ichtpaar Hanse 55 jaar getrouwd iRooibos-thee Geldprijzen die nooit zijn opgehaald TZM weer gelijk Dick Bac blijft koploper Flyers Heren 1 kijkt weer omhoog Verkoping door "Dorcas" Invictus houdt clubkampioenschappen Kaarten bij Zang en Kleur Go-Jazz Hart van Holland/10 februari 1999 Nieuw bij de Wereldwinkel I Tafeltennis Schaken pagina 15 Basketbal Badminton fw Karin Heeren Moerkapelle - Op maandag 8 februa ri was het precies 55 jaar geleden dat mevrouw en mijnheer Hanse elkaar het ja-woord gaven. Burgemeester Moots bracht het echtpaar de feli- Eitaties over namens het college en baf het echtpaar een fruitmand. Het Echtpaar Hanse had de voorafgaan- te zaterdag samen met de kinderen jen de kleinkinderen het heugelijke feit gevierd, door samen uit eten te Kaan. ke heer Hanse woont sinds zijn [vierde levensjaar in Moerka- pelle en mevrouw Hanse is er behoren en getogen. De heer Hanse leeft na zijn opleiding 27 jaar als meu belmaker in de scheepsbouw in Rot terdam gewerkt en aansluitend tot laan zijn pensioen in Waddinxveen. Beiden vermaken zich uitstekend in bun leven samen. Fuchsia's houden y kweken is een grote hobby van de heer Hanse en mevrouw Hanse breit graag. Beiden zingen graag, mevrouw Hanse in twee koren in Moerkapelle en de heer Hanse bij een groot heren koor in Waddinxveen. [Zevenhuizen - Bij de Wereldwinkel, lelke zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Ite vinden op het plein bij het gemeen tehuis, is een nieuw soort thee aan het assortiment toegevoegd: Rooibos- Ithee. JRooibos, letterlijk een rood bosje, is leen plant die alleen in Zuid-Af rika is te Ivinden. De Rooibos in de Wereldwin kel komt van 'Wupperthal Farmers', i geïsoleerde, inheemse gemeen- Jschap in de buurt van Clan-William. ■De rooibos wordt in Zuid-Afrika ver- Iwerkt en verpakt, wat extra werk en Inkomsten ter plaatse betekent. |De geneeskrachtige eigenschappen Ivan rooibos zijn reeds eeuwen bij de plaatselijke bevolking bekend. Zo helpt rooibos tegen maagkrampen, hooikoorts, astma, huidaandoenin gen en het is een prima dieetdrankje. Verder zou het drinken van rooibos het verouderingsproces vertragen, sterke tanden en botten ontwikkelen en een ontspannen slaap bevorderen. Deze uitstekende en smakelijke dorst- lesser is rijk aan natuurlijke vitamines en mineralen, is van nature cafeïne vrij, heeft een laag tannine-gehalte en bevat geen toegevoegde stoffen. Een lekker kopje rooibos wordt als gewo ne thee gezet, maar rooibos is ook goed te gebruiken in warme en koude vruchtendranken, met en zonder al cohol, en in soepen. Zevenhuizen - Bij vogelvereniging Zang en Kleur wordt een kaartavond (klaverjassen en jokeren) gehouden op vrijdag 12 februari. De avond be gint om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. ledereen is wel kom. Gaskachel Pelgrim Bambino kleur wit/zwart ƒ125,- 0182-613789 Peugeot 205 rood bj '91 plus uitv. i.z.g.st. ƒ4975,-0182-631497 Opoefiets herenfiets, red. staat ƒ110,- p.st. 0182-617371 Vouwwagen Alpen Kreuzer Select vraagpr. ƒ1750,- 0182-616781 IZevenhuizen - Bij de puzzelactie die ■afgelopen zomer in het Hart van Hol- llandten bate van de Stichting Kinder- pulp Roemenie werd gehouden, kon |men diverse geldprijzen winnen. IEr zijn nog diverse prijzen niet afge daald. De hierna genoemde personen I kunnen tot donderdag 18 februari te- I recht bij het kantoor van Hart van Holland aan de Noordelijke Dwars weg la in Zevenhuizen om hun prijs alsnog in ontvangst te nemen. Mevrouw e. Wildschut (2e prijs week 30); Jeffrey de Graaf (3e prijs week 30); A. van Dam uit Hazerswou- de (2e prijs week 31); Mevrouw J. de Waal (2e prijs week 34) en mevrouw T. Ramp-van der