Zevenhuizen-Moerkapelle niet naar stadsprovincie Rotterdam Kleuters helpen Sinterklaas Cum laude afgestudeerd Hengelsport Bekernederlaag Moerkapelle 1 Kinderpostzegels "Overgewicht is goud waard" C jnaeractiviteiten in kerstvakantie Gouwestem in Gouda HBBZ start gehoorzaamheidstraining Oud papier Koffie-ochtend Zang en Kleur Hart van Holland/3 december 1997 pagina 15 3/(1 f Adr. van Erk voor- en najaars- kampioen De Nationale Afslank Race '98 nnor Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - De staats secretaris van het ministerie van Bin nenlandse Zaken, Mevrouw Van de Vondervoort, had in haar brief van 2 oktober 1997 alle gemeenten in Zuid- Holland verzocht uiterlijk drie maan den na ontvangst van het herindelings plan voorde stadregio Rotterdam hun oordeel daarover aan haar kenbaar te maken. In een ingelaste vergadering vorige week besloten de politieke par tijen van Zevenhuizen-Moerkapelle in te stemmen met het voorstel van de staatssecretaris om hun gemeente (net) buiten de nieuw te vormen stads provincie Rotterdam te houden. Burgemeester Schoots stelde dat de reactie tweeledig zou kunnen zijn, te weten instemmen met het voorstel zoals het daar ligt óf de staatssecre taris verzoeken om toetreding tot Rotterdam mogelijk te maken. In dit verband stelde hij dat er te weinig handvatten en teveel onzekerheden zijn om tot een verantwoorde instap te komen. De heer Helmer (PvdA/ D'66) wees erop dat er in z'n alge meenheid naar mogelijkheden ge zocht wordt om grootschalige ver stedelijking tegen te gaan. Een pro vinciegrens is daartoe een goed mid del. Zevenhuizen-Moerkapelle be hoort in de nieuwe situatie immers tot het resterende deel van de pro Zoetermeer r' 1 Waddinxveen Reeuwijk i Bleiswijk Berkel 1 Zevenhuizen^-. I Moerkapelle T' Gouda v- 1 m T Moordrecht' js'' Bergschen-1 hoek 1 f Nieuwerketk IJssel Vlist tterdam .--"'Capell^K 1 IJssel, \"ouderkerk Bergambacht vincie Zuid-Holland. De heer Mebius van Gemeentebelangen vond dat de zelfstandigheid van de gemeente een kostbaar goed is. Bij een eventuele toetreding tot de stadsprovincie Rot terdam ontstaat over die zelfstandig heid geen duidelijkheid. Ook het kun nen uitvoeren van de Structuurvisie onder Rotterdam blijft onduidelijk. De heer Van Eijk van de WD ging kort en krachtig akkoord met de herinde ling van de staatssecretaris. De heer De Jong (CDA) was van mening dat de kans op zelfstandigheid bij een niet al te grote groei van de gemeente vol gens het sub-urbane model van de Structuurvisie groter is. Daarnaast achtte hij sociale aspecten veel waard. Een provinciegrens is altijd moeilijk te overschrijden. Wel dien de volgens hem de mogelijkheid open te blijven om in de toekomst alsnog tot de stadsprovincie Rotter dam te kunnen toetreden. De heer Laviere van het SGP/RPF sprak ook zijn voorkeur uit voor het overblij vende deel van de provincie Zuid- Holland. Net als zijn collega's van de andere politieke partijen ziet hij een provinciegrens als een aanzienlijke barrière om verstedelijking tegen te gaan. De staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken zal door het college van Burgemeester en Wethouders dienovereenkomstig op de hoogte worden gesteld. Zevenhuizen - Vorige week kreeg Sinterklaas hulp uiteen onverwachte hoek. De kinderen van groep 1 en 2 van de openbare basisschool 't Reigerbos maakten marsepein figuren en ze bakten pepernoten. (Foto 't Reigerbos). Oud Verlaat - Op 5 en 6 december houdt de christelijke basisschool De Nessevliet een oud papier-inzame ling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Zevenhuizen - Op donderdag 11 de cember is er van 9.30 tot 11.00 uur een koffie-ochtend in het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156. De spre ker is Tjitske Lemstra, het thema "In blijde verwachting...?" Het doel is het elkaar te bemoedigen en op te bou wen in het geloof. ledereen is uitgenodigd. Er is kinder opvang aanwezig. Gerard Verheiien Zevenhuizen - Aan de faculteit der jechnische Natuurkunde van de 'echnische Universiteit in Delft is Wilfred van der Wiel uit Zevenhuizen cum laude geslaagd voor zijn inge nieursdiploma. Uit handen van pro- essor De Mooy (op de foto links) ontving hij vorige week dinsdag 25 november de bul. Zijn afstudeerop dracht was "Magnetoresistance Os cillations of a 2D Electron Gas Ring in contact with a Superconductor". Ir Wilfred is 22 jaar. Na 't Reigerbos, de openbare basisschool in Zeven huizen, doorliep hij in Gouda het Coornhert-gymnasium. Binnen enke le jaren hoopt hij in Delft ook nog de doctorstitel te behalen. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert op vrijdag 5 en zaterdag 6 december haar jaarlijkse tentoonstelling. De kweker selecteert zij n beste vogels en zendt deze in op de tentoonstel ling. Er worden dit jaar 433 vogels van 49 inzenders door keurmeesters ge keurd. De verschillende verenigingen zullen onderling strijden om de Rotte- merencup, die kan worden gewonnen door de tien beste vogels van een vereniging. De openingstijden zijn op vrijdag 5 december van 13.00-22.00 uur en za terdag 6 december van 10.00-17.00 uur. Ook is op zaterdag 6 december om 11.30 uur de trekking van de grote verloting. De toegang is gratis. De tentoonstelling vindt plaats in dorpshuis Swanla aan de Burgemees ter Klinkhamerweg 86. Moerkapelle - Zaterdag 6 december kan er weer papier worden gebracht in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente. De contai- nerdienst is van 8.00-12.00 uur aanwe zig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer gebracht worden. Vrijdagmid dag 5 december alleen na telefoni sche afspraak 079-5931629 of 5932402. Opbrengst oud papier november 13.740 kilogram. Mevr. van den Bosch, bedankt voor alle zwemlessen. Koen en Edwin Spruit Zevenhuizen-Moerkapelle - De negen de en laatste wedstrijd van de voor- en najaarcompetitie is op 29 novem ber gehouden in het Aarkanaal ter hoogte van Alphen aan den Rijn. De vangst was slecht; de acht deelne mers vingen 4.700 gram vis. A.J. Stub- be werd eerste met 2.770 gram, twee de werd Adr. van Erk met een gewicht van 1.630 gram. Hij werd tevens kam pioen. Derde was J. Wiersma met 300 gram. Eindstand: 1. Adr. van Erk met 137 punten 33.300 gram, 2. AJ. Stubbe met 129 punten 15.950 gram, 3. D. Bazen met 116 punten 13.630 gram, 4. A. Metselaar, 5. J. Kok. 6. J. Visser, 7. J. Klomp, 8. J. Wiersma, 9. P. Visser, 10. A. Vis. De eerstvolgende wedstrijd is de kerstwedstrijd. Deze wordt gevist op zaterdag 20 december. Vertrek om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. Voor meer informatie: 079- Moerkapelle - Het bekerviertal van schaakvereniging Moerkapelle heeft in de tweede ronde van de strijd om de RSB-beker met 3-1 verloren van Ortec/CSV-2. In Capelle aan den IJssel was de koploper van de Promotieklas se van de rotterdamse Schaakbond te sterk voor Moerkapelle. Dick Bac zorgde voor de enige overwinning. Ben van Geffen, Gerard van Ommeren en René Ordelman verloren hun par tijen. Moerkapelle 3 boekte de eerste over winning in de derde klasse. Onesimus 3 moest met een 0,5-1,5 nederlaag te rug naar Rotterdam. Er waren winst partijen voor Aart-Jan van Vliet, Jan van Helden, Bart van Putten en Gerrit van Meeteren. André Corpeleijn en Henk van Putten wonnen reglemen tair. Marius van Vuuren speelde remi se, terwijl Sander Hertog als enige verloor. In de Persoonlijke Jeugdkampioen schappen van de RSB heeft Moerka pelle op vier november-zaterdagen in Rotterdam goed meegespeeld. In de categorie C (tot 14 jaar) reikte Hugo van Elteren naar een derde plaats. Zij score was 5 uit 7. Ruud van Putten (Messemaker 1847) werd hier negen de met 4 uit 7 terwijl Kevin Bakker met 2,5 uit 7 als nr. 20 finishte. In de cate gorie B (tot 16 jaar) deed Jesse van Elteren goed. Hij eindigde als zesde met een score van 4 uit 7. Bart van Putten moest met 2,5 uit 7 genoegen nemen met de elfde plaats. In de categorie A (tot 20 jaar) werd Mark van Putten verdienstelijk negen de met 3,5 uit In de onderlinge competitie werd al leen bij de senioren geschaakt. Uitsla gen twaalfde ronde: Maarten Vroegin- deweij - Wouter Vroegindeweij 0,5- 0,5; Jacques de Lange - Wim Vroegin deweij 0-1; Arno Luinenburg - Jesse van Elteren 0,5-0,5; Marcel de Haan - Mark van Putten oi-1; Jan Blok - Arie Hoogduijn 0,5-0,5; Hugo van Elteren - Henk Doornhein 1-0. Stand aan kop: 1. Maarten Vroeginde weij, 2. Gerard van Ommeren, 3. Ben van Geffen. Waddinxveen - Op maandag 29 en dinsdag 30 december organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Onder het motto 'Jaap's