Ito» fiehUftMtik# tb fiUuiet (joebe tmoedicktinq mqt foot én t/eitigkeib Óttei>loO'fUpek: be kebbentpeemlmk plat UnhfklUtiekbüff lUbikf %f). uoon fekioMk uook exha zekerheid van Holland/29 Waddinxveen - Bij een goed ontworpen tuin hoort een vakkundig uitgevoerde sierbestra ting. De trend op dit moment is bestrating waarbij originele oude stenen zijn gebruikt, maar ook bestrating met natuursteen geeft een heel mooi effect. De specialist in onder andere sierbestrating is Ed Plaizier, gevestigd aan de Bredeweg 15 in Waddinxveen. Vrijblijvende informatie is aan te vragen bij Installatiebedrijf Kadiks B.V. Industriestraat 3 te Moerkapelle. Telefoon: 079-5932524. V1 pagina 35 Rechten Sinds 1995 garantie voor verbouwwerk Garantie Zekerheid V 000 Al op jonge leeftijd begon zijn voorliefde voor het vak. Als dertienjarige jongen mocht hij voor het eerst met zijn vader mee en voor hem stond toen al vast wat hij later wilde worden. Ook voor straat- en grond werken en tuinaanleg kunnen zowel particulieren als bedrijven terecht. Dit kan zijn voor het plaatsen van schuttingen en andere V erfafscheidingen, graafwerk voor de aanleg van bijvoor beeld een vijver, het maken van een stoepje voor de deur tot het bestraten van complete bedrijfsterreinen. Voordat Ed Plaizier overgaat tot de uitwerking van de opdracht heeft hij eerst zijn klant goed geïnformeerd over de verschil lende mogelijkheden en alle aspecten van het straten. Zo zal hij bij een slappe ondergrond altijd adviseren om een grotere steensoort te gebruiken en de ondergrond voor te bereiden met een lichte zandsoort en een soort textiel. Hierdoor zal de bestrating beslist langer meegaan en is het werk ook weer gemakkelijker 'op te halen' als het toch na verloop van een aantal jaren verzakt bij inlevering van de advertentie in dit blad. Bij Jora zijn kwaliteit, service en aandacht voor de wensen van de klant als vanzelfsprekend en dit geldt zeker op het gebied van tuindecoraties. Jora importeert schitterende beeldhouwwerken uit voorna melijk Azië en biedt een prachtige collectie marmeren siervoorwerpen voor huis en tuin. Nieuw in het assortiment zijn de vele woonaccessoires zoals kaarsenhouders, boeken steunen en dierfiguren van Zoetermeer - Al jaren verkoopt beddenspeciaalzaak Otterloo-slapen aan de Delftsewallen 23 linnenkasten. Omdat tegenwoordig in nieuwbouwhuizen geen kasten meer worden geplaatst, is er steeds meer vraag naar een groter assortiment. De meest gevraagde linnenkasten zijn nog steeds de populaire standaard schuifdeurkasten. Deze worden in bijna elke "winkel die met deze branche te maken heeft, aangeboden. Men kan kiezen uit één van de standaardmaten met of zonder spiegel, of een kast op maat laten maken. Om de keuzemogelijkheid groter te maken, heeft Otterloo-slapen kastenwanden laten importeren van de franse ontwerper Philippe Starck. Deze heeft een heel bijzondere visie op het opbergen van linnengoed en kleding in de slaapkamer. Zo zijn de deuren van het kasten- wandsysteem een genot om naar te kijken. De knoppen en kijkgaten geven het interieur van de slaapkamer iets mysterieus. De kleuren van de gemoffelde panelen zijn ingetogen en rijk aan nuances. De decoraties van de kasten zijn er in twee uitvoeringen en de knoppen in vijf, van gevormd gietmetaal. Zonder twijfel kunnen de kasten van Starck gekwalificeerd worden als een design-object. Naast kasten- wandsystemen heeft Otterloo-slapen uiteraard ook een groot assortiment aan bedden. Men kan kosteloos proefslapen. De mogelijkheid is er om een bodem en matras voor maximaal een maand uit te proberen. Dat kan ook met het (verstelbare) cascade-waterbed. Tot en met december ontvangt men bij aanschaf van zo'n waterbed een pluche otter kado. Otterloo- slapen is van maandag tot en met vrijdag geopend van 12.00 tot 20.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Otterloo-slapen is telefonisch bereikbaar onder nummer 079- 3163516. comfortabel huis met veel bedieningsgemak. Vaak zijn hiervoor echter voorzieningen nodig om het leven wat gemakkelijker te maken. Hierin is al het personeel van Installa tiebedrijf Kadiks inmiddels geschoold. Betrekkelijk eenvou dig kunnen voorzieningen gemaakt worden voor senioren aan sanitair, warm water voorziening, beveiliging door middel sensoren, videocamera's bij de deur en een deuropener op afstand. Ook bouwkundige voorzieningen als bredere deur doorgangen kunnen bij Kadiks besproken worden. Wie Kadiks inscha kelt kan rekenen op een goede uitvoe ring door all-round vakmensen. Doordat men bij Kadiks niet afhanke lijk is van onderaannemers maar alle disciplines in eigen huis zijn, kan de klant rekenen op een goede service en een perfecte dienstverlening. Expert op dit gebied is Jora Tuinverlichting Decoraties. Het bedrijf biedt een ruim assortiment lantaarnpalen, muurlantaarns en sokkellampen en desge wenst kan ook de aansluiting via Jora worden uitgevoerd. Momenteel geeft Jora 10% korting op buitenverlichting diverse soorten mineraal-gesteen ten, die veelal uit de Scandinavische landen komen. Uit dit zelfde gebied komen de originele Finse sauna's.die Jora sinds kort verkoopt. 