Gouwestaete heren stunten in streekderby's Sjoelen BROUWER DE KONING Europese titel voor jiu-jitsuka's Finale superprestige 3 kilometer Flyers dames 1 behaalt ruime overwinning Reddingsbrigade haalt derde prijs weg Wisselende resultaten bij Florida/Aeolus UITVAARTVERZORGING TZM 1 degradeert, TZM 2 kampioen Derde wedstrijd VanderHelm Milieubeheer Cup Hart van Holland/3 december 1997 pagina 9 Waterpolo Heren 1 Dames 1 Tussenstand Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag en zondag speelden de bondsteams van Gouwestaete hun competitiewedstrijden. Op zaterdag wist heren 1 bijna voor een grote sen satie te zorgen door 7-7 te spelen te gen streekgenoot BZ&PC uit Bodegra ven. Dames 1 kende geen problemen met PSV uit Eindhoven en won met 9- 4. Op zondag werden inhaalwedstrij den gespeeld. Heren 1 kreeg Keiler Keukens/Donk uit Gouda op bezoek en speelde verrassend gelijk met 8-8. Het eerste herenteam van Gou westaete had op papier een hele kluif aan BZ&PC uit-Bodegraven. De Bode gravers worden getipt als potentieel titelkandidaat. De Waddinxveners moeten genoegen nemen met een plaats in de middenmoot. De heren begonnen geconcentreerd en namen brutaal de leiding door scores van Mare Mommers (3x) en Remko Over- dam. In de tweede periode kjvamen ze zelfs op een 5-3 voorsprong, maar voor het verstrijken van de tweede periode was de stand alweer gelijk. Gouwestaete heren bleven 'vechten' voor wat ze waard waren en gaven de punten aan BZ&PC zeker niet cadeau. Ook in de derde periode bleven de ploegen aan elkaar gewaagd. In deze periode was het Jaco de Jong die de stand op 6-6 bracht. De vierde periode moest de beslissing brengen. Even leek het erop dat de Gouwestaete he ren voor een heuse sensatie zouden kunnen zorgen. Jaco de Jong zette zijn ploeg op een 7-6 voorsprong, maar BZ&PC nam hier geen genoegen mee en tekende in de laatste minuut de gelijkmaker aan. Zondag moesten de heren aantreden om de inhaalwedstrijd tegen Keiler Keukens/Donk te spelen. Met het ge lijke spel tegen BZ&PC nog in het ach terhoofd begonnen de Gouwestaete heren ontspannen. De wedstrijd be gon spannend en eindigde in een thril ler. Door doelpunten van Mare Mom mers en Jaco de Jong wisten de heren de eerste periode met een 2-1 voor sprong af te sluiten. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. In de tweede pe riode waren het wederom Jaco de Jong (2x) en Mare Mommers die in deze periode tot scoren kwam. Het bleef een gelijkopgaande strijd. De ploeg van Jan Middendorp wist van geen ophouden en bleef druk uitoefe nen op de tegenstander. Keeper Erik van Beek wist in deze wedstrijd drie strafworpen te keren, waardoor het vertrouwen van de tegenstander be hoorlijk gekraakt werd. In de derde periode waren het Jaco de Jong (2x) en Mare Mommers die zorgden voor een tussenstand van 7-7 aan het einde van de derde periode. In de vierde periode kwamen de Gouwestaete he ren op een achterstand, maar Jaco de Jong tekende de 8-8 aan. Met dit resul taat hebben de heren de top-6 van de eerste klasse in zicht. De Gouwestaete dames speelden te gen PSV. Maar de dames misten in de beginfase de overtuiging om echt af stand te nemen van de Eindhoven- aren. Gillian van de Berg (2x) en Ingrid van Veen wisten hun ploeg op een 3-1 voorsprong te zetten. In de tweede periode was het alleen Marion van Hooft die wist te scoren. In de derde periode kon PSV zelfs wat terug doen en scoorde driemaal. Ingrid van Veen tekende een 6-4 voorsprong aan in de derde periode. Pas in de laatste ronde was het hek van