Vernielingen tijdens Oud-en-Nieuw opRoe.p pOGe. FOR kips 6e Waddinxveense Schaaknacht Sjoelen Oudejaarskoppelklaveijas- toernooi Gouwe Rijders Uiteenlopende standpunten over gekozen burgemeester skoop Kerkdiensten A-junioren W.S.E. verliezend finalist in eigen toernooi WIJ HEBBEN EEN PRAKJE EN EEN PRIKJE NODIG!' 3534 Bibliodrama in De Brug Nieuwjaarswensen bij KW Foto's in het Hart van Holland Hart van Holland/6 januari 1999 pagina 13 Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kids" (voorheen Baby van de maand). Baby's en peuters komen in aanmerking voor de titel "Kid van de maand". Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland ouders, grootouders, ooms en tantes hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over de baby met een foto en geboortekaartje of een leuke kinderuitspraak met foto van de peuter. Degene die als "Kid van de Maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdienf daarmee vier waardebonnen van 25,-. Wie foto terug wenst, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe, voldoende gefrankeerd, mee te sturen. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a 7,50, Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men haten. C-jeugd Finaleplaats Regio - Er zijn tijdens de viering van de overgang naar 1999 nogal wat vernie lingen aangericht in de regio. Met name in Waddinxveen en Boskoop waren die vernielingen talrijk. In Waddinxveen sneuvelden bijna alle ruiten van de wachtruimte bij het station en door beide gemeenten zijn vele abri's, tele fooncellen, gemeentelijke afvalbak ken en andere gemeenschapsgoederen vernield. De dagen na de jaarwisseling moesten de nodige reparaties en op- ruimwerkzaamheden verricht worden. In Moerkapelle werd een 17-jarige jon gen aangehouden. De jongen gooide met een autoband, waarbij de agent werd geraakt en lichte verwondingen opliep. Verdere grootschalige incidenten ble ven in de regio uit. •5<r. 7 Waddinxveen - De Waddinxveense Schaaknacht start op vrijdag 29 ja nuari om 20.00 uur in wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Bij dit jaarlijks terugkerende schaak evenement, waarbij gezelligheid voorop staat, wordt er gestreden op 64 velden van vrijdagavond 20.00 uur tot zaterdagochtend 8.00 uur. Er wordt gespeeld volgend de snel schaakreglementen met een bedenk tijd van 10 minuten per persoon per partij. Na iedere gespeelde partij wordt er opnieuw op sterkte inge deeld volgens het Keizersysteem. Er zullen circa 20 ronden worden afge werkt. Tijdens de pauzes die zijn ingelast, om 11.15 en 3.15 uur, kan er gebruik worden gemaakt van een buffet met Waddinxveen - De stand aan kop is als volgt: Klasse A: 1. André van Gemeren 1431; 2. Jan Kersbergen 1417; 3. Wim Slin gerland jr. 1412; 4. Teunie van Leeu wen 1357; 5. Tine Valenkamp 1354; 6. Cees Kuypers 1352; 7. Cor Faay 1332; 8. Henk van Beek 1328; 9. Pascal van Gils 1319; 10. Trudy van Dam 1298; 11. Dirkjan van Drunen 1292 punten. Klasse B: Ed den Drijver 1337; 2. H. Brozius 1317; 3. Peter van Leeuwen 1303; 4. Mien van Renesse 1301; 5. Guus van Renesse 1280 punten. Klasse C: 1. Jaap Ridder 1272; 2. Jan van Beek 1200; 3. Otto Supusepa 1193; 4. Asha den Drijver 1188; 5. W. Slinger land sr. 1176 punten. Klasse D: 1. Gert Kersbergen 1090; 2. Rien Taktor 1086; 3. Ronald Meijer 1052; 4. Jeannette Kersbergen 1013; Simon Supusepa 1010 punten. t/m zondag 3 januari Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur dienst; 16.30 uur ds W.H. de Groot, Nieu- werkerk a/d IJ. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers. Herv. Immanuel 10.00 uur ds C. de Jong. Sectie De Rank: 10.00 uur ds M. de Boer; 18.30 uur ds L. Romein, Zoe- termeer. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem. 10.00 uur ds I. Hasselbach-Jongsma. Herv. gem. 9.30 uur ds D.Ph.C. Looijen, Amersfoort; 18.30 uur ds M.D. vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds M.D. vd Gies sen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- laar; 17.00 uur ds W. v. Domselaar. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur student F.H. Meijer, Apeldoorn. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gerrit-Jan de Graaf Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. van Roode. De kangoeroe Johnny werd gehouden als huisdier. Toen zijn baasje ging verhuizen werd hij achtergelaten. De nieuwe bewoners troffen hem angstig aan in het lege huis en brach ten hem naar Stichting AAP. Voeding en (medische) verzorging zijn echter alleen te bekostigen met hulp van vele dierenvrienden. Steun de dieren van Stichting AAP alstublieft door dona teur 30,- per jaar) te wor den of help met een gift! Inlichtingen: 036 - 53 84 484. GIRO (ALMERE) STICHTING OPVANC VOOR UITH1EMH DIIRIN Boskoop-De activiteiten in het kader van het "Jaar met de Bijbel" worden deze maand voortgezet met biblio drama onder leiding van mevrouw Broström-Bruin, voorganger van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap. Bibliodrama is een manier van wer ken en spelen waarbij een bijbelver haal wordt uitgebeeld. De avond wordt gehouden op dinsdag 12 januari vanaf 19.30 uur in De Brug op het Kerkplein te Boskoop. Geïnteresseerden kunnen zich opge ven bij mevrouw Broström-Bruin, te lefoon 211408. Boskoop - Op donderdag 7 januari wordt bij de Katholieke Vrouwenver eniging de nieuwjaarsreceptie gehou den. Alle leden zijn welkom in de paro chiezaal vanaf 10.00 uur. STICHTING AAP HELPT MISBRUIKTE DIEREN WEER OP WEG salades en soep. De schaaknacht wordt afgesloten met een gezamenlijk ontbijt en de prijsuit reiking, waarbij ervoor iedere deelne mer een prijs beschikbaar is. Kosten voor deelname bedragen 25,-. Er is inmiddels een groot aantal scha kers uit de omgeving die deelname heeft toegezegd, uit onder andere Arnhem, Delft, Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Leiden. Naast club schakers zijn uiteraard ook thuis- schakers van harte welkom zich in te schrijven. Inschrijven kan telefonisch bij HenkStam:0182-619630ofTonvan Nieukerke: 0182-630594. De inschrijving sluit op zaterdag 23 januari. Waddinxveen - Donderdag 31 decem ber werd voor de derde keer het Oudejaarskoppelklaverjastoernooi gehouden in De Unie'. Het toernooi is uitgegroeid tot een regionaal gebeu ren en wordt georganiseerd door de autoclub de Gouwe Rijders. Niet minder dan 37 koppels speelden ieder zes rondes van 16 giftjes. Op de eerste plaats eindigde het kop pel Arie Troost/Martin Krijt uit Vlaar- dingen/Hoogvliet met 10.630 punten. Dit is gemiddeld 1.771 punten per ron de. Op de tweede plaats, met 10.403 punten, eindigde het koppel Bas Murk/Piet Rietveld uit Polsbroek/ Montfoort. Zij versloegen nipt het Waddinxveense koppel Leen Hooge- brugge/Cor Canters dat derde werd met 10.370 punten. Het koppel Toos Blonk/Don van der Meer uit Bodegra ven eindigde met 10.227 punten op de vierde plaats. Zij bleven het Dord- rechtse koppel Boer/van der Pel, dat met 10.208 punten als vijfde eindigde, net voor. De poedelprijs voor het laagst geëindigde koppel ging naar de dames Binnenmars/Harselaar uit Gouda. Zij behaalden 7.666 punten, gemiddeld 1.277 punten. Na de tradi tionele loterij werden de prijzen uit gereikt door voorzitter Arie Boer en keerden de deelnemers rond 17.00 uur huiswaarts. Waddinxveen - De standpunten van de verschillende politieke partijen over de gekozen burgemeester lopen fors uiteen. Vertegenwoordigers van CDA, PvdA en D66 discussiëren hier over