4 (fe M Üif TMZ verliest en degradeert t Dick Bac winnaar open schaaktoernooi W.S.E. in slotfase langs SJ.Z. Thuiswedstrijden Invictus Polderloop Regen spelbreker bij competitie Gouwe Smash De Nominatie Midden Boskoop pagina 8 Hart van Holland/21 april 1999 O Ontstaan Uitslagen Voetbal Badminton Skeelertocht Tennis Sfeervolle Club voor veelzijdig sporten ti Tafeltennis Wie wordt sporter van het jaar? Door Karin Jongkind Moerkapelle - Afgelopen zaterdag organiseerde Schaakvereniging Moerka- pelle voor het vierde achtereenvolgende jaar in dorpshuis "Op Moer" een open toernooi. De openingshandeling vond plaats rond tien uur en werd verricht door wethouder ZijderhandHij opende het toernooi, door de eerste zet te doen inde partij van de latere winnaar Dick Bac. Er werd gespeeld over zeven ronden, met twintig minuten speeltijd per speler. De jeugdspelers speelden hun partijen over negen ronden met vijftien minuten per speler. Dick Bac, speler van het eerste team van de Schaakvereniging uit Moerkapel le wist gedurende de dag zes partijen te winnen en moest slechts eenmaal genoegen nemen met remise. John van Balen, de winnaar van de eerste editie van het Moerkapelse toernooi én tevens winnaar van vorig jaar kon zijn prestatie dit jaar niet evenaren. Er waren in totaal achtentachtig deelnemers, waarvan ongeveer dertig jeugdspelers. Door de organisatie was vooraf veel bekendheid gegeven aan het toernooi. Mede hierdoor kwamen de deelne mers uit verschillende delen van het land. In 1996 werd voor het eerst een open toernooi georgani seerd, naar aanleiding van het twintigjarig bestaan van de club. Voor dit toernooi was zoveel belangstelling, dat de organisatoren het jaar daarna besloten het jubileumtoer- nooi een vervolg te geven. Vorig jaar vond het toernooi iets eerder in het jaar plaats, waardoor toen een record aantal deelnemers achter de schaakborden in Moerkapelle plaatsnam. Ook dit jaar kijken initiatiefnemers Ben van Gef- fen, Marian van Elteren en Maarten Vroegindeweij terug op een geslaagd toernooi, niet in de laatste plaats door de overwinning van clubspeler Dick Bac. Gerard van Omme ren, eveneens speler uit het eerste team kon met een ge deelde derde plaats terugkij ken op een goede schaakdag. De overige uitslagen: Groep A: 1Dick Bac uit Moerkapelle (6,5 punt) 2. Oscar van Veen uit Ca- pelle (5,5 punt) 3. Gerard van Ommeren uit Moerkapelle (5 punten). Groep B: 1. Jan Pieter Vos uit Z w i j n d - recht (6 punten) 2. Pierre Bijl uit Spijke- nisse (5,5 punt) 3. Henk van Putten uit Gouda (5 punten). Jeugdspe lers tot 10 jaar: 1. Joel de Roodt uit Waddinxveen (7 punten) 2. Jaap van Putten uit Gouda (6,5 punt) 3. Hugo Aben uit Capelle (6,5 punt). Jeugdspelers tot De eerste zet was aan wethouder Zijderhand. twaalf jaar: 1. Boudewijn We- ijermars uit Boskoop (7,5 punt) 2. Stefan van Trigt uit Capelle (7,5 punt) 43. Ron Droog uit Moerkapelle (7,5 punt). Waddinxveen - De eerste perio de ging aan de neus van W.S.E. voorbij bij S.J.Z.. Op eigen ter rein kon W.S.E. zich revanche ren. Meteen na de aftrap werd het doel van S.J.Z. gezocht. Toch kwam W.S.E. niet tot sco ren. De eerste counter van S.J.Z. werd meteen benut. Belt vond vrije doorgang en pas seerde doelman Streng. Na deze verrassende openings treffer werd de druk van W.S.E. zo mogelijk nog groter. Schenk kreeg twee opgelegde kansen. Zijn inzet was echter onzuiver. Het spel speelde zich voorna melijk af op de helft van