LITI E Schitterende encyclopedie voor alle soorten kinderen BERICHTEN Eendje BOELHUISVEILING Familieberichten iw 't 4^Ir cCct Hart van Holland/29 oktober 1997 pagina 3 LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE organiseert ook dit jaar weer een in La Baraque op zaterdag I november ten bate van Artsen Zonder Grenzen Hennie de Graaff Apolonia van Vliet-de Vlaming Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Anti-horror Eendje en zijn vrienden Boskoop 29.000 exemplaren Gezellige sfeer, interessante veilingstukken op het gebied van curiosa, sieraden, antiek, munten etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180-633847 UITVAARTVERZORGING Mef eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Met droefheid hebben wij het bericht ontvangen van het overlijden op 24 oktober van Wij wensen Wim, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Personeel Carrosseriefabriek de Graaff Zevenhuizen, oktober 1997 m -A-mmm Langs deze weg willen wij u hartelijk bedanken voor uw medeleven ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder en oma uw deelneming in ons verdriet hebben wij zeer gewaardeerd en zal in onze herinnering voortleven. Nies en Jan Pauli Gerben en Kris tine Annie en Wim Martien en Nina Marcel en Els I Zevenhuizen, oktober 1997. Controle geslotenverklaring: In Oud Ver laat aan de Wollefoppenweg zijn 20 auto mobilisten bekeurd die de geslotenver klaring tijdens de spits negeerden. Zij zijn fotografisch bekeurd en krijgen een bekeuring thuis. Woning-inbraken: In Moerkapelle aan de Jhr. van de Weistraat is donderdag 23 oktober ingebroken in een woning. Het slot werd aan de achterzijde geforceerd. Weggenomen werden cheques, munten en geld. Tussen 24 en 25 oktober is ge probeerd in te breken in een woning aan de Swanlaweg. Er zijn gaten geboord in het raamkozijn. Men is niet in de woning gekomen doordat er sloten op de ramen zaten. Op zaterdag 8 november wordt op het politiebureau van Zevenhuizen fiet- senkijkdag gehouden. Mensen die hun fiets kwijt zijn kunnen die dag tussen 14.Ü0 en 17.00 uur kijken of hun fiets op het politiebureau staat. Cadeaubonnen gevonden: In september zijn in de Staringstraat vijf cadeaubon nen gevonden. De eigenaar kan naar het bureau in Zevenhuizen komen om ze af te halen. Aanrijdingen: Woensdagavond 22 okto ber vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. Een 49-jarige Waddinxveense automobi list sloeg op de Kon. Wilhelminasingel linksaf de Willem de Rijkelaan op. Ter wijl hij dat deed werd hij links ingehaald en botste een 20-jarige Waddinxveense bromfietser tegen de linker zijkant van de auto. Achterop de bromfiets zat nog een 17-jarige Waddinxvener. Beiden zijn met licht letsel naar het ziekenhuis ver voerd. 0p 27 oktober heeft een aanrijding plaatsgevonden op de noordbaan van rijksweg A12. Er werd op dat moment in file gereden. Een 45-jarige man uit Rot terdam remde niet op tijd en reed tegen twee voorliggers. Ook een 56-jarige man uit Mijdrecht kon zijn auto niet op tijd tot staan brengen en reed tegen zijn voorgangers aan. Er ontstond een aan rijding waarbij zeven auto's betrokken waren. Twee personen zijn voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. Zij mochten na onderzoek naar huis. Bedrijfsinbraken: Aan de Bredeweg is vorig weekend ingebroken op het be drijventerrein Doelwijk. Bij een trans portbedrijf werd een loods opengebro ken en werden 400 karren ontvreemd die in twee opleggers werden geladen die ook werden ontvreemd. De opleg gers zijn leeg terug gevonden op het veilingterrein in Bleiswijk. Fietsverlichtingscontrole: Bij het korter worden van de dagen gaat de politie extra letten op de verlichting van fiet sers. Donderdagochtend 23 oktober werden tijdens zo'n controle aan het Noordeinde tien fietsers bekeurd. Ne gen van hen hadden niet de moeite ge nomen het licht aan te zetten. Woning-inbraken: Aan de G. van Dort Kroonweg is woensdagavond 22 okto ber aan de achterzijde van een woning het slot geforceerd. Weggenomen wer den autosleutels waarna de auto werd meegenomen. De auto werd dezelfde avond aangetroffen in de Zuidplaswijk. Op 25 oktober is ingebroken in een woning aan de Tesselschadelaan. De deur werd geforceerd en er is een