lichtmatige winst voor Nesselande TOOS-turner Wouter de Graaff wint zilver BROUWER DE KONING Bo Walter overall-winnaar onderlinge wedstrijden O.S.S Be Fit )vertuigende 3-0 winst voor dames Data General .en dat is drie! Heren Gouwestaete winnen weer UITVAARTVERZORGING Midwintercompetitie ten einde Hart van Holland/10 februari 1999 pagina 9 Nesselande haat kansen liggen [Dames 2: winst op koploper Waterpolo Oranje eren 1 Dames 1 Hockey ÜC seCwbi Olieyocti tevenhuizen Zaterdag speelde Nesselande in Groningen voor Lje competitie tegen Unive/Lycurgus. In een plichtmatige wed- trijd werd met 3-0, via de setstanden 21-25, 21-25 en 20-25 fcewonnen. rainer/coach Pierre Ma thieu zétte Gijs Rondes, Jules Martens, Arno van Jiolkema, Michiel van der Kuip, fiochem de Gruijter en Ferry tan Hal inde basis en hield Rick Liggers als vaste libero achter Be hand. Vanaf het begin van de |et zette Nesselande Lycurgus het de service onder druk en kist Lycurgus wel via het Side- But spel punten te behalen, haar kon zelf niet scoren wan- Beer de servicebeurt aan Gro ningse zijde was. In een saaie en Imotieloze wedstrijd wisten de Nesselanders hun plicht als re- berend landskampioen uit te toeren en met 3-0 te winnen. De setstanden 21-25, 21-25 en 20- E5 geven het al aan dat Nesse lande het op het gemak heeft bedaan en zich heeft gespaard boor de Champions League Vedstrijd van woensdag in Po len tegen de Poolse kampioen llostostal Kedzierzyn. In de Champions League speel- Tde VC Nesselande, in eigen huis, de vierde wedstrijd tegen Nib Friedrichshafen. In een matig bezette sporthal kon Nesselande niet de winst pak ken, die wellicht lag te wachten. Na een spannende strijd werd via de setstanden 22-25, 25-22, 18-25 en 22-25 de winst aan de Duitsers gelaten. Coach Mathieu bracht naast de vaste libero Jochem de Gruijter een ander zestal in het veld. Jules Martens kreeg de voor keur boven Kristiaan van der Wel en Gijs Rpnnes startte als spelverdeler met Arno van Sol- kema, Timo Dijkgraaf, Ferry van Hal en Michiel van der Kuip die het team compleet maak ten. Vanaf het eerste fluitsig naal van de Bulgaarse scheids rechter hielden de beiden ploe gen elkaar in evenwicht, waar bij de Duitsers met de sterke aanvaller Sascha Heyer een spelbepaler in het veld hadden staan. Tot 18-18 bleef het gelijk, daarna zorgde slordigheden aan Zevenhuizensekant ervoor dat Friedrichshafen uit kon lo pen en de aanvalskracht was voldoende om de voorsprong te consolideren en met 22-25 werd de set met gejuich binnen gehaald. In de tweedë set kreeg Nesse lande de handen van het pu bliek op elkaar, pas bij 21-21 kon Nesselande in de persoon van aanvoerder Michiel van der Kuip de aanvallen van Heyer keren en werd de set ver diend met 25-22 afgesloten. Friedrichshafen wisselde in de derde set aanvaller Heyer voor Holger Kleinbub, die steeds meer in de wedstrijd groeide. Nesselande kende een goede start in de derde set en kwam op een 11-7 voorsprong maar kon deze door de sterke blok kering van de Duitsers en klei ne slordigheden niet vasthou den en Friedrichshafen liep in én uit naar 17-22. De kans liet Nesselande liggen en de Duit sers wonnen ook de derde set nu met 18-25. In de vierde set liep het tot 19-18goed gelijkop, de wissel van Joost Looman voor de sterk aanvallende Jules Martens had niet het