Heijden (le prijs week 35). Men dient zich te kunnen legitimeren. Doopjurk kleur wit 35,- 0182-611343 Blauwe meisjesfiets 24 inch ƒ100,- 0182- 618129 Z.g.a.n. espresso mini-apparaat Krups van 150,-voor ƒ75,- 0182-613959 ■Moerkapelle - In de tweede competi- Ijiewedstrijd, uit tegen Gouda 1, heeft 1 het eerste team van Tafeltennisvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle net Ials de eerste competitiewedstrijd ge- Iv gespeeld. Ad van Heijningen en I Uius van Amerongen wonnen twee I Partijen, Hans Smit één. De dubbel Ijverd verloren. I ream 2 speelde een uitwedstrijd te lgen Kwiek 8 uit Waddinxveen. Hans en Dico Bac wonnen twee par- I 'len. Gerard Reijm kwam niet tot sco ren. De dubbel werd gewonnen. Het 3e team speelde een thuiswed strijd tegen Flamingo's 5 uit Gouda en verloor met 4-6. Coerd van Kasteel won twee partijen, Sander van der Meer won er één. Patrick van der Meer scoorde niet. De dubbel werd wel gewonnen. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen Flamingo,s 6 en won met 8-2. Bart Klos en Simon Wondergem won nen drie partijen. Anne Duursma won één partij. De dubbel werd gewonnen. Het 5e team speelde een uitwedstrijd tegen Combat 4 uit Bleiswijk en ver loor met 7-3. John Meurer was in vorm en won twee partijen. André Te Paske won er één. Albert Thunissen (inval ler) won geen partij. De dubbel werd verloren. Team 6 speelde een uitwedstrijd te gen Vriendenschaar 22 uit Gouda en won met 3-7. Adrie Bout won drie partijen, Albert Thunissen twee en Walter Micke één. De dubbel werd ook gewonnen. Waddinxveen - Heren 1 behaalde de tweede overwinning op rij. Nu werd van Binnenland gewonnen. Winst was er ook voor Jongens en Meisjes kadetten 1. Jongens aspiranten 1 verloor. Dit was ook het geval bij Jongens mini's 1. De Benjamins de den het beter en wonnen ruim. Heren 1 heeft zichzelf teruggevonden. Het spel straalt weer zelfvertrouwen uit en men raakt niet meer in paniek wanneer het iets slechter gaat gedu rende de wedstrijd. Tegen Binnen land hield Flyers steeds de druk op de ketel, en zo kon de tegenstander niet in zijn spel komen. Steeds wisten de Waddinxveners een kleine voor sprong te verkrijgen en deed Binnen land alles om die te laten verdwijnen. Hierdoor ontstond een leuke wed strijd om naar te kijken. Voeg hierbij dat de spelers onderling een sportie ve wedstrijd uitvochten en er goede scheidsrechters waren, en de verkla ring waardoor het talrijke publiek ge noten heeft van de strijd om de winst punten is gevonden. Via een rust stand van 38-33 werd uiteindelijk de winst veilig gesteld met een uitslag van 78-66. Topscoorder: Wolter Zwij- nenburg met 24 punten. Verheugend was, dat de beide centers Edwin van Heiningen en Mike Heerkens met res pectievelijk 17 en 15 punten ook een groot aandeel hadden in de totaalsco re. Jongens kadetten 1 verdedigde met groot gemak de ongeslagen status te gen Leiden. De eerste helft was er nog sprake van een strijd (ruststand 32- 20), maar de tweede helft was Flyers oppermachtig en men ging voor de I °^r^apelle - In de 18de ronde van de 1 nderhngg competitie bij schaakver- I 'S'ng Moerkapelle heeft Dick Bac 17 de eerste plaats gehandhaafd. I Jn voorzichtige openingsspel gaf de live ZWar' sPe'er,de Ben van Geffen I ""Aanknopingspunten. De zwar- I f.PnarlVa' kwam toch, maar dat kostte L P'°n- 'n het eindspel had wit de I opi e "ansen, tot een fout zwart de ■j> egenheid gaf middels een schijnof- I al tVia1 "T6 toren ruimschoots remise I sripou 'n^en' Gerard van Ommeren 'ij, e tegen Wim Vroegindeweij I kPatent opening. Zwart bleef de Islict, fti' onder druk en Gerard be- I je„e str')d met enkele fijne zetten. Idie e