Zevenhuizen Moerkapelle c College loodst gemeentebegroting 1998 in gemoedelijke sfeer door de Raad Hart van Holland/5 november 1997 pagina 5 Afgegeven kapvergunningen Voorbereidingsbestuit Voortgang inrichting Nessepoider Tips gebruik minicontainer bij vorst Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Belastingtarieven 1998 Mini-containers Bedrijfsterreinen Stadsprovincie Rotterdam Gemeente Het hoofd van de afdeling Middelen, hiertoe gemachtigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 28 oktober 1997/31 oktober 1997 vergunning is verleend aan: de heer J. Hertog, voor het verwijderen van een esdoorn, aanwezig in de voortuin van het perceel Jhr. van der Wei straat 60 te Moerkapelle; Van der Kooij Zwemer advies- en bouwmanagement, voor het verwijderen van een esdoorn, aanwezig ten noorden van het perceel Wilde Veenen 3 te Moerkapelle; Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 28 oktober 1997 Het hoofd van de afdeling Middelen, H. Hogebrug Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O. M., Dorpsstraat 89 te Zeven huizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 28 oktober 1997, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: "Dorpsgebied Zevenhuizen", voor het perceel hoek Lelie straat-Noordelijke Dwarsweg te Zevenhuizen; "Landelijk Gebied 1983", voor het perceel aan de Middel weg 20 te Moerkapelle. een en ander zoals is aangegeven op de bij dit besluit behoren de en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit treedt in werking op 6 november 1997. Zevenhuizen, 30 oktober 1997 Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, De burgemeester, A. Visser L.M. Schoots Na de bosaanplant van circa 10 ha. in 1990, het "Welzijn-bos" in de Nessepolder, heeft het enige jaren geduurd voor er een vervolg-fase gestart kon worden. De uitwerking van de plannen voor een verdere inrichting zijn gestart in 1994 toen het Recreatie schap circa 15 ha. van een grondeigenaar kon verwerven. De inpassing van de C02-leiding door de Nessepolder sloot hierbij aan. Met de aanleg van deze leiding is ook een gedeelte van het moerasgebied en wandeltracé gerealiseerd. De inrichtingsplannen zijn momenteel besteksklaar, inclusief vergunningen, maar er is nog geen zicht op het tijdstip van uitvoering. Dit is namelijk afhankelijk van de subsidieverstrekking door het Ministerie van Landbouw, Natuurbehoud en Visserij. Op 15 maart 1997 zijn in de Nessepolder in het kader van de sponsoring door het bedrijfsleven van de boomfeestdag RoPaRun (de actie "Loop tussen Parijs en Rotterdam") duizend bomen aange plant. De laatste uitvoeringsfase wacht op grondverwervingen van circa 20 ha., noodzakelijk om het gebied als open polder, moeras en bosgebied verder in te richten. 1. Bij vorst is het beter om het afval zo droog mogelijk in de mini-container te doen om te voorkomen dat de inhoud aan elkaar vastvriest; 2. Druk het afval niet te vast in de container, dit bemoeilijkt het legen. Vooral als het vriest is het belangrijk om hierop te letten. Ter voorkoming van problemen bij het legen kunt u de container met kranten vooraf 'aankleden'; 3. Bij de aanbieding op de ophaaldag zelf, bijvoorbeeld met een schep, het GFT-afval los steken. 4. Plaats de container bij voorkeur in de naaste omgeving van de woning, omdat het daar enkele graden warmer is dan in het open terrein. Ook is het aan te raden de container zoveel mogelijk uit de wind te zetten. 5. Zorg ervoor dat de container altijd goed afgesloten is, zodat er geen water in kan komen. Zo voorkom je dat het vuil aan de wanden vast vriest. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouwvoorne men hebben ontvangen: aanvraagdatum 28 oktober 1997, nr. 271W.B.M. Kemperman, voor het plaatsen van een garage op het perceel aan de Bredeweg 70 te Moerkapelle. Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/meldingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Vorige week donderdag werd de gemeente begroting 1998 vastgesteld met daaraan gekoppeld de voor dat jaar te nemen belastingmaatregelen. De stijging van de belastingen was voor alle groeperingen weliswaar een hot item, maar het algemene gevoelen was: wat kun je eraan doen. Het enige is de oplopende lastendruk zoveel mogelijk binnen de perken te houden. Dat het de lokale overheid door Den Haag steeds moeilijker wordt gemaakt, kon ook nu worden beluisterd. Zoals de heer De Jong van het CDA het verwoordde: "Tal van zaken zijn immers door het Rijk gedecentraliseerd en daarbij worden forse kortingen toegepast op het Gemeentefonds, waardoor wij vele tonnen missen. Het meest onbe hoorlijke is echter om ƒ100,- per huis houden als rijksoverheid aan de bur gers te geven als compensatie voor de door de gemeenten geheven hoge las- Lasten waaraan juist datzelfde Rijk debet is". Waarmee het CDA niet wil zeggen dat die ƒ100,- niet welkom zou zijn. Voor Gemeentebelangen is de verho ging van de plaatselijke lasten een onontkoombaar gegeven als men de voorzieningen op het huidige niveau willen handhaven c.q. verbeteren. Volgens woordvoerder Mebius zou den bepaalde perspublicaties bij de inwoners de indruk kunnen wekken dat Zevenhuizen-Moerkapelle een re- jatief dure gemeente zou zijn. Volgens hem is niets minder waar. Dit mag worden geconcludeerd uit een door net college verstrekt overzicht van geheven belastingen in omliggende gemeenten. Daaruit blijkt dat de inwo ners van Zevenhuizen-Moerkapelle het minst worden belast. Koploper in het vergelijkend onderzoek is Schoonhoven. Die gemeente hanteert alleen al wat OZB betreft een tarief waar je het zweet van in de handen gaat staan; in 1997 bedroeg dat ƒ22,64 per f 5000,-. Om de begroting voor 1998 sluitend te krijgen zijn de diverse tarieven ver hoogd. De OZB gaat van ƒ8,48 per ƒ5000,- naar 9,67. De afvalstoffenhef fing voor de meerpersoonshuishou- dens gaat ƒ452,- per jaar bedragen (was ƒ407,-). Voor de éénpersoons huishoudens wordt dit 294,- (was 265,-). Het rioolrecht wordt respec tievelijk ƒ354,- (was ƒ284,-) en 231,- (was ƒ185,-). De hondenbelasting gaat als enige bescheiden omhoog. Voor één hond betaalt men ƒ113,- (was ƒ106,-). Voor elke volgende hond komt daar ƒ128,- bij (was ƒ120,-). De gemeentelijke aanslag kan in acht termijnen worden betaald. In het kader van de ontwikkelingen op het beleidsterrein Milieu kwam naast de beleidsinhoudelijke en personele consequenties ook de kwestie van het permanent plaatsen van mini-contai ners (groen/grijs) aan de orde waar dat op plekken op grond van de Alge mene Plaatselijke Verordening niet geoorloofd is. Op die plaatsen waar een en ander uit de hand dreigt te lopen zullen volgens B. en W. de be woners eerst worden aangeschreven, terwijl tegelijkertijd de politie hiervan op de hoogte wordt gesteld. Hierna zal worden opgetreden. Daarnaast is het zo dat wanneer derden als gevolg van het onjuist uitplaatsen van mini- containers schade mochten oplopen zij dit op de eigenaar kunnen verha len. Ook stonden de diverse politieke par tijen stil bij de uitgifte van bedrijfs- grond. Sommige bedrijven zouden dermate slecht gehuisvest zijn dat ze overwegen zich elders te gaan vesti gen. Volgens burgemeester Schoots zijn de uitbreidingsmogelijkheden beperkt. Voor Zevénhuizen kan het Nijverheidscentrum met maar 5 hec tare worden uitgebreid. Voor Moerka pelle is uitbreiding op korte termijn (tot 2005) helemaal niet mogelijk. Met de WD vonden ook de andere fracties dit een ernstige ontwikkeling. Onlangs kwam staatssecretaris Van de Vondervoort van Binnenlandse Zaken met het herindelingsplan voor de stadsprovincie Rotterdam. De ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle werd hier (net) niet in opgenomen. Desondanks zal binnenkort de discus sie gevoerd gaan worden of dit toch niet wenselijk is. Op grond van artikel 19 van de Wet algemene regels herindeling (wet arhi) wordt een ieder (dus ook de gemeente) gedurende twee maanden in de gelegenheid gesteld schriftelijk zijn oordeel hierover ter kennis van het ministerie te brengen. Het CDA waarschuwt voor een al te gretige opstelling in de richting van het Rot terdamse. De PvdA/D'66 wil haar standpunt nu nog niet geven. Wel sug gereert ze een referendum te houden. Volgens de SGP/RPF heeft de gemeen te als zelfstandige gemeente zeker bestaansrecht. Echter het grootscha lige denken van onze tijd zet dit be staansrecht meer en meer onder druk. Daarom is het van belang dat het inwonertal van de gemeente een gestage groei moet doormaken. De ter discussie staande 300 woningen moe ten om te beginnen spoedig worden gebouwd. Wat dit laatste betreft zou de WD het liefst gisteren met bouwen beginnen en Gemeentebelangen mor gen. PvdA/D'66 suggereert een referendum. is; ../TT C,:'; W/V-:

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5