de dam en leek PSV moegestreden. Gillian van de Berg wist in de laatste periode tweemaal te scoren en Sandra Berckenkamp mocht het karwei af maken. Uiteinde lijk wisten de dames met 9-4 te winnen en handhaven zich door dit resultaat in de top-6 van de hoofdklasse. De bondsteams van Gouwestaete spelen aanstaande zaterdag uitwed strijden. Op 8 december speelt heren 1 een oefenwedstrijd tegen het Natio naal damesteam. De damesselectie bereidt zich voor op het WK in Perth, wat gespeeld wordt in januari. Waddinxveen - Op vrijdagavond 28 november vond in Hardinxveld-Gies- sendam een avondmarathon plaats. De Waddinxveense reddingsbrigade nam met twee teams deel en bemach tigde de derde prijs. De avondmarathon, een evenement georganiseerd door de reddingsbri gade Hardinxveld-Giessendam (HGRB), is een wedstrijd waarbij teams proberen een zo groot mogelij ke afstand te zwemmen. Dit alles on der begeleiding van leuke muziek, wat een gezellig sfeertje gaf. De Waddinx veense reddingsbrigade (WRB) nam met een dames- en herenteam deel. Om 21.00 uur ging het evenement van start, waarna de teams tot 1.00 uur de tijd hadden om zoveel mogelijk (kilo)meters te zwemmen. Favoriet waren de reddingsbrigades van Delft, Hardinxveld-Giessendam en Gouda. De jeugdige teams van de WRB deden het goed. De heren zwommen in het begin hard, moesten later iets inleve ren, maar wisten uiteindelijk de derde plaats vast te houden. De dames ga ven in het laatste uur van de wedstrijd flink gas, waardoor ze vier plaatsen stegen in het klassement, tot een tien de plaats. De wedstrijd werd uiteindelijk gewon nen door Delft met 15500 meter, twee de was HGRB 1 met 15325 meter, de heren van Waddinxveen werden der de met 14850 meter, en de dames van Waddinxveen werden met 12125 me ter tiende. Waddinxveen - Woensdag 4 decem ber is er ter gelegenheid van Sinter klaas weer de jaarlijkse pakjesavond bij de Waddinxveense sjoelers. Iedere sjoeler gaat deze avond met een sur prise naar huis. De prijzen van de laatste sjoelavond zijn gegaan naar: Jan Kersbergen, Tine Valenkamp, Dirk Jan van Drunen, Dick Dros, Frans Bötger, Teus Visser, Gerard Vos, Mien van Renesse, Sjaan Faay, Riet van Wijk, Adrie Faas, Otto Supusepa, Cor Kersbergen, Wim Slingerland sr., Ro nald Meyer, Jaap Ridder. Tweede ronde: F. Feenstra, Floor van Abshoven, Guus van Renesse, Jan Olie, Cees van Wijk en Gré Brouwer. Waddinxveen - Het weekend van 29 en 30 november was de negende speel- week in de badmintoncompetitie. De Waddinxveense badmintonclubs Ae olus en Florida stonden ook dit week end gemotiveerd op de baan om pun ten binnen te halen. Het eerste team van Aeolus speelde thuis tegen Slotermeer. Er werd zeer solide gespeeld en met 8-0 gewonnen. Aeolus 3 speelde thuis tegen Voor burg. Einduitslag bij deze wedstrijd was 6-2 in het voordeel van Aeolus. Doordat Voorbug van de nummer 1, Aigis, won, is de kans om kampioen te worden voor Aeolus 3 groter gewor den. Aeolus 5 moest uit tegen Aigis. Aeolus had Luutzen van de Spek meegenct men als invaller. Luutzen deed het goed. Er werd met 8-0 gewonnen. Florida 1 won met 6-2 in Utrecht van Iduna 1Het team kwam met 3-1 uit de singels. Daarna werd alleen de twee de mix nog verloren. Met deze over winning blijft Florida koploper met twee punten voorsprong op nummer 2. Florida 2 speelde thuis tegen Bios 1 uit Noordwijk. Nadat de herenenkels door Frank Keizer (15-5,15-7) en Hugo van Bergeijk (15-12, 15-7) gewonnen waren, was de beurt aan de dames. Britt van Braam Morris verloor de eerste set, maar