van Elteren kon tegen Jan Blok, line Wit een 'ast'§e Colle-opstel- Iken fannam> geen voordeel bewer- [cnüoi endeel' Jan profiteerde van Ivan v ^kheden en won fraai. Cees Iden fUUren en Marcel de Haan speel- waan!nJnteressante Weense partij, llanastp nCel na goed sPel aan het Ieen nip6'!1 tr°k- ^rie Hoogduijn won I n tegen Jacques de Lange, die met actieve stukken het nadeel teniet deed, met remise als resultaat. De stand bovenaan: 1.Dick Bac;2.Ben van Geffen; 3. Gerard van Ommeren; 4. Hugo van Elteren; 5. Wouter Vroegindeweij. Na de eerste overwinning van Moer kapelle 2 vorige week (44,5-3,5 tegen RSR Ivoren Toren 3) waren de ogen nu gericht op Moerkapelle 3 dat in Op Moer aantrad tegen het derde team van Krimpen a/d IJssel. De bezoekers waren met 6-2 te sterk. Toch waren er lichtpuntjes: Aart-Jan van Vliet won fraai aan het eerste bord en de inval lers Michiel Rensen en Peter van Vuurde scoorden elk een verdienste lijke remise. Desondanks blijft het derde onderaan staan in deze sterke afdeling van de derde klasse RSB. Jeugd uitslagen vijfde ronde: Groep 1 :Peter van Vuurde - Kevin Bakker 1-0; Ron Droog - Patrick Stam 1-0; Stefan 100 punten. Dit aantal werd ook be reikt. Uitslag 100-33. Topscoorder: Wai-Hong Tsang met 27 punten. Ook Meisjes kadetten 1 behield de ongeslagen status. Tegen Forwodians hadden de meisjes alleen de eerste helft wat moeite, maar duidelijk werd toen al dat Flyers de betere ploeg was. Dat bleek vooral in de tweede helft, alleen het scoren gaat nog moeilijk. Uitslag 59-48. Topscoorder: Michelle Kars met 21 punten. Jongens aspiranten 1 gaf goed tegen stand tegen Leiderdorp, maar dit bleek nog niet voldoende om voor de overwinning in aanmerking te komen. Uitslag 50-72. Topscoorder: Michael de Levie met 16 punten. Jongens mini's 1 speelde de span nendste wedstrijd van het weekend. Tegen Woody Blues was de gehele wedstrijd sprake van een gelijkop- gaande strijd. Niet alleen qua score, maar ook qua spel was er nauwelijks sprake van enig verschil. De uitslag was dan ook een weerspiegeling van het gebeuren in het veld: 39-40. Top scoorder: Martijn de Mak met 10 pun ten. De jongste competitiespelers, Ben jamins 1, waren veel te sterk voor MSV. Vooral de eerste twee periodes gingen met veel overmacht naar Flyers. Verheugend is het te zien hoe de jongens meer en meer als een team gaan samenspelen. Uitslag: 59-10. Topscoorder: Reinier Langelaar met 29 punten. Vrijdag 12 februari om 21.00 uur in de Duikelaar: Dames 1 tegen Westland Stars. Zaterdag om 19.00 uur Heren 3 tegen Jumpers. Benthuizen - De vrouwenvereniging "Dorcas" van de Ger. Gem. te Benthui zen organiseert op vrijdag 12 en zater dag 13 februari haar jaarlijkse verko ping, waarvan de opbrengst voor de kerk, zending, evangelisatie en de ge handicaptenzorg is. Van alles is er te koop, onder andere allerlei soorten handwerk, ondergoed, t-shirts en sweaters met een zelf gekozen printopdruk, zelfgemaakte kaarten, boeken, koek, snoep, speelgoed, kaas, oliebollen en nog veel meer. Zaterdagmorgen kunnen bezoekers voor in de hal van de kerk een diaserie bekijken van het afbreken van de oude kerk en het bouwen van de nieu we. Er is een koffiehoek waar zater dagmorgen vanaf 11.00 uur ook soep te verkrijgen is. De verkoping wordt gehouden in de zalen van de Gereformeerde Gemeen te kerk aan de Dorpsstraat 63. De ver kooptijden zijn vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en zaterdagmor gen van 10.00 tot 12.30 uur. Iedereen is welkom. Gouda- De Stichting Go-Jazz organi seert op zondag 14 februari een jazz concert met het Twardzik-kwartet. Dit kwartet bestaat uit Frank van Bom mel, piano; Tobias Delius, tenorsaxo