op dinsdag 19 januari in Wad dinxveen. De bijeenkomst is in hotel De Unie aan de Kerkweg-Oost, en be gint om 20.00 uur. Het verst gaat D66: namens die partij zal Nico Schoof, burgemeester van Alphen aan den Rijn, enkele van de mogelijke varianten van een gekozen burgemeester belichten. Want dat de burgemeester gekozen moet worden, staat voor hem vast. Ook verwoordt hij het (verdeelde) standpunt van het Genootschap van Burgemeesters, waarvan hij secretaris is. Het standpunt van de Partij van de Arbeid wordt uitgedragen door Hans Oosters, fractievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad van Gouda en directiesecretaris bij de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Hij vindt dat de burgemeester door de gemeenteraad dient te wor den gekozen. Voor de Rotterdamse CDA-wethou- der Sjaak van der Tak gaat het er niet om of een burgemeester gekozen of benoemd wordt, maar om de bestuur lijkheid dan wel verantwoordelijk heid van de gemeenteraad en de ver houding met het college van burge meester en wethouders. De discussie staat onder leiding van Gouwenaar Aad Kosto, oud PvdA-ka- merlid en oud-staatssecretaris van justitie. Kosto is sinds 1994 lid van de Raad van State. De finalisten Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op 28 en 29 december organiseerde W.S.E. voor de negende keer haar Eindejaars-zaalvoetbaltoernooi voor A- en C-junioren. Op het toer nooi kwamen een aantal gerenommeerde clubs in actie, zoals Feyenoord, Sparta en Excelsior uit Rotterdam, U.V.S. uit Leiden, D.H.C. uit Delft en de voetbalverenigingen Volendam en Den Bosch. Op de eerste toernooidag kwamen de C-junioren in het veld; de tweede dag was ingeruimd voor de wedstrijden voor de A-junioren. Zowel het C-toernooi als het A-toernooi kende twee poules. Op beide dagen was de poule-indeling gelijk: W.S.E. speelde met Excelsior, U.V.S. en Feyenoord in de ene poule; D.H.C., Sparta, Volendam en Den Bosch kwamen uit in de andere poule. Het A-team van W.S.E. bereikte op de tweede toernooidag verrassend de finale. In de eindronde verloor het Waddinxveense team van Volendam met 3-0. De C-junioren van W.S.E. stonden on der leiding van Peter van Holsteijn, (trainer van de B- en de C-jeugd) en Justin Sterk, speler van het eerste team. Het was vooraf al duidelijk, dat het W.S.E.-team weinig in te brengen zou hebben in dit sterke deelnemers veld. Alleen tegen Excelsior wist het C-team gelijk te spelen. De overige wedstrijden gingen verloren. Bij W.S.E. speelden Jeffrey Zwinkels, Pa trick Dorresteijn, Robin Bruystens, Merhauwi Yacob, Kevin Steenwinkel, Jordy Waarts (k), Arjen den Houdijker en Jeroen Koppenaal. De einduitslag: 1. D.H.C.; 2. Feyenoord; 3. U.V.S.; 4. Sparta; 5. Excelsior; 6. Volendam; 7. Den Bosch; en 8. W.S.E. D.H.C. vero verde daarmee de Kees Verwoerd- trofee. Het A-team van W.S.E. kwam de poule wedstrijden goed door. Het wist ver rassend de finale te halen, door alle wedstrijden in de voorronde te win nen. In de finalewedstrijd moesten de A-junioren hun meerdere erkennen in Volendam, dat overigens alle wed strijden in de andere poule overtui gend had gewonnen. De finale werd geleid door de heer R. van de Bas, die voor de achtste keer als scheidsrech ter tijdens het toernooi optrad. Bij W.S.E. speelden Rogier Streng (k), Frank Smit (k), Frans Schwiebbe, Den nis Heuvelman, Addie van Leeuwen, Ramon van Swieten, Paul de Langen en Justin Sterk. Het team werd ge coacht door twee spelers van het eer ste herenteam van W.S.E, Angelo Le- verock en Marcel van Dijk. De einduit slag: 1. Volendam; 2. W.S.E.; 3. Den Bosch; 4. U.V.S.; 5. D.H.C.; 6. Feye noord; 7. Excelsior; 8. Sparta.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13