Nesselande laat tweede zege in Europacup liggen Benauwde zege voor Gouwestaete-dames jaarvergadering Toos- gymnastiek Flyers Dames 1 klimt omhoog Polderloop en skeelertocht Korbis kampioen na spannende strijd BROUWER DE KONING UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/24 februari 1999 pagina 9 iöilëybaï Geove Vrevok wint rommelige wedstrijd VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN LANDBOUWKALK aterpolo mes 1 Heren 1 Basketbal W=en' venhuizen - Voor de Champions League kreeg Nesselande elopen woensdag het Franse Paris UC op bezoek. De ver- chtingen waren hoog gespannen, een mogelijke tweede erwinning in deze Champions League zat erin. Helaas voor deZevenhuizenaren bleek op het eind Paris met Jacques Yoko ■de hoofdrol met 3-2 de sterkere. De setstanden waren 26-24, lg-25,25-19, 20-25 en 13-15. Itainer/coach Pierre Mathieu tte Gijs Ronnes, Jules Mar- s. Arno van Solkenia. Timo 'kgraaf, Ferry van Hal, chiel van der Kuip en als vas- ■verdediger Jochem de Gruij- ter in. In de eerste set zorgde sselande metde service or veel druk op de passers Paris. Ook scoorden de Lvallen van Timo Dijkgraaf en Jules Martens nu wel direct en Nesselande liep uit naar een «rsprong van 17-11. Paris "st via zijn sterke middenman anvorka dichterbij te komen, Lar Nesselande wist op het d toch de set met 26-24 af te ken. In de tweede set vergat selande de druk op Paris ort te zetten en met wat on- ukkigeacties van Timo Dijk- jaaf kwam Paris voor met 6-9. j deze stand bracht Mathieu Kristiaan van der Wel in het Veld voor Dijkgraaf. Nesselan de kwam bij tot 15-15 maar had op het eind geen weerwoord op de aanvallen van Yoko en Paris won de set met 18-25. In de der de set bracht Nesselande meer druk op Paris en kon via een sterk spelende Jules Martens en Michiel van der Kuip deze set met 25-19 winnend afslui ten. In de vierde set ging het tot de 19 gelijk op, daarna nam Pa ris het heft in handen en snelde naar een 20-25 setwinst. In de beslissende vijfde set kwam Nesselande met 4-7 achter en kon nogweltot 12-13 bijkomen, maar de inhaalrace was te laat begonnen en met een snoeihar de smash van Yoko werd de set met 13-15 door Paris gewon nen. Voor Nesselande rest nu nog de laatste uitwedstrijd in de Champions League in Athe ne tegen Olympiakos Pireus, wellicht kunnen de heren daar voor de laatste keer vlammen en zo toch een tweede overwin ning mee naar huis nemen. Afgelopen vrijdagavond speel de Nesselande in Nieuwegein tegen Geove/Vrevok. In een wisselvallige wedstrijd ging de winst met 3-1, via de setstan den 25-22,22-25, 25-21 en 25-18 naar Vrevok. Coach Mathieu stelde Gijs Ron nes, Jules Martens, Arno van Solkema, Jochem de Gruijter, Ferry van Hal en Michiel van der Kuip op in de eerste set. Deze set werd zonder vaste verdediger gespeeld door Nes selande. In een gelijk opgaande strijd, was de afwerking door Nesselande op het eind minder zuiver en kon Vrevok met 25-22 de set winnend afsluiten. In de tweede set bracht coach Ma thieu bij de stand 7-6 Rick Wig- gers als libero in. Deze extra stimulans zorgde ervoor de Nesselan de voorkwam en Van der Wel kon uit eindelijk het beslis sende punt (22-25) scoren. In de derde set kon den de scheidsrech ters de snelheid van het spel niet volgen en dat resulteerde in onvrede bij beide ploegen. Bij de stand Meststoffen, tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, zaai- en potgrond en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, broeiramen enz. KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 