üeuws uit de regio Nieuwe showroom voor Boode auto-service ievarieerd programma [rekkervrienden in 1999 [och extra middelen voor ver zorging en verpleging In april uitvoering "Polderromance" 2.000 bezoekers in provinciehuis Activiteiten- en informatiemarkt Bodemsanering Chopinlaan in volle gang in De Schuilplaats Foto's in het Hort van Holland Vrijwilligers gezocht voor Steunpunt Mantelzorg Hart van Holland/24 februari 1999 pagina 15 'orgberaad sleept 1,8 miljoen binnen voor Midden-Holland ding van verzorging^- Nerpleegcapaciteit Ofgberaad Oplossing overige knelpunten Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waama men ze een paar dagen later af kan halen. Alzheimer Vereniging Zuid- Holland Noord Open dag statenverkiezingen: Debat www.provincie.nl Groene stadsroute Sylvia van Doornen Ivenhuizen - Bij Boode auto- en jveewielerservice aan de Dorps raat 103, hebben de tweewielers Ikele weken geleden plaatsge maakt voor het snelverkeer. De limte waar voorheen de lrom)fietsen en scooters werden Irkocht en waar tevens de werk- Jaats was gevestigd, is tegenwoor- |g namelijk ingericht als auto-show- e showroom biedt ruimte aan I een aantrekkelijk assortiment gebruikte auto's in alle prijs- [assen. Remco de Jong, kleinzoon in de heer Boode senior, die samen let Remko Dirkzwager dagelijks Terkzaam is in de aangrenzende gara- I ge en de verantwoording draagt voor Tet reilen en zeilen van Boode auto- jervice, is blij dat er een mogelijkheid jntstond de garage uit te breiden. Jemcö: "Voorheen stonden de auto's op het binnenterrein tussen de pan den. Niet altijd even ideaal, vooral mdat je ze blééf poetsen. Omdat er [oor Boode tweewielers nu een nieuw ind gebouwd wordt, is de tweewie- jer-afdeling tijdelijk verhuisd naar het ]oormalig Grenen Meubelhuis aan de lorpsstraat 142. De ruimte die wij nu Igebruik hebben genomen als show- fcom, kwamhierdoorvrij.Wehebben fel het één en ander moeten aanpas- nenopknappen, maar zijn heel blij Remco de Jong (l) en Remko Dirkzwager (r) van Boode auto-service. met het resultaat." Hoewel er in het afgelopen jaar al heel wat gebruikte-, maar ook nieuwe au to's werden verkocht, verwacht Rem co dat door de komst van de show room de verkoop nog verder zal stij gen. Nu al kan hij rekenen op een grote vaste klantenkring uit de wijde omge ving, wat volgens hem vooral te dan ken is aan het vertrouwen dat in het bedrijf wordt gesteld en het feit dat Boode auto-service niet merkgebon- den is. Ook wordt de geboden service zeer gewaardeerd. Zo wordt er naar gestreefd om binnen het budget van de klant een geschikte auto te vinden. Occasions worden met een gratis afle veringsbeurt, APK-keuring en drie maanden Bovag-garantie afgeleverd en bij reparaties wordt men niet te leurgesteld door lange wachttijden. Wie zijn auto écht geen moment kan missen, kan kosteloos gebruik maken van een leenauto. En zo zijn er nog tal van redenen om uw rijplezier met een gerust hart aan Boode over te laten! kor Karin Heeren (evenhuizen-Moerkapelle - De Trek- [ervrienden zullen zich ook dit jaar lea aantal maal presenteren in de re- Bo.Op 30 april zijn er in Moerkapelle lehendigheidswedstrijden en een Indrit door het dorp in Ot en Sien Jti.il. Het Oranjecomité zal tegelijker- lid een gevarieerd programma bren- Pp22mei is er een grote rondrit door Ie regio vanaf het dorpshuis Op Moer I Moerkapelle. Via het Noordeinde |r> de Molenweg zal de rit gaan langs P Rotte, de Tweemanspolder, via Zevenhuizen en de Middelweg naar Oud Verlaat. De terugweg zal lopen langs de Wollefoppenweg, de Noorde lijke Dwarsweg, de Plasweg en ten slotte via de Zesde Tochtweg terug naar de Julianastraat in Moerkapelle. In augustus zal wederom een open dag gehouden worden op het terrein van Van der Torren met behendig heidswedstrijden en in Country en Western stijl. Tevens zal bij deze gele genheid stil worden gestaan bij het feit dat de polder 160 jaar droog ligt. Ook de boerderij van Van der Torren zal hierbij betrokken worden; de boerderij dateert uit 1842. r|o - Het Regionaal Zorgberaad l'^en-Holland heeft de provincie ^id-Holland overtuigd om een to- walbedrag van 1,8 miljoen gulden ^schikbaar te stellen om de knelpun- f11 die bij de actualisatie van het plan ferPleging en verzorging naar boven Taren gekomen op te lossen. Zo bleek F de vergadering van de Statencom- P'ssie Zorg en Cultuur, die plaats- fond in het Provinciehuis te Den - Op de diverse vragen van sta- VrM over Pr°b'emahek in f "en-Holland gaf de gedeputeerde I rS, de heer J. Heykoop, aan dat de noe'T1de problemen worden opge- X Het plan verpleging en verzor- I 's erop gericht een modernise- van de zorg te bewerkstelligen. LnT bijdrage is een dreiging Rins Vert^er terugl°Pen van verzor- I el v tsen van c'e baan. Zelfs een lui ''He uitbreiding van verpleeg- Lf.j^Pac'teit met 20 plaatsen in Gou- r «n te Gouda en een gelijkblijven Purah rverzor§inSscaPaciteit in Sou- k J.eWaddinrcveen worden gerea- lorsk a'^us voorzitter van het lerlt ad' 'leer b-M- Schoots. In Vruf °'3z.e' was b'j Souburgh een ii vfanS in capaciteit voorzien met verzorgingsplaatsen. L'^P.naal Zorgberaad is een sa- j trkingsverband van zorgvra gers, zorgaanbieders, gemeenten en de verzekeraars. Met wat er nu is ge beurd is het duidelijk dat de rol en de betekenis van het Zorgberaad voor het tot stand brengen van een integra le regionale zorgvisie een wezenlijke bijdrage levert voor de wens om te komen tot vraaggerichte zorg. "Door de medewerkers van het be raad is er keihard gewerkt om deze resultaten binnen te slepen. Daar naast heeft ook een intensieve lobb>* plaatsgevonden door de wethouders van Gouda richting provincie Zuid- Holland. Het geheel geeft nu een resul taat dat gezien mag worden". Schoots is ook verheugd dat de reeds uitgevoerde, onontkoombare grote investeringen bij de twee verzor gingshuizen in Zevenhuizen-Moerka- pelle (De Zevenster en Beth-San) nu financieel zijn afgedekt, en dat dit niet zal leiden tot een verdere teruggang in het aantal verzorgingsplaatsen. Het grote probleem rond de dagopvang in Bergambacht lijkt nu echt van de baan, en er kan met voortvarendheid aan de uitbreiding van de dagopvang gewerkt worden. Schoots wijst er nog wel op dat het Zorgberaad nog druk werkt aan "het laatste vuiltje": een totale oplossing van het probleem rond de kapitaallasten van "Korte Akkeren". "De provincie heeft wel een forse financiële bijdrage toegezegd maar dat dekt niet alles. En we gaan voor 100%", zo benadrukte Schoots. Benthuizen - Op zaterdag 27 februari is de podiumgroep Spiegelbeeld bij koffiebar De Schuilplaats op bezoek. Iedereen van 14 jaar en ouder is wel kom in de Bron vanaf 20.00 uur. Het programma start om 20.30 uur. Hazerswoude-Dorp - Op donderdag 4 maart a.s. organiseert de Alzheimer Vereniging Zuid-Holland Noord een Activiteiten- en informatiemarkt voor verzorgers van mensen die lijden aan de ziekte van Alzheimer of aanver wante aandoeningen. Op deze markt worden materialen getoond die speciaal ontwikkeld zijn om dementerenden zinvol bezig te houden. De Provinciale Bibliotheek is aanwezig met spellen, puzzels, vi deo's, foto's etcetera. Met deze mate rialen kan "Het Koffertje" gevuld wor den waarmee familie of vrijwilligers aansluiting kunnen vinden bij de bele vingswereld van de dementerende voor wie zij zorgen. Over de inhoud en het samenstellen van deze koffer kan men alles te weten komen op de Acti- viteitenmarkt. De plaatselijke bibliotheek en boek handel zijn aanwezig met boeken over dementie. De Alzheimer Vereniging heeft ook een tafel-met informatiema teriaal en de bestuursleden zijn aan wezig om vragen te beantwoorden. De Activiteiten- en informatiemarkt wordt gehouden in het "Dorpshuis" aan de Pieter de Hooghstraat in Ha- zerswoude-Dorp. De markt is van 14.00 tot 16.00 uur open en voor ieder een vrij toegankelijk. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Ruim drie jaar geleden is Pouw Hofman, al snel samen met Wim van Oosterom, begonnen met de ontwikkeling van de musical "De Pol derromance". Hofman had al heel lang de wens om zijn creativiteit aan te wenden voor het toneel. Op het moment dat hij bij toeval werd gecon fronteerd met een meeslepend ver haal over de historie van de polder, is bij hem het idee gegroeid om dit als thema te nemen voor een te schrijven musical. In eerste instantie is er veel naslag werk verricht, archieven werden uit geplozen en veel documentatie bleek beschikbaar. Uit deze veelheid van gegevens is een selectie gemaakt, waarmee de basis werd gelegd voor het verhaal in de 'Polderromance'. Alle feitelijkheden uit het stuk zijn dan ook gebaseerd op de werkelijkheid. De romance is echter verzonnen. Een centrale rol heeft het "Hof van Holland" gespeeld in het verleden. Vroeger was hier een uitspanning waar paarden gewisseld konden wor den en waar beneden de herberg was gevestigd. Op de eerste verdieping was de raadkamer, waar de Schout vergaderingen