LITI E Sinterklaas verteld en daarna getekend De zoete wraak van dappere Zwarte Pi op Sinterklaas Hart van Holland BERICHTE N a INBRAAKBEVEILIGING! 4 deHaij van d e rW ende Hart van Holland/3 december 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Uitvaartverzorging 4 BROEKEMA Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. Boskoop —I 1 I- —I 1 Gespecialiseerd in electronisch beveiligen van woonhuizen en bedrijfspanden Landelijk erkend beveiligingsinstallateur 24 uurs servicedienst Uitbreiding/vervanging/inruil van uw bestaande alarmsysteem Vanaf 1500,- incl. meidkameraansluiting en montage Bel on is voor vrijblijvend advies ert/of prijsopgave Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Gert Jan Freeke lijsttrekker RPF 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Voning-inbraken: Bij een bedrijf en een roning aan de Bierhoogtweg is tussen ;4 en 25 november ingebroken. Het raonhuis staat voor het bedrijf. Bij het ledrijf is een deur geforceerd, bij de voning een raam. Bij het bedrijf wordt «n geldbedrag vermist en uit de woning s een portemonnee meegenomen. ledrijfs-inbrakenIn de nacht van 25 op !6 november is ingebroken in een gara- 'ebedrijf aan de Julianastraat in Moer- capelle. Een deur was geforceerd en er vorden een crossmotor en drie autora- iio's vermist. Op 26 november is inge- jroken in een bedrijf aan de Julia- lastraat. Er is een slot geforceerd om in loods te komen. In de loods stonden drie caravans, waarvan ook de sloten zijn geforceerd. Het is nog niet bekend wat vermist wordt. Verlichtingscontrole: In de ochtend van 28 november zijn op de Julianaweg tien bekeuringen uitgeschreven aan fietsers en bromfietsers voor het rijden zonder voldoende verlichting. Winkeldiefstal: Bij een winkel aan de Dorpsstraat is op 1 december rond 14.45 uur een winkeldiefstal gepleegd. De verdachte, een 14-jarig uit Zevenhui zen afkomstig meisje, is aangehouden door het winkelpersoneel, toen ze siga retten had gestolen. Ze is vervolgens door de politie meegenomen. Er is pro ces verbaal opgemaakt, dat wordt door gegeven aan bureau Halt. Woning-inbraken: Bij twee woningen in aanbouw aan de Brugweg is op 21 no vember ingebroken. De woningen wa ren al afgesloten, maar het slot is gefor ceerd. Er worden kranen en douches garnituren vermist. Op 25 november rond 6.30 uur is inge broken in een woning aan de Julia nastraat. Een deur is geforceerd en er worden een stereotoren, een videore corder en een printer vermist. Op 1 december tussen 16.50 en 19.15 uur is ingebroken in een woning aan de Overtoom. Een raam is geforceerd en er worden een videorecorder, een fotoca mera en een cd-speler vermist. Auto-inbraken: Op 26 november is inge broken in een auto op de carpoolplaats aan de Henegouwerweg. Beide portie ren zijn geforceerd en er worden een radio-cd-speler en twee cd's vermist. Op 29 november is ingebroken in een auto die stond aan de Alpherwetering. Een raam is geforceerd en er wordt een autoradio vefmist. Ook op 29 november is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Vondellaan. Het is nog niet bekend hoe men in de auto is gekomen, maar er worden diverse papieren alsmede een frontje van de autoradio vermist. Gestolen auto teruggevonden: Op 28 no vember is een Opel Kadett gestolen die stond aan de Beethoveniaan. Op 29 no vember zijn drie jongens uit Waddinx veen aangehouden in Gouda. De jon gens (18 en 19 jaar) worden verdacht van het stelen van de auto. Een van de 19-jarige jongens had 's middags desleu- tel gestolen, 's Avonds hebben ze ge drieën de auto gestolen. Op het Regen- tesseplantsoen in Gouda zijn ze aange