23-20 moest Bunjes toch zijn gezag laten gelden en gaf een gele kaart aan Nesselande, dit bete kende het einde van de set, 25- 21. In de vierde set ging Vrevok door en nam snel een 8-3 voor sprong, Nesselande wist nog tot 14-11 bij te komen, maar de winst lag voor Vrevok voor het oprapen: 25-18. Aanstaande zaterdag speelt Nesselande in dorpshuis Swan- la om 19.00 uur tegen Remote IT/Zwolle en kunnen de heren zich weer volledig op de vader landse competitie richten. Baddinxveen/Boskoop - Afgelopen weekend speelden de ndsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Zaterdag speel de dames 1 in Ede tegen Polar Bears en dat ging verre van :meerd. De dames wonnen uiteindelijk wèl met 12-8, maar "lar Bears had bijna voor een sensatie gezorgd. Heren 1 moest Oegstgeest aantreden tegen Vivax en verloor kansloos met li- tendeGouwestaetedames al Jet 'het koppie' bij de volgen- wedstrijd tegen Assuron/ nk? Wie zal het zeggen. Hoe i ook; zij hadden het niet makkelijk tegen de Polar Be- 's.Lange tijd leek er een heuse jnsatie in de lucht te hangen, jners na drie perioden stond lar Bears nog met 7-8 vóór en pet zien niet voor niets op ^vijfde plek te staan! ,'uwestaete werd in de eerste riode overrompeld door het el van Polar Bears. Halver- ge had Leontiene Koops de nd op 0-2 gebracht. Daarna .acht Ellen van der Weijden Bstand op 2-2. In de tweede Bróde van hetzelfde laken en pak. Wéér was het Leontiene Bops die tweemaal doel trof Bliep Gouwestaete achter de Jen aan. Ellen van der Weij- p scoorde 3-4, Sandra Ber- nkamp 4-4 en Gillian van twee doelpunten van Baatje bracht Polar Bears weer op een 5-6 voorsprong, alvorens Gilli an van den Berg de periode af sloot op 6-6. Ook in de derde periode konden de Waddinx- veensen niet los komen. Inte gendeel, Castelijn scoorde 6-7, Mirjam Overdam 8-8 en weder om Castelijn zorgde zelfs voor de 7-8. Een laatste 'pep-talk' van trainer/coach Jan Midden dorp deed kennelijkwonderen. Ineens was het alles Gou westaete wat de klok sloeg. Met flitsend waterpolo scoorden Ellen van der Weijden 8-8, San dra Berckenkamp 9-8, Marion van Hooft 10-8, Sandra Ber ckenkamp 11-8 en Gillian van den Berg 12-8. Toch keerde de ploeg huiswaarts met het ge voel door het oog van de naald te zijn gekropen. Voor Gou westaete scoorden Ellen van der Weijden 4x, Sandra Ber- ckenkamp en Gillian van den Berg bracht Gouwestaete I Berg 3x, Mirjam Overdam en r het eerst aan de goede Marion van Hooft lx. van de score; 5-4. Doch r Wiï kar. De-heren moesten aantreden tegen Vivax in Oegstgeest. De historie is duidelijk in het voor deel van Vivax, maar Gou westaete heeft de laatste we ken laten zien dat zij voor ver rassingen kan zorgen. In de eer ste periode was het Jaco de Jong die zijn ploeg op een 1-0 voorsprong wist te brengen. Al snel bleek dat het zware wed strijd zou worden en de vraag was dan ook hoelang Gou westaete het fysieke geweld van Vivax kon tegenhouden. De eerste periode gaf dit geen pro blemen. In de tweede periode was het wederom Jaco de Jong die de enige twee doelpunten wist te scoren. Tevens moesten de Gouwestaete-heren aan het einde van de tweede periode hun tol betalen voor hun enor me inspanningen in de eerste helft van de wedstrijd. Het was Vivax wat aan het einde van deze derde periode uitliep naar een 6-3 voorsprong. De wed strijd was gespeeld, alleen keeper Erik van Beek wist het Vivax nog echt moeilijk te ma ken. Hij bleek in groot aantal aanvallen van Vivax een 'on neembare vesting'. In de derde periode was het Marcel Rib- V/, bens die zijn ploeg nog op 6-4 bracht, maar uiteindelijk was het Vivax dat de marge weer terug bracht naar vier goals. Een ommekeer in de laatste periode zat er niet meer in. De Gouwestaeteheren waren te veel 'gesloopt' om nog voor een verrassing te zorgen in deze periode net als in voorgaande wedstrijden. Het was Remko Overdam die in de laatste pe riode 8-5 scoorde. 