beoogde resultaat en de gasten wisten weer voor te komen. De terugwissel bij 22-23 mocht niet meer baten. Het blok van de Finse international Jussi Heino bij de Duitsers zorgde voor het beslissende punt en een vreugde bij de Oosterbu ren. De andere wedstrijden in de Champions League zijn: 10 fe bruari om 18.00 uur uit tegen Mostostal Kedzierzyn (Pol); 16 februari om 20.00 uur thuis te gen Paris UC (Fra); 24 februari om 20.00 uuruit tegen Olympia- kos Piraeus (Gri). Voor de thuiswedstrijden is er een voorverkoop van de en- treekaarten: Niet-leden kunnen terecht bij AH/Gall en Gall en Perdijk Makelaardij in Zeven huizen. Voor leden zijn de kaar ten verkrijgbaar bij Niek en Corrie de Kooter. Eevenhuizen - Tegen het Til- burgse VCS zetten de volley baldames van Data General de stijgende lijn voort met een [overtuigende 3-0 overwinning. 'Coach van Yperen wist enkele jvan zijn speelsters geplaagd idoor griepverschijnselen en (begon wederom met Janneke |den Butter en Karin van der Maat in de pass. Na aanvanke lijke voorsprong op 3-0 en 6-3 in de eerste set, vooral dankzij |goede blokkeringen van Ruth Minderhoud, kwam VCS langs zij en zelfs met 9-10 voor als [gevolg van matige passing en eenzijdige spelverdeling. Spel- verdeelster Michelle Bijl zag pich genoodzaakt veelvuldig de 3-meter aanval aan te spe- l'en, die door de zwakke verde lging van VCS gelukkig vaak scoorde. Ook op de buitenaan- M van Joske Lucassen werd Jfegelmatig gescoord en met |een killing blok van Eva Heer schap werd de set alsnog met 15-13 gewonnen. De tweede set werd gedomineerd door een geweldige serviceserie van Jos ke Lucassen, die toch al de hele wedstrijd goed op dreef was. Vanaf 2-1 maakte ze 10 punten op rij, ondanks time-outs en wissels van de coach van VCS. Joske speelde vrijuit en sloeg haar service hard en vlak, af en toe bijgestaan door een attent blok. Met maar liefst 15-1 werd deze set binnen een kwartier binnengehaald en de wedstrijd leek beslecht. Toch bleek Data General nog last van spanning te hebben, anders kan het niet worden verklaard dat de Ze- venhuizense ploeg in de derde set alsnog in de problemen leek te komen. Er werden in de aan val enkele onnodige fouten ge maakt en de pass werd onze ker. Bij 2-4 achter nam coach van Yperen een time-out en bracht hij routinier Aafke Ver- brugge in voor versterking van de pass. Olga van Zaanen nam de middenpositie in in een po ging meer variatie in de aanval te brengen. Spelverdeelster Michelle Bijl was echter vooral druk met indrukwekkende ver dedigende acties en droeg ook blokkerend haar steentje bij. Data General knokte zich terug en de wijze waarop Karin van der Maat met een snelle verde diging direct scoorde was teke nend voor de strijdlust. VCS had geen weerwoord meer en gaf de set met 15-7 prijs. Door deze derde opeenvolgende 3- punts overwinning behoudt Data General zicht op de top in de le divisie. Komende zaterdag is er geen competitie in verband met de halve finales om het Neder lands kampioenschap Open club, waaraan ook een jeugdse- lectie van VC Nesselande deel neemt. Perdijk/Nesselande heeft afge- Met l'open zaterdag in Swanla jenden, vijand verbaasd door 1 revok2 uit Nieuwegein, koplo per en gedoodverfd favoriet lyoor het kampioenschap jn de F divisie G, te verslaan met 3-1 a het debacle van vorige