wist er een derde Set uit te slepen die met 11-0 werd verlo ren. Hierna werden de tweede mix en de herendubbel gewonnen. De eind uitslag was 4-4. Zo heeft het tweede team van Florida het derde punt in de competitie behaald. Florida 5 speelde thuis tegen Zigo uit Alphen. Nadat Cor Grim zijn single in twee sets verloor, wist Henk van Box tel met goed spel de stand gelijk te trekken. Hierna werden de herendub bel en een mix gewonnen. De einduit slag was 3-5 in het nadeel van Florida. Florida 6 speelde thuis tegen Shutt- le'74. De einduitslag hier was 6-2. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten' naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Barry van Bommel uit Waddinxveen en zijn partner Marco Markus (Gouda), kregen bij de Euro pese Kampioenschappen jiu-jitsu duo-system, welke gehouden werden in Stockholm, Zweden de gouden me daille omgehangen. Het Waddinx- veens/Goudse koppel, dat afgelopen zomer al goud behaalde bij de wereld- spelen in Lahti, Finland, bleken ook hier te sterk voor hun tegenstanders. De jury beoordeelde de aanvals- en verdedigingstechnieken van de Ne derlanders als veruit de beste. In de finale wonnen ze met vijf punten ver schil van het Franse koppel Candori/ Freschi. Bij de mixed couples in het duo-sys- tem eindigde Barry van Bommel twee treetjes lager op het schavot. Samen met partner Angelique Poort moesten ze in de voorronde één partij prijsge ven aan Duitsland waardoor alleen brons nog tot de mogelijkheden be hoorde. Ze stonden in de eindstrijd tegen het Deense koppel. Na vier se ries wees de jury het Nederlandse koppel als winnaar aan, brons was het resultaat. Het dameskoppel Angeli que Poort/Jacquelirle Latumahina eindigde op de tweede plaats. Zij ver loren in de finale van Denemarken. Ja, het is echt waar, Conny wordt op 29 nov. 40 jaar. Theo, Vera en Ilse Vredebregt Waddinxveen - Flyers dames 1 wint ruim van Argon. Heren 1 lijdt onnodi ge nederlaag in uitwedstrijd tegen Das. Verlies was er voor meisjes en jongens aspiranten 1. De dames van coach Gerrit Jan Heij- ink waren gebrand op een ruimte overwinning op het laag geplaatste Argon uit Mijdrecht. Vier nederlagen op rij moesten worden weggepoetst. De start was furieus en Flyers nam meteen een voorsprong, die uit liep naar 24 punten. Hierna kwam er de klad in en kwam Argon dichterbij. Ruststand 35-21. In de rust kreeg de coach Flyers weer op de rails en zo stevenden de dames af op een ruime overwinning. Uitslag 74-39. Topscoor der: Anita van Unen met 21 punten. Heren 1 liet het vooral in de eerste helft liggen in de uitwedstrijd tegen Das. De coach sprak van een dramati sche helft, die werd afgesloten met een 47-27 achterstand. Een pluspunt was, dat de heren in de tweede helft de mouwen opstroopten en aan een inhaalrace begonnen die net niet luk te en stokte bij een eindstand van 77- 71 in het voordeel van Das. Topscoor der werd Wolter Zwijnenburg met 20 punten. Jongens aspiranten 1 kon het niet bolwerken tegen de ongeslagen kop loper BV Alphia. Uitslag 53-118. Top scoorder Johan Walhout met 15 pun ten. Meisjes aspiranten 1 liet het ook in de eerste helft afweten tegen Sprin gers en liep tegen een achterstand op van 12-26. De tweede helft ging gelijk op, maar daarmee werd de achter stand niet goed gemaakt. Uitslag 39- 56. Topscoorders: Esther van Klein- hoonte en Michelle Kars beide met 10 punten. Zaterdag 6 december in de Duikelaar om 19.00 uur jongens junioren 1 tegen Team Ten Dreamer en dames 1 tegen Idetrading. Het eerste team van Tafeltennisvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle is, ondanks een overwinning van 2-8 in de uitwedstrijd tegen het tweede team van Overschie, toch gedegra deerd Het team eindigde op de één na onderste plaats die ook in aanmer king komt voor degradatie. Wanneer echter dit team in de komende com petitie de vorm van de laatste weken kan handhaven zal een terugkeer naar de regionale klasse niet lang op zich laten wachten. Guus van Amerongen won drie partijen, Ad van Heijningen en Hans Smit wonnen twee partijen. Ook de dubbel werd gewonnen. Team 2 won de uitwedstrijd tegen grootste concurrent TTVN 5 uit Nieuwkoop met 3-7. Door dit resultaat zijn zij kampioen geworden in de 3e klasse degradatie. Het betekent dat dit team binnen één jaar tweemaal kampioen is geworden. Hopelijk kan het team zich komende competitie in de 3e klasse promotie handhaven. Hans Regters won drie partijen, Hans Hol en Gerard Reijm wonnen er twee. De dubbel werd verloren. Het derde team verloor de thuiswed strijd tegen de kampioen, Reeuwijk 3, met 2-8. Gevaar voor de gradatie was niet ter sprake. Bart Klos wist nog wel twee partijen te winnen. Anne Duursma en Simon Wondergem konden geen partij in winst omzetten. Ook de dubbel werd verloren. Team 4 won de belangrijke uitwed strijd tegen Ilac 10 uit Gouda met 2-8. Door dit resultaat loopt dit team de gradatie mis en blijven zij in de 4e klasse degradatie spelen. Kees de Wilde en John Meurer wonnen drie partijen. André Te Paske won één partij. Ook de dubbel werd gewon nen. Het vijfde team won de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 29 uit Gouda met 4-6. Albert Thunissen won drie partijen, Harm Rodenboog won er twee. Invaller Henri Lindhout kon geen partij in winst omzetten. De dub bel bracht het zesde punt. Boskoop - Op woensdagavond 10 de cember wordt de finale van de super prestige 3 kilometer gehouden op de atletiekbaan van AV'47 aan de Hooge- veenseweg. Deze finale is de laatste van de vier 3 kilometer die in 1997 zijn georganiseerd. Uitgemaakt zal wor den wie de winnaars zullen zijn in de diverse klassen. Bij de dames is de eerste plaats al bijna voor Marlies Benschop van AV'47. Om de tweede en derde plaats zijn een drietal loopsters favoriet, Annette Huystede, Paulien Lankheet en Jeanette Vriend. Bij de heren is Leon van Prooijen, als junior A, zeker van de overwinning door de drie voorafgaande ronden te winnen. Voor de tweede en derde plaats zijn een tweetal lopers. Sietse Zijlstra en Michel Wassenaar, favo riet. Bij de heren veteranen M40 (40 tot en met 44 jaar) is Jan Oskam de grote favoriet. Wel dient hij nog deze wed strijd mee te doen en uiteraard voor de andere veteranen te eindigen. Ook hier ziet er naar uit dat de strijd om tweede en derde plaats spannend zal worden. Twee lopers komen in aan- merkingvoordeplaatsen2en3, Peter Pouw en Hans van Gemeren. Bij de heren veteranen M45 (45 tot en met 49 jaar) is Leen Harkes al zeker van zijn overwinning. Voor de tweede plaats is favoriet Hans Duiker met Bert van Gemeren dicht op zijn hie len. Bij de heren veteranen M50 is nog geen winnaar bekend. Favoriet zijn Piet Menken, Jack Bollaart en Bas Slin gerland. Wel is duidelijk dat de eerste drie plaatsen tussen deze verdeeld zullen worden. Na afloop van de 3 kilometer is de prijsuitreiking met een gezellige avond na. De prijzen zullen om onge veer 21.30 uur worden uitgereikt. Voor welke deelnemer is er een kaart met de gelopen tijden. Het is mogelijk alleen nog'aan deze laatste 3 kilometer van 1997 mee te doen. Deelname staat open voor iede re man of vrouw met een redelijke conditie. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de kantine van AV'47 en is gratis. Voor inlichtingen over de superpres tige 3 kilometer of over de loopgroep kan men bellen met Jan van der Meij, 0182-640355. Maandag 1 december werd de derde wedstrijd van de Gewestelijke Mara thoncompetitie geschaatst op De Uit hof in Den Haag. Bij de dames ontbrak de winnares van de eerste twee wed strijden, waardoor Jolanda van Goozen en Esther de Jong goede za ken konden doen. Beiden domineer den de wedstrijd door regelmatig een tempoversnelling aan te zetten of te demareren. Desondanks bleef het pe loton tot aan de laatste ronde bijeen zonder al te veel afhakers, waaruit blijkt dat de deelnemers aan elkaar gewaagd zijn. In de laatste ronde ont ketende Jolanda van Goozen volledig en reed zonder problemen weg bij Dorothé van Heck en Esther Jong die voor het peloton tweede en derde werden. Jolanda van Goozen leidt nu het klassement voor Esther Jöng en Manuela ten Kortenaar. Bij de heren-A werden de eerste tien ronden in een hoog tempo gereden wat resulteerde in een lang gerekt peloton. Daarna volgden vele tempo versnellingen en demarages van drie tot vier man tot aan de laatste ronde, waarbij Leon van de Wielen en Jan de Roon regelmatig een rol van beteke nis speelden. Het hoge tempo met de vele versnellingen zorgde voor diver se afhakers. In de laatste ronde kwa men enkele rijders los die door een ontketend peloton op de finishlijn te ruggehaald werden. Jan Dirk Corts eindigde voor Martijn van Es en Leon van de Wielen, die voor Jan de Roon wist te finishen. Martijn van Es leidt het klassement voor Jan Dirk Cort en Leon van de Wielen. Ook bij de heren-B vanaf de start een hoog tempo, wat hier resulteerde in een uiteen geslagen veld. Met nog 15 ronden te gaan een tempo-vefsnelling waarna een groep van zes rijders weg reed naar een voorsprong van maxi maal 150 meter. Met nog zes ronden te gaan was het peloton inmiddels totaal uit elkaar geslagen door het moorden de tempo van de kopgroep en enkele achtervolgers. In de eindsprint die volgde eindigde Ralf Zwitser riant voor Peter Aanhane en Ralf Zwitser. Bij de veteranen ook deze wedstrijd een groot deelnemersveld met bik kels die maar van geen ophouden weten. Ook hier vanaf het begin een hoog tempo met versnellingen en de marages. Fop Fonteyne gaat dan al leen weg en blijft ook weg, diverse pogingen van achtervolgers ten spijt. In de laatste ronde heeft hij nog enige voorsprong op Jan Rodewijk en Sieb Kuiper. Het klassement wordt geleid door Sieb Kuiper, gevolgt door Jan Rodewijk en Kees Borst. Het is opmerkelijk dat de klapschaats ook hier zijn intrede heeft gedaan en het de gebruikers zeker geen windeie ren legt. De volgende wedstrijd om de VanderHelm Milieubeheer Cup is op maandag 22 december op de Uithof vanaf 21.00 uur. De toegang is gratis. Dames: 1. Jolanda van Goozen, 27 punten; 2. Esther de jong, 25 punten; 3. Manuela ten Kortenaar, 20 punten. A-rijders: 1Martijn van Es, 24 punten; 2. Jan Dirk Corts, 19 punten; 3. Leon van de Wielen, 17 punten; 4. Jan de Roon, 13 punten; 5. Paul Keehnen, 12 punten. Bnijders: 1. Jarno van Wingerden, 27 punten; 2. Peter Aanhane, 21 punten; 3. Ralf Zwitser, 20 punten; 4. Jens Zwit ser, 17 punten; 5. Bart Andeweg, 14 punten. Veteranen: 1. Sieb Kuiper, 26 punten; 2. Jan Rodewijk, 25 punten; 3. Kees Borst, 21 punten; 4. Aad Berg, 20 pun ten; 5. Cees van Noort, 19 punten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9