'Good-old' Niek de Leeuw mocht uiteinde lijk de eindstand bepalen. Met een heel fraai afstandsschot bracht hij zijn ploeg op 11-6. De Gouwestaeteheren gaan zich opmaken voor de topper tegen Assuron/Donk uit Gouda. Zaterdag 27 februari speelt Gouwestaete thuis. In Gouwe- bad 'De Sniep' neemt zowel he ren 1 als dames 1 van Gou westaete het op tegen Assu ron/Donk uit Gouda. Heren 1, dat derde van onder staat, speelt om 18.00 uur tegen de Goudse middenmoter. Uit werd met 16-12 verloren. Da mes 1 volgt een uurtje later. Tegen de lijstaanvoerder wordt om 19.00 uur gespeeld. Ook dames 1 verloor uit; in Gouda werd het 9-6. Waddinxveen - Flyers Dames 1 weet weer wat winnen is. Nu werd BOB op een nederlaag getrakteerd. Meisjes aspiranten 1 verloor. Dames 1 won voor de tweede maal op rij en klimt gestaag omhoog op de competitie-lad der. De eerste helft bleken bei de ploegen aan elkaar gewaagd te zijn. Aan Flyers-zijde werd in deze helft niet fel genoeg ge werkt, waardoor BOB bij kon blijven. Ruststand 32-30. De tweede helft werd gekenmerkt door een uitstekende start van Flyers en een dieptepunt rond de vijftiende minuut. De start zorgde voor een 52-34 voor sprong, en er leek geen vuiltje aan de lucht. Het dieptepunt liet de voorsprong verdwijnen als sneeuw voor de zon en bij een stand van 54-51 kregen de Flyers-supporters het toch een beetje benauwd. Gelukkig her kregen de dames zich, en wer den de twee winstpunten in Waddinxveen gehouden. Uit slag 61-54. Topscoorder: Anita van Unen met 18 punten. Meisjes aspiranten 1 kon niet compleet aantreden, en dat werd vooral op het punt van scoren zichtbaar. De eerste helft had Dunkinn duidelijk het betere van het spel en scoorde ook veel makkelijker. De twee de helft werd er door Flyers beter tegenspel geboden, maar het werd toch een duidelijke nederlaag. Uitslag 34-85. Top scoorder: Vincentia da Silva met 13 punten. Vrijdagavond 26 februari in de Duikelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen Bourgondie en om 19.15 uur Heren 2 tegen The Hooters. Bob, heb je Abraham al gezien? Je collega's van de tuin 'Jdinxveen - Donderdag 4 maart houdt de multisportvereni- SToos, afdeling gymnastiek, haar jaarlijkse algemene leden- P*lnS in de gymnastiekzaal aan de Staringstraat 18. Aan- vfng 20.15 uur. B deze vergadering zal het beleid van het afgelopen jaar en het ■■e'd voor de komende jaren centraal staan. Een belangrijk erwerp is de eigen accommodatie voor Toos. De commissie TroeP Accommodatie Toos zal de stand van zaken toelich- dra ns za' het stichtingsbestuur 'eXacto' worden voorge- ha j^eze worden de Bontebalbeker en de Rupkebeker over- kla aan resPectievelijk de turner/turnster met de beste H sering op landelijk niveau en de groep met de beste klasse- ■SOP landelijk niveau. v|df'ln'ten<d aan deze vergadering zal de jaarvergadering plaats- 6KwqVan mu'tisportvereniging. Voor meer informatie: 0182- Doréma car. voort. 