hield en, als dat nodig was, recht sprak. Op woensdag 21 april zal de eerste voorstelling gegeven worden. Dit wordt echter een speciale voorstel ling, waar met name de ouderenbond met haar leden voor benaderd zal worden. Deze avond begint de voor stelling om 19.00 uur. Het overige publiek kan terecht op donderdag 22 april, vrijdag 23 april en zaterdag 24 april. Bij deze voorstellin gen is de aanvang 20.00 uur. Het stuk wordt gespeeld in dorpshuis Swanla en per voorstelling zijn 325 plaatsen beschikbaar. De komende weken zal er in het Hart van Holland regelmatig aandacht worden besteed aan deze bijzondere productie met een sterk Zevenhui- zens karakter. Met de statenverkiezingen van 3 maart in het vooruitzicht bezochten vorige week zaterdag ruim 2.000 in woners van Zuid-Holland de open dag in het provinciehuis. In Den Haag maakten zij kennis met kandidaten voor Provinciale Staten en lieten zij zich informeren over de taken van de provincie. Er waren kraampjes en op treden en debatten over onder meer luchtvaartproblematiek en over sub sidies voor de regionale omroep. De provincie moet meer doen aan het onderwijs aan allochtone jonge ren in de grote steden", luidde de conclusie van het jongerendebat op de open dag. "Ik heb door de open dag een indruk gekregen wat een provin cie allemaal doet voor de inwoners. Je staat er eigenlijk niet bij stil. Voor herhaling vatbaar" aldus een 47-jarige inwoner van Rijswijk die bij de uit gang werd geënquêteerd. Ook via internet laten duizenden bur gers zich informeren over provinciale politiek. De afgelopen week zijn ruim 400.000 provinciale pagina's geraad pleegd via www.provincie.nl, één op de vijf van de geraadpleegde pagina's blijkt vanuit het buitenland te worden opgehaald. De 'stemwijzer' is een veel geraadpleegde bron op de homepage van de provincies: aan de hand van een twintigtal antwoorden gaat de computer na welke politieke partijen het meest overeenkomen met de voorkeur van de kiezer. De open dag bezoekers konden zich via een spel uitspreken over het groen in hun buurt. "Een groene route de stad uit" kreeg de helft van de stem men. De winnaars wonen in het ge bied van postcode 2593 in Den Haag. De provincie gaat nu in overleg met de gemeente regelen dat er vanuit die stad zo'n bewegwijzerde fietsroute bij komt. Regio - Het Steunpunt Mantelzorg Gezondheidswijzer Gouda voeren sa men een balie waar mensen terecht kunnen met vragen over gezondheid, ziekte en zorg. Mantelzorgers (men sen die voor een zieke uit hun naaste omgeving zorgen) kunnen er terecht met hun verhaal of vraag om steun of informatie. De balie is dagelijks geo pend en bevindt zich in de Thuiszorg- winkd-Meditheek aan de Boelekadè 1 te Gouda, nabij het centrum. Voor minimaal één dagdeel per week is het Steunpunt Mantelzorg Gouda op zoek naar nieuwe vrijwilli gers. Het werk bestaat uit het zorgen voor de eerste opvang van mantelzor gers, het zoeken van geschikte (ge zondheids-informatie en het ver strekken daarvan. Gezondheidsinfor matie bestaat onder meer uit adres sen van patiëntenverenigingen, ge schikte folders en informatie over ge zondheidsinstellingen. Het Steunpunt is op zoek naar gemo tiveerde mensen, die affiniteit of erva ring met mantelzorg hebben. Ver wacht wordt dat de vrijwilligers be schikken over goede communicatie ve vaardigheden (luisteren, vraag verhelderen, duidelijk antwoorden) en enig administratief inzicht (infor matie opzoeken en opbergen). Daar naast is enige ervaring in het werken met een computer, of het leuk vinden dit snel te leren belangrijk. Eén keer per vier weken is er een scholings avond. Wat het Steunpunt biedt is een team collega's dat naast je staat, deskundi ge begeleiding en scholing. Er is altijd een beroepskracht aanwezig waar je op terug kunt vallen. Reiskosten voor mensen die van buiten Gouda komen, worden vergoed. Er is een verzeke ring afgesloten tegen WA en ongeval len op de werkplek. Het is een leuke plek om te werken of ervaring op te doen in het bieden van informatie aan cliënten. Voor meer informatie: 0182-594658 en vraag naar Kri-Janda van der Loo of schrijf een brief aan Steunpunt Man telzorg Gouda, Postbus 571, 2800 AN Gouda. Waddinxveen - De werkzaamheden voor het afvoeren van de vervuilde grond bij het voormalige tankstation aan de Chopinlaan is inmiddels in volle gang. Na de sloop van het pand is de grond afgegraven en op correcte wijze afgevoerd.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15