LITI E Best verkochte boeken Pakketten voor Polen 4 HartvanSolkK BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! MRS Laura Boon, Anna Spierings en Caren Postmus voorleeskampioenen ander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle ctt- r BEV lilèl M GEN 29.000 exemplaren Hart van Holland/10 februari 1999 pagina 3 Ji TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheici o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 ïvenhuizen ïtoo Waddinxveen Boskoop Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Organisatie en Jury Deelnemers Prisma woordenboek Nederlands best verkochte boek in 1998 Anna, Hanna en Johanna van Marianne Fredriksson best verkochte roman f": ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING I Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk mand gevr. die kan behangen en witten tegen vergoeding 0182-615966 Corry en Ab van harte gefeliciteerd met jullie 47e trouwdag. Afz. Willy en Izaak Op 4 maart wordt Robin 4 jaar. H.G. Oma en Opa Brug. Giogio Luka hoera, nu heb je je diploma. Kusjes oma Huurman ve kleuterbuik, een vroeg Valentijngroetje van mij, Speciaal voor jou! Hoera, Irma krijgt 24-2-99 haar buil drs Oma Dullaart ga graag vlooienmarkten. Heeft u nog iets voor mij? 0180-632176 Onze schat Arnetia 11 febr. 2 jaar. Gefelici teerd papa, mama Kevin Lady opa en oma Syl, nog 2 weken doorhobbelen. Het is zo de 23ste. Dat gips is maar niks! Yasmin 3 jaar! Gefeliciteerd: Martin, Irene, Esmee,Kruimel, Otta, Borstel, Strepie eve Yasmin, van harte proficiat met je 3e verjaardag. Opa, oma, pluisje, dikkie dik Ets in oude lijst mahonie Willem III Prins van Oranje 54x70 ƒ175,- 0418-516490 27-1-99 auto te water Plasweg. Hulpverleners hartelijk bedankt! Z.g.a.n. dames (winter- en zomer) mantel mt. 44 50,- St. of 2 voor 75,- 0348-471604 Proficiat Freija, Peter, Nel, Henk, Gerda, eorge en Hans met de behaalde kilometers Hoekkeuken creme kl. zonder inbouwapp. ca. 23 febr. 300/150 t.e.a.b. 079-5932184 Gevraagd: paplam Koen Meewisse 0180-638156 Labrador puppy's blond geb. 20-12-98 ing. ontw. lief voor kinderen 0182-618820 Bob, nu nog 40+ op naar de 50. Je collega's Piramide-tent met complete inboedel voor 3 personen ƒ1500,- 0172-218764 mrijdirigmet gewonde: Op 6 februari id 16.00 uur heeft een aanrijding aatsgevonden op de Dorpsstraat in •venhuizen. Een 45-jarige man uit benhuizen reed over de Dorps raat en sloeg op een gegeven mo- pt linksaf. Hij liet daarbij een tege- rjoetkomende 16-jarige bromfietser uil Zevenhuizen niet voorgaan. Een j®rijding was het gevolg. De brom- Èjper is ter plekke door ambulance- |rsoneel behandeld in verband met Invoningen aan zijn been. Hij is niet Ingebracht naar een ziekenhuis. pebroken 'joaft in woning: Tussen 5 februari uur en 6 februari 0.30 uur is in een woning aan de Kra- laan. Een bovenlicht aan de ach- z'idevan de woning is geforceerd, jarna een deur werd geopend. De •uele woning is doorzocht en er wor- ln onder andere sieraden vermist. Gordelcontrole: Op 4 februari tussen 11.00 en 12.00 uur is op de Noordkade gecontroleerd o het dragen van gor dels. Er zijn ongeveer 40 bestuurders gecontroleerd, waarvan er 16 een be keuring hebben gekregen voor het niet dragen van een gordel. Er zal de komende tijd vaker gecontroleerd worden op het dragen van de veilig heidsgordel. Diefstal uit bestelauto: In de nacht van 7 op 8 februari is ingebroken in een bestelauto die geparkeerd stond aan de Juliana van Stolberglaan. Een ruit is geforceerd is er wordt gereed schap vermist. Inbraak in bedrijf: In de nacht van 7 op 8 februari is ingebroken in een bedrijf aan de Kerkstraat in Boskoop. Een deur is geforceerd en er wordt onder andere een geldbedrag vermist. 9 4oor Karin Jongkind Boskoop - Door de bibliotheken van Boskoop, Waddinxveen en Zeven huizen werd gezamenlijk een voor ronde van de Nationale Voorlees- wedstrijd georganiseerd. Deze wed strijd is bedoeld voor leerlingen van de groepen zeven en acht uit het basisonderwijs. Basisscholen kun nen zelf kiezen of ze meedoen aan deze wedstrijd. In Zevenhuizen en Waddinxveen was de animo voor de voorleeswedstrijd beperkt. Uit bei de plaatsen nam slechts één basis school deel aan de wedstrijd. Uit Boskoop deden vijf scholen mee en om die reden werd de voorronde gehouden in de openbare biblio theek van Boskoop. Iedere deelne mer las uit een zelfgekozen boek een fragment voor. Een deskundige jury koos na rijp beraad de drie voorlees kampioenen. De Nationale voorleesdag is een ini tiatief van de Stichting Lezen, geor ganiseerd in samenwerking met het N.B.L.C. (Nederlands Bibliotheek en Lectuur Centrum) en de Stichting C.P.N.B. (Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek). De