6 w. gebr. oml. 900+ gr.zeil. geh. uitr. baar 0180-632085 Hazerswoude-Dorp - De tweede Polderloop van 1999 staat voor zondag 28 februari op het pro gramma. Voor degene die eind april in het bezit willen komen van het exclusieve Polderloop T-shirt is het zaak nu in te schrijven en de stempelkaart aan te vragen. Natuurlijk kan er op alle afstan den gelopen worden voor een leuke dagherinnering èn zet de organisatie aparte prijzen in voor het verbreken van een parcoursrecord. De skeelertocht wordt ook weer gehouden. Met enkele aanpassingen aan het parcours en het veranderen van de start- tijd is de organisatie erin ge slaagd dein januari opgetreden kinderziektes het hoofd te bie den. De starttijden van de afstanden van de Polderloop zijn als volgt. De halve marathon, de 15,2 en de 10,2 kilometer star ten om 11.15 uur. De 5 kilome ter en de 1,5 kilometer starten om 11.20 uur. Het inschrijfgeld van de 1,5 kilometer bedraagt ƒ3,-; voor de overige afstanden is het inschrijfgeld ƒ6,-. Voor alle afstanden zonder herinne ring betaalt men ƒ3,-. De starttijden van de afstanden van de skeelertocht zijn als voigt. De 4,5 kilometer start om 10.30 uur, de 20 kilometer om 11.10 uur. Het inschrijfgeld be draagt voor beide afstanden 7,50. Voor alle afstanden zon der herinnering betaalt men ƒ3,-. Inschrijving is mogelijk vanaf 10.00 uur in het clubhuis van V AV Hazerswoudse Boys aan de Sportparklaan in Hazers- woude-Dorp. Zowel de Polder loop als de skeelertocht wor den begeleid door een bezem- wagen. EHBO is aanwezig. Ver dere informatie: 0172-589622. Op 28 februari: 0172-588312 vanaf 8.00 uur. Door Karin Jongkind Waddinxveen - In een bomvolle sporthal de Dreef speelde het eerste team van Korfbalvereni ging Korbis haar kampioens wedstrijd tegen Stormvogels, de nummer twee uit de compe titie. Met nog drie wedstrijden te gaan en zes punten voor sprong was gelijkspel voldoen de voor de club uit Waddinx veen. De spannende wedstrijd eindigde in een stand van 11-11, waarna de enthousiaste fans van Korbis onder luid gejuich het veld op stormden. Vanuit de sporthal vertrok het hele gezelschap daarna naar de ei gen kantine in Sportpark "de Sniep", om uitge breid feest te vie ren. In het kantoor tje van de beheer- Het team van Korbis, dat gedu rende de gehele competitie bo venaan stond, speelde een moeilijke wedstrijd tegen Stormvogels. Bij rust was de stand 7-7. Met nog slecht vijf minuten speeltijd op het bord, was de strijd nog altijd niet be slist: 9-9. Met een fraaie door loopbal wist Stormvogels de stand in hun voordeel te bren gen. Korbis probeerde een aan tal aanvalspatronen uit maar die mislukten. Toen het team van Stormvogels daarna nog maals scoorde, leken de kan sen voor de Waddinxveense club in deze wedstrijd verke ken. Met een laatste krachtsin spanning bracht Jaco Wieneke Korbis met een goed uitgevoer de uitwijkbal op 10-11Met nog twee minuten te spelen bracht hij daarna met een afstands schot Korbis weer op gelijke hoogte (11-11). In de laatste minuut van de wedstrijd liepen de emoties nog hoog op: de trainer/coach van Stormvogels kreeg een waarschuwing en op het scorebord bleef de tijd ste ken op 00:54. De goed leidende scheidsrechter floot kort daar na voor het einde van de wed strijd. Korbis promoveert door het behalen van dit kampioen schap naar de tweede klasse. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, p. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. der van desporthal stond de telefoon direct na de wed strijd rood gloeiend: van diver se kanten werd geïnformeerd naar de prestaties van het team van trai ner/coach Peter Groenewoud.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9