Dames Gouwestaete verliezen van Donk 21e Rabo/FIora-cross TZM wint eerste wedstrijd Winst voor VC Nesselande Dames Nesselande bekeren verder ort in de regio NAS aanwezig bij springwedstrijden Veel spanning bij Aeolus Florida BROUWER DE KONING Tarzan op springwedstrijden UITVAARTVERZORGING Hart van Hoüand/29 oktober 1997 HerenGouwestaete pakken punt van koploper Dames 1 tegen Donk Heren 1 tegen Merwede Dames Gouwestaete ook op zondag Programma Heren 2 bekert verder Meisjes-A walsen over tegenstanders Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag verloor dames 1 met 5-14 van Keller keukens/Donk. Heren 1 kwam tegen Merwede niet verder dan een 7-7 gelijke stand. Dat de Gouwestaetedames in Gouda klop zouden krijgen van het versterk te Keiler keukens/Donk was van te voren eigenlijk al ingepland. Immers bij Gouwestaete is de basis uiterst marginaal en omdat ook nog eens ba sisspeelster Wendy de Frankrijker ontbrak, werd het helemaal moeilijk spelen tegen de Goudsen die dan ook verdiend met 14-5 wonnen. Tot hal verwege de eerste periode kon Gou westaete nog aansluiting houden door een doelpunt van Marion van Hooft (1-1) en een benutte viermeter van Gillian van den Berg (2-2) doch daarna liep Donk uit naar 2-5. In de tweede periode kon Gillian nog wel uit een overtalsituatie 3-5 laten aanteke nen, maar Donk liep vrij gemakkelijk verder uit naar 3-7, alvorens Helke Koglin kon tegenscoren (4-7). De pe riode werd met 4-8 afgesloten. In de derde periode benutte Mirjam Over- dam een viermeter (5-9), waarmee aan de doelpuntenproductie van de zijde van Gouwestaete een eind kwam. Echter Donk liep verder uit naar 5-11. Begin vierde periode liep Gillian tegen haar derde P-tje aan, waarna Donk freewheelend de eind stand op 5-14 bepaalde. De Gouwestaeteheren moesten afge lopen zaterdag aantreden tegen kop loper Merwede in Dordrecht. Merwe de is na een kort verblijf in de tweede klasse dit jaar terug in de eerste klas se. De ploeg van Jan Middendorp be gon matig aan de wedstrijd. Door doelpunten van Mare Mommers en Jaco de Jong was de stand na de eer ste periode 2-2. Vanaf de tweede pe riode keken de heren tegen een ach terstand aan, maar ook Merwede wist niet echt grip op de wedstrijd te krij gen en kon geen afstand nemen van de Gouwestaeteheren. In de tweede pe riode was het Jos van den Dool die de achterstand halverwege de wedstrijd op 5-3 wist te brengen. In de derde periode was het wederom Mare Mom mers die zijn ploeg in de wedstrijd hield. Met een 6-4 achterstand gingen de heren de laatste en beslissende periode in. De spanning en emotie liepen hoog op, zeker nadat Niek de Leeuw de marge had verkleind door 6k 5 te scoren. Beide ploegen 'vochten' voor wat ze waard waren. De Gou westaeteheren wisten in deze periode iets goed te maken van de magere eerste periode. Remko Overdam liet in de slotfase twee goals aantekenen. Hierdoor was de eindstand bepaald op 7-7. Een terechte uitslag gezien het wedstrijdbeeld. Na de uitwedstrijd op zaterdag moes ten de dames zondag weer aan de bak. Deze keer werd thuis gespeeld in Gouwebad De Sniep tegen Van Luin/ Brandenburg uit Bilthoven. Na de ne derlaag tegen Donk waren de dames uit op revanche en brandenburg moest het slachtoffer worden. Gou westaete, met Wendy de Frankrijker, begon flitsend aan de wedstrijd. Via een hattrick van Gillian van den Berg werd de eerste periode afgesloten met 3-1 voorsprong. In de tweede pe riode ging de ploeg onverdroten voort en liep verder uit naar 7-1, via doelpunten van Mirjam overdam (2x), Marion van Hooft en Wendy (lx). In de derde periode werd wat gas teruggenomen. Toch scoorde Sandra Berckenkamp 8-1 en Gillian 9-2, terwijl Mirjam de 10-4 volmaakte. De strijd was gestreden en de vierde periode een formaliteit. Heilke Koglin tekende nog wel voor 11-5, maar brandenburg bepaalde de eindstand op 11-6. Zaterdag 1 november spelen de bondsteams van Gouwestaete thuis wedstrijden. Heren 1 speelt om 18.00 uur tegen DWK 1 uit Barneveld. Da mes 1 speelt om 19.00 uur tegen ZWV/ Nereus 1 uit Zaandam. Waddinxveen/Benthuizen - Zaterdag 25 oktober werden de