week J'n Wenendaal (0-3 verlies), was Iftesselande dames 2 erop ge brand deze week te winnen. een wedstrijd tegen de nummer 1 in de competitie is dat geen gemakkelijke opgave. Vrevok verloor vorige week ook: van VTC Woerden 1. Afge lopen zaterdag was echter de volledige selectie naar Zeven huizen afgereisd. Vrevok won de eerste set met 12-15, de tweede was voor Per dijk/Nesselande: 15-12. De derde set kon Nesselande wederom in winst omzetten. Weer was de stand 15-12, beide teams waren duidelijk aan el kaar gewaagd, waarbij Nesse lande de langste adem had. De vierde set was met 17-15 eveneens voor Nesselande en zo werd een 3-1 overwinning bijgeschreven. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswed strijden. In Gouwebad De Sniep won dames 1 royaal met 19-2 van ZPB/Profus uit Barendrecht. Heren 1 is na de winterstop aan een revival bezig. Deze keer werd Merwede uit Dordrecht met 9- verslagen. de jarige Evelyn de Tyssonsk 16-1 en Erica de Jong 17-1, haar eerste doelpunt in dames 1Via Bianca Wijsbroek kwam ZPB op 17-2, waarna Gillian van den Berg en Sandra Berckenkamp de eindstand op 19-2 brachten. Aanstaande zaterdag 13 fe bruari zijn er geen bondswed strijden. Zaterdag 20 februari speelt Gouwestaete uitwed strijden. Heren 2 speelt om 15.30 uur tegen Maintain/Rob- ben 4 in Hilversum. Dames 1 speelt om 18.15 uur tegen Polar Bears in Ede. Dames 2 speelt om 19.00 uur tegen KZC 1 in Beverwijk. Heren 1 tenslotte speelt om 19.10 uur tegen Vivax in Oegstgeest. Het nationale dameswaterpo- loteam verblijft van 7 t/m 16 februari in Montreal (Canada). Naast een trainingstage wordt door Oranje, met de Gou- westaetespeelsters Gillian van den Berg, Mirjam Overdam en Ellen van der Weijden, ook deelgenomen aan een toer nooi. Ook Gouwestaetes keep- ster Francine Lankhuyzen gaat mee. Zij vervangt de gebless eerde Carla van de Boon. De landen die naast Nederland meedoen zijn Canada I en II, Duitsland, Hongarije en de USA. De eerste wedstrijd speelt Nederland op 10 februari tegen Canada I. Daarna volgt op 11-2 Hongarije en op 12-2 Duitsland en Canada II. Zaterdag speelt Nederland tegen de USA en op zondag 14 februari volgen nog finalewedstrijden. De Gouwestaeteheren behaal den de afgelopen periode goe de resultaten. Koploper Rapi- do'82 en UZSC werden versla gen. Eén vraag was echter van essentieel belang; kan Gou westaete winnen van Merwede uit Dordrecht? Immers alleen bij winst krijgen de heren weer uitzicht om uit de degradatie- zóne te komen. Jaco de Jong gaf in de eerste periode direct zijn visitekaartje af. Hij zorgde di rect voor een 4-1 voorsprong. Een ongekende luxe voor de ploeg van trainer/coach Jan Middendorp, die het hele sei zoen al achter de feiten aan loopt. Remko Overdam ver grootte de score in de tweede periode. Hij maakte het enige doelpunt en halverwege, de wedstrijd was het 5-1 en lag de overwinning voor het grijpen. In de derde periode kregen de Gouwestaeteheren enige te genslag te verwerken en verlo ren zij de grip op de wedstrijd. De heren lieten zich verleiden om het tempo van Merwede te gaan spelen, waardoor Merwe de de kans kreeg om terug te komen. Heel even leek het erop dat Merwede terug kwam in de wedstrijd. Wouter Steller maakte het enige doelpunt in deze periode. Het begin van de vierde periode was een vervolg van de