houden, terwijl ze in de gestolen auto reden. De 18-jarige Waddinxvener was ook in het bezit van een gestolen OV- jaarkaart. De drie hebben de diefstal bekend en zijn weer in vrijheid gesteld. Alle drie zullen zij zich voor de rechter moeten verantwoorden. De auto is terug bij de eigenaar. Op 30 november is op deTesselschade- laan een gestolen Volkswagen Golf aan getroffen. De auto was op 16 oktober gestolen vanaf de Stationsstraat. Tussen 30 november en 1 december is een Volvo gestolen die stond aan de Oostpolderweg. Bedrijfs-inbraak: Tussen 29 november en 1 december is ingebroken bij een bedrijf aan de Coenecoop. Vermoedelijk is men via een openstaand raam binnen gekomen. Er wordt een t.v. vermist. Inbraak in school: Uit een basisschool aan de Jacob Catslaan is tussen 24 en 25 november een portemonnee uit een jas zak gestolen. Doorrijden na aanrijding: Op 25 novem ber rond 13.00 uur heeft een ongeval plaatsgevonden op de Juliana van Stol berglaan. Een 20-jarige vrouw uit Wad dinxveen reed op de Juliana van Stol berglaan toen zij remde voor een oranje verkeerslicht. Een achterop komende auto botste tegen de 20-jarige aan. De bestuurder van de andere auto reed ver volgens achteruit om hierna weer voor uit in te halen en weg te rijden. Aanrijdingen: Op 27 november rond 16.00 uur heeft een aanrijding plaatsge vonden op de Brugweg. Een 36-jarige man uit Waddinxveen reed op zijn scoo ter achter een bestelbus. Op het mo ment dat hij links de weg over wilde steken zag hij een 17-jarige tegemoetko mende bromfietser uit Moerkapelle over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg en de 36-jarige man is met gebro ken arm naar het Groene Hart zieken huis in Gouda gebracht. Alcoholcontrole: Op 26 november zijn op de Henegouwerweg alcoholcontroles gehouden. Daarbij moesten 18 perso nen blazen. Geen van hen had te veel gedronken. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Alben Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Pengirim, met een tekening van Sander Grimmelius Beteuterd schoof Zwarte Piet zijn boterhammetjes van zich weg. Hij had plotseling geen trek meer, want hij kon Sinterklaas geen ongelijk geven: hij had inderdaad de cadeautjes in Madrid, Spanje, laten liggen. Ontslagen! Piet keek met een bang gevoel in z'n buik naar de boze rug van Sinterklaas, die achteloos cadeaubonnen be gon uit te schrijven. Piet begon ze op te rapen en te bundelen. Moest het dit jaar dan zo? Geen treintjes en Barbie's? Geen gezellige spelletjes en elektrische stofzuigertjes? Geen blijde uit- roepen meer en bange kinderen die beloofden nooit en nooit meer stout te zullen zijn? Piet sloop weg, nadat Sinterklaas zijn laatste cadeau bon 55.639 had uitgeschreven. Ik ben toch ontslagen, dacht Piet. Laat die oliebol het dan ook zelf maar uitzoeken. Ik neem de eerste boot naar Spanje die.er is. Maar op zijn kamer, na een neut of twaalf zag de wereld er opeens heel anders uit. 'Te droes!' wist Piet, die zijn laptop openklapte en Internet begon in te schakelen. Zolang er helikopters zijn, is er niets aan het zwarte handje. Zijn vingertoppen ratelden over het qwerty-toetsen- bord van zijn PC, hij enterde wat er maar te enteren viel, tot hij een lange, tevreden zucht slaakte. 