Rolschaatsshow (sparen op rolletjes) daverend succes Wie wil meespelen in een Polderromance? Boelhuis-veiling verrast koper met smakelijke taart Verkoping I.Z.B. en Goedwerk Openstelling Historisch Centrum "Ons Verleden" De Zilverberk: voor de aankleding van ieder interieur Wereldreis op rolschaatsen Borstvoeding informatie-avond Contactavond Zang en Kleur Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Moerkapelle - Voordespaar- dertjes van de Rabobank was het afgelopen zaterdag zo ver: de rolschaatsshow! Met in de hand de gratis toe gangskaart die zij tijdens de spaarweek van de Rabobank Zevenhuizen en Moerkapelle na het legen van hun spaar pot ontvingen, gingen zij 's middags even voor half vier richting dorpshuis 'Op Moer'. Aldaar had de Moerkapelse rolschaatsvereniging Rolling '90 een spectaculaire show voor hen in petto, waarbij de kinderen, duidelijk onder de indruk, hun ogen uitkeken. In de spotlights werd door ver schillende striphelden op rol schaatsen een geweldige show uitgevoerd. Daarbij klonken herkenbare liedjes, waarbij men ook nog mocht meezingen. Hoewel de mu ziek voorde meesten bekend in de oren moet hebben ge klonken, kwam van dit laat ste niet veel terecht: de show was voor hen zo fascinerend dat zij daar geen tijd voor hadden! Hart van Holland/5 november 1997 Terugblik Blik vooruit Oproep Kennismakingsbijeenkomst Door Gerard Verheiien pagina 14 Zevenhuizen - In Zevenhuizen worden momenteel druk voorbereidingen getroffen voor de opvoering van de musical "De Polderromance". Het stuk is geschreven door Pouw Hofman, de muziek is van Wim van Oostrom. Dat beide Zevenhuizenaren hier veel vrije tijd in hebben geïnvesteerd, behoeft geen betoog. Het handelt over een stuk onvervalste historie uit de jaren dat de Zuidpias werd drooggelegd en de Zuidplaspolder werd ontwikkeld, in de beginjaren van de vorige eeuw. Iedere Zuidplasbewoner leert in de musical de historie kennen van de eigen omgeving. Dat ook de liefde in die tijd van armoede en hard werken een grote rol speelde, wordt op prachtige wijze duidelijk gemaakt. Schitterende oer-hollandse personages, heerlijk voor een amateur om te spelen. De musical is klaar, alleen het zoeken is nog naar amateur-spelers die deze (eenmalige) productie handen en voeten willen geven. Het is de bedoeling dat de musical in alle plaatsen rond de Zuidplaspol der opgevoerd gaat worden. deelnemers gelegenheid om met ol zonder begeleiding een nederlandsta- lig lied te zingen (bij voorkeur een cabaret- of musicalliedje). Ook zullen enkele melodieën uit "Een polderro mance" worden uitgevoerd en zullen enkele gedeelten uit het script wor den voorgespeeld, waaraan de kandi daat-deelnemers zullen worden ver zocht deel te nemen. Na deze bijeen komst worden de zangrollen ver deeld.Binnen 14dagen wordenzeaan de deelnemers bekend gemaakt, op dat de zangrepetities in januari 19> kunnen beginnen. Voor deelname aan de productie van "Een polderroman ce" wordt per deelnemer een bijdrage in de kosten van f 10,- per maand gevraagd of een bedrag van f 50,- per half jaar. Moerkapelle - Op woensdag 12 november kunnen de kinderen, in het kader van de woensdagmiddag-activi teiten in dorpshuis Op Moer, deelnemen aan een we reldreis op rolschaatsen. Iedere deelnemer krijgt zijn eigen rollerpaspoort en bij het passeren van de muzika le grenzen kan men een stempel verdienen. De i*ol- schaatsmiddag is van 14.00 tot 16.00 uur. Moerkapelle - Dinsdag 11 november is om 20.00 uur een door La Leche League georganiseerde informatie-avond over borstvoeding. Voor mensen die vragen hebben over borstvoeding of alles weten van borstvoeding, om ervaringen uit te wisselen en de voor- en nadelen van borstvoeding te bespreken. De avond is bij Ria Kaashoek aan de Abr. Kroesweg 10 in Moerkapelle. Kpsten 7,50. Op dinsdag 9 december is er een video-avond over borstvoeding bij Sandra Marck aan de Abr. Kroesweg 29. Voor meer informatie of voor hulpvragen: Coby Bac, telefoon 079-5931365 of Ria Kaashoek, telefoon 079- 5932689. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert op vrijdag 7 november een contactavond voor leden en niet-leden. De heer Bosch zal een lezing geven over het vogel keursysteem. Ook zal op deze avond uitgebreid gesproken worden over het tentoonstellingsklaar maken van de vogels. Iedereen is welkom op deze avond in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: J. van den Berg, telefoon 0180-632271. Moerkapelle - De afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 12 no vember haar maandelijkse bijeenkomst in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur. Mevrouw De Leur komt een kookdemonstratie geven en zal de mogelijkheden laten zien met een combi-oven/magnetron. Moerkapelle - Op donderdag 6 no vember zal de Lectuur Commissie I.Z.B. (Inwendige Zendingsbond van de Nederlands Hervormde kerk) en de werkgroep van de Stichting Goed werk een verkoping organiseren in het verenigingsgebouw De Rank aan de Dorpsstraat van 10.00 tot 16.00 uur, De boekentafel biedt een ruime keuze aan wenskaarten, kerstkaarten, bij bels, kinderbijbels, gedichten, kin derboeken, christelijke boeken, mu ziek en verder cadeau-artikelen. Met het aankopen steunt men het di recte evangelisatiewerk van de I.Z.B. De Stichting Goedwerk stelt zich ten doel kansarmen in ontwikkelingslan den te helpen aan werk door produc ten, die voor eerlijke prijzen zijn ge produceerd, te verkopen op de Ne derlandse markt. Goedwerk is een organisatie waarin Christenen zich inzetten, zoveel mo gelijk in samenwerking met christelij ke partnerorganisaties in die landen. Contactadres I.Z.B.Oranjelaan 11, telefoon 0182-615758 en Goedwerk: Sperwerhoek 7, telefoon 0182-619385. Zevenhuizen - Het onlangs geopende Historisch Centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolderweg 15 is de komende maanden geopend op: dins dag 11 november van 19.30 tot 21.30 uur, zaterdag 15 november van 13.30 tot 16.00 uur en zaterdag 13 december van 13.30 tot 16.00 uur. De belangstelling voor de 'oudheidka mer' is groot. Dat is de conclusie van het bestuur van de stichting Oud Ze- venhuizen-Moerkapelle na de twee open dagen in oktober. Velen kwa men terug, of vergezeld van familiele den dan wel met gebruiksvoorwerpen die aan de stichting afgestaan zijn en waarvan er veel inmiddels een plaatje hebben gekregen in de expositieruim te. Ook fraaie en zeldzame foto's zijn afgestaan aan de stichting. In bepaalde gevallen wordt in bruik leen afgestaan. Ook daar is de stich ting mee geholpen. Niet alles kan di rect of voortdurend tentoongesteld worden. Dit houdt verband met de grootte van de voorwerpen, maar ook met de thema's van de tentoonstel ling. Ook dienen bepaalde voorwer pen eerst opgeknapt te worden. Uitgangspunt voor de openstelling voor 1998 is dat met een vast schema gewerkt zal worden. Hoe dat schema er uit zal zien wordt de komende we ken bepaald en zal mede afhankelijk zijn van de bemensing door vrijwilli gers. Diverse personen hebben zich reeds opgegeven bij het bestuur. Een goede zaak, want zonder bemensing kan er geen sprake zijn van openstel ling. Voor meer informatie: 0180- 631817 of 0180-633236. Wie kan zingen en acteren kan zich aanmelden bij de initiatiefnemers: Wim van Oostrom, Hazeveld 8, tele foon: 0180-631634 of Pouw Hofman, Burg Boerstraat 4, telefoon, liefst tus sen 19.00 en 20.00 uur, 0180-631564). Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Op zaterdag 1 novem ber werd door de Lions Club voor de vijfde maal een Boelhuis-veiling ge organiseerd. Vanaf 12.00 uur kon men in La Baraque terecht voor het bezichtigen van de in totaal 217 ka vels, die vanaf 13.15 uur werden geveild door veilingmeester J.H. Kroes. Dit jaar kwamen er weer vele in teressante kavels aan bod, waaronder veel curiosa, an tiek, munten en gebruiksvoorwerpep, afkomstig uit heel West-Nederland. Door de leden van de Lions Club wer den deze zaken vooraf zorgvuldig ge selecteerd. Het aanbod varieerde van een prachtige zilveren gulden uit 1701 en gouden tientje Willem III uit 1876, een paar antieke schaatsen met kope ren hak, het complete werk 1564-1616 van William Shakespeare tot zelfs een! set barkrukken en professioneel foto- kopieerapparaat. Als grap stond kavel nummer 100 o, de kavellijst vermeld zijnde een grooi vraagteken. Voor dit kavel van (r onbekende aard' werd uiteindelijk' ƒ160,- geboden. De toch wel nieuws gierige koper werd tot zijn verrassing' (of schrik?) eigenaar van een over heerlijke taart. De Boelhuis-veiling werd bezocht door zo'n 400 bezoekers en heeft 3953,- opgebracht wat ten goei komt aan Artsen zonder grenzen. Zevenhuizen - Wie graag bezig is met het ver fraaien van het interieur en daarbij ook nog over een beetje creativiteit beschikt, zal met behulp van de nieuwste stoffen en andere hob bymaterialen van De Zilverberk, veelal op een voudige wijze heel wat sfeer in het interieur weten te brengen. Op zaterdag 22 november tussen 10.30 en 13.00 uur is in de Vrijzinnig Hervormde Kerk in de Dorpsstraat 139 een kennismakingsbijeenkomst. Tijdens die bijeenkomst zal informa tie worden gegeven over het script, de teksten en de muziek. Verder wordt het productie-draaiboek be sproken en worden de kandidaat deelnemers aan elkaar voorgesteld. Daarnaast is er voor de kandidaat- Zo zijn er bij De Zilverberk ver schillende mallen verkrijgbaar die gebruikt worden bij het gips- gieten. Met deze mallen in de vorm van bijvoorbeeld engeltjes en kran sen, kan men met het oog op de ko mende feestdagen bijzondere kerst decoraties maken. Maar men treft er ook vele andere vormen zoals dierfi guren en consoles. In deze mallen wordt een gietmassa gegoten die na droging geschikt is om te verven. Hierbij kunnen verschillende verf technieken worden toegepast. Voor mensen die willen kennismaken met het gipsgieten/verven of één van de vele andere hobby's, organiseert De Zilverberk regelmatig creatieve work shops. Voor meer inlichtingen hier over kan men bij de Zilverberk te recht. Blikvanger bij De Zilverberk zijn de originele Amerikaanse homedecora- tiestoffen van de Country Home Col lection van Debbie Mumm. De lande lijke kleuren en dessins passen per fect bij de huidige trend op woonge bied. Ook heel bijzonder is de nieuwe collectie kalenders in dezelfde stijl. Enig geduld vereisen de borduurpa- ketten van Lanarte en Permin, maar het resultaat is schitterend. Beide merken hebben eigentijdse afbeeldin gen in de collectie en met een bijpas sende lijst geeft men het borduur werk extra sfeer. Bij De Zilverberk heeft men keus uit zo'n 150 lijsten en een groot assortiment passe-part- outs. De Zilverberk is gevestigd aan de Noordelijke Dwarsweg 90 te Zeven huizen, telefoon 0180-631463.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14