ^ateMbeunoot m m Hart van Holland/29 oktober 1997 pagina 31 Moerkapelle - De firma Havelaar startte in 1917 een winkel met smederij aan de Dorpsstraat in Moerkapel le. Anno 1997, dus tachtig jaar later, heeft het bedrijf zich ontwikkeld tot een winkel met aangrenzende fabriek met een oppervlakte van totaal 1900 vierkante meter, gevestigd op het bedrijventerrein van Moerka pelle. Inmiddels zwaaien Kuin en Woudina Havelaar als derde generatie van dit familiebedrijf het scepter en ziet hun negentienjarige zoon het zitten om deze traditie voort te zetten. an oorsprong werden bij Havelaar landbouwma chines en landbouwwerktuigen vervaardigd; tegenwoordig heeft het bedrijf zich daarnaast ook toegelegd op constructiewerk. Met name vader en zoon Havelaar zijn echter zeer kundig in het bedenken van steeds nieuwe ontwerp-ideeën, welke ook daadwerkelijk in de fabriek worden uitgevoerd. Nadat zij zelf ontworpen tuin- en interieurartikelen enkele keren op de Tuin-idee-beurs in de Brabanthallen hadden geshowd, is het idee ontstaan om binnen het bedrijf een aparte afdeling in te richten dat specifiek gericht is op het tuin- en interieurgebeuren. Hierbij valt te denken aan sierhekwerken, ornamen ten, kunstwerken, schoorsteenkappen met windwijzers, rozenpoorten, bloembakken maar ook kaarsenstan daards. Inmiddels worden al deze artikelen naar eigen ontwerp, volop in de fabriek vervaardigd en is de nieuw ingerichte showroom gereed. Het assortiment zal in de toekomst steeds verder worden uitgebreid. Rotterdam - Op een oppervlakte van circa 800 vierkante meter vindt men bij de firma C. Hoi B.V. een grote sortering van zowel gebruikt als nieuw hout. Deze sloperij en houthandel biedt een ruime keuze voor bijvoor beeld de doe-het-zelver die plannen heeft zijn woning eens grondig aan te pakken. Naast de standaard producten van leveran ciers als Nepro, Lugarde, Felixwood en Kingston Timber, de bekende blokhutten en schuttingen en vele fabrieksmaten levert John Witte Tuin-Re-Creatie aan de Albert van 't Hartweg 36 te Nieuwerkerk aan den IJssel ook maatwerk in blokhutten, tuinhuisjes en schuttingen. Als men uit het grote assorti ment geen keuze kan maken of net iets zoekt dat niet uit het boekje kan worden geleverd is dit de oplossing om geheel naar eigen wens iets te laten maken. Blokhutten bijvoorbeeld, vijfkantig, 34 of 44 millimeter dik, met indeling, binnen deuren? Het kan allemaal. Tuinhuisjes van geïmpregneerd rabat kunnen volgens eigen ontwerp gemaakt worden. Op geïmpregneerd tuinhout, Komo gekeurd, zit zelfs 10 tot 15 jaar garantie! (Zie onze advertentie elders in deze krant). Een tuin scherm van vuren of Bankirai, geheel ge schroefd, kan buiten de bekende 180x180 maat hoger, langer of aflopende gemaakt worden. Samen met een grote sortering tuindecoraties zoals houten tuinmeubelen, vlonders of sierbestrating en terrastegels kan zo ieder idee maatwerk worden! Behalve nieuwe vloerdelen en - platen, gipsplaten, tuinhekken en hang- en sluitwerk, vindt men er ook veel oude, vurenhouten vloerdelen die het bedrijf veelal uit oude sloop- panden haalt. De oude vloerdelen zijn tegenwoordig zeer gewild omdat zij, vooral nadat zij zijn gebeitst, het interieur een zeer authentieke uitstra ling geven. Bovendien zijn deze oude vloerdelen ook nog eens aantrekkelijk geprijsd; variërend van 7,- tot 10,- per vierkante meter. Uiteraard zijn de delen verkrijgbaar in verschillende breedten en lengtes en staan de medewerkers van het bedrijf graag klaar om een goed advies over de materialen te geven. G. Hol B.V. is gevestigd aan de Bostelweg 21 te Rotter dam (voorheen Nieuwerkerk a/d IJssel) en is al zo'n veertig jaar actief in deze branche. Met vijf man perso neel is het bedrijf dé specialist in het slopen van huizen, gebouwen en fabrieken en deze werkzaamheden worden veelal uitgevoerd in opdracht van de gemeente Rotterdam. Voor de verkoop van materialen en het geven van advies is aan de Bostelweg altijd iemand aanwezig. Men kan daar dagelijks terecht van 8.