S.J.Z.. Op een tegenstootje van S.J.Z. (uithaal Retel) bracht doelman Streng redding. Voor rust kreeg W.S.E. de verdiende gelijkma ker. Schenk zette goed door, Sol passte Leverock aan, en deze legde de bal achter sluit post Plooy. Na de rust domineerde W.S.E. wederom. Het doel van S.J.Z. werd bestookt, maar gescoord werd er niet. Een 'schwalbe' van Van Nierop kostte Beelen geel. W.S.E. bleef aanvallen. Na een overtreding op Leverock werd W.S.E. een vrije trap toe gekend. Een tikje van Van Dijk en de uithaal van Beelen. Doel man Plooy redde voor zijn team. Ook Mulder probeerde het van afstand. Olyerhoek en Leverock kwamen in botsing. Beiden kwamen met de schrik vrij. Schenk was inmiddels vervan gen door Oosterom. Pas in de slotfase kon W.S.E. doordruk ken. Heuvelman tekende voor de 2-1. Meteen hierna hanteer de Beelen de lange bal. Heuvel man werd vastgehouden, en alle aandacht was op hem ge richt. Leverock profiteerde hiervan. Hij stormde alleen op de doelman af en scoorde be heerst de 3-1. Gezien het spel- beeld een terechte einduitslag. Waddinxveen - Dit weekend speelden drie jeugdteams van bad mintonclub Invictus thuis. Het hoogste team, team 4, speelde tegen Oegstgeest 1. De heren van Invictus verloren. De dames konden dat meteen opvangen. Eerste dame Claudia van der Tol won met 11-5 en 11-2. Ook Marloes Oskam had geen problemen met haar tegenstander: 11-4 en 11-3. Daarna werd nog een partij gewonnen. De dames wonnen ook de dubbel. Het werd 5-3. Team 5 speelde tegen SlO 4. Deze opponent bleek erg sterk. René Colla won als eerste heer zijn enkel, maar daarna werd geen partij meer gewonnen: 1-7. Invictus 8 trof Rijnland 3. In de enkel wisten Patrick Colla en Olga van de Laan te winnen. Paul van de Kuit en Sanne Jansen wonnen hun mix, net als Patrick en Olga, waardoor een gelijkspel verze kerd was. De heren Paul van de Kuit en Rick Luijendijk wonnen hun dubbel, en zo won dit team met 5-3. Bij de mini's, in de springplank competitie, is het team van Invictus kampioen geworden, door de laatste wedstrijd met 1-9 te winnen. Hazerswoude-Dorp - Op zon dag 25 april wordt de vierde en tevens laatste Polderloop van 1999 georganiseerd. Voor de hardlopers die twee stempels op hun kaart hebben staat is het dus gewenst aan deze loop mee te doen, zodat zij het Pol derloop T-shirt in hun bezit krijgen. Er kan ook eenmalig gelopen worden. Na afloop van de loop ligt er een herinnering op de deelnemers te wachten. Het verbeteren van een van de parcoursrecords wordt geho noreerd met een speciale prijs. De afstanden zijn 1_, 5, 10.2, 15.2 kilometer en de mara thon. De twee kortste afstan den hebben een keerpunt, ter wijl de overige afstanden uit een ronde bestaan. Inschrijven voor de loop vanaf 10.00 uur in het clubhuis van V AV Hazer- swoudse Boys aan de Sport parklaan. Starttijden: 10.2 en 15.2 kilometer en de mara thon om 11.15 uur, l_en 5 kilo meter om 11.20 uur. Er wordt eveneens een skeeler- tocht gehouden, over de afstan den 4_ en 20 kilometer. De start van de 20 kilometer is om 11.10 uur. De 4_ kilometer-skeelers worden om 10.30 uur wegge schoten. De inschrijving voor de skeelertocht is om 9.30 uur, op dezelfde locatie als de Pol derloop. Voor meer informatie: 0172-589962. Op zondag 25 april vanaf 8.00 uur: 0172- 588312. Waddinxveen - Op dinsdag 13 april startte de competitie voor de damesteams van de Gouwe Smash. Drie van de vier teams verloren deze eerste competi