1 Nes V.V. Moerkapelle, Groeneweg en Be Fair contracteren nieuwe trainers Slechts tien punten uit tien wedstrijden Basketbal scholentoernooi groot succes W.S.E. jeugd weer opd grasmat Bei De Nominatie dt~ t Lions Rottemerenloop JVlidden tfoskoop Volleyl Groeneweg Be Fair ;g Moerkapelle Voetbal Sfeervolle Club voor veelzijdig sporten Voetbal Water Dame Wie wordt sporter van het jaar? \i «j N» y»* Het adres voor al uw (kleur) kopieën. Gespecialiseerd in het verzorgen van uw verenigingsclubblad. Van ontwerp tot eindprodukt. Copy-, pre-press- printingservice pagina 8 Hart van Holland/24 februari 1999 c Door KOTS* Jongkind Zeveahuizen-Moerkapelle-VVaddinxveen - Bij een aantal voetbalclubs in de regio vindt volgend seizoen een trainerswisseling plaats. Voetbalver eniging Moerkapelle, v.v. Groeneweg en c.v.v. Be Fair gaan het nieuwe seizoen met een andere trainer in. Arie van der Laan (ex-Be Fair) wordt de trainer van Moerkapelle, Henny de Jong is de nieuwe man bij Groeneweg en Jack Harmsen (ex-Soccer Boys) komt in dienst bij Be Fair. Be Fair speelt op zaterdag en komt uit in de derde klasse; Moerkapelle speelt eveneens op zaterdag in de vierde klasse; Groeneweg speelt op zondag in de vierde klasse. Bij Groeneweg is het terugke ren van Henny de Jong 'op het oude nest' voor velen opvallend. De Jong is m het verleden al drie jaar trainer geweest van de A-selectie en deed dat destijds met veel plezier. Na Groeneweg ging de Jong - via D.W.O. en V.E.P. (Woerden)- naar Soccer Boys in Bleiswijk. De afgelo pen vier jaar is hij niet als trainer actief geweest. Hen ny de Jong (52) woont en werkt in Zevenhuizen, op een paar honderd meter af stand van het veld van Groe neweg. Hij wordt de opvol ger van Rob Romijn, die van wege privé-omstandigheden na één seizoen vertrekt bij Groeneweg. De Jong is op speciaal verzoek van de se lectiespelers naar Groene weg gehaald. De Jong teken de voor één jaar bij Groene weg. Bij Be Fair vertrekt aan het eind vin liet seizoen \rie van der Laan. Van der Laan heeft er dan vier jaar opzitten bij Be Fair. Alhoewel hij het bij de Waddinxveense club altijd goed naar zijn zin had, gaat het dit jaar niet helemaal naar de zin van de Mijdrechtse trainer. "Er zit meer in de ploeg dan eruit komt," aldus van der Laan. "Tijdens mijn eerste jaar als trainer bij Be Fair werd de ploeg kampioen van de onder afdeling en volgde promotie naar de vierde klasse. Daarna kwamen twee jaren waarin we goed voetbal speelden en aan de nacompetitie meededen. Dit jaar is de kwaliteit zeker niet minder, maar mentaal zit het team niet sterk in elkaar." De nieuwe man bij Be Fair wordt Jack Harmsen (Haast recht), die van de zondagafde ling van Soccer Boys overstapt naar de zaterdagclub. "Ik heb twee jonge kinderen. Elke zon dag 'weg-voor-het-voetballen' komt het familieleven niet ten goede." aldus Harmsen. De vie- rendertigjarige Harmsen, vlieg tuigbouwer van beroep vond jrfvodsL §£11 het na drie jaar genoeg bij zijn oude club. "Na drie jaar is het mooi ge weest. Dan hebben de club, het team èn de trainer be hoefte aan een nieuwe uitdaging." Harmsen heeft zin in het Wad dinxveense avontuur en is al geregeld te vinden op de velden van zijn nieuwe club. Bij Moerkapelle vertrekt Cees Verbree. Hij is vier jaar verbon den geweest aan de vierdeklas ser. Verbree heeft nog geen nieuwe club