loka le, regionale en provinciale voorron den worden georganiseerd door de openbare bibliotheken. De organi satorenvan de bibliotheken zijn ook verantwoordelijk voor het uitkiezen van een jury. De jury bij de voorron de in de Gouwedorpen bestond uit Truus de Koning (bestuurslid biblio theek Boskoop), Hans Geel (oud conrector van het Coenecoop Colle ge en bekend vanwege zijn voor drachtskunst) en Nico Dirkzwager (oud-directeur van een basisschool uit Zevenhuizen). De drie winnaars: Laura Boon, Anna Spierings en Caren Postmus zijn alle drie fervente lezers. De jury koos ove rigens unaniem Anna Spierings als beste voorlezer. Zij las een fragment voor uit het boek "de Gouden Dolk" van Thea Beekman. Anna is leerlinge van groep 7 van basisschool de Brug, locatie Kievitstraat, en deelde als een echte winnaar na afloop aan vriendin nen haar handtekening uit. Laura Boon (groep 7 van 't Reigerbos uit Zevenhuizen) las een stukje uit het boek "Niet Zeggen" van Hans van der Waarsenburg. Laura gaf na afloop te kennen 'totaal niet zenuwachtig ge weest te zijn' en deelname aan de wedstrijd vond ze 'wel leuk'. Caren Postmus, leerlinge van groep 8 van de Kameleon uit Waddinxveen, was wel behoorlijk zenuwachtig. Zij las een stuk uit het boek "Quarks" van Fran- cine Oomen. Een vriendinnetje ver klaarde na afloop: "Als je Caren vraagt te komen spelen, wil ze altijd eerst nog even haar boek uitlezen, zo'n leesgek is het." De drie win naars kregen een t-shirt en, hoe kan het anders, een boek uitgereikt. Alle deelnemers mochten naast ouders, opa's en oma's ook nog ongeveer vijftien klasgenootjes meenemen, die compleet met toeters en span doeken waren meegekomen. Het werd uiteindelijk een spannende middag in de bibliotheek. De overige deelnemers waren: Ingeborg de Goey (Rehobothschool), T essa Bou- mans (De Akker), Lizzy van Zalingen (De Brug, populierenhof) en Jan de Bruijn (Jmmanuelschool). "Anna, Hanna en Johanna" van Ma rianne Fredriksson, eind oktober 1998 door het publiek gekozen tot Boek van het Jaar, is in de laatste twee maanden van het jaar uitgegroeid tot de best verkochte roman van 1998. De Top-100 van best verkochte boeken van 1998 die door de Stichting CPNB is bekendgemaakt, heeft een oude klassieker als onverwachte winnaar: "Prisma woordenboek Nederlands". In 1998 werden 159.027 exemplaren van dit sinds 1955 bestaande woor denboek door Nederlandse boekwin kels verkocht. De stijging is mogelijk te verklaren door (1) een naijleffect van de spellingshervorming en (2) door een groeiende belangstelling voor boeken over taal in de' Neder landse boekhandel. Andere opmerkelijke feiten zijn: John Grisham bevestigt zijn reputa tie als internationaal best verkopen de thriller-auteur. Ook in Nederland is hij in 1998 de nummer één in de categorie spannende boeken. "De straatvechter" eindigde op de tweede plaats in de Top-100. Paul van Loon is met "De Griezelbus 4" het best verkochte nieuwe kinder boek. De evergreen "Jip en Janneke 1" is voor het tweede achtereenvolgende jaar het best verkochte kinderboek. "In de ban van de ring" van J.R.R. Tolkien, voor het eerst verschenen in 1957, is de oudste roman in de Top- 100. De verkoop van Montignacboeken is terug op een 'normaal' niveau. In 1997 waren zeven van de honderd best ver kochte boeken van zijn hand, waaron der de nummer één en twee. In 1998 is dé eerste titel van Michel Montignac te vinden op de 52ste plaats. In de Top-100 1998 zijn vier titels van Mi chel Montignac te vinden. De Top-100 1998 vertegenwoordigt ,een totaal aantal verkochte boeken van 4.365.000. Dit is 146.000 minder dan in 1997. De daling is als volgt te verklaren: Van de nummer één van 1997 werden 370.037 exemplaren ver kocht, van de nummer één van 1998 159.027. De Top-100 is door de Stichting CPNB vastgesteld aan de hand van door ac countants geverifieerde verkoopcij fers van Nederlandse uitgevers van algemene boeken aan de Nederlandse boekwinkel. De Stichting Speurwerk meldt dat de omzet van algemene boeken na de omzetpiek in 1997 in het afgelopen haar weer teruggezakt is naar een normaal niveau. In 1997 was er sprake van een paar uitzonderlijke hypes, zoals de sterk toegenomen aandacht van de consument voor kook- en dieetboeken (het Montignac-effect), Gezien over een reek's van jaren is de boekenmarkt met ups en downs har der gegroeid dan de algemene prijs stijging. Regio - Donderdag 18 februari is er gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden, kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: PPE Inzamelpunt, Agaat 1U te Zoetermeer. Van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: heutvanholland@tref.nl Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3