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur. Gouda- Al bijna tien jaar heeft mevrouw Lindeloo een waterbeddenzaak in Gouda. Vijf jaar geleden verhuisde het bedrijf van een kleine zaak in de binnenstad naar het huidige pand aan de Nieuwe Haven 217. Hier is een ruime sortering waterbedden,ledikanten en kasten te bekijken. Veel mensen staan nogal sceptisch tegenover een water bed. Ik hoor vaak opmerkingen in de trend van 'als de partner omdraait lig je tegen het plafond', 'het kost een vermogen aan energie' of 'ik ben snel zeeziek'. Wie echter de moeite neemt om zich te laten voorlichten komt al snel tot de ontdekking dat dit ver naast de waarheid is. Er zijn op het 'waterbedden gebied' vele verschillende mogelijkhe den en mede dankzij haar enthousiaste medewerksters worden de klanten goed voorgelicht. Zevenhuizen - Het is bijna een jaar geleden dat Van Delft zich vestigde in de Dorpsstraat 124 in Zevenhuizen. In die tijd heeft de Cards Gifts and Homedecoration-specialist zich een naam verworven en is niet meer uit het dorp weg te denken. Een naam die staat voor apart, uniek en exclusief. Want wie op zoek is naar niet alledaagse cadeaus, is bij Van Delft zonder meer aan het juiste adres. Het adres waar men als het ware rustig een middagje kan doorbrengen. Naast diverse cadeau artikelen heeft Van Delft tal van woonacces soires met opmerkelijke dessins. Opvallend zijn ook het kleurige en stijlvolle serviesgoed, het roestvrijstalen en verzilverde WMF-bestek, het klein-meubilair zoals kastjes, dekenkistjes en CD- rekken, de grand foulards en de qua vorm opvallende lampen. Vooral nu Sinterklaas voor de deur staat, is een bezoekje aan Van Delft de moeite waard. Naast woonaccessoires kan men er ook terecht voor kantoorartikelen, boeken, tijdschriften, CD-ROM en allerlei soorten kaarten. Kaarten met een eigen stijl en een veelal karakte ristieke vorm. Kortom, wie exclusiviteit zoekt, slaagt bij Van Delft. Voor meer informatie: 0180- 633031. Zoetermeer - Wie denkt aan Post Huurman denkt in eerste instantie aan gereedschappen, ijzerwaren, beveili- fjngsartikelen, diervoeders, tuinmeu belen, tuinhuisjes en bestratingsmateriaal. Maar hij denkt niet direct aan antiek. En toch kan de liefhebber daar op de antiekzolder zijn hart ophalen. En dat heeft hij te danken aan een uit de hand gelopen hobby van de heer Huurman zelf. Wat ooit boven op de zolder van de tot tuincentrum omge bouwde boerderij in een "hokkie" van 3 bij 4meter begon, is in ongeveer 20 jaar uitgegroeid tot een ruimte die de totale zolder beslaat! Je kijkt je ogen uit: een enorme variatie in diverse stijlen. Een beetje Mechels, wat Engels, een vleugje Frans, maar uiteraard ook Hollands. Al slenterend over de zolder valt het oog op de verschillende meubelen van zowel grenen, mahonie als eiken, op de statige hangkasten, buffetkastjes, de prachtige schilde rijen, allerlei soorten spiegels, olielampen, rolluikbureaus, vazen, koperwerk, ouderwetse rookstellen, een turfkist, een koperen kolenkit, een blaasbalg, strooppannen, een pianokruk, een secretaire, zilveren koffie- en theesets, naaimachines, weegschalen en verkoper de melkbussen. En niet te vergeten die schitterende klokkenhoek met onder meer een Engelse staander en die Franse hangklok met harpslinger. Eigenlijk te veel om op te noemen. Breng daarom zelf eens een bezoekje aan Post Huurman in de 3e Stationsstraat 345 in Zoetermeer (vlakbij de watertoren). Voor meer informatie: 079- 3617524. Fa. K.A. Havelaar Zn.-is gevestigd aan de Nijverheidsstraat 10. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 8.30-12.30 en 13.00- 18.00 uur (woensdag om 17.30 uur gesloten) en zaterdag 9.00 -16.30 uur. Bij Y-Easy waterbedden is er voor elk budget een passende oplossing te vinden om een waterbed aan te schaffen. Een deskundige voorlichting en uitgebreide kennismaking behoort tot de mogelijkheden. Vaak is het mogelijk een waterbed in het eigen ledikant te plaatsen. De eigen monteur van Y-Easy waterbedden komt bij twijfel kijken. Na aankoop wordt het waterbed genstalleerd. Mevrouw Lindeloo: "Ook bij verhuizingen is het verstandig om het waterbed door ons te laten verhuizen. Het vereist deskundigheid en komt de levensduur van het bed ten goede." Een waterbed heeft vele voordelen: het kan er in belangrijke mate toe bijdragen dat rug- of nekproble- men verholpen worden. Me vrouw Lindeloo: "Ik kan natuurlijk nooit zeggen dat het over gaat, ik ben geen arts. Als ik echter de reacties hoor van mijn klanten kan ik wel stellen dat een waterbed een positief effect heeft op rugproblemen."

Hart van Holland | 1997 | | pagina 31