tiedag. Veteranen-1, bestaande uit Kit ty Knijff, Marion Knieriem, Jea- nette van der Loo, Nel Terpstra en Corrie Troost, speelde thuis tegen Haastrecht. Zij zijn uitge weken naar de tennishal van wege het weer. De uitslag (zij verloren met 1-4) doet niet ver moeden hoe spannend het was. Dames-2, bestaande uit Hanne- lore Helmer, Teuni Hameet- man, Marjo Overdam, Ans van der Sluis en Truus van der Wal, speelde ook thuis, maar zijn uitgeweken naar de hal in Bos koop, waar zij speelden tegen "De Hoge Limiet 1" uit Rotter dam. De eerste single van Mar jo werd verloren met een twee setter en de tweede single van Truus met een drie-setter. De eerste dubbel werd verloren, maar de tweede werd gewon nen met een twee-setter. De derde dubbel werd gewonnen met een drie-setter. Dames-1, bestaande uit Corrie Mooij, Greet van den Berg, Ria van den Berg, Riet Schweins- berg en Gonnie Spruitenburg, is afgelopen jaar gedegradeerd van de tweede naar de derde klasse. Ze wonnen dan ook hun eerste competitiedag vrij ge makkelijk met 4-1. Vanwege het weer speelden zij half binnen/ half buiten tegen "Be Fair". Veteranen-2, bestaande uit Gerda Mathot, Wil Berends, Riet Doeve, Helga Doornebal, Ineke Schreur, Marja van der Sluis en Ciska Voogd, speelde dinsdag uit tegen Haastrecht. Vanwege de wind ontstonden soms vreemde situaties. Na vier matches was het 2-2, en vooral de laatste partij was erg spannend. Uiteindelijk verlo ren de dames met 2-3. Op woensdag 14 april begon de competitie voor de mini's. Het meisjesteam met Dieuwertje, Rochelle, Maaike en Charlene speelde tegen "Triomf 2", en verloor met 2-10. Het jongensteam met Bas, Ro- bert-Jan, Patrick en Martijn heeft verloren met 2-10 van het team uit Capelle. Het jongensteam met Siebe de Bruin, Stefan Kruif, Stefan Gut- ker en Dennis den Boer won van Stolwijk met 11-1. Zaterdag 17 april begon de dag met mooi weer. Het gemengd team t/m 17 jaar won thuis met 3-2 van Alexandria 1, waarbij vooral Katinka Berrevoets en Janine Compeer goed speel den. Na een zonnige start werd deze competitiedag voor de senioren voortijdig afgebroken door een plaatselijke, langduri ge regenbui. De uitslagen van de uit-spelende teams zijn ais volgt: gemengd team 3 van Frans Bouman verloor van Soendra met 0-5, waarbij alle partijen nipt werden verloren. Het heren 35+ team van Nico Vink verloor met 2-3 van Om moord, heren 1 team 18+ van Maurice Ancher won met 3-2 van "De Sluipers" uit Reeuwijk, veteranenteam van Leonie Welting won met 4-0 van Krim pen. Op zondag kon er weer buiten gespeeld worden. Het ge mengd team 4 van Sjaak Bon- gaarts, normaal spelend op de zaterdag, haalde vandaag een wedstrijd in: 3-2 winst tegen VLTC. Het gemengd team 1 35+ van Nicole Dubois won met 3-2 van Rijsbergen. Het zondag team heren 1 35+ van Arno Haver- droeze won vrij eenvoudig met 6-0 van Aëronauten uit Den Haag. Sporting Club Boskoop Binnen en buiten tennis, squash, fitness: de keuze is aanl Sporting Club Midden Boskoop biedt u al deze mogelijkheden voor sportief plezier. Gecombineerd met een zonnestudio, fysiotherapie en een heel gezellig café-restaurant. In een modern nieuw sportcentrum dat centraal in de regio Boskoop/Waddinxveen ligt. Sporting Club Midden Boskoop: ook uw sportieve clutj Sportlaan 1, 277] RW Boskoop, Telefoon 0172-21 17 10, Fax 0172-21 29 30 Zevenhuizen -.Het eerste team van TZM heeft de laatste«J strijd, een uitwedstrijd tegen 21-UP uit Rotterdam metWïï ren. Consequentie