'My little Sauna' bestaat geheel uit hout en kan men thuis gemakkelijk zelf opbouwen. De sauna's zijn behalve in standaard maten, ook op maat leverbaar. De showroom van Jora Tuinverlichting Decoraties is gevestigd aan de Wollefoppenweg 59a te Rotterdam. Jora is geopend zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur en verder volgens afspraak. Voor meer informatie: telefoon 010-4206639. afspraken afmaakt. Zonder meerkosten. Het is dus van belang dat uw aannemer alle afspraken zwart op wit vastlegt. Een goed en veilig gevoel. Meer informatie over Bouw- Garant bij: Bouwbedrijf De Graaf in Moerkapelle en Bouwbedrijf Coen Schiereck in Zevenhuizen. Moerkapelle - "Heel wat", zo vertelt de heer Hoogendoorn van Kadiks. Uiteraard kan iedereen terecht bij dit veelzijdige installatiebedrijf voor onder andere de aanleg van elektra, water, gas, sanitair en c.v.- installaties. Maar in deze tijd van vergrijzing zijn er steeds meer senioren die zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen. Ook de overheid heeft plannen om de kosten van ouderenzorg terug te dringen zodat het voor senioren steeds moeilijker zal worden om in aanmerking te komen voor plaatsing in een verzorgingste huis. Bovendien willen de meeste senioren zelfstandig blijven wonen in een veilig en Rotterdam - Nu het iedere dag iets vroeger donker wordt, is het niet overbodig om eens kritisch naar onze tuinverlichting te kijken. Immers, goede verlichting vergroot de veiligheid en dat geldt zeker voor om het huis. Daarnaast geeft tuinverlichting een prettige sfeer en warme uitstraling en kan het de tuin een geheel eigen karakter geven. uitkomen. De aannemer die hierbij is aangesloten is erg blij met die regeling. Je weet maar nooit. Het is een prettig idee dat klanten niet de dupe worden. Daarom raden zij hun klanten ook altijd aan BouwGa- rant aan te vragen. De kosten zijn gering in vergelijking met wat ze kwijt zijn als er iets mis gaat. Daarnaast is het een extra service en het bieden van garantie bij verbouwingen onderscheidt hen van andere aannemers. U kunt uw BouwGarantie- formulieren aanvragen bij de BouwGarant-aannemer. Dit formulier moet u zelf (en dus niet de aannemer) sturen naar de Stichting BouwGarant. Pas als het garantiecertificaat van de stichting in huis is, kan de verbouwing onder garantie beginnen. Met dit certificaat is men verzekerd van afbouw wanneer de aannemer niet in staat is zijn verplichtingen na te komen (tot maximaal 50.000,- boven de overeenge- Het is heel normaal dat bij producten als een wasma chine of televisie een garantiebewijs wordt geleverd. Ook in andere branches waar veel geld omgaat, gelden bepaalde garantievoorwaarden. Denk maar aan de Bovag-garantie bij auto's of de ANVR/SGR-garantie bij een reis. Deze garanties verzekeren van een kwalitatief goed product en vergoeding of reparatie in geval van gebreken. Wat veel mensen niet weten is dat er sinds 1995 ook in de verbouw een garantiefonds bestaat: Stichting BouwGarantie. r" r bestond al een door de Ir* overheid in het leven geroepen Garantie Instituut Woningbouw (GIW). Dat instituut heeft echter alleen betrekking op de bouw van een nieuw huis en is beperkt door de zeer strenge voorwaarden. Voor een aanbouw, verbou wing, renovatie of voor onderhoud waren geen garantievoorzieningen. Men werd min of meer aan z'n lot overgelaten als de aannemer failliet ging of het dak instortte. Gelukkig is daar sinds 1995 verandering in gekomen. Toen bh is de Stichting BouwGarant G t\ 111 T opgericht. Deze stichting is een initiatief van het NVOB en geeft garantie op alle verbouw- en onderhoudswerken die niet boven een aanneemsom van Een IUVOB initiatief 500.000,- exclusief BTW komen bouwsom). Tevens worden verborgen gebreken die binnen 6 maanden na opleve ring gemeld zijn hersteld (maximaal 50.000,-) en op de constructie is een garantie van 18 maanden na oplevering van toepassing (met een maximum van 50.000,-). Voor deze garanties berekent de aannemer met BouwGarant een klein bedrag. Bij een verbouwing tot 250.000,- is men voor-/ 50.- compleet verzekerd! Bij een verbouwing tot 350.000,- respectievelijk 500.000,- bedraagt het premiebedrag 175.- en 250.-. Alle genoemde bedragen zijn exclusief BTW. Met de garantie voor de verbouw van uw huis heeft u altijd de zekerheid dat de aannemer de opdracht naar behoren uitvoert. Mochten er onvoorziene zaken gebeuren als een faillissement, dan regelt BouwGarant een andere aannemer, die de opdracht conform de schriftelijke

Hart van Holland | 1997 | | pagina 35