iMxSJazzdans organiseert theatervoorstelling Lever een bijdrage aan thema 'Familie-album' Sjoelen Cursus 'Drama bij kinderactiviteiten' Project Fantasia binnenkort op alle twaalf basisscholen CDA Statenleden bezoeken Boskoop Le£en Blijven de schakers in de eerste klasse? loskoop Apotheker van den Dries bij Passage Kaartavond De Gouwe Rijders Klaveijassen in De Paddestoel Hart van Holland/10 februari 1999 pagina 13 Theatervoorstelling Oproep aan alle Waddinxveners: T.O.O.S. Jazzdans 1 pnnr Karin Jongkind Waddinxveen - Bij de jazzdans-afde- üng van gymnastiekvereniging T.Ó.O.S. wordt niet stilgezeten. Regel matig wordt melding gemaakt van een optreden, uitvoering of dansvoorstel ling van de enthousiaste dansleden. Ook afgelopen zaterdag waren de jazzdansleden actief. Toen vonden in de sportzaal aan de Staringlaan de eerste uitvoeringen plaats van een reeks van drie theatervoorstellingen. Het was voor het eerst dat T.O.O.S. zelf een dergelijke voorstelling orga niseerde, zonder dat daar andere ver enigingen aan deelnamen. Het thema van de avond was 'spiegelen'. Een aantal dansen waren ingestudeerd, maar er was ook veel ruimte voor de j 110 jonge dansers om hun improvisa tietalent te tonen. De voorstellingen begonnen om 17.00 uur en 19.00 uur. Al geruime tijd van tevoren waren beide voorstellingen uitverkocht. De overige voorstellin genvinden plaats op 13 maart en 10 april. Het thema van deze voorstellin gen is respectievelijk 'uitbreken' en 'de stad'. Afgelopen zaterdag traden verschil lende leeftijdsgroepen van T.O.O.S. op, variërend in leeftijd van 6 tot 18 Waddinxveen - De bibliotheek in Wad dinxveen nodigt alle inwoners van de gemeente uit in te haken op het thema 'Familie-album' in de Boekenweek 1999. Gedurende deze periode, van woens dag 10 tot en met zaterdag 27 maart, kunnen jong en oud laten zien of ho ren welke boeken, muziekinstrumen ten, verzamelingen, hobby's of ande re interesses in families spelen. Foto graferen, schilderen, handwerken, knutselen. Heel vaak wordt dat in fa milieverband gedaan. Sommige boeken blijven generaties geliefd. (Groot) ouders en (klein) kin deren musiceren vaak samen. In één gezin verzamelt men varkentjes, luci fersdoosjes, engeltjes en oude an sichtkaarten, om maar iets te noe men. De bibliotheek en 'Kreater' wil len de mensen de kans geven stukjes uit hun 'Familie-album te laten zien. Dat kan door middel van een kleine tentoonstelling, demonstraties of een korte uitvoering. "Het gaat helemaal niet om grote, kunstzinnige of belang rijke dingen", zegt het hoofd van de bibliotheek Gerrie Heijerman. "Men sen kunnen ook anoniem blijven en ik hoop dat er nog hele andere ideeën dein de door ons bedachte binnenko men. Misschien vinden oudere Wad dinxveners het leuk in de bieb over vroeger te vertellen of voor te lezen uit hun eigen favoriete (kinder) boe ken." Iedereen die mee wil doen kan dit tot 22 februari melden bij de bibliotheek, schriftelijk, per telefoon (0182- 640572, fax 0182-630382 of e-mail waddbib@tref.nl). Of bij Kreater: tele foon 0182-614422, fax 0182-632735 of e-mail info@kreater.nl jaar. Er werd gedanst op diverse soor ten muziek. Voor de jongste deelne mers was dat muziek van bijvoor beeld "Samson en Gert", "Abeltje" en "Kinderen voor kinderen". Door de iets oudere groepen werd gedanst op muziek van onder andere Marco Bor- sato, Gloria Estefan, Anouk en Era. Suzan Bik en Ariënne Zwijnenburg zijn al jaren de grote namen achter het succes van-T.O.O.S. Jazzdans. Maar ook de jongere lichting, waartoe on der andere Judith van Zwet en Wendy van Hoek behoren gaven zaterdag acte