vrolijke dagen in Geinland' zal het jaar feestelijk worden afgesloten met onder andere een spelcircuit, een muziekoptreden en een knutsel- beurs. De activiteiten vinden plaats in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13 en beginnen om 10.30 uur en duren tot 15.00 uur. Kinderen kunnen worden opgegeven bij de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, Kerkstraat 13, telefoon 0182-631932. Het is de bedoe ling dat de kinderen zelf een lunch- pakketje meebrengen. Gouda/Waddinxveen - Op maandag 15 december zingt het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor 'De Gouwestem' onder leiding van Martin mans in de Goudse St. Janskerk. Gast koor bij dit kerstconcert is het 350- leden tellende Christelijk Gemengd Drechtstedenkor 'Praise Him' onder leiding van Martin Zonnenberg. Ds. P. Vermaat uit Scheveningen zal de avond openen en sluiten de meditatie verzorgen. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraag ƒ7,50 voor volwas senen en 5,= voor 65+/-12 jaar. Een gezinskaart kost ƒ15,Iedereen is van harte welkom op 15 december. Waddinxveen - Op de zaterdagen 6,13 en 20 decemb er zijn in het postkan toor aan de Kerkweg-Oost 157 in Wad dinxveen kinderpostzegels en -wens kaarten te koop van 10.00 tot 13.30 uur. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan kinderen in bin nen- en buitenland die in moeilijke omstandigheden verkeren. Regio - HBBZ, Honden Bemiddelings Bureau Zoetermeer, start in het voor jaar 1998 met gehoorzaamheidstrai ningen in het Buytenpark in Zoeter meer. HBBZ kijkt niet naar de hond, maar naar de combinatie hond-mens. Een gehoorzaamheidstraining kan ervoor zorgen dat de hond een sociale, goed luisterende en leuke huishond wordt. Bij de gehoorzaamheidstraining van het HBBZ zit veel spel in het program ma. De hond en de baas/bazin vinden dat leuk en zo ontstaat een goede combinatie. Als beiden het leuk vin den komen zij altijd met veel plezier naar de les en dat is de bedoeling. Veel spel, veel afwisseling en veel tijd voor de cursisten. De gehoorzaamheidstrainingen van het HBBZ start in februari 1998 op de zaterdagen met de volgende cursus sen: Puppy (vanaf 12 weken), jonge honden, gevorderde I, gevorderde II en in het voorjaar een cursus Kids&Dogs met als afsluiter de club kampioenschappen. Tevens zullen er theorieavonden komen zoals dieren EHBO, theorieavonden voor de pup py-cursisten enzovoort. Voor meer informatie of inschrijven: 079-3424352 of 06-51240612. In het voorjaar van 1998 wordt de Nationale Afslank Race gehouden. Het is de bedoeling dat van 16 maart tot en met 5 april 1998 de Nederlandse bevolking minstens 1 miljoen kilo aan overtollig lichaamsgewicht kwijt raakt. De actie wordt georganiseerd door de Sint Martinusstichting in Baarn. Deze organisatie voor armoedebestrijding hoopt dat afslankers zich door fami lie, vrienden of kennissen laten sponsoren, bijvoorbeeld voor een gulden of vijf gulden voor elk pondje of iedere kilo gewicht. Dat geld wordt overgemaakt naar de stichting die het aanwendt voor de opvang, huisves ting en begeleiding van dak- en thuis loze kinderen en jongeren in het land. Deelnemers die in de drie afslankwe- ken vijf kilo of meer gewicht kwijtra ken, ontvangen een aandenken en een eervolle vermelding. De controle op het bereikte resultaat vindt plaats door het inzenden van een deelname contract voor het begin van de actie door de deelnemer met vermelding van de sponsors. De deelnemer legt aan het eind van de actie verantwoor ding af aan zijn of haar sponsors. De actie wordt begeleid door een ad viesraad van voedingsdeskundigen, diëtisten, sport- en bewegingsdes kundigen onder voorzitterschap van de aan de TU Eindhoven verbonden medisch chemicus professor dr Chris de Bruijn. Door middel van perspubli caties en een actie-handleiding wor den de deelnemers genformeerd hoe zij werkelijk, en verantwoord, kunnen afvallen...en op gewicht blijven. Ook zijn een twintigtal 'zwaarwichti ge' prominenten (politici, tv-sterren en sportcoryfeën) benaderd om door hun goede voorbeeld enig gewicht in de schaal te leggen. Naar verwacht zal door deze af- slankactie circa 2 miljoen gulden voor dak- en thuisloze kinderen en jonge ren beschikbaar komen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15