Nesselande gemakkelijk langs Brevok Nesselande-dames boeken knappe overwinning Aeolus 2 winst overtuigend Flyers Dames 1 behaalt nuttige overwinning Primeur in Nederlandse vechtsport BROUWER DE KONING Sjoelen Dames Gouwestaete stijgen boven zichzelf uit regio UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/5 november 1997 pagina 9 Zinderend duel Dames 2 verliest nipt met 2-3 Dames 1 tegen ZWV-Nereus Heren 1 tegen DWK m T 1 1 1 1 nnnl «n lr/\n_ Ho rlriilr 11 Zevenhuizen - Op vrijdagavond speel de Nesselande in eigen huis tegen Wanzl/Brevok uit Breda. Nesselande zette de reeks winstpartijen voort door de wedstrijd tegen Brevok via de setstanden 15-13, 15-5 en 15-5 met 3-0 te winnen. Nesselande begon met Joost van der Hoek, Arno van Solkema, Jochem de Gruyter, Kristiaan van der Wel, Joost Looman en Ferry van Hal. Wanzl/Bre vok begon voortvarend en nam snel een 4-1 voorsprong. De Zevenhuizen- aren bleven kalm en kwamen door goed aanvalsspel en een hechte blok kering langszij en namen zelfs een 11- 6 voorsprong. Hierna stokte de aan- valsmachine en was de passing ook bij minder alert. Hierdoor kon Brevok weer bij komen tot 11-10. Coach Teun Buijs bracht Matt Lyles in het veld voor Ferry van Hal. Nesselande liep uit naar 13-10 maar kon wederom niet doorstoten en zag Brevok weer langs zij komen (13-13). Op deze stand kwam aanvoerder Michiel van der Kuip in het veld voor Joost Looman en deze kon met zijn service Brevok on der druk zetten en Nesselande naar een 15-13 setwinst brengen. In de tweede en derde set speelde Nesselande een sneller spel en kon den zij Brevok met hun lastige service onder druk te zetten en deed de blok kering waarvoor zij bestemd is, de aanvallen van Brevok keren. Met overmacht werden deze sets met 15-4 en 15-5 gewonnen. Zondag 2 november trad Nesselande in het veld tegen Remote IT/Zwolle in Zwolle. In een volle zaal wisten de Zevenhuizenaren een prachtige 3-1 overwinning weg te halen via de sets tanden 12-15, 15-12, 10-15 en 11-15. Nesselande kreeg de winnaar van de supercup tegenover zich met onder andere Harry van de Brink en Ronald Zoodsma. Vanaf het begin werd het een gelijk opgaande strijd, waarbij Nesselande tactisch goed speelde. Pas bij 9-10 voor, kon de ploeg ge noemd naar de Rotterdamse vinex- locatie Nesselande een groter gat slaan, door de sterke opslag van Kris tiaan van de Wel en een hechte blok kering. Het werd uiteindelijk 12-15. In de tweede set pakte Nesselande eerst een lichte voorsprong, maar nu kon den Zoodsma en van den Brink onder de druk uitkomen en wisten met ster ke aanvallen en een uitgekookt blok de punten voor Remote IT binnen te halen (15-12). In de derde set kon Nesselande uitlo pen naar 7-11, door een beter blok neer te zetten en de eigen aanval goed te verzorgen. Het publiek bleef de handen op elkaar slaan, voor de vele rally's die ook nu weer te zien waren. Na meer dan een uur volleyballen was nog niet te zien wie de punten binnen zou halen. In de eindfase wist Nesse lande de set met 10-15 naar zich toe te halen. In de vierde set verliep het op een gelijke wijze, waarbij Remote IT het tot 10-11 bijhield. Door gevarieerd aanvalsspel, Joost van der Hoek wist zijn aanvallers goed in stelling te bren gen, kwamen de punten binnen. Met 11-15 werd ook deze set gewonnen en kon Nesselande de twee punten mee naar huis nemen. Voor komend weekend staat voor Nesselande weer een dubbel pro gramma te boek. Eerst zaterdag in Amstelveen tegen Versatel/AMVJ en op zondag (17.00 uur) in Apeldoorn tegen het ongeslagen Piet Zoomers/ Dynamo. In de tweede en derde set speelde den Zoodsma en van oen prime onuer uy nm.iu. if__i.