jaarlijkse springwedstrijden in sporthal De Dreef in Waddinxveen gehouden. Met drie groepen was NAS-Benthuizen hier aanwezig. Meisjes 1 met Frida, Frija, Steffie, Manouk, Mereke en De- bora behaalden de volgende punten: 7.3 met minitramp-springen, 7.2 op de lange mat en 7.3 met het kastspringen. Meisjes II, Nikki, Dorette, Tessa, Mar- la, Lizzy, Nikki, Eva en Gini deden bijna allemaal voor de eerste keer mee en behaalden na een nette uit voering 7.1 met minitramp-springen en 6.6 op de lange mat. De "dames" (meisjes vanaf 12 jaar) waren Marleen, Els, Ineke, Lenneke Suzan, Marjolein, Suzanne, Martine Lizet en Lisabel. Zij behaalden 7.1 met het kastspringen, 6.9 op de lange mat en een 8 met minitramp-springen. Waddinxveen - Zondag 27 oktober kwamen veel teams van de badmin tonclubs Florida en Aeolus in actie, opvallend was dat er veel derde ga mes en verlengingen werden afge werkt. Ook werd er met veel tradities gebro ken; sommige wonnen voor het eerst, anderen verloren hun eerste partij en weer anderen hebben voor het eerst het achterste van hun tong laten zien. Aeolus 2 moest thuis tegen BCR'91 6. Het ging allemaal heel soepel; na de enkels stond het 4-0. Leon van Prooi- jen won in een zenuwslopende drie setter met 10-15,17-16 en 15-13. Maai ke van der Weij kon het niet laten om een verlenging te spelen, maar won toch in twee sets (11-7 en 12-11). Su zanne Rademaker won haar enkel ook in drieën, inclusief een verlenging 11- 8, 8-11, 12-9. De damesdubbel en tweede mix ging nog verloren, toch werd er gewonnen met 6-2. Florida 4 speelde tegen Aigis 7. Ook hier een driesetter, namelijk die van Pascal de Wolf. Hij won zijn enkel met 13-15, 15-10 en 15-12. Aeolus 3 moest aantreden tegen Aigis 3. Alleen Marius van Prooijen kon imponeren; hij won zijn enkel in drie ën. Het team moest met een 2-6 ver lies genoegen nemen. Het zesde team van Florida moest ook tegen Aigis. In deze macabere wedstrijd werden ze ven driesetters gespeeld. Barry Smits won met 15-5, 5-15, 15-12. Jeroen de Kort verloor voor het eerst deze com petitie zijn enkel (15-6, 9-15, 12-15). Eerste dame Marieke Zaat won 11-6,8- 11, 11-6. Meta van der Weij speelde zelfs ook nog een verlenging maar kon toch niet winnen 12-10, 6-11, 4-11. Verder werden een mix, de heren en de dames dubbel in drie games ge speeld. De uitslag van 2-6 moet dan ook als pech opgevat worden. Aeolus 7 speelde tegen MCC'94 5 uit Voorburg. Ze stond 3-1 voor na de enkels. De mixen werden echter beide verloren. De dubbels waren zeer enerverend. De heren wonnen met 18-16, 15-6, de dames Tea Lagrouw en Marjo Appel wonnen ook, metl7-16,15-6.Hetteam won met 5-3. Het recreanten team van Florida speelde tegen Schollevaar. Tweede heer Frans Colla pakte het eerste punt. Fanny van de Baan moest in een driesetter buigen voor Marjo lein Hilleband met 4-11,11-8, 6-11. alle volgende partijen werden eerlijk ver deeld en daardoor werd het 4-4. Florida 1 won van Delft 4 met 6-2 (drie driesetters). Florida 2 haalde het eer ste punt: 4-4. Florida 3 won met 7-1. Florida 5 won met 7-1 van Shuttle'74 (vier driesetters). Wil Bouwmans won voor het eerst dit seizoen haar enkel. Ook de dames dubbel werd voor het eerste gewonnen. Aeolus 1 speelde afgelopen week voor de NBB-cup. Een competitie waarin profs en amateurs meedoen. Aeolus moest tegen Velo 2. Joeri Kraaijestein won in 2 games. Sander Trefers ver loor in drieën. Marloes van Heteren won in tweeën. Linda Wiegel verloor in twee games. De mix, en tevens de laatste partij werd gewonnen. Daar door won Aeolus met 3-2, en mag ze naar de volgende ronde, die op 4 no vember in sporthal de Duikelaar wordt gespeeld. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. OpbaaiTuimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen/Moerkapelle - Op za terdag 25 oktober organiseerde de Regio Gouda van de KNGB spring wedstrijden in Waddinxveen. Gym nastiekvereniging T arzan uit Moerka- pelle deed mee met vijf groepen. Deze groepen onder leiding van Lien Dul- laart en Ingrid Westerman behaalden mooie resultaten. Welke handige klusjes vader/opa wil ons af en toe helpen? 