horlo ge meegenomen. Op 27 oktober werd ingebroken in een woning aan de Lijsterbesstraat. Er werd een raam geforceerd. Het is nog niet bekend wat wordt vermist. Auto-inbraken: Op 25 oktober is ingebro ken in een auto aan het K.W. plein. Een Door Julia Pengirim Van welke kant een lezertje 'De eer ste duizend woorden' ook bekijkt, het is voor vrijwel alle leeftijdsgroe pen een schitterend kijk-, naslag- en leerboek. Het zit zo uitgekiend in elkaar, dat het me als een verademing voor kwam, dat er ook fouten in zijn opge nomen. En geen kleintjes ook. Wie achterin, in het register, het woord 'kameel' opzoekt en daarmee de desbetreffende pagina vindt, treft geen kameel aan maar een dromeda ris. Met EEN bult. De ingang van een verkeersvliegtuig zit links - bij het instappen zit links de bemanning, rechts zitten de pas sagiers. En niet andersom, volgens de tekening. Misschien is de s in de meervouds vorm van carbonades juist, ik vind het lelijk en vraag altijd, maar dan ook altijd om drie karbonaden. Met een n en een k. Verder niets dan lof voor deze erg leuk geïllustreerde kinderencyclo pedie, met onder meer overzichtelij ke platen over 1 of 2 bladzijden. De grote afbeelding over twee bladzij den bevat een verstopt, grappig op- zoek-eendje. Heel jonge kinderen kunnen het boek gebruiken als prentenboek, oudere kinderen kunnen er woor den mee leren lezen en grote kinde ren kunnen het gebruiken als ency clopedie, met het trefwoordenregis ter achterin. Een voorbeeld. In het register, met knallende letters onderverdeeld naar alfabet, zoeken we 'kameel' op. We vinden de dromedaris op blad zijde 19, als een van de beesten on der het kopje 'de dierentuin'. 'Vogelverschrikker' staat op bladzij de 25: twee keer. Een keer als onder deel van een uitvoerig getekende 'De boerderij', met alles erop en er aan en ook nog eens als tekeningetje in de rand, waarmee de dubbelplaat is om geven. Met dit werk van Hea ther Amery en Step hen Cartwright ko men kinderen spelen derwijs niet alleen in aanraking met woordjes, ook met kleuren, cijfers, vor men, tegenstellingen en nog zo het een en ander: alles over 'ik', kleding, soorten men sen en beroepen, ac tiviteiten en woorden uit bekende verha len. Prima. De titel 'Anti-horror-heks' van Leny van Grootel slaat eigenlijk nergens op, maar leuk is het verder wel. Het gaat over een meisje dat haar hart vasthoudt als haar toverende moeder als hulpje meegaat op schoolreisje. Het reisje verloopt dan ook heel an ders dan meester Bert had gedacht, maar het einde komt dan ook, zelfs voor hem, juist voor hem en juf Loes, prettig onverwacht. Leny van Grootel heeft een volwassen, droog gevoel voor humor, dat ook kinderen aan spreekt. Dat betreft ook haar kleine woordgrapjes. Leuk, vlotgeschreven, precies goed voor kinderen die al kun nen lezen, maar nog niet van die lan ge, moeilijke zinnen. Van Leny van Grootel is ook 'Eendje en zijn vrienden', geïllustreerd door Stephen Cartwright, die weer de teke ningen maakte bij 'De eerste duizend woorden'. Dat is te merken aan het eendje, dat ook in 'duizend woorden' als verstopte eend optrad. Dit boekje is echt voor heel jonge Holland mmB - Met illustraties van Stephen Cartwright kinderen, die voor het eerst kennis maken met het fenomeen boek. Het gaat om kleine verhaaltjes waarin het eendje centraal staat, in geluk en ongeluk en in andere, wisselende omstandigheden. Het lezertje leert ongemerkt nieuwe woordjes bij, door de manier waarop woorden worden herhaald. Voor sommige woorden is hulp van een ouder nodig, denk ik. Woorden en begrippen als Spanje, misver stand, Dizzy, bestek, gedoe, vragen echt om toelichting. Als ik uitgever was, had ik 'onderwaterplant' ver malen tot 'plant onder water' en had ik zeker ook andere woorden ge bruikt. Maar ik ben de uitgever niet, misschien moest het wel, op de ge bruikte manier. Heather Amery/Stephen Cartw right: De eerste duizend woor den. Uitg. Holland, prijs f 24,90. Leny van Grootel: De anti-hor ror-heks. Uitg. Holland, prijs f 15,90. Leny van Grootel met Stephen Cartwright: Eendje en zijn vrienden. Uitg. Holland, prijs f 19,90. portierraam is ingeslagen en er is een mobiele telefoon meegenomen. Op 26 oktober is ingebroken in een auto aan de