gevonden. "Er zijn gesprekken gevoerd met diver se nieuwe clubs," aldus de en thousiaste trainer. "Tot nu toe waren het echter puur oriënte rende gesprekken. De club waar ik uiteindelijk voor zal gaan, moet ook helemaal bij mij passen. Het bestuur moet voor de volle honderd procent achter me staan en de spelers selectie moet de juiste menta liteit hebben." Voordat Verbree de selectie van Moerkapelle trainde, was hij de oefenmeester van Be Fair. De nieuwe man bij Moer kapelle wordt Arie van der Laan, de vertrekkende man bij Be Fair. Opvallend is dat van der Laan vier jaar geleden bij Be Fair ook de opvolger was van Verbree. Waddinxveen - Zaterdag 20 fe bruari kon een flink aantal wed strijden gespeeld worden. De meeste jeugdteams van voet balvereniging Waddinxveen kwamen in de wei. Door veel afzeggingen konden veel spe lers waarvan de wedstrijden werden afgekeurd toch aan de bak komen. F4 bleek thuis niet opgewassen tegen Sportlust. Bij de rust stond het al 0-9, maar de twee de helft ging het een stuk beter. Met veel inzet probeerden deze kleine kanjers wat terug te doen, maar dat lukte niet meer (0-11). Ook F3 speelde thuis en verloor van CVC Reeuwijk: 0-3. F2 speelde in Gouda tegen Olympia. Deze geel-zwarten wonnen met 1-9 dankzij twee doelpunten Nourdine Darazzi en Bryan van Leeuwen (7x). F1 moest ook in Gouda aantreden tegen Olympia en liet een steek vallen. Deze wedstrijd had Waddinxveen makkelijk naar zich toe kunnen trekken, maar Olympia bleek meer geluk te hebben: 2-1. E3 ontving Gouda en speelde de eerste helft heel goed. Aan gevuld met twee goede F-spe- lers (Leo Veenstra en Ruben Zoeteweij) stonden zij al snel op 1-0 en bij de rust was het zelfs 3-0. Wat er in de rust ge beurde zal altijd onduidelijk blijven, maar er stond een heel ander Waddinxveen in het veld: 3-4. Ook E2 beet in het stof; zij werden ook aangevuld met twee F-spelers (Nils Kuiper en Jeroen Enthoven). Hier werd door beide partijen erg goed gevoetbald, maar de E2 kon niet zoveel scoren als kop loper Nicolaas Boys (4-2). D2 had te kampen met veel af zeggingen. Aangevuld met vier E-spelers (Robert de Quillettes, Alexander Diepenveen, Gilles Bresser en Brent Compeer) Vertrokken zij naar Cabauw. De E-spelers bleken helemaal geen problemen te hebben op het grote veld. Het werd een ruime 2-9 overwinning met o.a. vier doelpunten van Robert De Quil lettes. De Dl was te sterk voor Soccer Boys. -Ook dit team werd versterkt met een E-spe- ler (Roy Vermeulen) en won eenvoudig met 2-0. De Cl (op hun beurt weer aangevuld met D-speler Lars Viergever), kon het niet bolwerken tegen Flore- ant en verloor met 3-0. De MJ1 vertrokken naar Zevenhoven en konden daar niet scoren, maar dat lukte de tegenstan ders ook niet dus bleef het 0-0. De Al speelde een wedstrijd met twee verschillende gezich ten: na de eerste helft keken zij reeds tegen een 1-7 achter stand aan. Maar in de tweede helft stond er een ander Wad- dinxvëën. Het werd weliswaar een 3-8 nederlaag, maar de tweede helft verliep veel beter. Waddinxveen - Op 18 en 19 fe.