de présence. De groepen van Margreet Galavazi en Daniëlle Struis zullen bij de volgende voorstellingen aan bod komen. Waddinxveen - Bij de Sjoelclub zijn de scores van 3 februari als volgt: Klasse A: 1. André van Gemeren 1428; 2. Frans Bouwmeester 1399; 3. Dirk Jan van Drunen 1393; 4. Jan Kersbergen 1391; 5. Dick Dros 1367; 6. Pascal van Gils 1318; 7. H. Brosius 1316; 8. Cees Kuipers 1316; 9. T. van Leeuwen 1308; 10. CorFaay 1300. Klasse B: 1. Ed den Drijver 1317; 2. Peter van Leeuwen 1311; 3. Cor van Herk 1291; 4. M. Renesse 1290; 5. Frans Bötger 1289. KlasseC: Asha den Drijver 1227; 2. Jan van Beek 1188; 3. Jan Olie 1188; 4. J. Ridder 1177; 5. Ceron van Beek 1163. Klasse D: 1. M.C. Taktor 1123; 2. A.L. Warmelink 1114; 3. F. Feenstra 1097; 4. Yvonne Sinnema 1056; 5. Jeannette Kersbergen 1044. Het gemiddelde van de avond was: 118.92. Het gemiddelde van de vereni ging 115.764 en het totaal van de ver eniging 546645.000 punten. Gezocht: filmviewer oud systeem dubbel 8 tel. 0182-614526 Badstandaard ƒ5,-; braun staafmixer z.g.a.n. ƒ35,- 0182-619392 Doos vol koperwerk 3 boeken 25 jaar wereld geschiedenis 25,- 0182-634286 Uva Philips gezichtsbruiner i.pr.st. ƒ20,-0182-618500 Antieke olielamp groot salontafel stereo meubel cd kastje 0182-618358 Waddinxveen - Alle twaalf basisscho len in Waddinxveen beginnen in het nieuwe schoolseizoen met het lees bevorderingsproject Fantasia en dat is een primeur voor Zuid-Holland. Nergens anders in de provincie de den alle scholen in een gemeente ge zamenlijk mee. Fantasia heeft tot doel kinderen te overtuigen dat lezen heel leuk is en dat je door te lezen nieuwe werelden ontdekt. Kinderen die van jongs af aan worden voorgelezen en die later zelf met plezier lezen, leren de taal beheersen. Dat is belangrijk voor hun basisschool loopbaan' en hun oplei dingen later. Lezen draagt bovendien bij tot de persoonlijke ontwikkeling en helpt kinderen hun plaats te bepa len in de multiculturele samenleving. Tien jaar geleden bleek uit internatio naal onderzoek in 26 landen dat Ne derland de 21ste plaats haalde als het I om het leesplezier van kinderen ging. Mogelijk was de oorzaak dat op onze scholen 'technisch' lezen de meeste aandacht krijgt. De regering vond dat J iets moest gebeuren, zette deskun digen aan het werk en dat was het oegin van Fantasia. Het project werd getoetst en ging in_1998 in enkele gro te steden met voldoende faciliteiten van start. De Waddinxveense scholen krijgen steun van een werkgroep met verte- Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 11 februari een kaartavondbij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging om mee te doen; iedereen is welkom. Waddinxveen - Vrijdag 12 februari is er een klaverjasavond voor volwasse nen bij wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden, ƒ3,50 voor niet-le- den. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk start in maart twee cursussen 'Drama bij kinderacti viteiten'. Deze cursussen zijn in de eerste plaats bedoeld voor vrijwillig(st)ers van onder andere scholen en buurt- en speeltuinvereni gingen. Tijdens de cursus komt aan de orde hoe op een creatieve manier ac tiviteiten kunnen worden georgani seerd en begeleid. Bijvoorbeeld: hoe maak je een beginsituatie, de activi teit zelf en de afsluiting tot één geheel en hoe betrek je de kinderen daarin. Daarbij komen een aantal technieken aan bod zoals poppenkast, mime en spel-improvisatie. Verder wordt aan dacht besteed aan het maken van at tributen waarbij bovendien wordt ge leerd hoe deze attributen in verschil lende thema's kunnen worden herge bruikt. De cursisten kunnen de ge maakte attributen na afloop van de cursus meenemen ter ondersteuning, van hun eigen activiteiten in de school of het buurtcentrum. De cursus wordt gehouden in gebouw 'Kreater" aan de Kerkstraat 13.