LITI E van M ante BERICHTE N ^SCHOLIEREN OPGELET!^ INBRAAKBEVEILIGING! 'Raven' van Selma Noort: warm, stout en vriendelijk EKJ cct t Hendrik Boerop Raven, de jongen van het eiland 29.000 exemplaren Hart van Holland/6 januari 1999 pagina 3 Bekerwedstrijd VC IVIESSELAIMDE GEOVE/VREVOK donderdag 7 januari 19.30 uur Dorpshuis Swanla Competitiewedstrijd zaterdag 9 januari om 19.00 uur: VC IUESSELAIUDE - PIET ZOOMERS/DA Familieberichten TEL. 0182-615055 irgeiegenneia o.a.: Uitvaartverzorging A.W. Broekema Belt u ons gerust, wij zijn ervoor. 010-456 01 01 Zevenhuizen-Moerkapelle HULP GEVRAAGD IN DE PAPRIKATEELT Tel. 06-54760345 of 079-5931869 De zee en het land Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 lees verder op pagina 15 Deze advertentieruimte is beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Met verdriet vernamen wij dat ons erelid op maandag 21 december jl. overleden is. Onze vereniging, v.v. Groeneweg, is hem zeer veel dank verschuldigd. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en overige familieleden veel sterkte toe, dit grote verlies te dragen. Henk was een geweldig Groeneweg-lid. Bestuur en leden voetbalvereniging Groeneweg, Zevenhuizen. Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehete Randstad Sinds 1994 een betrouwbare naam voor een stijlvol en persoonlijk verzorgde uitvaart. Geheel vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie Opbaring in elk gewenst rouwcentrum of thuis met koeling Vriendelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek Albert Roussetsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Cavia's achtergelaten: Op 24 decem ber rond 18.00 uur kreeg de politie een melding dat een bak met cavia's was gevonden bij een hek van de begraaf plaats aan het Nijverheidscentrum. In een groene bak met daaromheen een laken werden inderdaad vijf cavia's aangetroffen. Zij zijn hier vermoede lijk gedumpt. De beestjes leefden nog en zijn overgebracht naar het dieren asiel. Inbraak in woning: Tussen 26 en 29 "december is ingebroken in een wo ning aan het Hazeveld. Een deur en een raam zijn geforceerd. Er wordt in ieder geval een doosje met juwelen vermist. Aanhouding: Oudejaarsnacht werd in Moerkapelle een 17-jarige jongen aan gehouden. De jongen gooide met een autoband en raakte daarbij een agent De agent liep hierdoor lichte verwon dingen op. Brand in woning: Op het dak van een woning aan de Akkerweg ontstond nieuwjaarsdag rond het middaguur brand. De brandweer kwam ter plaat se en verrichtte nabluswerkzaamhe- den. De brand ontstond doordat een stuk vuurwerk vanuit de woning in de dakgoot werd gegooid. Brand: Zaterdagmiddag omstreeks 17.15 uur werd een schoorsteen brand gemeld aan de Noordelijke Dwarsweg. De brandweer bluste de Wij zijn op zoek naar enthousiaste scholieren. Ben jij minimaal 15 jaar en heb jij zin in een leuke baan, een gezellige werksfeer en goede verdiensten? Kom dan ons team versterken. Jorg van der Wilt Julianaweg 8 Moerkapelle Door .lulia Pengirim Raven, van het eiland, wil niet naar school, maar moet. En hij gaat, zij het tegenstribbelend, om te ontdek ken dat die school nog erger is dan hij al dacht. Selma Noort heeft zich ontwikkeld tot ras-vertelster, van wie terecht drie eerder uitgegeven Raven-deel tjes zijn gebundeld: Eilandheimwee, Eilandkind en Sterreneiland. In die volgorde lopen de afzonderlijke ver halen goed in elkaar over. Ik herinner me Selma nog vaag, van tien jaar geleden, na haar debuut in 1988 als achttienjarige met "Ik hoef niet op schoot". Ze zat toen vol pro test tegen pestkinderen op school - 'je weet niet half hoe meiden elkaar in de kleedkamer van het gymlokaal kunnen treiteren' - en al mag die drijfveer om te schrijven allang tot het verleden behoren, iets daarvan is in Raven blijven hangen. Iets, dat ook zat, maar veel sterker, in haar derde jeugdroman "Meer dan een zwijgend schoolkind". Ook Raven heeft de rol gekregen van de te pesten underdog als hij voor het eerst naar school gaat op het vasteland, maar dat duurt niet lang. De jongen sluit vriendschap met zijn donkere, allang geaccepteerde on derwijzeres Sippora, die ook afkom stig is van een eiland. Maar dat is groot en warm en ligt ver weg. Maar voor de schoolkinderen is een ei- land een eiland en als Sippora op haar eiland vreemde zaken aantrof, dan mag Raven ook vreemde zaken op zijn eiland hebben en wordt hij niet meer uitgescholden voor liegbeest. Zo is dat. De Raven-delen zijn geschreven in een frisse stijl; vrolijk en stout, vrien delijk en bedachtzaam en met een soort warme eilanden-flegmatiek. Prachtig is de scène met de vader die, na een stormramp, wel weet hoe er moet worden bezuinigd: 'Koffie is duur', zei hij. We hoeven geen koffie te drinken. Streep de koffie maar door'. Hij legde het lijstje terug op de tafel