- bruari deed een 320-tal jongens en meisjes van de Waddinx- veens basisscholen verdeeld over 43 teams mee aan het scholentoernooi van de Wad dinxveense basketbalvereni ging Flyers. Verheugend was de aanwezig heid van een afvaardiging van het bestuur van de Basketbal Bond Rayon West. Het toernooi werd gekenmerkt door vele spannende wedstrij den. Het niveauverschil was klein. Er waren maar weinig grote uitslagen. In poule A moesten er zelfs vrije worpen aan te pas komen om een win naar aan te kunnen wijzen. De beker voor de leukste team naam, ging naar Lay 7-UP (meis jes groep 7) van de Eben Haë- zerschool. De diverse winnaars waren: Poule A. Jongens groep 6/ 7+7+7/8:1. Dick Bruna (na vrije worpen) en 2. De Kameleon. Poule B. Gemengd groep 5+5/6: 1Bethel en 2. Koningin Beatrix. Poule C. Meisjes groep 6+5/6:1 De Leilinde en 2. Kardinaal Alfrink. Poule D. Jongens groep 5+5/ 6+6: 1. Kardinaal Alfrink (na verlenging) en 2. Dick Bruna. Poule E. Gemengd groep 7+7/ 8+8: 1. Rehoboth en Dick Bru na. Poule F. Jongens groep 7/ 8+8: 1. Bethel en 2. Dick Bruna. Poule G. Meisjes groep 7+7/ 8+8: 1. Dick Bruna (doelsaldo) en 2. Bethel. Zevenhuizen - Op zaterdag 27 februari organiseert Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle voor de tiende keer de Lions Rottemerenloop. Lopers kun nen kiezen uit drie afstanden: 5, 10 en 21,1 kilometer. Douchefaciliteiten en kantine zijn aanwezig, EHBO'ers fietsen mee. De inschrijving vindt plaats van 10.15 tot 11.30uurin dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg. Kosten voor deelneming bedragen voor de 5 kilometer ƒ7,50, voorde 10 kilo meter ƒ10,- en voor de 211 kilo meter 12,50. Op alle afstanden en in alle categorieën zijn prij zen te winnen. De halve mara thon kent de categorieën senio ren (tot 40 jaar), veteranen (40- 49 jaar) en veteranen 2 (50 jaar en ouder). Voor de dames die het seniorenstadium ontgroeid zijn is de categorie veteranen 1 opengesteld. Het startschot wordt om 12.00 uur gelost door burgemeester L.M. Schoots voor het gemeen tehuis. Zoals ieder jaar komt de opbrengst ten goede aan een goed doel. Dit jaar heeft de Lionsclub gekozen voor de Stichting SOHO (stichting voor opleiding Sociale Honden voor gehandicapten in Nederland). Voor meer informatie: 0180- 638311,632279 of 638147. Sporting Club Boskoop Binnen en buiten tennis, squash, fitness: de keuze is ooi Sporting Club Midden Boskoop biedt u al deze I mogelijkheden voor sportief plezier. Gecombineerd met een zonnestudio, fysiotherapie en een heel gezellig café-restaurant. In een modern, nieuw sportcentrum dat centraal in de regio Boskoop/Waddinxveen ligt. Sporting Club Midden Boskoop: ook uw sportieve clul Sportlaan 1, 2771 RW Boskoop, Telefoon 0172-21 17 10, Fax 0172-21 2930 Waddinxveen - Er kon zaterdag 20 februari een heel program ma afgewerkt worden. Bij de F-jes gaven de jongste van F3 pas in het laatste gedeel te toe aan het gedreven Gouda F3. Met een wat geflatteerde 7-3 stand bleven de punten in gou- da. W.S.E. F2 was een maatje te groot voor de boys van N.S.V. F2. Heel gemakkelijk werd er met een 2-11 gewonnen. Met hulp van twee meisjes-pupil len, Esti Martina en Aziza el Khaoui die beide eenmaal scoorden. Erik Droogh nam vier treffers voor zijn rekening. W.S.E. F1 verstevigde de kop positie. Ook de Jodan Boys F2 moest eraan geloven. Het werd 4-6 dankzij goed samenspel. Eindelijk boekte ook W.S.E. E4 een overwinning. Met 9-4 werd Bodegraven E2 verslagen. Ook W.S.E. E3 kwam goed uit de win terslaap. Met 0-6 werd Zwer vers verslagen. Donovan Bin ken schoot er vijf van in het net. Voor W.S.E. E2 was Unio E2 te sterk. Er