De Nominatie X Midwintercompetitie van start ftl s SI rt in de regio Veel toeschouwers bij eerste Indoor Soccer toernooi BROUWER DE KONING iüi Dames Gouwestate laatste bij top-vier UITVAARTVERZORGING 4 Zwaar programma Nesselande Nesselande sport ploeg van Rotterdam Zilveren bondsspeld voor Hans van Vliet Bedrijfsvolleybal JVlidden tfoskoop Hart van Holland/6 januari 1999 Organisatie Sponsor Wie wordt sporter van het jaar? Srs pagina 11 Waterpolo Gouwestaete niet compleet Toernooi Montreal 1^r Volleybal Champions league Sfeervolle Club voor veelzijdig sporten Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op de valreep van het oude jaar werd op 30 en 31 de cember door de Stichting "Prestatie Voetbal Gouda" het eerste regionale Indoor Soccer Toernooi georgani seerd. Dit groots opgezette evene ment telde maar liefst 18 deelne mende teams, die verspreid over drie poules hun wedstrijden afwerk ten. In poule A streden voetbalvere niging Moerkapelle, Waddinxveen, Gouda, Floreant (Boskoop), Donk (Gouda) en C.V.C. Reeuwijk. In poule B kwamen W.S.E.(Waddinxveen), UNIO (Oudewater), Haastrecht, C.V.C. Reeuwijk en twee teams van voetbalvereniging Gouda in actie. Poule C werd vertegenwoordigd door de spelers van Be Fair (Wad dinxveen), Jodan Boys (Gouda), Gouda-zaterdag, Olympia (Gouda), Moordrecht en F.C. Zoetermeer. In poule A bleken Donk en Floreant de sterkste teams. In poule B waren dat de voetballers van W.S.E. en UNIO en in poule C de teams van Moordrecht en Olympia. Inde finale poule die op deze wijze ontstond kwam UNIO uiteindelijk als overwin naar uit de strijd. Tweede werd W.S.E. uit Waddinxveen en Floreant uit Boskoop eindigde als derde. De organisatie van het toernooi was in handen van de Stichting Prestatie Voetbal Gouda en Voetbalvereni ging Gouda. "Vorig jaar kerst ont stonden de eerste ideeën voor een soort eindejaarstoernooi," vertelt Jan Kuijterink, voorzitter van Voet balvereniging Gouda. Jan Kuijterink en Edwin Sahetapy zijn de grote mannen achter de schermen van het toernooi. "Toen de ideeën concreter werden en er voorzichtig gesprek ken gevoerd werden met een verte genwoordiger van een grote interna tionaal bekende bierbrouwer, zijn we een geschikte locatie gaan zoeken. De sporthallen in Gouda waren niet be schikbaar en in Waddinxveen konden we wel terecht. Volgend jaar zouden we het toernooi graag willen uitsme ren over drie dagen, waarbij de finale poule in zijn geheel op de laatste dag gespeeld kan worden. Het toernooi zelf is helemaal naar wens verlopen. De bedoeling was door middel van een toernooi, voetballers van ver schillende verenigingen uit Midden Holland met elkaar in contact te bren gen. Tijdens deze stille winterperiode is bij veel voetballers de behoefte om een balletje te trappen groot en het veld buiten ligt er in deze periode meestal niet zo aanlokkelijk bij." aldus Jan Kuijterink. De vertegenwoordiger van de biergi gant uit Zoeterwoude -hoofdspon sor van het toernooi- de heer Haags man deelt deze mening. Over de vraag waarom zo'n groot internatio naal bekend bedrijf sponsor wordt van een dergelijk toernooi hoeft de heer Haagsman niet lang na te den ken. "Als we de kans krijgen willen we graag binnen het 'eigen' gebied onze merknaam uitstralen. Omdat dit toernooi specifiek georganiseerd werd voor de regio Midden Holland sprak het ons aan." In totaal budget teerde de bierbrouwer zo'n 45.000 gulden voor het toernooi. Een van de hoofdbestanddelen van de spon soring betrof de 'boardings', die de wedstrijden zeer spectaculair maak ten. Ook de toekenning van prijzen geld verhoogde de spanning. Voor de winnaar lag een cheque van ƒ2.000,- klaar en tot en met de zesde plaats waren er geldprijzen te ver dienen. Naam: Maartje Kouwenberg Woonplaats: Moerkapelle Leeftijd: 17 jaar Vereniging: Watervrienden Zoetermeer In 't dagelijks leven: leerling 6 V.W.O. bij het Erasmus Col lege in Zoetermeer Reden Nominatie: Maartje zwemt sinds haar zesde jaar bij zwemvereni ging Watervrienden uit Zoetermeer. Aanvankelijk ging ze mee met haar oudere zus, die aan wedstrijdzwem- men deed, maar al