is dat het team 1 punt tekort komt om de] datie te ontlopen. Treffers 4 uit Roelofarendsveen is k geworden. De laatste weken zag het er naar uit dat degradatij ontlopen was. Het mocht echter niet zo zijn. Een jammer! bijkomstigheid is dat Hans Smit stopt met tafeltennissen! vervanger is op dit moment nog niet gevonden. In de 1; wedstrijd wonnen zowel Ad van Heijningen en Hans SmitalsGj van Amerongen een partij. De dubbel werd ook gewonnen. I Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen het sterke Combatll Bleiswijk en verloor met 4-6. Door deze uitslag is dit teamopj verdienstelijke derde plaatst geëindigd. Hans Hol wont partijen, Dico Bac en Gerard Reijm wonnen er een. De duii| leverde niets op. Het derde team had een sterk slot en won de thuiswedstrijdtei de naaste concurrent, Gouda 4 met 6-4. Hierdoor is dit team| van degradatie. Coerd van Kasteel en Patrick van der 1 wonnen beiden twee partijen. Sander van der Meer won partij. De dubbel leverde ook een punt op. Het vierde team speelde een uitwedstrijd tegen de uiteindel kampioen, NTTC 4 Uit Nieuwerkerk a/d Ussel, en verloor ma 2. Desondanks is dit team op de tweede plaats geëindigd.Sq Wondergem was de enige die twee partijen won. Team 5 speelde een thuiswedstrijd tegen de belangrijkste a current, TOP 14 uit Haastrecht. Alleen een grote overwinningl er voor kunnen zorgen dat degradatie zou worden ontlopen/ werd gelijk gespeeld waardoor degradatie een feit is. Keesl Wilde en John Meurer wonnen twee partijen, AndréTePaskeif 1 partij. De dubbel ging verloren. Ook het 6e team speelde haar laatste wedstrijd, een uitwedst| tegen de kampioen, TOP. 16 uit Haastrecht. Er werd met 7-3 verloren. Desondanks eindigde dit team op een verdienstl ke tweede plaats. Adrie Bout, Walter Micke en Albert Thunisf wonnen allen een partij. Hiermee is de voorjaarscompetitie 1999 geëindigd; devolgaj competitie start in september. V» Naam: Ben van Geffen Leeftijd: 55 jaar Woonplaats: Moerkapelle Vereniging: Schaakvereniging Moerkapelle Reden Nominatie: Ben van Ge ffen is onlangs met het eerste team van de Moerkapelse Schaakvereniging kampioen geworden in de promotieklas se van de Rotterdamse schaak bond. Het team, dat al twaalf jaar in deze klasse uitkomt, wist dit jaar door goed en con stant spel de winst naar zich toe te trekken. Ben van Geffen stond samen met ploeggeno ten Dick Bac, Wim, Maarten en Wouter Vroegindeweij, Gerard van Ommeren, Jesse van Elte ren en Marcel de Haan het ge hele seizoen bovenaan in de competitie. De nominatie van Ben van Geffen staat dan ook mede voor de prestatie van het hele team. Ben van Geffen verhuisde in 1977 vanuit Rotterdam naar Moerkapelle. Spelers van de destijds net opgerichte siA- club (1976) in zijn me j woonplaats hoorden all van de schaaktalenten v l nieuwkomer. Ben van J was bij zijn 'oude' schaa 1 meermalen clubkampioen weest. Na enige aarzeling sloot Ben van Geffen lid J den van de vereniging en 4 hij sinds die tijd in he team. Sinds ongeveerdJ, Ben van Geffen ookbestu betrokken bij de schaker* jeugdleider is hij onder J verantwoordelijk voor i sen van dejeugdspele j goed verloop van de jeugd letitie. OokspeeltBenjcoj petitieleider van de 1 een grote rol bij deorgan^ hiervan. telefo°n° Tips voor "Dg Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, 615899. rqel Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs vo beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8