i .LITI E Minette Waltere schrijft geschenkboekje De Wereldwinkel ook voor milieuvriendelijke producten Luchtballon rakelings over woonwijk Hart van Mand v BERICHTE N INBRAAKBEVEILIGING! ;Haij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle iet t TEL. 0182-615055 JUNI - MAAND VAN HET SPANNENDE BOEK 29.000 exemplaren Hart van Holland/21 april 1999 pagina 3 Opbaargelegenheid o.a.: |enhuizen-Moerkapelle m A'armsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen °0RG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf mm Waddinxveen Maand van het Spannende Boek 1999: 28 mei tot en met 30 juni Thema Maand van het Span nende Boek: Meesterepeur- dere Boskoop Koninginnedag in Zevenhuizen ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING |Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect UuSUAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN dag en nacht directe hulp bij overlijden Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Mij bedrijf: Op 13 april tussen |)en 6.45 uur is ingebroken bij een ■rijf aan de Van Hasseltweg in Mapelle. Het is niet bekend hoe ■daders in het pand zijn gekomen, lar er worden een fotocamera en ^koffiezetapparaat vermist. bij bedrijf: Tussen 13 april |l)uur en 14 april 7.00 uur is inge- bij een bedrijf aan de Zuidelij- iDwarsweg. Een ruit is ingeslagen |kasten zijn doorzocht. Het is nog bekend wat er wordt vermist. jntadingna poging inbraak: Op 14 ilindemiddag zag een politieman Izjit vrije tijd twee mannen lopen izichverdacht gedroegen. De poli- man hield de twee in de gaten, en dat ze aan een deur stonden te melen in de Schoolstraat. De poli- ii ging snel naar buiten, en waar- Ji'iwde intussen andere mensen, aronder een 31-jarige man uit wkapelle en een 33-jarige man uit huizen. Gezamenlijk konden ze an de twee verdachten, die er dels vandoor waren gegaan, louden. Dit bleek een 20-jarige iMtNieuwegein te zijn. Uit schade f de deur kon worden opgemaakt ft de twee inderdaad hadden gepro- "d in te breken. De tweede ver- te is vooralsnog niet gevonden, panks inzet van politiehonden. <>Sestolen: Tussen 14 april 20.15 "en 15 april 10.00 uur is een auto 5Wen die geparkeerd stond aan de pbouder Kreftlaan. Het betreft een V 318. koerscontrole: Op de Swanlaweg is 'vast opstelpunt gekomen voor 'chtcontrole en snelheidscon- 1'e. feze werkt op lussen in het Wk. Tussen 23 maart en 6 april is Jdwerkelijk gecontroleerd. In die „z'lnpassanten door rood licht "en, en 1 bestuurder had een te «snelheid. A M '8Ü Insluiping in woning: Op 15 april rond 9.00 uur heèft een insluiping plaatsge vonden in een woning aan de Groens- voorde. In de woning lag iemand te slapen, die wakker werd en een geluid hoorde. Vervolgens zag zij dat een man wegrende uit haar tuin. Er wordt vooralsnog niets vermist. Vermoede lijk is de deur niet afgesloten geweest. Aanrijding met gewonden: Op 15 april rond 16.45 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op het Coenecoop- terrein. Een 34-jarige voetganger uit Lopik liep voor een bus langs de rij weg op. Een 36-jarige bromfietser uit Waddinxveen haalde op dat moment net de stilstaande bus in. Een aanrij ding was het gevolg. Beide mannen raakten gewond aan hun hoofd, en zijn per ambulance overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Vernieler aangehouden: Zaterdaga vond om 21.10 uur werden vernielin gen gemeld aan een schoolgebouw aan de Sperwerhoek. Tenminste twee ruiten werden vernield. Een groep jongeren werd betrapt door getuigen en ging er vandoor. Getuigen wisten een 15-jarige verdachte uit Waddinx veen aan te houden, en droegen hem over aan de politie. Een onderzoek naar de overige daders wordt voort gezet. Snelheidscontrole: Tussen 15 en 17 april zijn snelheidscontroles gehou den op de Henegouwerweg (N207). Ongeveer 780 bestuurders reden te hard, wat neerkomt op 1,7%. De hoogst gemeten snelheid was 113 km/ u, terwijl 50 km/u de maximum snel heid is. Diefstal uit vrachtauto:Tussen 19 april 19.00 uur en 20 april 6.00 uur is inge broken in een vrachtauto die gepar keerd stond op het bedrijventerrein Coenecoop. De deur werd gefor ceerd, en er worden 30 dozen met speelgoed vermist. De Britse misdaadauteur Minette Walters schreef op uitnodiging van de Stichting CPNB het geschenk boekje voor de Maand van het Spannende Boek 1999, "De Tondel doos". Het vertelt het verhaal van de Ierse Siobham lavenham die op het idyllische Engelse platteland wordt geconfronteerd met brand stichting en moord. Iedere klant die tijdens de Maand van het Spannen de Boek voor ten minste ƒ29.50 aan algemene boeken koopt, krijgt een exemplaar van "De tondeldoos" ca deau. Minette Walters (1949), voormalig journalist en redacteur, debuteerde in 1992 als detectiveschrijfster. "Het ijshuis" werd meteen een groot suc ces: het werd vertaald in meer dan 20 talen, verfilmd door de BBC en het won de Engelse prijs voor het beste spannende debuut (John Creasy Award). Met de vier daarop volgende boeken bevestigde zij haar reputatie als thrillerauteur. "Het motief" (1993) werd bekroond met de Edgar Allan Poe Award, "Het heksenmasker" (1995) met de golden Dagger Award. Medio mei verschijnt de nieuwste thriller van Minette Walters, "De branding", bij uitgeverij De Boekerij. Onder het motto "Van Marlowe tot Maigret" staan dit jaar tijdens de Maand van het Spannende Boek meesterspeurders centraal in boek winkel en bibliotheek. Sir Arthur Conan Doyle was de bedenker van één van de eerste vaste hoofdrol spelers in een serie misdaadro mans: Sherlock Holmes. Hij (Sher lock) zou een eindeloze stoet colle ga's krijgen. Een kleine willekeurige greep: Phillip Marlowe, The Saint, Havank, Maigret, Inspecteur Morse, Hercule Poirot, De Cock, Thomas Lynley, Miss Marple, Kay Scarpetta en Martin Beek. Tijdens de Maand van het Spannende Boek plaatsen boekwinkels en bibliotheken de meesterspeurders voor in de win kel en in de etalage. De Maand van het Spannende Boek wordt in 1999 voor de elfde maal georganiseerd. Aanrijding met gewonde: Op 13 april rond 14.30 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de kruising van de Zijde met de Voorofscheweg. Een 49- jarige automobilist uit Rhenen reed over de Zijde, komende uit de richting van de hefbrug. Hij reed tussen stil staande auto's linksaf de kruising met de Voorofscheweg op. Hierbij zag hij een 16-jarige bromfietser uit Boskoop over het hoofd. De bromfietser en zijn 16-jarige duopassagier uit Nieuwkoop raakten hierbij gewond aan respectie velijk de nek en been en aan de heup. Beiden zijn voor onderzoek per am bulance overgebracht naar het Groe ne Hart Ziekenhuis in Gouda. Inbraak in woning: Op 13 april tussen 7.45 en 21.00 uur is ingebroken in een woning aan het Populierenhoï. Een keukenraam is geforceerd, en uit de woning worden computers, een lap top en een televisie vermist. Inbraken: Aangifte werd gedaan van de inbraak in een woning aan de Aza lealaan. Een raam werd opengebro ken. Uit de woning verdween een foto camera. Ook in een woning aan het Julianap- lein werd ingebroken. Na het forceren van een raam werden hier enkele klei ne goederen ontvreemd. Zevenhuizen - In de Wereldwinkel kan men terecht voor milieuvriendelijke producten, zoals biologische koffie, thee en amazonenoten. In het assorti ment vindt men zowel losse thee als thee in zakjes, en ook groene thee. In de biologische koffie is tevens een cafeïnevrij variant verkrijgbaar, die op een milieuvriendelijke manier wordt gedecafeïneerd en daardoor geen (resten van) schadelijke chemi sche stoffen bevat. Ook in de non-food afdeling zijn ver schillende artikelen te koop die mi lieuvriendelijk zijn vervaardigd: van gerecycled glaswerk en blik tot kring looppapier en ebbenhouten briefope ners. In de stand op Koninginnedag (naast de voormalige Welkoopwinkel) kan men kennismaken met een milieu vriendelijke radio. Deze is ook te koop of te bestellen. Voor alle producten in de Wereldwin kel (ook de producten die niet spe ciaal milieuvriendelijk zijn vervaar digd) geldt, dat ze voor een eerlijke prijs zijn ingekocht, zodat de produ centen een redelijk bestaan kunnen opbouwen. Verder is er op Koninginnedag een kleurwedstrijd voor kinderen, en en velop-trekken met leuke prijzen. Door Karin Jongkind Waddinxveen - In de late namiddag van vrijdag 16 april was voor de meeste inwoners van Waddinxveen een grote heteluchtballon te zien, die in de verte leek stil te hangen in de lucht. Rond half acht werd duidelijk dat de balion wel degelijk een grote vaart had. Hij scheerde rakelings over de huizen van de nieuwbouwwijk Zuidpias '90, en leek het nabijgelegen kassencomplex niet te kunnen ontwijken. De mensen die vanuit hun zolderkamers de capriolen van de ballonvaarder volgden, konden de gezichten van de inzittenden van de ballon duidelijk onderscheiden, zo dicht kwam de ballon over de daken heen. De Sterrenlaan, een straat aan de buitenrand van de wijk stond vol geparkeer de auto's en de mensen kwamen van alle kanten toestromen. Door vereende inspanningen wist de ballonvaarder de ballon uiteindelijk toch over de kassen op de grond tot stilstand te brengen, ver van het geplande doel af, waarna de rust in de wijk terugkeerde. Wmm Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Anja van Bavel - Hans Hölzel Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3