derde. Merwede maakte het eerste doelpunt, waardoor de marge slechts twee doel punten bedroeg. Een eind sprint was nodig voor de Gou westaeteheren om orde op za ken te stellen. Jaco de Jong (2x) en Remko Overdam bepaalden de eindstand-op 9-5. Een te- erenveen/Waddinxveen/Ze- enbujzen-Zaterdag 6 februari Sn'seerde turnvereniging IK FTC uit Heerenveen een liurnwedstrijd om de 'turn- chool Heerenveen Bokaal'. De o00r jazzdans- en turnvereni- ■n uitkomende tur- Isrvi en bi> bun eerste wed- 1 r|jd van het nieuwe seizoen I 'en §oed in vorm te zijn. Dit Li s„ eerde in een zilveren me- Idaille voor Wouter de Graaff. ILlQOS kwamen vier tur ners uit ïn niveau 6c (8-10 jaar), te weten Wouter de Graaff, Den nis van Hof, Daan Vermeij en Menno Versluis. De heren heb ben het vorige seizoen ook al in dit niveau geturnd en duidelijk was te merken dat de oefenstof een stuk beter werd beheerst dan vorig jaar. De prijsuitreiking leverde enige verwarring op. Meetellende ouders kwamen voor Wouter, de beste TOOS-turner van de dag, uit op een totaal van 50.30 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. a8~ en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. punten. Nadat bekend was ge worden dat de winnaar slechts één tiende hoger had gescoord werd er verbaasd gereageerd toen hij niet naar het podium werd geroepen. Een fout van de mensen van de telcommissie die een cijfer waren vergeten werd pas achteraf hersteld waardoor de zilveren medaille pas over enkele dagen bij Wou ter kan worden omgehangen. In het deelnemersveld van totaal 18 jongens werd Daan vijfde met 49.75. Menno eindigde als negen de met 47.10 en Dennis kwam uit op de tiende plaats met 45.50 punten al'met al een ge slaagde wedstrijd en dit biedt per spectieven voor de eerste landelijke wedstrijd die voor deze heren plaats zal vinden op maart. rechte overwinning van de Gouwestaeteheren, die na de winterstop nog geen wedstrijd hebben verloren. De heren staan nog wel in de degradatie zone, maar hebben uitzicht om hier uit te komen. De Gouwestaetedames hadden weinig moeite met het laagge plaatste ZPB/Profus. In de eer ste helft van de competitie werd uit al met 20-3 gewonnen. Deze keer werd het 19-2. In de eerste periode scoorde Gillian van den Berg al snel 1-0, doch ZPB liet zich niet gelijk naar de slachtbank brengen en bood behoorlijk tegenstand. Dat nam niet weg dat Petra Meer- dink en Ellen van der Weijden vóór het verstrijken van de eer ste periode de stand op 3-0 brachten. In de tweede periode speelde Gouwestaete frank en vrij. De 'man-meer' liep en, via snelle 'breaks' en leuke combi naties, werd gestaag aan een tussenstand van 10-0 gewerkt. Sandra Berckenkamp, toch al goed op schot de laatste wed strijden, gooide er vier in, Ellen van der Weijden twee en Han- neke Kappen een. Trainer/ coach Jan Middendorp kon royaal gebruik maak van de wisselspeelsters. In de derde periode scoorde Mirjam Over dam U-0, Petra Meerdink 12-0 en Mirjam, uit een viermeter, 13-0. In de vierde periode werd het door een 'break' van Gillian van den Berg en een 'een-twee tje' met Petra Meerdink 15-0, alvorens ZPB via Karin van Hoff op 15-1 kwam. Hiernascoorden Waddinxveen - De vijf weken durende midwintercompetitie is afgelopen. Dankzij het zachte winterweer konden alle ge plande wedstrijden bij hockey club