't Hobbelpaard: 079-5931400 Henk en Els een mooi feest gewenst door de buurtjes Grote collectie kamerplanten Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking!) Narcissen en krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- KWFKF FRUITBOMEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Boskoop - Komende weken zal het crossseizoen in het hele land van start gaan. Traditie getrouw zal op zaterdag 1 november begonnen wor den met de openingsklassieker, Rabo- Flora-cross. Deze wordt georgani seerd door AV'47 uit Boskoop en ge houden rond de atletiekbaan aan de Hoogeveenseweg te Boskoop (bij Zuid West-Nederland). Ook dit jaar zal er een gevarieerd programma wor den georganiseerd zodat alle lopers, in alle leeftijdsklasse, aan de cross mee kunnen doen. Vanaf tien uur kan men rond de atle tiekbaan genieten van topatletiek. Met als hoogtepunt en afsluiting de wedstrijd voor heren om 15.15 uur. Veel regio-atleten en veel veteranen zullen strijden om de overwinningen niet te vergeten het Boskoops Boom pje. Ook dit jaar wordt er een prestatie loop van 1500 meter tot 9 kilometer georganiseerd zodat ook de presta tielopers de mogelijkheid hebben om deel te nemen en in het bezit kunnen komen van zo'n Boskoops Boompje. Aanvang prestatieloop 13.00 uur. Voor inlichtingen en/of inschrijvin gen: T. Brand-Wiezer, telefoon 0172- 214019. Moerkapelle - Het eerste team van tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft haar eerste wed strijd gewonnen. Tegen het eveneens laaggeplaatste Overschie 2 uit Rotter dam wonnen de TZM-ers met 6-4. Ad van Heijningen won drie partijen en Guus van Amerongen twee. Hans Smit wist geen partij te winnen. De dubbel werd gewonnen. Door dit resultaat staat Overschie op de laatste plaats met 2 punten daarboven TZM. Voor TZM zal het nog een moeilijke strijd worden om uit de degradatiezone te komen. Er is echter nog niets verlo ren, de competitie is pas tot de helft gevorderd. Team 2 won de moeilijke thuiswed strijd tegen medekoploper TTVN 5 uit Nieuwkoop. Het was een boeiende wedstrijd die aanvankelijk naar een grote overwinning leek uit te lopen voor TZM. Na 7 partijen stonden ze met 6-1 voor. De laatste drie partijen gingen verloren waardoor de einduit slag 6-4 werd. Hans Hol en Hans Reg- ters wonnen twee partijen. Gerard Reijm één. De dubbel werd gewon nen. Door deze uitslag staat het team, op de helft van de competitie, met 2 punten voorsprong aan de leiding. Het derde team verloor uit tegen Reeuwijk 3 met grote cijfers. Alleen Simon Wondergem wist een partij te winnen. Kassem Srour en Bart Klos verloren al hun partijen. Ook de dub bel werd verloren, waardoor de eind uitslag 1-9 werd. Team 4 verloor thuis van Ilac 10 uit Gouda met 4-6. Kees de Wilde won twee partijen, John Me.urer één. André te Paske verloor al zijn partijen. Door dit resultaat staat dit team hal verwege de competitie op één na laat ste met 2 punten voorsprong op Ilac 10. Het zal zaak zijn wat gas te geven om aan degradatie te ontkomen. Het vijfde team won de thuiswed strijd tegen Vriendenschaar 29 uit Gouda met 6-4. Albert Thunissen en Harm Rodenboog wonnen al hun par tijen. Het lukte Walter Micke niet een partij in winst om te zetten. De dubbel ging verloren. Zevenhuizen - Zaterdag speelde Nes selande in eigen huis tegen ECOstyle/ Sudosa uit Assen. Nesselande had de nederlaag tegen Alcom/Capelle goed verwerkt en won het duel tegen Sudo sa met 3-0 via de setstanden 15-11,15- 8 en 15-7. Trainer/coach Teun Buijs trad aan met de volgende basis zestal: Joost van der Hoek, Arno van Solkema, Jo- chem de Gruyter, Kristiaan van der Wel, Joost Looman en Ferry van Hal. Ook nu begon de Zevenhuizense ploeg gespannen. Teun Buijs gaf zijn niet honderd procent fitte spelers Martijn Dieleman en Michiel van der Kuip rust. Tot 7-6 hielden de ploegen elkaar in evenwicht, waarbij toch al te zien was, dat Nesselande meer in huis had. Wanneer zij in een hoger tempo ging spelen werden de punten gemak kelijk gescoord. Nesselande, met een uitstekend spelende Kristiaan van der Wel, nam in de eindfase het heft in