^ De dagcursus is opwoensdag3,10,17,24 en 31 maart van 9.30-11.00 uur. De avondcursus is op donderdag 4, 11, 18,25 maart en 1 april van 19.30-21.00 uur. Voor vrijwilligers bij scholen en buurh en speeltuinverenigingen in Waddinxveen is deze cursus gratis. Voor andere geïnteresseerden be draagt het cursusgeld 50.=. Belang stellenden kunnen contact opnemen met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon (0182)-631932. ■va., v.v.11 WCIIVglUCJJ 11ici vei ic- gtnwoordigers van de gemeente, de p (I-Hollandse bibliotheekcentrale foBiblio, de plaatselijke bibliotheek, /e Schoolbegeleidingsdienst Mid- "Holland en Rijnstreek (SBD) en STICHTING LEZEN "Kreater". Fantasia is een blijvend project. Het rijk heeft met andere taken ook het onderwijs achterstandsbeleid bij de gemeenten neergelegd. In Waddinx veen werd het plan "Zonder taal ben je nergens" gemaakt. Hierin staat hoe de gemeente in samenspraak met scholen en schoolbesturen achter standen bij leerlingen denkt weg te nemen en helpt te voorkomen. Taal neemt hier een hele belangrijke plaats in. De SBD en ProBiblio brachten Fanta sia gedurende de ontwikkeling van het plan onder de aandacht. Gemeen te, schoolbesturen en docenten rea geerden enthousiast en hiermee was het breedst mogelijke draagvlak ver kregen. De gemeente trekt zelf voor het invoeringstraject van Fantasia anderhalve ton uit. Het ministerie van OC&W geeft, op advies van de Stich ting Lezen, een bijdrage van twintig duizend gulden. Binnen anderhalf jaar moeten leesbe vorderingsactiviteiten een blijvend onderdeel van het lesprogramma zijn en een vast onderdeel van elk school werkplan. Het is de bedoeling dat elke school twee uur per week besteedt aan leesbevordering. Elke school heeft inmiddels een lees- coördinator, die binnen de eigen school Fantasia op de rails zet. ProBi blio eri de SBD trainen de coördinato ren. Dit jaar proberen zij Fantasia uit in hun eigen klassen. In het schooljaar 1999/2000 moet de hele school mee doen. Behalve partners in de werkgroep zullen ook ouders en de boekhandel bij Fantasia betrokken worden. Na de vier- tot twaalfjarigen komen de nul tot zesjarigen aan bod met het project 'Boekenpret', bestemd voor bezoe- kertjes van onder meer de dag- en peuteropvang. Overleg hierover is in Waddinxveen gaande. Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen van de christelijk-maatschappe- lijke vrouwenbeweging "Passage" houdt woensdag 24 februari haar maandelijkse vergadering. Apothe ker van den Dries is die avond aanwe zig om tekst en uitleg te geven over het gebruik van geneesmiddelen en over de manièr waarop hij zijn klanten voorlicht. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in "De Hoek steen" aan de Esdoornlaan. Boskoop - Op woensdag 17 februari brengen de CDA Statenleden Loes van Ruijven-van Leeuwen, Wim Wa terreus en Andre Tukker een werkbe zoek aan Boskoop. Zij zijn die dag onder meer te gast op het Proefsta tion voor de Boomkwekerij waar zij rond 14.00 uur zullen worden ontvan gen door de directeur van het Proef station, dr. ir. J. v.d. Voorn. Rond half vier zijn ze te gast in het Zorgcentrum Gouwestreek aan de Boezemlaan, waar zij worden ontvangen door de zorgmanager van dit centrum, me vrouw F. v.d. Wal en de voorzitter van de bestuurscommissie, mevrouw D.A.M. van Ooi-Houtman. Op dinsdag 23 februari komt het Tweede Kamerlid mevrouw Maria