„ 7oict wac tpam van roach Me Eist/Zevenhuizen - Voorafgaand aan de lastige uitwedstrijd tegen Gemini in Eist was de technische staf be nieuwd of de jonge selectie na enkele mindere wedstrijden de draad zou kunnen oppakken. Aanvankelijk zag het er somber uitwant Gemini liep uit naar een 4-1 voorsprong. Een sterke serviceserie van Hedda Meijer legde echter de zwakke passing van de te genstander bloot. Bovendien was het blok van met name Olga van Zaanen goed ingesteld op de diagonale aan- valsslagen van Caroline van Bebbe- ren, die ooit enige tijd in Zevenhuizen heeft gespeeld. Met name Aafke Ver- brugge verdedigde veel van deze aan vallen in het achterveld en Nesselan de drong de tegenstander in het nauw. Ondanks enkele time-outs, wis sels en discussie met de arbitrage kon Gemini het tij niet keren en zag het Nesselande met 4-15 de eerste set winnen. In de tweede set trok Nesse lande direct hét initiatief naar zich toe. Bij 3-7 werd de 15-jarige Janneke de Butter ingebracht, die direct enke le smashes in het achterveld verde digde. Aanvallend was Monique Ver meulen heel effectief en bij 3-10 moest de Gemini-coach zijn hoofdaanval ster van Bebberen vervangen. Ook deze set werd met 4-15 door Nesselan de binnengehaald. De 3e set verliep aanzienlijk moeilijker. Gemini speel de alles of niets en bij Nesselande kon niet iedereen de energie en concen tratie opbrengen. Coach Henk Bos- schaart bracht echter tijdig zijn wis sels Eva Heerschap en Joske Lucas- sen in, die scherp waren en de ploeg naar een 11-15 setwinst hielpen. Met deze fraaie 0-3 overwinning blijft Nes selande in de kop van de le divisie meedraaien, vlak achter Abcoude en Mikro-Roosendaal. Zaterdag 8 no vember wacht de uitwedstrijd tegen Brevok in Breda. Voor de uitwedstrijd tegen Cito uit Grote collectie kamerplanten Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in cadeau-verpakking!) Narcissen en krokussen -10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- KWEKE FRUITBOMEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430_ Zeist was het team van coach Medan goed geïnformeerd dankzij de beker wedstrijd die het eerste team hierte gen had gespeeld. Daardoor was het bekend dat Cito een goede ploeg was, die je niet veel ruimte moest geven, maar juist onder druk moest houden. In de eerste en derde set lukte dit prima maar de tweede en vierde set lieten het omgekeerde beeld zien. De vijfde beslissende set liet een gelijk- opgaande strijd zien, die uiteindelijk met 15-11 in het voordeel van Cito werd beslist. Ondanks dit eerste puntenverlies was begeleidster Astrid Poot niet ontevre den: "We hebben beslist niet slecht gespeeld, maar konden op bepaalde momenten het balbezit niet omzetten in scores; thuis kunnen we van deze tegenstander winnen". Komende zaterdag treffen de dames een lastige tegenstander in de uitwed strijd tegen Asia-Compas in Odijk. Waddinxveen - Zondag 2 november is er volop gespeeld door de teams van de badmintonclubs Aeolus en Florida in sporthal De Dreef. Aeolus 2 speelde tegen SIO 3. In de enkel waren weinig moeilijkheden. De heren wonnen gemakkelijk, de dames echter moesten er flink aan trekken. Maaike van de Weij won haar enkel in drieën: 12-9, 5-11 en 11-2. Suzanne Rademaker kon haar tegenstandster net niet bedwingen en ze verloor na twee spannende games. Het team had vervolgens geen moeite om de rest van de partijen te winnen en de eind uitslag werd 7-1Florida 1 moest tegen Voorburg 2. Na de enkels stond het 3- 1 in het voordeel van Florida. In beide mixen werd daarop meteen de eerste game verloren, toch wonnen de kop pels Dennis Steenland/Miranda Baan en Bart Moors/Ilona Groeneveld bei de de mix in drie games. De wedstrijd werd winnend afgesloten met 6-2. Het vierde team van Florida ontmoette Flair 8. Pascal de Wolf en Chris Voer man wonnen beide hun enkel, waarop de dames jammerlijk verloren: 2-2. De eerste mix werd verloren, de tweede Flyers Dames 1 wint in een belangrijk duel van Juventus. Heren 1 verloor de uitwedstrijd in Nieuwegein tegen New Stars. Jongens junioren declasseren BV Alphia. Winst voor Jongens aspi ranten. Verlies voor Jongens Kadet- ten 1. Dames 1 wilde zo vlug mogelijk het onnodig verlies van vorig weekend vergeten en begon energiek aan de klus tegen juventus. In de bekerronde werd nog kansloos verloren, dus de dames waren gewaarschuwd. Vanaf het begin nam Flyers het heft in han den en binnen vijf minuten was er een voorsprong opgebouwd van tien pun ten. Juventus deed er alles aan om Flyers uit de wedstrijd te krijgen, maar dit lukte niet. Ruststand 35-21. De tweede helft werd door Juventus niet alleen nog harder gespeeld, er werd ook mét man-to-man gepro beerd en met zóne