handen en won de eerste set met 15- 11. In de tweede set begon Sudosa voort varend en nam snel een 4-0 voor sprong. Nesselande bleef rustig zijn eigen spel spelen en wist door een goede service en een hechte blokke ring langszij te komen. Met de opslag beurt van Ferry van Hal zorgde Nesse lande voor een voorsprong, die ver der uitgebouwd werd tot 11-4. Hierna stokte het even en kon Sudosa tot 11- 8 komen, maar het goede van het spel bleef aan Zevenhuizense kant. Met 15- 8 werd de set winnend afsloot. In de derde set nam Nesselande snel een voorsprong van 8-2. Ook hier liet Nes selande de teugels wat varen, waar door Sudosa tot 8-7 bij kon komen. Na een time-out werden de teugels aan getrokken en stoomde Nesselande naar een 15-7 setwinst en de derde competitie-zege. Vrijdag 31 oktober spelen de heren van Nesselande in dorpshuis Swanla tegen Wanzl/Brevok. Aanvang 19.30 uur. NOS Studio Sport zendt om 23.00 uur een samenvatting uit. Het tweede herenteam speelde afge lopen vrijdag in Houten in de tweede ronde om de nationale beker tegen derde divisionist Taurus. De reserves van Nesselande wisten onder leiding van trainer/coach Piet Bijl een 3-1 overwinning te behalen. Door deze winst komt het team in de derde ronde uit tegen Dimplex/Eks- palvo. Deze wedstrijd zal in Zevenhui zen gespeeld worden en staat voorlo pig op zaterdag 29 november ge pland, midden in het Europa Cup weekend van vc Nesselande. Alleen in de eerste set slaagde het eerste damesteam van VC Nesselan de erin het klassenverschil met tegen stander Cito uit Zeist tot uiting te brengen. Met maar liefst 15-1 werden de bekeraspiraties van de ploeg die in dè top van de 3e divisie meedraait door de le divisionist uit Zevenhui zen de das omgedaan. Maar ook nu slaagde de selectie van coach Bos- schaart er niet in dit niveau vast te houden. Waar in de eerste set nog servicedruk en snel aanvalsspel de boventoon voerden, in de tweede en 3e set ontbrak het eigen initiatief en stapelden pass- en aanvalsfouten zich op; ook de spelverdeling bleef onder de maat. Normaal gesproken was dit een ideale wedstrijd geweest om wis selspeelsters speeltijd te geven en andere spelpatronen te testen, maar dan moeten ook basispeelsters de in spiratie opbrengen tegen een welis waar minder getalenteerde tegen stander, die echter elke punt met ge juich begroette. Met 15-7 en 15-13 sleepte de partij zich naar een 3-0 overwinning en kan Nesselande zich voorbereiden op de derde bekerron de eind november, waarin ook de teams uit de eredivisie gaan meedin gen. Na de successen van vorig seizoen in de Open Club Kampioenschappen, waarin de meisjes-A (tot 18 jaar) vier de van het land werden, werd dit sei zoen wederom met hoge verwachtin gen ingeschreven voor de eerste ron de, afgelopen zaterdag in sporthal de Tweesprong in RoelofarendsVeen. Met vijf speelsters van het eerste da mesteam (le divisie), aangevuld met vier talenten uit het tweede (3e divi sie), wordt immers een hoog competi tieniveau vertegenwoordigd. Welis waar mocht de van een polsblessure herstellende Michelle Bijl nog niet spelen, de 15-jarige Kim Walter ver ving haar op bewonderingswaardige wijze. Coach Willem Jan van Yperen vond het een genoegen om zo'n groep vrolijke meiden te coachen. "Als je dan ervaart hoe groot het verschil is met de teams van veel grotere vereni gingen uit de provincie, besef je pas wat voor talent wij bij hebben.", con cludeerde hij na een toernooi, waarin alle vijf wedstrijden met overmacht werden gewonnen. Tegen teams van Kalinko uit Den Haag, Tonegido uit Voorburg, Ridderveld uit Alphen aan de Rijn en Raaphorst uit Bodegraven werden setstanden van 15-0, 15-1,15- 2 en 15-3 genoteerd. Alleen Radius wist meer weerstand te bieden en werd met "slechts" 15-12 en 15-10 aan de Zevenhuizense zegekar gebonden. "We gaan de komende maanden ge richt trainen met deze groep, zodat we voor de halve finale op 21 februari, met absoluut sterkere tegenstanders, nog beter voorbereid zijn; want ook dit seizoen moeten we finales kunnen halen" besloot van Yperen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 8