snel viel Maartje's zwemtalent op. Ze werd uitgekozen voor het Nationale Jeugdteam en nam een aantal malen deel aan de Europe se Kampioenschappen voor de jeugd, onder andere in Geneve, Kopenhagen en Glasgow, waarbij ze twee keer als tweede eindigde. Eind 1997 maakte Maartje de stap naar de senioren. Haar vuurdoop was deelname aan het Wereldkampioen schap dat in januari '98 gehouden werd in Perth, Australië. Daarna was Waddinxveen/Boskoop - Winterstop voor het waterpolo! Dat wil zeggen dat er wordt doorgetraind en af en toe een 'toernooitje' wordt gespeeld. Zo ook afgelopen zondag in Nijverdal waar het top-vier-toernooi moest plaatsvinden. De top-vier van de hoofdklasse bestaat momenteel uit ZWV/Nereus, Keiler Keukens/Donk, Damixa/Ravijn en Gouwestaete. Niet alle teams waren compleet, doch KK/ Donk ontbrak echter helemaal. Het nationale team van Japan, toevallig trainend in Nederland, was de vervan gende ploeg. Zonder Gillian van den Berg, Wendy de Frankrijker en Marion van Hooft, maar wel met de jongere garde uit het tweede, speelde Gouwestaete eerst tegen Japan. Dit werd, op het tweede partje na, een spannende wedstrijd. Via de tussenstanden 1-2, 2-5 en 4-5 werd de eindstand 6-7 voor Japan. Voor Gouwestaete scoorden Petra Meerdink, Ellen van der Weijden, Mir jam Overdam, Heike Koglin, Hanneke Kappen en Evelyn de Tyssonsk. In de tweede wedstrijd tegen Damixa/ Ravijn trok Gouwestaete aanvankelijk de wedstrijd volledig naar zich toe. Na de eerste periode stond het 3-1 en halverwege zelfs 4-1doch in de derde periode kwam Het Ravijn sterk terug en boog de stand om naar 4-5. in de laatste periode ging het weer gelijk op, doch Het Ravijn bleef aan de goe de kant van de score. Eindstand 5-6. Voor Gouwestaete scoorden Ellen van der Weijden 2x, Mirjam Overdam, Evelyn de Tyssonsk en Hanneke Kap pen. Duidelijk was dat Gouwestaete, dat onlangs thuis nog met 8-8 gelijk speel de tegen Nereus, deze keer een maatje te klein was .Via 0-3,0-5 en 0-10 bepaal de Nereus de eindstand op 3-15. Gou westaete leed veel balverlies en Ne reus profiteerde daar heftig van. Ellen van der Weijden nam de hele Gou- westaete-productie voor haar reke ning. Op 7 februari vertrekt het nationale team, met de Gouwestaetespeelsters Gillian van den Berg, Mirjam Overdam en Ellen van der Weijden, naar Montreal. Aansluitend aan een trai ningsstage wordt daar een zeslanden- toernooi gehouden. Eind april, begin mei is er een toernooi in Griekenland Een en ander geschiedt in het kader van de strijd om de Fina-cup eind mei in Winnipeg. Hier moet Oranje kwalifi catie af zien te dwingen voor deelna me aan de Olympische Spelen in Syd ney 2000. Gevraagd i.v.m. zwangerschap: iemand die een paar maanden paard verzorgt 16 jaar 0180-633650 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Mama, nog gefeliciteerd met je 36e verjaardag op 1 januari - Danielle, Samantha, Dirk Wie heeft mijn borduurpatroon gevonden bij C1000. Graag reactie Akkerweg 18, Mkp, tel. 079-5931460 Wendy en Fred-Anton nog negen maanden en danPa en Ma Van harte gefeliciteerd Erik, met je 30e verjaardag, xxx Bianca Wie heeft er Twingo Bingo kaartjes te ruil? nodig: Linda, Jack, Bart 079-5932788 er een periode waarin de sportieve prestaties uitbleven en enige tijd maakte ze geen deel meer uit van het Nederlands team. Maartje vocht ech ter terug en liet tijdens de Nederland se Winterkampioenschappen, die on langs gehouden werden in Den Bosch, zien dat ze op de goede weg terug is. Ze werd eerste op de 400 en op de 800 meter vrije slag en is inmiddels weer toegetreden tot de Nederlandse se lectie. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar geko zen. DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs voor hem/haar beschikbaar. Zevenhuizen - Woensdag 23 decem ber is volleybalclub Nesselande door de Rotterdamse pers uitgeroepen tot sportploeg van Rotterdam voor het jaar 1998. In de druk bezochte F1N1SH'98 in Ahoy werd de prijs door wethouder van den Muijsenberg aan het team over handigd. VC Nesselande kreeg deze prijs voor het op overtuigende wijze behalen van de landstitel en het berei ken van de Champions League. Te vens wordt de bedrijfsmatige aanpak van het topvolleybal bij Nesselande geroemd. Zevenhuizen - Het team van VC Nesse lande begint donderdag 7 januari aan een zwaar volleybal-programma. Op donderdagavond speelt de selec tie van Nesselande in de bekercompe titie tegen Geove/Vrevok om 19.30 uur in dorpshuis Swanla. Nesselande moet zich revancheren voor de ne derlaag die in de competitie tegen Vrevok is opgelopen en helemaal om kans te houden om de beker te win nen. Zaterdag staat de wedstrijd tegen Piet Zoomers op het programma, deze wedstrijd in de competitie wordt nog volgens de oude telling gespeeld en is in Swanla om 19.00 uur. De weken daarna gaat Nesselande haar krachten in de Champions Lea gue meten. Nesselande heeft de volgende wed strijden in de Champions League ge loot: - 13 januari om 20.30 uur thuis tegen Noliko/Maaseik (België); - 21 januari om 21.00 uur uit tegen SC Es- pinho (Portugal); -27 januari om 20.30 uur thuis*tegen Casa Modena (Italië); - 2 februari om 20.00 uur thuis tegen VFB Friedrichshafen (Duitsland); -10 februari om 18.00 uur uit tegen Mos- tostal Kedzierzyn (Polen); -16 februa ri om 20.00 uur thuis tegen Paris UC (Frankrijk); - 24 februari om 20.00 uur uit tegen Olympiakos Piraeus (Grie kenland). Voor de thuiswedstrijden is er een voorverkoop van de entreekaarten; deze kosten voor niet-leden 25,- en een pass-partout (4 wedstrijden) 75,-. Kaarten zijn in Zevenhuizen ver krijgbaar bij: AH/Gall&Gall, Dorps straat 129 en bij Perdijk Makelaardij, Dorpsstraat 146. Leden en 65-plussers krijgen de kaar ten voor een speciale prijs; deze kaar ten zijn te verkrijgen bij de familie de Kooter aan de Korenstraat 25 in Ze venhuizen. Moerkapelle - Bestuurslid Hans van Vliet is tijdens de nieuwjaarsreceptie van de voetbalvereniging Moerkapel le onderscheiden met de zilveren waarderingsspeld van de K.N.V.B. Van Vliet is 25 jaar bestuurslid van de Moerkapelse voetbalclub, waarvan 21 jaar als secretaris. De onderschei ding werd uitgereikt door vice-voor- zitter Jan Bredie van het district west Zevenhuizen - In 1999 wordt voor de tiende keer een bedri j fsvolleybaltoer- nooi georganiseerd worden in Zeven huizen. Dit jaar zijn de wedstrijden op de zaterdagen 29 mei en 12 juni. IV van de K.N.V.B. Hij vertelde dat Van Vliet een bescheiden man is, die op enthousiaste wijze zijn werk doet. "De K.N.V.B. is trots op mensen met zo'n stabiele staat van dienst", sprak Bre die. "Daardoor kan Moerkapelle sport bedrijven op een manier die voor ie dereen acceptabel is." De leden Bas van Vliet en Arie Westhoek kregen de speld voor 40 jaar lidmaatschap, en Wout Dekker, Klaas Huizinga en Kees van Dijk die voor 25 jaar lidmaat schap. Voorzitter Cor Rutgrink deelde mee dat in het voorjaar wordt begonnen met de plaatsing van een nieuwe ma teriaalopslagruimte en de uitbreiding van het aantal kleedkamers. Tevens wordt het toegangshek naar de voet balvelden verplaatst. Waddinxveen - In het weekend van 9 en 10 januari gaan de hockeyers van HCW van start met de midwin tercompetitie. Deze vijf weekends durende competi tie wordt alleen op kunstgras gespeeld. Om 11.15 uur spelen de Dl-meisjes tegen Berkel, gevolgd door meis jes C2 tegen Hoekse Waard. Om 14.15 uur beginnen jongens C2 tegen Pollux, en de laatste wedstrijd be gint om 15.45 uur: meisjes C1 tegen Alphen. Het eerste damesteam gaat zaalhockey spelen gedurende deze midwinterperiode. Op zondag 10 januari spelen eerst heren veteranen tegen Krimpen; om 14.30 uur hock eyen heren 1 tegen Evergreen 1 (Maassluis). Sporting Club goskoop Binnen en buiten tennis, squash, fitness: de keuze is aan u! Sporting Club Midden Boskoop biedt u al deze mogelijkheden voor sportief plezier. Gecombineerd met een zonnestudio, fysiotherapie en een heel gezellig café-restaurant. In een modern, nieuw sportcentrum dat centraal in de regio Boskoop/Waddinxveen ligt. Sporting Club Midden Boskoop: ook uw sportieve club! Sportlaan 1, 2771 RW Boskoop, Telefoon 0172-21 17 10, Fax 0172-21 29 30

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11