Limaweg. Er is geen braakschade aange- troffen. Er is een autoradio met cassette recorder en cd-wisselaar meegenomen. Tussen 27 en 28 oktober is ingebroken in een auto aan de Beukenhof. Er is een portierruit ingeslagen. Niets vermist. Ongeval: Aan het Noordeinde, ter hoog te van het Wilgenlaantje heeft vorige week een ongeval plaatsgevonden. Een 20-jarige automobilist uit Hazerswoude wilde twee personenauto's inhalen aan de linkerkant van de vluchtheuvel. De voorste sloeg echter linksaf waardoor hij vol in de remmen moest en in een slip raakte. In de linker berm botste hij tegen een lantaarnpaal en vervolgens ging het voertuig op z'n kant. De automobilist bleef ongedeerd, het voertuig moest worden weggetakeld. Bedreiging, mogelijk met vuurwapen: Donderdagmiddag 23 oktober om streeks 14.30 uur werd door een onbe kend gebleven persoon uit een groepje van drie jongeren waarschijnlijk een vuurwapen gericht op een 39-jarige Waddinxvener. Dit gebeurde aan de Dreef, ter hoogte van de spoortunnel. De Waddinxvener had het groepje op af stand gade geslagen en was een stukje hun richting in gelopen omdat ze zich verdacht gedroegen en omdat hij dacht dat een van hen een vuurwapen in han den had. Er werd op vrij grote afstand met het "wapen" in zijn richting gewe zen. Een en ander gebeurde zonder ver baal contact. De Waddinxvener heeft daarop de politie gewaarschuwd. Al hoewel het vlakbij het politiebureau ge beurde, waren de vogels gevlogen. Even later werden op de Bredeweg drie per sonen aangehouden in een personen auto die aan het signalement voldeden. Zij bleken niets met het feit te maken te hebben gehad. Winkeldief aangehouden: Op 25 oktober is een 28-jarige man uit Maassluis aange houden wegens winkeldiefstal. De man werd door personeelsleden van een winkel aan de Passage aangehouden, omdat hij probeerde een aantal pakken scheermesjes weg te nemen. De politie heeft de man meegenomen. Inbraak in caravan: Tussen 22 en 24 oktober is ingebroken in vier of vijf cara vans die in een stalling stonden aan de Plasweg. De caravans stonden in een half open loods. Bij een caravan is de deur opengebroken en zijn diverse huis houdelijke apparaten meegenomen. Aanrijdingen: Woensdagochtend 22 oktober vond op de Snijdelwijklaan een kop/staart aanrijding plaats. Een 28-jari- ge Boskoopse automobiliste stond stil achter een stilstaand voertuig. Een 69- jarige Boskoopse automobilist zag dit te laat omdat hij mogelijk werd gehinderd door de laagstaande zon errbotste~er~ achterop. De auto van de Boskoopse moest worden weggetakeld. Snelheidscontrole: Van woensdagavond 22 tot donderdagmiddag 23 oktober werden op het gedeelte Den Ham, waar een maximum van 50 km. geldt, 786 overtredingen geconstateerd. Het aan tal passanten bedroeg 6937. De hoogste snelheid was 92 kilometer per uur. Alcoholcontrole: Aan de Zijde is een alco holcontrole gehouden. Er hebben 89 mensen moeten blazen. Daarvan had een persoon teveel gedronken, 0,57 °/oo. Auto-inbraak: Op 25 oktober is ingebro ken in een auto aan de Gentiaan. De auto was niet afgesloten; een tas van de ach terbank is meegenomen. Hierin zaten o.a. een paspoort en een rijbewijs. Woning-inbraak Op 25 oktober is ingebroken in een wo ning aan het Noordeinde. Een schuif deur is geforceerd. Er zijn een videoca mera en sieraden weg. Inbraak bedrijf: Tussen 24 en 27 oktober is ingebroken in een bedrijf aan de Hoo- geveenseweg. Om binnen te komen is een raam geforceerd. Er is een laptop gestolen. Poging inbraak woning: Op 27 oktober rond 17.40 uur is geprobeerd in te bre ken in een woning aan de Dokter Ham burgerlaan. Een 15-jarige buurjongen zag dat er iemand in de tuin van de buren stond. Vervolgens hoorde hij glasgerin kel en ging hij naar buiten. De dader klom over de schutting en ging er van door. De jongen is nog achter de man aan gegaan maar kon hen niet meer inha len. Het ging om een blanke man met donker haar tot op de schouder. Hij had een donkere baard met snor en droeg een korte zwarte leren jas en een donke re broek. De leeftijd wordt geschat op 25 tot 30 jaar en de lengte van de dader is ongeveer 1.75 meter. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 018(4632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3