werd met 10-2 verlo ren. Bij W.S.E. El was het prijsschie ten tegen Schoonhoven ElHet werd 19-3. Behzad Assadolahi vond achtmaal het net. Voor W.S.E. D2 was ONA D2 een maatje te groot. Danny van Dijk redde de eer voor W.S.E. Het werd 1-6. Met uitblinker Gugu die geen opgeven wist lukte W.S.E. Dl toch niet on vuist te maken tegen Sivi Het werd 7-0. De meisjes junioren spa een slordige wedstrijd I het laag geplaatste St Boys. Sharon van h scoorde een werelddoei| Soccer Boys scoorde i tweede helft de gelijta Invalster Sarah Eitjes m was een genot om naar ken. W.S.E. C2 werd met 11-1vï mat gespeeld door DCVC W.S.E. Cl lijkt op degoedei Bij Donk Cl werd in eengf opgaande wedstrijd tochm 3 gewonnen. W.S.E. BI kan zijn draai steeds niet vinden dit sei Ook WOR BI bleek te Uitslag 1-3. W.S.E. Al speelde sterkt» Be Fair Al. Toch was Be fortuinlijker in de afroni Uitslag 0-2. Sabrine Halm hartelijk gefelicü met je 18e verjaardag. Buurtjes Oma wordt 50 als geen anc groetjes van Lianne en San Kamerscherm z.g.a.n. ƒ7! 079-3310297 Gevr: singeltjes voor juke-boi genres welkom evt ruilen 0182-1" Zevenh afgilop wachtir oferwil de Zeve in de hc 18-25,2 Trainer zette G tens. Ar flkgrai Michiel te verdi ter in. I Nessele voor v« van Pa jvall en Jule: en Ness voorsp wist via Granvo Maar h eind to» maken. Nessek voort t gelukki graaf k» Bij dez> Waddi bondsl de dar gesmei Polar E in Oeg 11-6. Zaten c met 'hi de wei Donk? dan oc gemak! ars.Lai sensat: Immer: PólarE liet het de ijf< Gouwe period Sp< v; wege 1 stand i bracht de sta: period pak V K^ops liep tten Naam: Barry van Bommel Leeftijd: 23 jaar Woonplaats: Waddinxveen Vereniging: Sportschool den Edel uit Gouda In 't dagelijks leven: Sportle raar bij een sportschool in Hil versum; geeft o.a. les in Jiu jitsu, Judo en fitness. Reden Nominatie: Barry van Bommel is ondanks zijn jonge leeftijd een fenomeen op het gebied van Jiu Jitsu. Hij deed op zijn vijftiende voor het eerst mee aan het Nederlands Kam pioenschap bij de Senioren en is sindsdien elk jaar Neder lands Kampioen. Hij vertegen woordigde Nederland diverse malen bij het E.K. en W.K. Jiu Jitsu. In november 1997 werd hij Europees Kampioen tijdens het E.K. in Zweden. In datzelfde jaar haalde hij een gouden en een zilveren medaille bij de Wereldspelen, een toernooi waaraan zes landen deelnamen en dat vergeleken kan worden voor 1 wa gin met de Olympische Spel® 1997 werd hij tevens tot 'Jiu Jitsu van het jaarl Barry eindigde twee tweede bij het W.K. De 1*1 keer was hij erg dicht J gouden medaille en deJJ stelling was groot, toen ral de eerste plaats miste |ll vember 1998 vertrok Bami nieuw naar de W.K. in Bj met als enige doel, de g<"| plak. Helaas moest Bami Bommel tijdens deze wedl vroegtijdig verstek late"! wegens een ernstige rug1'J re, waarvan hij inmiddels 1 noeg geheel hersteld is I Barry noemt Jiu Jitsu 'eenl binatie van judo en I waarvoor veel techniek is. Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, tl 615899 „»k Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gr DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs voor beschikbaar. Tel.: 0180-63 23 83 Fax: 0180-63 31 71 Mobiel: 0626-12 83 50 E-mail: just.do.it@wxs.nl www.trefzeker.nl Bredeweg 148 2761 KC Zevenhuizen Postbus 20 2760 AA Zevenhuizen

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8