foon; Arjen Gorter, contrabas en Mar tin van Duynhoven, slagwerk. Beken de namen voor de liefhebbers. Het concert vindt plaats in de Agnie- tenkapel aan de Nieuwe Markt in Gou da en begint om 15.30 uur. De zaal is open om 15.00 uur. Rensen - Jan van Helden 0-1; Boude- wijn Weijermars - Michiel Rensen 0-1. De stand aan kop: 1. Peter van Vuur de; 2. Ron Droog; 3. Michiel Rensen. Groep 2: Jasper Kamp - Freek Hofman 1-0; Laurens Verwater - Pieter Perdijk 0-1; Michael van Eijk - Glenn Krijgs man 1-0. De stand: 1. Jasper Kamp; 2. Matthias Freeke; 3. Pieter Perdijk. Groep 3: Lieke van der Werff - Marleen van Vliet 0-1; Sytze Banga - Dico Reij neveld 0-1; Marius van der Torren - Teun Kooij 0-1; Rob van Helden - Christiaan Noorland 0-1. De stand: 1. Marleen van Vliet; 2. Dico Reijneveld; 3. Lieke van der Werff. groep 4: Mark Pieper - Bas Pieper 1-0; Norman van Rhijn - Thijs van der Tor ren 0-1; Wesley de Mooij - Jessica Stam 1-0; Ton van Zeumeren - Rode- riek Gielisse 1-0. De stand: 1. Mark Pieper; 2. Norman van Rhijn; 3. We sley de Mooij. Waddinxveen - Vorige week is door badmintonclub Invictus het clubkam pioenschap gehouden. Zaterdag speelde de jeugd voor de titel en zon dag was het de beurt aan de senioren. De jeugd speelde voor de titels in de enkel en de mix. Bij de heren enkel A waren 7 inschrijvingen. Na een dag lang hard spelen stonden Robert Doone en Raymond Smits in de finale. Deze werd gewonnen door Robert. De stand was 15-12 en 15-7. Oscar Mos was in deze groep opvallend goed bezig. Hij werd uiteindelijk derde na de lange wedstrijd tegen Erik Kranen donk, die hij won met 7-15,15-8 en 15- 12. De dames A kende een kleine verras sing. Net als voorgaande jaren ston den Danielle van Bergeijk en Suzanne Both in de finale. Maar waar Danielle vaak won, won nu Suzanne op mees terlijke wijze. In een zeer spannende driesetter won Suzanne met 11-3,9-11 en 8-11. Derde werd Katinka van Soest. Bij de heren B was Kevin Hoogen- doorn een positieve uitschieter. Déze jongen is een belofte, nu hij een grote sprong voorwaarts heeft gemaakt en in de finale won van Maurice Toet. In de finale van de dames B stond ook een dame uit de familie Both. Michelle Both kwam in de eindstrijd uit tegen Angela Broekhuizen en won de eerste set nipt met 13-11, de tweede was daarna 11-6. Van de 14 mini's die mee deden, speel den uiteindelijk drie spelers om de eerste drie plaatsen. Daarbij werd Niels Groenewegen derde en Jasper van Dam tweede. Opvallend was dat de eerste plaats was voor Louis Jan sen, een jongen die pas enkele weken badminton speelt. Bij de mixen werden Robert Doone en Suzanne Both eerste in de A-poule en Rick Luijendijk en Sanne Jansen wer den eerste in de B-poule. De senioren speelden alleen de dub bel. Ook hier waren meerdere poules. Bij de heren A werd de finale een zeer spannende driesetter. Uiteindelijk konden Tjeerd Hillerts en Dennis Steenland winnen van Sander Tref fers en Corné de Heij, de laatste set werd 15-13. Bij de dames A was de eindstrijd minder spannend. Hier wonnen uiteindelijkLiesbeth van Ber geijk en Ilona Groeneveld van Suzan ne Rademaker en Maaike v.d. WeijDe heren B-finale ging tussen Onno de Wit/Jeroen de Kort en Roel Kalkman/ Jeroen van Boxtel. Na twee spannen de sets (10-15, 15-8) was de derde set een kleine thriller en eindigde in 15- 17, in het voordeel van Roel en Jeroen. Bij de dames B wonnen Rosina den Outer en Astrid van der Laan in een zeer aantrekkelijke wedstrijd van Tea Lagrouw en Marjo Appel. Bij de recreanten waren Jan-Kees Blom en Paul Karreman de winnaars, de finale wonnen zij met 15-3 en 15-4.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15