gespeeld, maar Flyers bleef meester van de wedstrijd. Uiteindelijk werd het 52-38. Top scoorder: Astrid Scholten met 16 pun ten. Heren 1 kon niet compleet aantre den in de uitwedstrijd tegen het hoger geklasseerde New Stars. De eerste helft kon Flyers nog bijbenen, maar naarmate de strij d vorderde bleek dat I het lengteoverwicht van New Stars steeds meer een stempel op de wed strijd drukte. Flyers werkte er wel voor, maar een overwinning zat er niet in. Uitslag: 85-60. Topscoorder: Edwin van Heiningen met 18 punten. Jongens junioren 1 had geen moeite met BV Alphia. Vanaf het begin van de wedstrijd was Flyers heer en meester Via een ruststand van 53-26 werd een grote overwinning geboekt. Uitslag 104-54. Topscoorder: Freddy Hoff man met 27 punten. De wedstrijd met het beste kijkspel was die tussen de aspiranten van Flyers en Springers. Dit was een wed strijd met twee gezichten. De eerste helft was het Springers dat zich in de kijker speelde met goed basketbal. De ruststand was 20-33 in het voordeel van Springers. De tweede helft lieten de Flyers zien wat zij in hun mars hebben. Met goed samenspel en vele steals werd de inhaalrace ingezet en Springers kwam niet meer in het spel voor. Het resultaat een ruime, maar vooral mooie winstpartij. Uitslag 68- 55. Topscoorder: Johan Walhout met 27 punten. Jongens Kadetten 1 speelde een goe de wedstrijd tegen DAS. Vooral de eerste helft was goed en spannend. Ruststand 39-40. De tweede helft liep DAS, na een mindere periode van Flyers, zestien punten weg, maar Flyers begon aan een inhaalrace. De tijd was echter de grootste tegenstan der en het lukte dus niet. Uitslag 75-82. Topscoorders: Eric Koppenaal en Tie- Ho Lam, beide met 15 punten. Vrijdag 7 november om 21.00 uur in De Duikelaar Heren 1 tegen B.O.B. uit Oud Beijerland. werd een thriller, waarin invalster Wendy Hoogerbrug en Pascal de Wolf uiteindelijk aan het langste eind trok ken. Verder werd de herendubbel ge wonnen en de damesdubbel verloren. Daardoor werd het 4-4. Florida 5 had het zwaar tegen Nieuwkoop 3. Welis waar stond het na de enkels al 3-1 in het voordeel van Florida, in de rest van de partijen werd minder overtui gend gespeeld: uitslag 4-4. T earn 6 van Florida kwam Zigo 10 tegen. Zoals wel vaker speelde dit team de enkels net jes uit en kwam het daardoor op een voorsprong van 3-1. Mede door het goede spel van invalster Birgit de Vries kon het team de winst grij pen en met een uitslag van 5-3 de baan af gaan. Aeolus 7 had er weer zin in tegen Eridos 8. Alle vier de enkels eindigde in drie setters. Onno de Wit, Sjaak Wesselink, Tea Lagrouw en Anneke Sleeuwenhoek trokken zich blijkbaar aan elkaar op en alle vier de enkels werden gewonnen. Vervolgens wer den de mixen en dubbels eerlijk ver deeld, waardoor het 6-2 werd. Het 8e van Aeolus en het 9e van Florida speelden beide een mindere wed strijd en verloren met 1-7. Waddinxveen - Jiu-jitsuka's Barry van Bommel (Waddinxveen) en Marco Markus (Gouda) hebben zaterdaga vond 1 november op de Friese avond der Krijgskunsten gestreden om de titel: "Beste Budo demonstratie" van Nederland. Het was de eerste keer in Nederland dat er een competitie was opgezet tussen top demo teams. Er waren in sporthal het Kalverdijkje in Leeuwarden toppers te zien uit be kende en minder bekende vechtspor ten als karate, aikido, wu-shu, free style, karate, pencak silat, yoseikan- budo, hapkido, jiu-jitsu, nunchaku en teakwomdo. Voor het winnende team van deze wedstrijd was er een bokaal en lag er 1500,= klaar. Van Bommel en Markus bereidden zich voor dit gala niet al leen op de mat maar ook achter de knoppen van de cd-speler voor. de demonstraties moeten namelijk op muziek worden uitgevoerd en ogen niet langer dan tien minuten duren. Een publieks- en een vakjury beoor deelden de demonstraties op ge- vechtswaarde, amusementswaarde, realiteit, snelheid en uitstraling. Ook de muziekkeuze telt mee bij de eind beoordeling. Op de muziek uit de film Rocky zet ten beide heren een demonstratie neer die het pakket van het totale jiu jitsu zowel Duo als Fighting omvatte. Door na elke demonstratie punten te geven kwam de jury tot een eindoor deel. Ronald Wurstenberg (Eu rosport) maakte de winnaars bekend. Op de derde plaats eindigde het Nunchaku, op de tweede plaats het Wu-Shu team en op de eerste plaats het Nederlandse jiu-jitsu team dat volgens de jury met kop en schouders boven de rest uitstak. Een pleister op de wond na de teleurstellende tweede plaats op het N.K. jiu-jitsu. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Nog nooit heeft tijdens het bestaan van de sjoelclub de eerste plaats twee leiders gekend die enorm hoog, 143.400, punten hebben ge scoord. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1 en 2 Tine Valen- kamp en Jan Kersbergen 143.400, 3. Dick Dros 139.725, 4. André van Gem- eren 138.350, 5. Wim Slingerland jr. 136.500, 6. Dirk Jan van Drunen 135.833, 7. Frans Bouwmeester 135.700, 8. Henk van Beek 132.725 en 9. T. van Leeuwen 131.500 punten; Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 129.575,2. Frans Botger 129.267,3. Ed den Drijver 128.200, 4. Wim Slinger land 127.050 en Guus Renesse 126.850; Klasse C: 1. Jan Olie 119.300, 2. Asha den Drijver 119.067, 3. Adrie Faas 117.950, 4. Corvan Gils 117.125 en 5. Jan van Beek 116.400 punten; Klasse D: 1. Wim Slingerland sr. 108.775, 2. J. Ridder 108.525, 3. Cor Kersbergen 108.350, 4. Ceron van Beek 107.367 en 5. M.C. Taktor 104.267 punten. ifi nu/v Boskoop/Waddinxveen - Zaterdag 1 november verloor Dames 1 weliswaar met 5-10 van ZWV-Nereus uit Zaan dam, doch de wijze waarop was veel zeggend. Ook Heren 1 kwam goed voor de dag tegen DWK uit Barneveld en won met 8-6. Ook deze keer was verlies ingecalcu leerd. Vooraf had het team zich ten doel gesteld de score van ZWV-Ne reus zo laag mogelijkte houden en zelf zoveel mogelijk kansen te creëeren. Dat is aardig gelukt, maar niemand had verwacht dat het na drie partjes 5-6 voor ZWV-Nereus zou staan. ZWV- Nereus begon sterk en werkte binnen vijf minuten Wendy de Frankrijker met drie P-tjes definitief aan de kant. Uit de overtal-situaties werd ook drie maal gescoord, zodat de dames de massaal toegestroomde supporters van Gouwestaete de eerste periode tegen ene 0-3 achterstand aankeken. Doch de veerkracht van de smalle selectie van Gouwestaete is groot en aldoende werden in de tweede perio de ook overtalsituaties gecreëerd en benut. Eerst was het Sandra Bercken- kamp die, via een strak schoot,'voor 1- 3 zorgde. Daarna was het Heike Koglin die 2-3 intikte en vlak voor het verstrij ken van de tweede periode kreeg Gil lian van den Berg heel Gouwestaete op de banken door 3-3 in te knallen. Enkele overtal-situaties, waarmee ZWV-Nereus naar 3-6 deed uitlopen, leken roet in het eten te gooien van de ambities van Gouwestaete. Maar on der de ogen van bondscoach Kees van Hardeveld en bondsteammana- ger Marga van Feggelen, scoorde Gil lian van den Berg, na een fraaie com binatie met Sandra Berckenkamp en Mirjam Overdam 4-6 en even later vanaf de midvoorplaats 5-6. Met die stand werd de vierde periode ingegaan. De dames van Gouwestaete bleven vechten voor wat ze waard waren, doch ZWV-Nereus benutte niet alleen enkele overtal-situaties, maar ook een viermeter en bepaalde de zwaar bevochten eindstand op 5- 10. De Gouwestaeteheren moesten afge lopen zaterdag aantreden tegen De Waterklip (DWK) uit Barneveld. DWK is voor Gouwestaete de laatste jaren een lastige tegenstander. De ploeg van Jan Middendorp begon goed aan de wedstrijd. In de eerste periode waren het Jaco de Jong en Remko Overdam die de stand op 2-2 brach ten. In de tweede periode kwamen de heren in eerste instantie door Mare Mommers en Remko Overdam op een 4-2 voorsprong, maar deze werd spoedig teniet gedaan, hierdoor bleef het een aantrekkelijke wedstrijd. Bei de ploegen speelden voor wat ze waard waren en vochten voor iedere punt. In de derde periode was het alleen Jaco de Jong, die tot scoren kon komen. Met een 5-5 gelijke stand gin gen beide ploegen de laatste en beslis sende periode in. Door twee doelpun ten van Remko Overdam nam Gou westaete een 7-5 voorsprong in deze laatste periode. Jaco de Jong mocht uiteindelijk de eindstand bepalen op 8-6. De eerste overwinning voor de Gouwestaeteheren is hiermee een

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9