'Afleve ring morgen, maak je geen zorgen', was de laatste rijmende boodschap die Piet per e-mail op Internet uit Madrid had ontvangen. Die nacht, van 4 op 5 december, beklom een eenzame Sinterklaas te paard de daken. In zijn ene hand had hij de stapel cadeaubonnen, in de andere zijn staf. Het ging erg onbeholpen, zonder de helpende hand van Piet, maar het ging. Hoewel... Merkte de Sint nu echt niet, dat hij zijn staf uit zijn hand had laten zakken? Nathalie Bromberg zag het in elk geval wel; ze zag een Sinterklaas-staf voor haar slaapkamerraam bungelen en ook, hoe Zwarte Piet met een uitpuilende zak ca deaus zijn vroegere werkgever achterna sprong. En wat Nathalie daarna zag en hoorde, wilde naderhand niemand geloven. Maar zij zag en hoorde het volgende: hoe zwarte Piet en Sinterklaas aan een venijnige woor denwisseling begonnen. Het meisje begreep er niets van, maar hoorde wel de eis van Zwarte Piet: "Ik m'n baantje terug, jij de cadeaus. En je staf krijg je terug als bonus." Alle zoete kinderen van Nederland kregen op 5 decem ber gewoon hun cadeaus, de stoute kinderen beloof den dat ze nooit, maar dan ook nooit meer stout zouden zijn en zo werd in het jaar 1997 Sinterklaas gevierd, zoals dat al honderden jaren het geval is. En alleen Nathalie had gezien, hoe Sinterklaas op zijn schimmel, met dreigend geheven staf, Zwarte Piet achterna joeg, over alle daken, tot in Spanje toe. Maar toen waren Sint en Piet dan ook weer dikke, zij het uitgeputte vrienden. En Piet heeft beloofd, dat hij nooit, nooit meer de cadeaus zal vergeten. En hij at ook aanzienlijk minder. Want een Piet leert snel, vrienden, zeer snel. Aanhouding verdachten: Op 26 novem ber is een 19-jarige man uit Waddinx veen aangehouden. De man wordt ervan verdacht verschillende insluipingen in woningen en scholen te hebben ge pleegd. De insluipingen zijn gepleegd in de maand november. De man ontkent de feiten te hebben gepleegd. Op 26 novem ber is ook een 25-jarige man uit Reeuwijk aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een woning-inbraak te hebben ge pleegd. Een getuige zag een auto met gedoofde lichten wegrijden. Hij noteer de het kenteken en ging kijken bij de woning waar de auto vandaan kwam. Daar bleek ingebroken te zijn. Aan de hand van het kenteken kwam de politie bij de verdachte terecht. De verdachte is een bekende van de politie en ontkent het feit te hebben gepleegd. Openlijke geweldpleging: Op 24 novem ber fietste een 16-jarige jongen om onge veer 8.15 uur over het fietspad bij het Warnaarplantsoen. Op het bruggetje werd hij tegen gehouden door drie gab bertypes. Zij vroegen hem om een peuk. Toen het slachtoffer zei, dat hij die niet had, werd hij geslagen en geschopt. Twee van de daders waren ongeveer 16 jaar en één 17/18 jaar. Twee droegen een zwart bomberjack en één een rood bom- berjack. Vermoedelijk waren de daders op de fiets. Verlichtingscontrole: Op 27 november is een controle uitgevoerd op het (brom)- fietsen met voldoende verlichting. Tus sen 7.50 en 8.10 uur is gecontroleerd op de Tweede Bloksweg. Hierbij werden 28 passanten bekeurd. Diefstal auto: Tussen 24 en 25 november 6.20 uur is een auto gestolen die stond aan de Burg. Colijnstraat. De rode Mer cedes 300 is uitgerust met uitgebreid alarm, maar deze is door onbekende oorzaak niet afgegaan. Diefstal boompjes: Bij een tuinderij aan het Noordeinde zijn tussen 26 en 27 november 7.30 uur 25 (kerst)boompjes met kluit weggenomen. Zevenhuizen-Moerkapelle - De leden van de R.P.F. Zevenhuizen-Moerka pelle hebben op voorstel van het be stuur, unaniem een kandidatenlijst vastgesteld. Daar het huidige ge meenteraadslid Gijs van Laviere, niet meer beschikbaar is als lijsttrekker, werd in Gert Jan Freeke een nieuwe lijsttrekker gevonden. Gijs van Laviere is wel beschikbaar voor de tweede plaats. Op de derde plaats staat Corrie Wolff en op vier Jaap Rooker. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI ui tings te rm ijn ad verten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3