Waddinxveen doorgang vinden. Een aantal jeugdteams is ongeslagen gebleven in deze periode. Meisjes C2, onder lei ding van de Boskoopsecoach J Struyk en trainsters W. Mulder/ M. Kodde, wonnen ruim. Meis jes Dl, die al een aantal jaren door H. Bierman worden ge traind en gecoacht door B. Gla- ser, waren eveneens onver slaanbaar. Jongens C2 tenslot te wonnen alle wedstrijden; zij worden sinds twee jaar ge traind en gecoacht door O. Ren- sen en X. Rotteveel uit Zeven huizen. De komende twee weekenden worden de inhaalwedstrijden gespeeld door de elftallen en senioren. De mini's hebben vrij. Jongens Al van coach W. de Wit en trainer P. de Wit gaan donderdagavond naar Helle- voetsluis waar zij een belangrij ke wedstrijd spelen tegen jon gens A2 van H.C. Voorne. De jongens staan bovenaan en worden op de voet gevolgd door Voorne, dus winst is be langrijk om de toppositie te versterken. De mini's van HCW haalden hun mini-diploma. On der leiding van trainster K. van Stijn werd een toets gedaan; alle 32 jongens en meisjes slaagden met glans en kregen een diploma. Joor Karin Jongkind Zevenhuizen - In een goed met en thousiaste supporters gevulde sporthal Swanla vonden afgelopen zaterdag de onderlinge wedstrij den plaats van gymnastiekvereni ging O.S.S./Be Fit. Er waren in to taal honderdvijftig jeugdige deel nemers. Er werd gestreden in di verse leeftijdsgroepen en op ver schillende onderdelen. De meisjes deden oefeningen op balk. Mat, sprong en brug. De jongens waren actief op mat, sprong, brug en rin gen. De organisatie was in handen van het bestuur van O.S.S,./Be Fit, onder leiding van voorzitter Ab van der Eist. Om alles zo eerlijk mogelijk te laten verlopen werd er gejureerd door vier juryleden, af komstig van gymnastiekverenigin gen uit de regio. Per groep waren drie medailles beschikbaar. De winnaar van het totaal-klassement, Bo Walter, kreeg ook een wisselbe ker uitgereikt. Elke deelnemer kreeg een diploma met daarop zijn of haar puntentotaal vermeld. Er werd geturnd in drie ronden. Aan elke ronde deden ver schillende groepen mee. De kinderen waren ingedeeld naar leef tijd en naar de groep van de basis school. De eindstanden van de eer ste ronde: Meisjes Groep 6:1. Corti- ne Gerritsen (32.1); Meisjes Groep 7 1. Jennifer van Oijen (33.0); Meisjes groep 8: Myrthe Mebius (32.2); Meisjes 12 jaar: Suzanne Reijm (31.6); Jongens groep 1A2: Timmy van Leeuwen (30.1); Jongens groep 1A1: Sander de Graaf (33.6). Tijdens de tweede ronde kwamen ook de selectiegroepen van O.S.S./Be Fit in actie. De einduitslagen: Meisjes selectie Jeugd: 1Lineke Hoeijmakers (32.7); Meisjes selectie Junio ren: 1Jolien van Dam (34.1); Meisjes groep 3:1Dorien van Iwaarden (30.2); Meisjes groep 5:1. Sylvana Heemsbergen (31.5); Jongens groep 2B2: 1. Nick Roumimper (30.1); Jon gens groep 2B1: 1. Tom van Rijs (32.0). In de derde ronde wonnen de volgende jeugdleden: Meis jesselectie Pupillen 1:1. Nanda Rietveld (30.9); Meisjesse lectie Pupillen 2:1. Irma Ravestijn (32.3); Meisjes groep 4: 1. Wendy de Ridder (32.1); Meisjes 14 jaar: 1. Bo Walter (36.9); Jongens groep 3C: 1. Dirk-Jan Luijendijk (32.8); Jongens groep 3D: 1. Nick de Vries (33.3). 'W-' - r 1 |83 «fflwxreawia? iMpi Alle winnaars werden door de voorzitter gefeliciteerd

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9