v.d. Hoeven naar Boskoop. Zij zal 's avonds de leden van de Katholieke Vrouwenvereniging Boskoop infor meren over de Euro en allesWat daar mee samenhangt. Deze avond vindt plaats in de parochiezaal naast de Rooms-Katholieke kerk aan de A.P. van Neslaan. Zondag 14 februari Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17,00 uur ds C. de Jong (Souburgh). Herv. Immanuël 10.00 uur ds C. de Jong; 17.00 uur D.W.O. Souburgh. Sectie De Rank 10.00 uur ds C. vd Berg, Broek op Langedijk. Baptistengemeente Ichthus Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem. 10.00 uur dr E.P. Meijering, Oegstgeest. Herv. gem. 9.30 uur ds MD vd Gies- sen; 18.30 uur ds R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur J.A. v Hooij- donk; 17.00 uur C.M. Cornelisse Nieuwerkerk a/d IJ. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds J. Markus, Zaandam. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hetyey. Evang. gem. Parousia 10.00 uur A. Nijburg. Waddinxveen - Het was niet druk op de schaakvereniging WSV: zes spe lers van het derde waren vermoeid van een uitwedstrijd tegen Papend- recht, waar ze een overwinning met 7- 1 hadden weggehaald en hun kansen op promotie naar de derde klasse hadden vergroot. In de onderlinge competitie kon er boven aan de rang lijst niet veel veranderen; het eerste speelde een thuiswedstrijd, en daar voor krijgen de leden die meedoen nu eenmaal elk twee derden van hun ei gen punten. Het is moeilijk zo'n wedstrijd voort durend precies te taxeren. Er worden acht partijen op eerste klasse-niveau gespeeld, en zelfs als men een vrij goed idee van de partij heeft, kan er nog van alles anders verlopen dan logisch. Na een afwisselende en ui terst spannende strijd ging het twee de van Hillegersberg met een gelijk spel naar huis. WSV heeft nu vier wed- strijdpunten uit vijf wedstrijden, en het ziet er naar uit alsof het in de eerste klasse kan blijven. Eén speler kwam in de onderlinge competitie iets vooruit: Ronald Dan- nis, die aan de reeks successen van Theo Goor een einde maakte voordat men iets van de partij gezien had. De partij van Biniam David tegen Teije Wiersma kan zo in de handboeken: zwart stuurde zijn dame op avontuur om een pion te roven. Wit mobiliseer de enkele stukken om de dame terug te jagen en vervolgens nog wat andere stukken om de zwarte koning te ver ontrusten. Toen zwart de dame moest geven om mat te verhinderen, ston den zijn beide torens en lopers nog op de oorspronkelijke velden. Opmerke lijk is ook dat Biniam ditmaal niet veel bedenktijd gebruikte. Bert van der Knaap had met zwart een loper die tegen de eigen pionnen aan keek; toch wist hij tegen Laurens El- lers druk aan drie kanten te ontwikke len, en de partij op een logische ma- nier te winnen. Jaap van Sandijk druk te winnend met een vrijpion door te gen Gerard Torenbeek. Henk van Erk won tegen Mare Hillers een stuk door een penning. Jaap van der Heiden won een kwaliteit tegen Jasper van Oort, maar daarmee begon het gevecht pas. Jasper stelde een gelijk spel voor, maar Jaap weigerde, op zichzelf te recht. De loper van Jasper bleek actie ver te staan dan de toren van Jaap en na een bijkomende oordeelsfout ver loor Jaap zelfs nog. Een scherp gevecht had er moeten komen tussen J4ico Dannis en Wim van der Hoek, die naar verschillende kanten rokeerden. Maar de aanval van Nico kwam helemaal niet tot stand, en dus won Wim. Leo van der Haven had van het begin af ruimtelijk overwicht tegen Hennie de Roodt en was heel tevreden met zijn overwin ning en met de manier waarop.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13