en keek hen opgewekt aan, alsof hij zojuist alle problemen in één keer had opgelost.' In 'Eilandheimwee' wordt Raven ge volgd als de aan zijn eiland verknoch te jongen die voor het eerst afstand moet nemen van zijn beperkte woon omgeving, maar gaandeweg wordt geaccepteerd door de bewoners van het vasteland. "Eilandkind" wordt be heerst door een vernietigende 1 storm en de manier waarop de gevolgen van de ramp worden bestreden. "Sterreneiland" is een kerstverhaal rond de perso nen uit de eerder geschreven delen: op z'n Noorts, dus met warmbloedige personen met hun onverwachte, spontane reacties. De 'Raven'-verhalen zijn sterk wens-vervullend, met warm hart geschreven en, denk ik, niet alleen voor kinderen maar voor alle leeftijden. Als dame op leef tijd heb ik er in elk geval van genoten. Voor de serie Wachtwoord heeft Els Pelgrom "De zee en het land" geschreven, eveneens een boeiend verhaal over water en land. Ik vond dit verhaal boeiend, omdat de schr ijfster prima uitlegt, dat een stuk vasteland niet vanzelf sprekend vast is, maar door de on voorspelbaarheid van de aardkorst sterk kan veranderen. Centrumfiguur is de 16-jarige Bill Jo nes die, in 1835, meevaart op de Be agle. Het scheepje vaart langs de westkust van Zuid-Amerika die in kaart moet worden gebracht; op en neer, peilend en metend. Een aard beving brengt nogal wat verandering in de kustlijn, een schip vergaat en over het lot van een van de opvaren den, Tim, vriend van Bill, valt slechts te gissen. Bovendien zijn er de zwer vende indianen, de Mapuches, die wel raad weten met een gestrand schip. De bemanning van de Beagle gaat op reddingstocht en Bill Jones mag mee, benieuwd of hij zijn vriend Tim nog levend aantreft. Het wordt een avontuurlijke tocht door onbekend en nauwelijks begaanbaar bergland, waarin ook gidsen de weg soms kwijtraken. Aardig is het fragment waarin een gidsende jongen zich weinig aantrekt van de scherpe do rens en daardoor bloedende schrammen aan zijn benen oploopt. 'Hij vond een kapotte broek mis schien erger dan opengehaalde be nen. Die zouden vanzelf weer gene zen, maar een broek deed dat niet'. Opvallend diep graaft dit boek niet, maar dat het blijft boeien, komt door de kleurig beschreven, kleine voor vallen. Bovendien wordt voldoende over land (Chili) en volk verteld, om het lezende kind iets bij te brengen over mensen die nogal afwijken van onze standaard. Een goed opstapje naar de volwassen historische ro man. Selma Noort: Raven, de jongen van het eiland. Uitgeverij Leopold, f29,90. Els Pelgrom: De zee en het land. Uitgeverij Zwijsen, 19,95. brand. Het verkeer op de Noordelijke Dwarsweg werd enige tijd omgeleid. Rijden onder invloed: Op 23 december is rond 1.00 uur op de Mauritslaan een 59-jarige man uit Waddinxveen aange houden. Op straat werd bij de man een blaastest afgenomen, waaruit bleek dat de man teveel gedronken had. Een ademanalyse op het politie bureau wees uit dat de man een alco holpromillage had van 0,6. De man kreeg een boete van 390,-. Aanrijding met gewonde: Op 26 de cember rond 23.00 uur heeft een aan rijding plaatsgevonden op de Rijks weg Al 2 Zuidbaan ter hoogte van Waddinxveen. Een 24-jarige vrouw uit De Bilt reed in haar personenauto op de meest rechtse baan. Waarschijn lijk door de weersomstandigheden slipte het voertuig, en verloor ze de macht over het voertuig. De auto be gon te tollen, sloeg over de kop en eindigde achterstevoren op de twee de rijbaan van rechts. De vrouw is met vermoedelijk een gebroken sleutel been en gekneusde vingers overge bracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. Rijden onder invloed en aanrijding: Op 24 december rond 6.20 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op het Noordeinde. Een 21-jarige vrouw uit Boskoop reed in haar auto op het Noordeinde en verloor de macht over het voertuig. Ze kwam met de linker zijkant tegen een geparkeerde auto die rechts van de weg stond. De vrouw is met een hersenschudding overgebracht naar het ziekenhuis, en de passagier, een 33-jarige man uit Waddinxveen, is met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis. Ter plaatse werd een blaastest afge nomen bij de bestuurster, waaruit bleek dat de vrouw te veel gedronken had. Een bloedtest moet uitwijzen hoeveel de vrouw gedronken had. Aanhouding wegens vernieling: Op 27 december is rond 4.30 uur een 16- jarige jongen uit Waddinxveen aange houden wegens vernieling van een verkeerslicht. De politie kreeg een melding dat verkeerslichten op de Kerkweg-Oost vernield werden. De politie ging er naar toe en zag dat er planten uit gemeentelijke bakken op straat lagen en dat er zes verkeers lichten kapot waren. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Slui tings term ijn a d verten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3